2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Selam kızlar köydeyiz tel çok çekmiyor ahmetin iştahı az düzeldi şükür ama öksürük ishal var dış ten bu öksürük neden geçmiyor balgamli birde..kızımda usuttu dun eltimde bahçede siz nasılsınız
Antibiyotik kullandınmı? Gecmemesi ilerlemesine neden olmasın sonra. Gecmiş olsun

Selam kızlar köydeyiz tel çok çekmiyor ahmetin iştahı az düzeldi şükür ama öksürük ishal var dış ten bu öksürük neden geçmiyor balgamli birde..kızımda usuttu dun eltimde bahçede siz nasılsınız
Çok geçmiş olsun canim kuzulara. Biz de yemeyle ugrasiyoruz benim oglan gıcık oldu ek gıdaya kaşık görünce kilitliyor ağzını kıyametler kopuyor üzerine gitmemeye çalışıyorum ama yemek istediği tek bir zaman yok

Çok geçmiş olsun canim kuzulara. Biz de yemeyle ugrasiyoruz benim oglan gıcık oldu ek gıdaya kaşık görünce kilitliyor ağzını kıyametler kopuyor üzerine gitmemeye çalışıyorum ama yemek istediği tek bir zaman yok
Canım ac bırak ben bira z ac bıraktım emzirmedim sonra açtı ağzını birde kesin bi derdi vardır dış falan yoksa iştahı düZelir üstüne gitme kav gün yemedi hep öyle olacak sandım üzüldüm ama. Şükür kahvaltı yaptı herşeye değer

Anneler ek gıda halkında bir yazı okudum biraz da kendim ekliyor ve sizle paylaşıyorum.

Ek gıda gıdalarla Tanışma süresi desek de bebekten beklentilerimiz büyül oluyor fazla yemesini vs bekliyoruz. Yanlış.
Bebeğin yapacağı şey bilmediği gıdaları tek Kaşık olarak tatmak belki üç dört kaşık da yiyebilir. Zorlamamalıyız.
Onun merak dürtüsünü kapatmamalıyız yolsa ağzını kilitler vs.
Canı istemezse vermeyin. Zorlamayın. Önce tanışsın sonra sevecek gıdaları alacak sevmediklerini reddedecek yeni gıdaları bit kasık olarak tadacak vs.
Zorlarsanız yemek GÖRDÜ mü Ağlayan yeni bir gıda tadamayan ağzını kilitleyen bir bebek çocukla uğraşırsınız

Ve yiyeceği tadacağı şeylere elini uzatıyorsa aman dökecek vs diye uzaklaştırmayın bırakın tatsın. Ağzına götürmesi için cesaret olacaktır. Bı anlamda blw çok iyi.

Bebekler şimdilik yoğurt pekmez zeytinyağı ve üzüm Kayısı armut gibi bazı meyveler sever ve onlardan birkaç Kaşık alırmış. Sebzelerden Havuç kabak patates balkabağı severlermiş

Çocuğunuz her yeni gıdayı tadıyor bir Kaşık alıyorsa ve sevdiği gıdalardan da örneğin yoğurt üç dört Kaşık alıyorsa

Çocuğunuz iştahsız değil sadece ek gıdayla Tanışma Sürecinde olan bir çocuktur. Zorlamayın küstürmeyin.

Kase ile Yediği günler de kaşıkla kendi yediği günler de gelecek.

Kör bir insana yemek verirken nasıl önce eliyle dokunmak koklamak ister sonra Ağzına götürür. Gıdayı tanımak güvenmek için.. Bebekler de aynen öyle. Kör kişiye bunun için izin vermezsek kendimi güvende hissetmez ve ağzını kilitler yemek istemez ya da zorlarsak Ağlar kızar. Bebekler de aynen böyle.

Yapacakları gıdayı tanımak ellemek koklamak istiyorlarsa yapabilirler.

Ishal diyen oluyor genelde Dediğin gibi..
Biz de hastayız canım anne kız Süreli burun temizleme Ihlamur şeklindeyiz.
Öok geçmiş olsun.
Bizim doktor göğüsten hırıltı olmadığı sürece ilaç kullanma dedi bol bol Ihlamur bebeği dinlendir vs dedi
Bir de anne de hasta ise ay az emzireyim geçmesin dememeli.
Vücudunun hastalığa karşı ürettiklere bebeğe sütten geçer yardımcı olur dedi...
Şifa bulursunuz inş :)

İlacı daha almadım şimdi internetten prospektusune baktım dediğin gibi mantar ilacı diyor. Doktor bu ilacı yazarken başka ilaçlar var bunun için ama daha bebek çok küçük o yüzden bunu kullansın dedi.
Bizde pişik için bu ilacı kullanıyoruz. İçeriğinde kortizol(böyle mi yazılıyordu ?) varmış. Uzun süreli kullanmayın dedi doktor.

Ishal diyen oluyor genelde Dediğin gibi..
Biz de hastayız canım anne kız Süreli burun temizleme Ihlamur şeklindeyiz.
Öok geçmiş olsun.
Bizim doktor göğüsten hırıltı olmadığı sürece ilaç kullanma dedi bol bol Ihlamur bebeği dinlendir vs dedi
Bir de anne de hasta ise ay az emzireyim geçmesin dememeli.
Vücudunun hastalığa karşı ürettiklere bebeğe sütten geçer yardımcı olur dedi...
Şifa bulursunuz inş :)
geçmiş olsun kuzum ya sende mi hasta oldun ..ahmetin geçecek belkide yine dış geliyor göğsünde değil ama balgami var kotu değil şükür ..tavsiyeler için çok saol canim:KK19:

Bizde pişik için bu ilacı kullanıyoruz. İçeriğinde kortizol(böyle mi yazılıyordu ?) varmış. Uzun süreli kullanmayın dedi doktor.
internet yuklendi mi hosggeldin kizin nasıl özledik seni polyanna:KK36:

geçmiş olsun kuzum ya sende mi hasta oldun ..ahmetin geçecek belkide yine dış geliyor göğsünde değil ama balgami var kotu değil şükür ..tavsiyeler için çok saol canim:KK19:

internet yuklendi mi hosggeldin kizin nasıl özledik seni polyanna:KK36:
Bende sizi özledim.
Kızım da iyi sayılır. Diş çıkarmaya çalıştı epeydir. Şükür sonunda alttan kendini gösterdi.
Şimdi de matkap çalıştıran üst komşuya inat uyutmaya çalışıyorum.
Sizde ne var ne yok?

Anneler ek gıda halkında bir yazı okudum biraz da kendim ekliyor ve sizle paylaşıyorum.

Ek gıda gıdalarla Tanışma süresi desek de bebekten beklentilerimiz büyül oluyor fazla yemesini vs bekliyoruz. Yanlış.
Bebeğin yapacağı şey bilmediği gıdaları tek Kaşık olarak tatmak belki üç dört kaşık da yiyebilir. Zorlamamalıyız.
Onun merak dürtüsünü kapatmamalıyız yolsa ağzını kilitler vs.
Canı istemezse vermeyin. Zorlamayın. Önce tanışsın sonra sevecek gıdaları alacak sevmediklerini reddedecek yeni gıdaları bit kasık olarak tadacak vs.
Zorlarsanız yemek GÖRDÜ mü Ağlayan yeni bir gıda tadamayan ağzını kilitleyen bir bebek çocukla uğraşırsınız

Ve yiyeceği tadacağı şeylere elini uzatıyorsa aman dökecek vs diye uzaklaştırmayın bırakın tatsın. Ağzına götürmesi için cesaret olacaktır. Bı anlamda blw çok iyi.

Bebekler şimdilik yoğurt pekmez zeytinyağı ve üzüm Kayısı armut gibi bazı meyveler sever ve onlardan birkaç Kaşık alırmış. Sebzelerden Havuç kabak patates balkabağı severlermiş

Çocuğunuz her yeni gıdayı tadıyor bir Kaşık alıyorsa ve sevdiği gıdalardan da örneğin yoğurt üç dört Kaşık alıyorsa

Çocuğunuz iştahsız değil sadece ek gıdayla Tanışma Sürecinde olan bir çocuktur. Zorlamayın küstürmeyin.

Kase ile Yediği günler de kaşıkla kendi yediği günler de gelecek.
Canım ben hiç zorlamıyorum oğlumu bu yazdıklarına bende katılıyorum benim bi görümcem var çocuklarını yedirmek için çok zorluyordu ben onu çok yanlış buluyordum sonra çocukları hiçbirşey yemez oldu kadelere yemek doldururdu bi kaşık dolusu ağızlarına tıkardı çocuk nefes alamıyordu..
Ben ona bikaç kez söyledim çok zorlama diye çocuk nefes alamıyor nasıl yesin onun için yemiyor çocukların dedim ama dinlemedi..
Ben oğluma neyi seviyorsa veriyorum yeni şeylere de zorlamıyorum yoğurdu yemiyordu ama yavaş yavaş alıştı senin dediğin Gibi çyle böyle alışacaklar kase kase yemek yemeyw..

Canım ac bırak ben bira z ac bıraktım emzirmedim sonra açtı ağzını birde kesin bi derdi vardır dış falan yoksa iştahı düZelir üstüne gitme kav gün yemedi hep öyle olacak sandım üzüldüm ama. Şükür kahvaltı yaptı herşeye değer
Dünden beri ek gıda anlamında birşey vermiyorum canim iyice nefret etmesin diye kaşığı ağzına sokmam sevmiyor inşallah devam etmez böyle yaa

Kızımın belinde nerdeyse elimin genişliğinden daha geniş pişik var nerdeyse 15 gündür. Geçiremiyorum. Önce bepantol ki zaten devamlı kullanıyoruz. Sürdüm. Olmadı. Arkadaşım desitin önermişti. Aldık sürdük. Olmadı. Böyle olmaz Dr götürelim dedik . Aile hekimine götürdük. Birşey yok bunda dedi. Travocord verdi . Aldık sürdük. Olmadı. Deniz suyu iyi geliyor diye okudum netten. Burnuna kullandığımdan sürdüm. Olmadı. Şimdi desitin sürüyorum. Pişik olduğundan beri havalandırıyorum. Umarım geçer. Başka bi fikri olan var mı?

Kızımın belinde nerdeyse elimin genişliğinden daha geniş pişik var nerdeyse 15 gündür. Geçiremiyorum. Önce bepantol ki zaten devamlı kullanıyoruz. Sürdüm. Olmadı. Arkadaşım desitin önermişti. Aldık sürdük. Olmadı. Böyle olmaz Dr götürelim dedik . Aile hekimine götürdük. Birşey yok bunda dedi. Travocord verdi . Aldık sürdük. Olmadı. Deniz suyu iyi geliyor diye okudum netten. Burnuna kullandığımdan sürdüm. Olmadı. Şimdi desitin sürüyorum. Pişik olduğundan beri havalandırıyorum. Umarım geçer. Başka bi fikri olan var mı?

Canım çok geçmiş olsun pişiğe en iyi gelecek şeyler den biri sık sık havalandır...birde maden suyu ile yıka pişik olan yeri iyice kuruduktan sonrada scoderm pişik kremi sür..

Bende sizi özledim.
Kızım da iyi sayılır. Diş çıkarmaya çalıştı epeydir. Şükür sonunda alttan kendini gösterdi.
Şimdi de matkap çalıştıran üst komşuya inat uyutmaya çalışıyorum.
Sizde ne var ne yok?
ay gözünüz aydın bizde ayni canım dişler dalan..yaz malum tadilat isleri ne zor ya

Dünden beri ek gıda anlamında birşey vermiyorum canim iyice nefret etmesin diye kaşığı ağzına sokmam sevmiyor inşallah devam etmez böyle yaa
etmez inş parmaginla elinde teklif et eline ver meyveyi yalat:-)

Ah canom en iyi ben bilirm pişiği... Malesef ten tür kimi krem bile kullanmıyor bebeği pişik olmuuor.

Islak mendil deil Islak pamuk kullan hatta yazın Altını yıka bol bol. Ben her açtığımda yıkıyorum.
Yumuşak bezle iyice kurula. Islak yer kalmasın.
Gaz yapacak yiyecekler bebek de sen de tüketme bir süre.

Mustela pişik kremini kalıp gibi yay pişik üstüne. Eşinle sürmek gibi deil de bembeyaz dursun. Iki üç güne geçirir. Bol boş havalandır.

Desitin vs hiç fayda etmiyor malesef cildi hassas olana. Allah kolaylık versn...

geçmiş olsun canım benim oğlum öksürünce doktor şurup yazmıştı kullandık baktım faydası yok kestim ilaçları kendiliğinden geçti.. Hem öksürünce başgamıda atıyorlar hırıltıyı önlüyor ozaman...

Bizim de dişimiz çıktı. :-)
Hayırlı olsun dişiniz canom:))

Geçmiş olsun canım benim pişik için yaptığım tek şey bol bol altını değiştirmek birde her seferinde soğuk su ile yıkamak..

Kızlar benim yaramaz yakışıklı iki dakika yanlız durmuyor bu aralar bulunduğu odadan ayrıldığım anda Sanki yılan sokmuş gibi basıyor çığlığı..

Birde kızlar size bi sorum olacak bebeğinize yaptığınız çorbayı fazla geldiğinde veya bitirmediğindr ne yapıyorsunuz ben birdaha yedirmiyorum kalan yemeği çöpe atmaya da vicdanım el vermiyor..

X