2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Benimki de öksürüyor. Dişten olur mu?

Ayrıca kız annesi olmanın avantajlarından biri daha.... Sünnet kaygısı yok :-)
Dış çıkarma döneminde salyanin fazla salgılanmasının dolayı boğazda tikanmaya bağlı öksürük ve bağırsakların yine fazla salyaya bağlı olarak hızlı çalışmasından ishal olabiliyomus ama öksürüğün ve ishalin başka nedenleride olabilir.

Ben de doğal bir şey tavsiye edeyim :)

Cibinlik Artı bebeğe sarımsak süt bir şey gelmiyor.
Olur da sinek vs sokarsa kızarıklığını ve kaşıntısını almak için şaptaşı ALIN. Islatıp sürün geçiyor. Hem doğal hem dayanıklı seneye s de kullanırsınız hem de ucuz:)
Doğal bilgiler için teşekkür ederim :KK66:

Kızımın belinde nerdeyse elimin genişliğinden daha geniş pişik var nerdeyse 15 gündür. Geçiremiyorum. Önce bepantol ki zaten devamlı kullanıyoruz. Sürdüm. Olmadı. Arkadaşım desitin önermişti. Aldık sürdük. Olmadı. Böyle olmaz Dr götürelim dedik . Aile hekimine götürdük. Birşey yok bunda dedi. Travocord verdi . Aldık sürdük. Olmadı. Deniz suyu iyi geliyor diye okudum netten. Burnuna kullandığımdan sürdüm. Olmadı. Şimdi desitin sürüyorum. Pişik olduğundan beri havalandırıyorum. Umarım geçer. Başka bi fikri olan var mı?
Bebek bezinin temas ettiği yer ise bezden oluyor olabilir. Eğer o kisimdaysa ya bezi değiştir ya da bebegi sık sık yıka ve altını arada açık bırak nemlendirici sür (bebekler için olanlardan) saf zeytinyağı sür oğluma pisik olunca zeytinyağı sürüyorum altını diğer açma ma neredeyse geçmiş oluyor . Sicaklardan oluyor genelde. travocord bize de verdi doktor sabah akşam olarak günde iki kere düzenli kullan dedi. Kollarında ve ensesinde isilik oldu onun için verdi

Anneler ben bebeğimin Altını değiştirirken çok zorlanıyorum artık:KK43:( ek gıda ile bezi acayip Değişti ve benim midem almıyor. Sonra da ne biçim anneyim diye üzülüyorum sizde durumlar nasıl??

Bir de bebeğine ayakkabı giydiren giydirmeyen var mı? Ben adımlayana kadar giydirmeyeceğim ama vit Sürü Süslü ayakkabısı var üzülüyorum :)
Ben de dışarı çıkarken giydiriyorum ama sebebim bambaşka. Her gören ayağına ayakkabi giydirdim hasta olur usutcek ayağına birsey giydir diyor tanımadığım insanlar sırf bunu söylemek için yanıma geliyor sadece kadinlar değil o gün bir erkek de söyledi ben de yeter artık dedim bunaldım sıcak ya ayakkabi giydirince terliyor ayagibez ayakkabi giydirdim halde çorap da da terliyor. Etraftan kimse karışması diye giydiriyorum sonra eve gelince hemen cikariyorum

internette ek gıdayla ilgili bir sürü yazı okuyorum ama anladım ki ek gıda konusu hep karışıkmış karışık kalacak sanırım. Neyse ben kendi yaptıklarımı anlatayım size
Sabah kahvaltısında mısır ununu suyla pişirip içine labne tereyağı yumurta sarısı pekmez 1 ceviz içi dövülmüş bulamaç halinde veriyorum bazı günler mısır nu yerine irmikle yapıyorum bunu. Ama sabah menüsü hep bu başka ne yapabilirim?
Öğle, çorba
ikindi meyveli yoğurt
2 saat sonra biraz devam maması
Gece yatarken; irmik+ arı mama + su + biraz devam maması ile muhallebi yapıp yediriyorum. Bu arı mama hakkında bilginiz var mı içinde şeker var ama irmikle de karıştırdığım için fazla tatlı olmuyor. Gece yatarken siz neler yediriyorsunuz alternatif fikirleriniz neler ?
Meyveli yoğurdu yoğurda meyve ekleyip karıştırarak mi yapıyorsun yoksa meyveli yoğurt mu mayalarak yapıyorsun . Eğer öyleyse nasıl yaptığını söyler misin

selam kızlar
çorbayla bebişleriniz doyuyor mu?
mesela bir öğünde ne kadar ml yiyor mama? kaç ml mamayla doyuyor?

mesela en yararlı olan şey araştırmalarım sonucunda tam bugday unu oldu kahvaltı için
peki siz bebe bisküvisini nasıl veriyorsunuz zararlı değil mi?
Canim tabiki zararli hemde cok, bebe biskuvisinden kasit tam bugday unuy ve yogurtla ev yapimi bebe viskuvisi, sende yapip buzluga atip yiyecegi kadar hergun cikarip bebisine verebirsin. Corba pure tarzi seylerin doyirici olmasi icin ben yulaf ezmesi, irmik katiyorum icine, ikiside organik. Sanirim artik bulgurada gecebilirmisiz, bulgur, kemik suyuyla sebze corbalarini zenginlestirebilirsin

Ben de dışarı çıkarken giydiriyorum ama sebebim bambaşka. Her gören ayağına ayakkabi giydirdim hasta olur usutcek ayağına birsey giydir diyor tanımadığım insanlar sırf bunu söylemek için yanıma geliyor sadece kadinlar değil o gün bir erkek de söyledi ben de yeter artık dedim bunaldım sıcak ya ayakkabi giydirince terliyor ayagibez ayakkabi giydirdim halde çorap da da terliyor. Etraftan kimse karışması diye giydiriyorum sonra eve gelince hemen cikariyorum
Çok ilgincler busicakta biz giyemiyoruz çorap ona birde ayakkabi yazık ya

@eflalim gezmelerde sanırım

Kızlar esim küçücük çocuğa kelle paca yedirmis napiyim buna ben çok faydalı karatayi uyguluyoru. Sadiyo bide:KK43:
Canim valla benim esimde oyle, kac kere dedim ama yedigimiz ne varsa kizimin agzina degdirmistir, karnini doyurma amacli degilde agzina degdirip tadina baktiriyor, dondurma mi cikolatami yedirmedi, salata sulari,et hersey..

PINAR45 PINAR45 oglunun sunneti hayırlı olsun biz buyuyunce yaptirmaya karar verdik dış malsef uzun sürüyor bizim üstler cikti 4 olduk ama hasta oldu bu sefer kelle paca verilirmi küçücük çocuğa ge ce susamış buraya gelince kimse beni dinlemiyor malesef

Kizlar benim bebis emmeyi birakmak.uzere
Bastan beri cok hevesli degildi zaten
Ama ben 1 yasina kadar emsin istiyorum
Bunun icin sut sagma makinesi alip kendim.sagip biberonda verecegim
Hangi marka da memnunssunuz ?
Philips avent elektrikli olanini kullanıyorum çok güzel sagiyor gogus de pek bir sey kalmıyor üstelik hiç acı yok çok rahat kisa sürede sagyorum tavsiye ederim

Canim valla benim esimde oyle, kac kere dedim ama yedigimiz ne varsa kizimin agzina degdirmistir, karnini doyurma amacli degilde agzina degdirip tadina baktiriyor, dondurma mi cikolatami yedirmedi, salata sulari,et hersey..
Bizim kaynananya gerek yok herşeyden anlayan kocalar var cikolata falan vermez de dediğin gibi herşey degdiriyor beyin vermiş ağzına

Cok sinirli ve inat esittir oglak burcu :))
Bir oglwk kadini olarak cok iyi iki huyumdur ordan bilirim :)
1 gunle kova olduk
Ama annem inat ve israrla kabul etmiyor
Oglak burcuymus bnmkide inadindan ve sinirinden dik dik sacindan tesbit etmis ananemiz :))
Anne diorum 22 ocak bariz kovaa Yildizlardan dahami iyi bilcen
Yokefendim 42. Ci haftada dogurmusum gec cikmis hakiki oglakmis hemde :)
Biliosun basak burcu
Bir kadinla asla idda etmem :)
Canim benimkide oglak, ama masallah sinirli degil. Ay insallah degismez ya, esimde bende sakiniz, karadenizli oldugumuz icin genlerde sinirlilik var dedelerimiz cok asabidir :) insallah kizim sinirli birisi olmaz burcundan ve genlerden dolayo korkum var ama :KK43:

İyi akşamlar kızlar fırsat bulup yazamadım . Bir aydır filan yazmıyorum foruma. En son oglusun sunnetini yazmıştım. Sünnet oldu danam ama büyük oglumunki gibi kolay olacak sandım beklediğimin tersine çok zor oldu çok ağrılı oldu iyilesene kadar. O zamanda yeni emekliyordu yerde yüzüstü dönünce yarası tazelendi sünnet ettircek olanlar dikkat etsinler. Sonra dk gıda seruvenimiz başladı. Maşallah istahsiz bi bebek olmadı ne verirsem yiyor hemen hemen. Tabi başlarda alışma evresinde biraz zorlandık ama şimdi yiyor. Kahvaltiyi güzel yapıyor. Bir ogunundede yemek veriyorum bunun yanında gece devam maması içiriyorum. Birde bir ogunundede kaşık maması veriyorum. Meyve veriyorum .. şimdide bi kaç gündür çok huzursuz damagi kabarmis disimiz geldi gelecek. Üstten geliyor hemde. Dış çıkarmak bizde ishal ateş öksürük ve bol bol huysuzluk yaptı. İnşallah tez zamanda geçer. Şimdilik bu kadar bebis uyandı emecek. Iyi geceler..
Gecmis olsun canim, galiba bebek fazla hareketlenmeden sunnet ettirmek en iyisi

hangisi daha iyi bilmiyorum ama sakın mamajoo nunkini alma
sacma sapan bir alet
Brnde tam bu markaya bakiyordum eledim hemen o.zaman

Philips avent elektrikli olanini kullanıyorum çok güzel sagiyor gogus de pek bir sey kalmıyor üstelik hiç acı yok çok rahat kisa sürede sagyorum tavsiye ederim
Canim bende bundan alayim o zaman. Kaca almistin ? İnternette 250-300 civari

X