2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
arkadaslar bebegim 1 dk kendi kendine durmuyor
odadan daha çıktıgımı görünce baslıyor aglamaya
o görmeden çıkıyorum bazen olmadıgımı farkettiği an yine başlıyor aglamaya
lavaboya bile gidemiyorum
istiyorki hep yanında olayım ama bu durumda bi süre sonra bunaltıyo :KK43:
benzer durum yasayan varmı aranızda
bugün bi arkadaşımla konustum bu durumun iyi birşey oldugunu bebegin anneye baglılık geliştirdiğini söyledi
yani benim yanımda kendini güvende hissettiği için benim ona o duyguyu hissettirdiğim için bebegimin öyle yaptıgını söylüyor
dogruluk payı nedir bilmiyorum ama ben cok zorlanıyorum bu durum karsında :KK43:
Bazen benim ki de öyle yapıyor odanın dışına çıkmama izin vermiyor

Bugun cilt doktoruna götürdüm "travocord" adlı bir krem verdi sabah akşam sür dedi . Nemlendirici de kullan dedi linola nemlendirici krem kullanıyordum zaten devam et ihmal etme yazları sıcaktan böyle oluyor kışları ise soğuktan ciltleri kuruyup kötü oluyor dedi .

Bebeği İle Tatile Gidecekler İçin :cool:

Ben cilt doktoruna bebeğim ile tatile gidicem dedim güneş kremi sordum "babe" nin bebekler için olani tavsiye etti bende sebamed in bebekler için olanini kullanıyorum oğluma da sürsem olur mu dedim olur dedi onemli olan pediatrik bir krem olmasi dedi yani bebeklere özel bir krem olsun .
Sivrisinek için ne yapalım dedim prize takılan sinek koruyuculardan kullan eğer sinek sokarsa "nerisona-c" krem kullan dedi. Bu krem herhangi bir böcek ısırığı kızarıklık ve pisik içinde kullanılır dedi. Güneşten çok yanıp kızarır sa da kullanabilirsin dedi.
Travocord mantar ilacı değilmiydi sanki kadın doğum dıktoruM bana Yazmıştı o ilaçtan..
benim doktorumda hametan yazmıştı bize onu sürüyom..

canım çok sağol, alkol oluyor mu saçma bir soru belkide:)

geçmiş olsun canım

sen yine çok çok iyisin canım ben 75 kiloyum:KK43:

maalesef devam sütü vs almıyor canım alsa ek gıdayı bu kadar dert etmiycem sadece beni emmek istiyor
Cnm senin yaşadıklarıninin nerdeyse hepsini gecen ay yasadim, ek gidayi tamamen reddetti nil ve sütüm de azalmisti epey hala eskisi gibi degil ama daha iyi sukur..Sutum nil yemedigi icin uzuntuden azalmis sonradan anladım. ..
Bu ay daha iyi cok sukur, biraz daha alisti ek gidaya keyfi iyi ise aliyor.. diyeceğim o ki eymen de yavas yavas alisir hic moralini bozma sadece sabirla dene gun icinde gozlemle keyifli anlarini..
bugün bi arkadaşımla konustum bu durumun iyi birşey oldugunu bebegin anneye baglılık geliştirdiğini söyledi
yani benim yanımda kendini güvende hissettiği için benim ona o duyguyu hissettirdiğim için bebegimin öyle yaptıgını söylüyor
dogruluk payı nedir bilmiyorum ama ben cok zorlanıyorum bu durum karsında :KK43:
Ben varim cnm odadan cikinca ağlıyor hemen, bazen gizlice gozluyorum mutfaga filan gittiysem ve farkettigi an yikiyor ortaligi yoklugumu..
Kollarim pert, disarida iken kucagimda surekli evde pek almiyorum yattigi yerden oyalamaya çalışıyorum. .
Pinking Tree Pinking Tree sagol cnm tavsiyelerini dikkate alicam yolculukla ilgili, yalnız uyku saatinde cikmayacak gibiyiz hayırlısı bakalim..
Bu arada hala resim koymadin ben de merak edenlerdenim seni ve kizini..
@t_ugba yarin aksam ustu cikiyoruz cnm kismetse biraz daha kalalim dedik. .mevlidiniz icin hazırliklarini tamamlamisin masallah..

Bugun serin tutan oto termoslarindan aldim, ek gidayi filan koyarım diye .piknikte de lzm oluyor ztn..
Bi de e bebek te indirim var bebis bezinde aklinizda olsun..
Ben yatıyorum iyi gclr kizlar. .

canim cok normal nesne korunumu sağlamaya çalışıyorlar bi sure sonra normallesecek onu söyleyen yanlış söylemiş bu ay bütün cocuklar odadan çıkınca tepki verir

Travocord mantar ilacı değilmiydi sanki kadın doğum dıktoruM bana Yazmıştı o ilaçtan..
benim doktorumda hametan yazmıştı bize onu sürüyom..
İlacı daha almadım şimdi internetten prospektusune baktım dediğin gibi mantar ilacı diyor. Doktor bu ilacı yazarken başka ilaçlar var bunun için ama daha bebek çok küçük o yüzden bunu kullansın dedi.

İşte benim ogluslarimm 20150728_020326.jpg

Bugun cilt doktoruna götürdüm "travocord" adlı bir krem verdi sabah akşam sür dedi . Nemlendirici de kullan dedi linola nemlendirici krem kullanıyordum zaten devam et ihmal etme yazları sıcaktan böyle oluyor kışları ise soğuktan ciltleri kuruyup kötü oluyor dedi .

Bebeği İle Tatile Gidecekler İçin :cool:

Ben cilt doktoruna bebeğim ile tatile gidicem dedim güneş kremi sordum "babe" nin bebekler için olani tavsiye etti bende sebamed in bebekler için olanini kullanıyorum oğluma da sürsem olur mu dedim olur dedi onemli olan pediatrik bir krem olmasi dedi yani bebeklere özel bir krem olsun .
Sivrisinek için ne yapalım dedim prize takılan sinek koruyuculardan kullan eğer sinek sokarsa "nerisona-c" krem kullan dedi. Bu krem herhangi bir böcek ısırığı kızarıklık ve pisik içinde kullanılır dedi. Güneşten çok yanıp kızarır sa da kullanabilirsin dedi.

Ben de doğal bir şey tavsiye edeyim :)

Cibinlik Artı bebeğe sarımsak süt bir şey gelmiyor.
Olur da sinek vs sokarsa kızarıklığını ve kaşıntısını almak için şaptaşı ALIN. Islatıp sürün geçiyor. Hem doğal hem dayanıklı seneye s de kullanırsınız hem de ucuz:)

I imspecial tatil bitti demek bosver kiloyu verirsin ay ben de gezsem tek kilo almaya raziyim..:KK48:
PINAR45 PINAR45 masallah sana Çıtır anne topigin en büyüğü olmaya adayim ben..Ogluslarin da pek bi tatli, buyumus ufaklik..
Pinking Tree Pinking Tree bebis daha iyidir insallah cnm ben ilk aylarda cok korkuyodum hasta edicem diye çünkü benim kv de hasta ettiniz diyo hemen buyuklerin genel tutumu olsa gerek,15 gun sonra kendisi bakicak hasta olursa böcüm ben derim ona bu sefer he heee:KK53:bi de zayiflamis mi kizim anne diycem cok fenayim..:KK70::KK70:

Slm bayanlar,bizim ek gida eklikten cikti,buyuk insan gidasina dondu saolsun anane sayesinde,resmen haftanin 5 gunu dogal organik beslenirken h sonu acaip sekilde 90 derece degisiyo beslenmemiz,bu sabah sariyer boregi ile yarim su bardagi limonata icmis ananesiyle,tuz seker yasak dedikce annem resmen cosuyor bu konuda,kv yapsa bu hareketi sanirim kavga cikarir bidaha gorusmezdim annem yapinca nedense sozumu hic geciremiyorum,her telden caliyoruz vesselam :KK45:

Slm bayanlar,bizim ek gida eklikten cikti,buyuk insan gidasina dondu saolsun anane sayesinde,resmen haftanin 5 gunu dogal organik beslenirken h sonu acaip sekilde 90 derece degisiyo beslenmemiz,bu sabah sariyer boregi ile yarim su bardagi limonata icmis ananesiyle,tuz seker yasak dedikce annem resmen cosuyor bu konuda,kv yapsa bu hareketi sanirim kavga cikarir bidaha gorusmezdim annem yapinca nedense sozumu hic geciremiyorum,her telden caliyoruz vesselam :KK45:
Benim kayinvalidem visne suyu veriyor biberona koyup bi de sekerli muhallebi :KK70:ben bi sey demiyorum aliniyor, bi de o bakicak artik ne yapsam bos:KK51:

Benim kayinvalidem visne suyu veriyor biberona koyup bi de sekerli muhallebi :KK70:ben bi sey demiyorum aliniyor, bi de o bakicak artik ne yapsam bos:KK51:
Yok saka bir yana,kucuk bir borek parcasiydi erkek cocugu pipisi sismesin diye tattirdi ama limonata yarim bardak icmistir,normalde sadece meyva puresi veriyorum birde kati meyva sikacaginda uzum ve karpuz suyu sıkıp biberonla veriyorum
Visne suyunu kendi kaynatip veriyorsa sekerlide olsa en azindan dogal diycem ama insallah kutu meyva suyu vermiyordur cunku katki maddesi cok fazla varr
Anneme ziyarwt amacli gittigimiz icin ufak tefek seyler versede korkmuyorum,zaten verme dersem israr etmez asla,sadece seyi algilayamiyorlar siz ufakken neler verdik nelerr olayini asamiyoruZ
Tuz ve seker niye yasak diye arastirdigimda 1 yasina kdr kalp ve vucuttaki damarlar o kdr ince ve hassasmiski o kucucuk damarlari tuzla mucadele edemezlermis,dr umda aynen boyle demisti zaten taniscaklar ne kdr gec o kdr iyi,zaten bunu algilasalar yapmiyacaklarda iste hoslarina gidiyor malesef
Sende ona tane tane izah edersen belki idrak edip birakirmi acaba ?

SÜT, YAĞ, TUZ, ŞEKER NEDEN YASAK??

0-3 yaş önemli
Prof. Dr. Hilal Mocan yaptığı konuşmada “Çocukların bağışıklık sisteminin gelişiminde 0-3 yaş arası çok önemlidir. Bu yaşlardaki beslenme biçimi bireylerin ileriki yaşlardaki sağlığını ve olası hastalıklarını belirler. Çocukların fiziksel ve zihinsel açıdan tam anlamıyla gelişebilmeleri için 0-3 yaş arasında demir, protein ve zeka performansını etkileyen vitamin ve minerallerce zengin gıdaların tercih edilmesi son derece önem taşır” dedi.

Çikolata, şeker ve kolayı 3 yaşına kadar vermeyin
Dengeli beslenme konusunda ailelerin bilinçli davranması gerektiğine dikkat çeken Mocan, 1 yaşına kadar bebek beslenmesine gösterilen özenin ileriki yıllarda da devam etmesi gerektiğini, ‘abur cubur’ olarak nitelendirilen çikolata, şeker ve kolanın üç yaşına kadar çocukların hayatına sokulmamasının gerekliliğini vurguladı.

0-3 yaş beslenmesinde yapılan ve çocukların sağlıklı gelişimini tehdit eden hatalar!
· 0-1 yaş arasında bebeklerin %54’ü düzenli olarak doktora giderken, 1-3 yaş arasında
bu rakam %36’ya düşüyor. 1 yaşından sonra bebeklerinin büyüdüğüne inanan aileler onları sadece hastalandıklarında doktora götürmeye başlıyor.

· Aynı inançla, bebekleri 1 yaşından önce yetişkin sofralarına da taşıyan aileler evde kendileri için pişirdikleri yağlı, salçalı, baharatlı ve tuzlu yiyecekleri bebeklere
vermeye başlıyor. Oysa bu yiyeceklerin içeriğindeki tuz ve yağ bebeklerin böbrekleri için yük oluşturarak ileriki yaşlarda yüksek tansiyon, şeker ve obezite riskini artırıyor.

· 0-3 yaş arasındaki çocukların %82’sine, besleyici ve lezzetli olduğu düşünüldüğü için yemek suyuna batırılmış ekmek veriliyor. Ancak sebzelerin içindeki vitamin ve minerallerin 70 derecelik bir ortamda yok olması, bebek beslenmesinde yemek sularının hiçbir besin değeri taşımadığını gösteriyor.

· Yiyecek seçimlerinin anne insiyatifinde olduğu 0-12 ay arasında besin değeri yüksek çorba, yoğurt ve meyveler ön planda iken; bir yaş sonra lezzet faktörünü keşfeden bebeklerde makarna, çikolata, gofret, kızarmış patates tüketimi artıyor.

· Bebeklerin ortalama 1 yaşında fast food ile tanıştığını ortaya koyan araştırma sonuçlarına göre 10 bebekten iki tanesi bir yaşından önce hamburger, patates kızartması ve kola tüketmeye başlıyor.

· Bebeklerde kola tüketiminin de ileriki aylarda hızla arttığı görülüyor. 0-12 ay arasında %6 olan oran, 25-36 ay arasında yaklaşık 7 kat artarak %41’e yükseliyor.

· Araştırma sonuçları, anne sütünden sonra bebekleri inek sütüyle besleme eğiliminin yaygın olduğunu gösteriyor. Ancak inek sütünün içeriği çocuklar için uygun değil. İnek sütü denince annelerin aklına sokak sütü gelmekte ve inek sütünün sakıncasının hijyenik sebeplerden kaynaklandığı zannedilmektedir. Oysa ki inek sütünün asıl sorunu içerikten kaynaklanmaktadır.

· İnek sütündeki aşırı protein ve mineral bebeklerin böbreklerine zarar verebilmekte ve uzun süreli inek sütü tüketiminde bebekte kansızlık görülmektedir. Bebekler zihinsel gelişim için önemli olan Omega 3 ve Omega 6 yağlarını yeterince alamamaktadır. Bu sebeple uzmanlar 3 yaşına kadar inek sütü yerine inek sütünün zenginleştirilmiş formüllerinin bebeklere verilmesini önermektedir.

Yok saka bir yana,kucuk bir borek parcasiydi erkek cocugu pipisi sismesin diye tattirdi ama limonata yarim bardak icmistir,normalde sadece meyva puresi veriyorum birde kati meyva sikacaginda uzum ve karpuz suyu sıkıp biberonla veriyorum
Visne suyunu kendi kaynatip veriyorsa sekerlide olsa en azindan dogal diycem ama insallah kutu meyva suyu vermiyordur cunku katki maddesi cok fazla varr
Anneme ziyarwt amacli gittigimiz icin ufak tefek seyler versede korkmuyorum,zaten verme dersem israr etmez asla,sadece seyi algilayamiyorlar siz ufakken neler verdik nelerr olayini asamiyoruZ
Tuz ve seker niye yasak diye arastirdigimda 1 yasina kdr kalp ve vucuttaki damarlar o kdr ince ve hassasmiski o kucucuk damarlari tuzla mucadele edemezlermis,dr umda aynen boyle demisti zaten taniscaklar ne kdr gec o kdr iyi,zaten bunu algilasalar yapmiyacaklarda iste hoslarina gidiyor malesef
Sende ona tane tane izah edersen belki idrak edip birakirmi acaba ?

Ben kendi anneme höykürerek anlatınca anladı malesef :KK66:)) şimdi bir şey vermeye korkuyor:))) utanıyorum ama bu konuda katıyızama kvye kpye sesim çıkmıyor o ayrı :KK66:)

X