2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
aysimason aysimason iki gun yediriyorum canim ben, yogurduda gunluk mayalamiyorum 3-5 gunde bir mayalar.. Bi sakincasi oldugunu dusunmuyorum.. Hem yemegin cope dokulmesine asiri karsiyim, dunyada ac kalan bir suru bebekler varken sirf ben dogurdum diye neden o kadar torpilli olsun? Bir yedigini ertesi gun yedirmemek bana anlamsiz geliyor..

Kızlar benim yaramaz yakışıklı iki dakika yanlız durmuyor bu aralar bulunduğu odadan ayrıldığım anda Sanki yılan sokmuş gibi basıyor çığlığı..

Birde kızlar size bi sorum olacak bebeğinize yaptığınız çorbayı fazla geldiğinde veya bitirmediğindr ne yapıyorsunuz ben birdaha yedirmiyorum kalan yemeği çöpe atmaya da vicdanım el vermiyor..

Bu dönem Çığlık basma dönemiymiş canım girlboymom dan öğrendik :))

Yemek işini şöyle yapıyorum her gün taze yediriyorum ısıtılmış yemeklerde mineral vitamin kaybı oluyor çünkü onun Vücudunun ihtiyacı var bir de değişik yesin diye.. Çünkü bulamaç gibi Yapmıyorum ben her şeyden katmuyorum her gün sırayla veriyorum.

Genelde bilerek fezla yapıyorum:))) blendirdan geçirip kaynak kaynak kavanozluyofum hop konservelerim hazır oluyor :)) çeşit çeşit:)
Bugün meyve ve senze konservesi çıktı mesela fazladan 4er tane:) oh mis... Acil durumda yolda vs onları kullanırım. Kısacası fazla gelenleri konserve yapıyorum :)

Kendime yemek ısıtmazdım ama Bebiş için yapıyorum her şeyi :))

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    120,1 KB · Görüntüleme: 76
Kızımın belinde nerdeyse elimin genişliğinden daha geniş pişik var nerdeyse 15 gündür. Geçiremiyorum. Önce bepantol ki zaten devamlı kullanıyoruz. Sürdüm. Olmadı. Arkadaşım desitin önermişti. Aldık sürdük. Olmadı. Böyle olmaz Dr götürelim dedik . Aile hekimine götürdük. Birşey yok bunda dedi. Travocord verdi . Aldık sürdük. Olmadı. Deniz suyu iyi geliyor diye okudum netten. Burnuna kullandığımdan sürdüm. Olmadı. Şimdi desitin sürüyorum. Pişik olduğundan beri havalandırıyorum. Umarım geçer. Başka bi fikri olan var mı?
Canim ciddiyeye gösterdnmi ?Cildiye disindaki doktorlar pek anlamiyorlar. Sırt üstü fazla yatırma ıslak mendil kullanma onun yerine pamukla sil ve ve havalandır bol bol canım

Kizlar bende kiza sebzeli kemik suyu hazirladim, buz torbasina koydum, sebze yemegi yaparken zorlaniyorum ben, tatli patates, kabak patates vermek istemiyorum nisasta var diye, siz neler veriyorsunuz? Et suyunu katabilecegim tarifleriniz var mi? Ben bugundem itibaren ogun sayisini arttirdim, normalde gunde 1 ogun verirdim bir kerede blw yaptiriyord, bugun sabah meyve, ogleden sonra yogurt, biz yemek yerkende tam bugday makarna blw yapti :). Blw yapinca kesinlikle mideye duzgun bisey gitmiyor ya hersey yerlerde mama sandalyesinde :) neyse o yemegi minciklarken en azindan rahat yemek yiyorum ben :))

Bu dönem Çığlıkama dönemiymiş canım girlboymom dan öğrendik :))

Yemek işini şöyle yapıyorum her gün taze yediriyorum ısıtılmış yemeklerde mineral vitamin kaybı oluyor çünkü onun Vücudunun ihtiyacı var bir de değişik yesin diye.. Çünkü bulamaç gibi Yapmıyorum ben her şeyden katmuyorum her gün sırayla veriyorum.

Genelde bilerek fezla yapıyorum:))) blendirdan geçirip kaynak kaynak kavanozluyofum hop konservelerim hazır oluyor :)) çeşit çeşit:)
Bugün meyve ve senze konservesi çıktı mesela fazladan 4er tane:) oh mis... Acil durumda yolda vs onları kullanırım. Kısacası fazla gelenleri konserve yapıyorum :)
Canim bir kere isitilinca fazla vitamin kaybi olmuyor, birde ben 24 saat gecmeden yediriyorum, tekrar tekrar isitmak bakteri uremesine vs sebep oluyor. Tabi konserve yapmak kesinlikle en guzeli, ama onlarida yedirirken isitmayacak misin? Ben birazda olsa sicak suya koyuyorum, soguk soguk tadi kotu olur gibime geliyor :).

Ah canom en iyi ben bilirm pişiği... Malesef ten tür kimi krem bile kullanmıyor bebeği pişik olmuuor.

Islak mendil deil Islak pamuk kullan hatta yazın Altını yıka bol bol. Ben her açtığımda yıkıyorum.
Yumuşak bezle iyice kurula. Islak yer kalmasın.
Gaz yapacak yiyecekler bebek de sen de tüketme bir süre.

Mustela pişik kremini kalıp gibi yay pişik üstüne. Eşinle sürmek gibi deil de bembeyaz dursun. Iki üç güne geçirir. Bol boş havalandır.

Desitin vs hiç fayda etmiyor malesef cildi hassas olana. Allah kolaylık versn...
Bezelyeden oluyor mudur ki ?

Pinking Tree Pinking Tree harika olmus canim, bende hep yapmak istiyorum ama kycuk kavonoz bulamadim, hem simdi yaz meyvelerinin son zamanlari, buzluga koyarim belki ama konserve en ideali.

Ben bu kavanozları tatilde görüp almıştım bir daha alamam diye.. Iyiki de almışım, üstüne de küçük etiketler yapıştırıyorum ne OLDUĞUNU bileyim diye iyi oluyor.. Buzluğa da koy canım her türlü Lazım oluyor..

Canim bir kere isitilinca fazla vitamin kaybi olmuyor, birde ben 24 saat gecmeden yediriyorum, tekrar tekrar isitmak bakteri uremesine vs sebep oluyor. Tabi konserve yapmak kesinlikle en guzeli, ama onlarida yedirirken isitmayacak misin? Ben birazda olsa sicak suya koyuyorum, soguk soguk tadi kotu olur gibime geliyor :).
meyveleri ısıtmaya gerek yok zaten, Diğerlerini de duruma göre senin dediğin gibi benmari usulü ya da yanmamış sıcak erimiş tereyağı ile ılıtırım diyr düşünüyorum.. Evdeyken vs kullanmam ama zor durumda dışarıda kalınca en azından ısınsa da ne yediğini temiz yediğini bilirim diye düşünüyorum.. Bebişe yaptıklarımın onda birini kendime yapsam star gibi yaşardım valla :))

Ay ben kizim artik disari cikmayi ogrenmis, esimi yolcularken nasil bagriyor cigliklar atiyor, ellerinden tutunca kosar adim gidiyor esime :)) neyseki kapiyi kapatinca aglamiyor, kaderine razi geliyor :))
Hehehe nasıl da büyüyorlar:) benim kızım babasınıngiderlejn görürse ağlıyor kendisi de gitmek istiyor onun kucağında:) hatta dışarıdan ses gelirse gene ağlıyor ben buradayım Çıkarın beni buradan diye:)) kapıyı GÖRDÜ mü de heyecanlanıyor:)) ama ist yanıyor evden çıkamaz oldum malesef..

Canim ciddiyeye gösterdnmi ?Cildiye disindaki doktorlar pek anlamiyorlar. Sırt üstü fazla yatırma ıslak mendil kullanma onun yerine pamukla sil ve ve havalandır bol bol canım
Aile hekimi korkulacak birşey yok isilik diyince goturmedim. Şimdi desitin e devam ediyorum. Geçmemiş ama artmamış da. Umarım geçecek.

Bezelyeden oluyor mudur ki ?
Bezelye brokoli karnıbahar fasulye yapabilir canım... Yoğurt da.. Taş soğuk yerler de... Aşırı sıcak da.. Islak nemli kalmak da...

Hassas ciltli olmak çok zor, temiz kuru cilde mustelayı kalıp gibi sürmeni tavsiye ederim.

Benim kızım Yeğenim ben ailem hep hassas ciltli... Çok çekiyoruz bu durumdan..

Aile hekimi korkulacak birşey yok isilik diyince goturmedim. Şimdi desitin e devam ediyorum. Geçmemiş ama artmamış da. Umarım geçecek.

Isilik ise her gün iki üç kez yıka ve her yıkadıktan sonra temiz yıkanmış kıyafetlerini giydir değiştir üstüni ve kalın giydirme.. Geçmiş olsun...

Pinking Tree Pinking Tree harika olmus canim, bende hep yapmak istiyorum ama kycuk kavonoz bulamadim, hem simdi yaz meyvelerinin son zamanlari, buzluga koyarim belki ama konserve en ideali.
Ben haşlanmış sebzeleri bulabilirsem ufak cam kavanozlara yoksa saklama kaplariyla buzluğa koyuyorum. Çıkarınca kabıyla beraber sıcak suya koyuyorum. Benmari usulü gibi biraz ısınıyo. Sonra sıcak pirinç unu yada irmikle karıştırıp ılık olarak yediriyorum. İyi mi yapıyorum bilmem emin değilim :-( artinca atmaya kiyamiyorum. Sebzelerin de ufaklari kötü gibi geliyor bana. Büyük olunca da artıyor. Uff bilemedim...

Anneler ben bebeğimin Altını değiştirirken çok zorlanıyorum artık:KK43:( ek gıda ile bezi acayip Değişti ve benim midem almıyor. Sonra da ne biçim anneyim diye üzülüyorum sizde durumlar nasıl??

Bir de bebeğine ayakkabı giydiren giydirmeyen var mı? Ben adımlayana kadar giydirmeyeceğim ama vit Sürü Süslü ayakkabısı var üzülüyorum :)

Bezelye brokoli karnıbahar fasulye yapabilir canım... Yoğurt da.. Taş soğuk yerler de... Aşırı sıcak da.. Islak nemli kalmak da...

Hassas ciltli olmak çok zor, temiz kuru cilde mustelayı kalıp gibi sürmeni tavsiye ederim.

Benim kızım Yeğenim ben ailem hep hassas ciltli... Çok çekiyoruz bu durumdan..
Halının ustune yorgani ikiye katlayıp serdim. Hep tek pencere açıyorum. Haliyle ikimizde terliyoruz. Terledikce değiştiriyorum. Bezini de sık değiştiriyorum. Sanırım ve maalesef bünyesinde var.

Bezelye ve fasulye yediriyodum. Aklıma gelmemişti yediklerinden olabileceği. Teşekkür ederim hatırlattığın için. Birkaç gün ara verelim en iyisi...

Anneler ben bebeğimin Altını değiştirirken çok zorlanıyorum artık:KK43:( ek gıda ile bezi acayip Değişti ve benim midem almıyor. Sonra da ne biçim anneyim diye üzülüyorum sizde durumlar nasıl??

Bir de bebeğine ayakkabı giydiren giydirmeyen var mı? Ben adımlayana kadar giydirmeyeceğim ama vit Sürü Süslü ayakkabısı var üzülüyorum :)
Bizimde ayakkabılar küçüldü bile. Bende giydirmiyorum. Bi bayramda giydireyim dedim. Çocuk bilmiyoki sürekli birbirine sürüp çıkarıyor. Sonunda vazgeçtim çıkarttım. Evde yalınayak dışarda çorapla geziyoruz. Süs için eziyet gibi geldi bana.
Benim kızımda minicik minicik kaka yapıyo. Ama o minicik kaka dünyaya bedel... Ahh annem... Bende böyleydim mutlaka deyip değiştiriyorum...

aysimason aysimason iki gun yediriyorum canim ben, yogurduda gunluk mayalamiyorum 3-5 gunde bir mayalar.. Bi sakincasi oldugunu dusunmuyorum.. Hem yemegin cope dokulmesine asiri karsiyim, dunyada ac kalan bir suru bebekler varken sirf ben dogurdum diye neden o kadar torpilli olsun? Bir yedigini ertesi gun yedirmemek bana anlamsiz geliyor..
teşekkür ederim canım bende yemeğin dökülmesine karşıyım.
Yoğurdu bende günlük mayalamıuorum canım..
Bu dönem Çığlık basma dönemiymiş canım girlboymom dan öğrendik :))

Teşekkür ederim canım kavanoz yapmak en mantıklısı kavanozların kaç kg lık canım bende yarım kg var ama oda büyük..
aysimason aysimason saol canım :KK66: ben de gün içinde yediriyorum yoğurdu mayalamiyom günlük artık haftalık meyveyle tad veriyom
Bende öyle yapıyom canım ama benim oğlan yoğurdu sade yiyiyor..

Kendime yemek ısıtmazdım ama Bebiş için yapıyorum her şeyi :))
Eline sağlık canım harika gözüküyorlar..
Ay ben kizim artik disari cikmayi ogrenmis, esimi yolcularken nasil bagriyor cigliklar atiyor, ellerinden tutunca kosar adim gidiyor esime :)) neyseki kapiyi kapatinca aglamiyor, kaderine razi geliyor :))
Benim oğlumda öyle hatta benim oğlan kapıdan dışarı çıkanı geçti artık ayakta kim varsa kendini ona atıyo:))

malesef bende öyleyim ama başka bebeğin altını değiştirirsem herhalde kusarım ysni oğlumun altını değiştitirken kokusuna iyi dayanıyorum:)

X