2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .

Çorbada editorlar ya da sebzeyi onda Başlıyor olabilirler canım biz daha et suyuna geçmedik.
Bebeklere tuz yasak, tuzu kaldırabilecek bünyeleri yok. Ben kullanmıyorum. Aylık kontrollere gidiyor musun? Hazır muhallebilerde de şeker var o da bebeklere yasak.
Bence yanlış anlama herkesin sütü olmaz tabi mama verilir vs ama süt bebeklerine de her bulduğumuzdan veremeyiz, yazık onların bünyelerine... Yavaş yavaş kendi yaptığın sebze püreleri ile başla. Çok üşeniyorsan cam rendesi meyve püreleri yap... Yoğurt makinesi al ev yoğurdunu öyle yap...

Ben kullanmıyorum bebeklere Demir ilacı test sonucunda veriliyor. 6. Ayda doktora gidip tahlil olması gerekiyor bebeğinin.
Eksikse kullanır
Normal ya da fazla ise kullanmaz. Kullanırsa Dişi çürük çıkan bebekler bile oluyormuş.

Bende proteini bol alıyorum ve balık hapı içiyorım. Bel ve bilek ağrım da cabası...

Benim sana tavsiyem güzel anne bir çocuk doktoruna ya da en azından sağlık ocaklarına gitmen. Ve bebeğine her şeyi vermemen. Sindirim sistemleri hazır deüil Bebeğini Boşa yoruyorsun ve alerjisi olursa neye olduğunu bile anlamayacaksınız Karışık mamalar Yüzünden...

Sagol cnm amin.
Ay insanlar ne komik bankaya gittim az once gorevli adam kac aylik dedi 7 dedim, benim oglan daha iri benimki de 7 aylik dedi..
Ben de kizlarla oglanlat farkli oluyor dedim, insanlar pek bi komik. .

Siz iyi bakmışsınız ben bakamamışım demek ki deseydin... Insanlar bunu duymak istiyor galiba :) hiç takılma. Bizim kızlar çitlembik gibiler ama sağlıklı olsunlar da gerisi boş.. ve mutlu huzurlu:)

Off art Arda gelmiş tüm olaylar.. Allah ailenize sabır güç kuvvet versin canım, dayın ın birleri var. Mıydı vefat etti? Allah rahmet eylesin..

Amca oğluna da Allah şifa versn hepimiz dua edelim ibş tez çıkar sağlıkla çok zor Allah kötü şeylerle hastalıkla Kazayla imtihan etmesin.

Artık kilo alımları durabilir hiç bunun için sıkılma. Bebek aktif ise gelişini oradan takip edilir..

Cok saol
Cnm
İcime su serptin
Gormesemde seni sen cok guzel bir annesin
Hatta daha komigi nickini cok zor okurdum sen yazinca halen daha soyle okuyorum
Haa misissuperanne yazmis

Ben soracaktım bugün kakalarınız nasıl diye :) bizimki de katı yapıyo top gibi doktora telefon ettik normal diyo katı gıdaya geçtiği için ama bişi de yemiyor ki ilk gördüğümde ben de korkmuştum susuz mu kaldı acaba diye ama az da olsa yedikleri etkiliyor demek ki

Cnm ayni sizin gibiydik ilk gunlerde hatta 3 gun yapmadigi olmustu ki normalde sadece anne sutu alirken gunde 4 kez yapardı. .
Su an daha iyi sıvı miktarini artirsan iyi olur, bol su verebilirsin..
Bi de benim sütüm bi donem cok azalmisti o ara da cok kati yapiyordu suyu da yetersiz verdim snrm..

aysimason canım başınız sağolsun yaa arka arkaya olması da çok üzücü olmuş hastaniza da Allah bir an önce şifa versin inşallah

Valla cok
Zor geldi banada ek gida
Domates alerjik sogan gsz yapar
Yok mevsim sebzesi eee kabakla fasulye var semiz otunu nssil yapicami zaten bilmiyorum
Pasoo kabak fasulye arasinda gidip geliyorum
Gecen az soganli kirmizi mercimek corbasi yaptim sonrada korktum sogan icin erken diye simdi ocakta yarim bardak yesil mercimek biraz z yagi sogansix corba yapiyorum bilmiyorum sacma bir seymi oldu sizce?
Sabah 3 kayisi oglen sebze yada corba aksam yogurt vermeyi planliyorum bu hafta

Asla su icmiyooo zorla iciriyorum
Ama beni gayet guzel emiyor
Zorlada olsa su icereyim
Ben en iyisi

Saclarim o kdr dokuluyorki oglum zaten avuc avuc yoluyor
Ama dun kuaforw gittim canima tak etti upuzun saclarimi cene omuz hizamda kestirdim kuafor cok normal bu aylar cok dokulur panik olma demisti

Teşekkür ederim canım..
Dayımın hiç bişeyi yoktu öteki dayım onu bacağı için istanbula getirmişti ama kanser çıktı

yanlış hatırlamıyorumsam Pinking Tree arkadasa dr u sogan sarimsak serbest zarari yok demisti.mercimegin alerji riski yuksekmis hemsire demisti bize gaz yapmadi alerji de olmadi şükür seviyo yiyo.salcasiz tuzsuz kirmizi mercimegi kavuruyrum su ekleyip pisiriyrum minise ayirip bize tuz biber ekleyirum afiyetle yiyoruz.

Kakalar normal canım... Benimki blw yapıyor Boğaz'ından geçtiğinden bile şüpheliyim:)) ama kakası Değişti bile kokulu renkli katı bunların hepsi normal... Kan olursa da alerji.. Sadece buna dikkat..

minione genel geçer ek gıda bilgileri:)

Kesinlikle giyim Tarzı da etkiliyor insanı.. Albüm yapacağım birqzdan canım hem Bebiş hem kendimi koyucam bir de önemli notları :)) senin kısa Saçlı halini de merak ediyoruz ben de birkaç ay evvel küt yapmıştım iyiki yapmışım:)

Maşallah Mustafa ya canım:)
Ben senden cevap alamayınca kesin beni tanıyor kvnin akrabalarından diyr senaryo kurdum ama doğru değil galiba :))
Ben de aynı yerden aldım limon kehribardan.. Isim vermedim ayıp Olmasın diye. Salya bebeklik Döneminde galiba. Bizim Kızın da iki Dişi birden bir günde çıktı ama anlamadık bilezikler vs de takılı değildi denize gidip geliyoruz diyr o Günler'de.. Ama inş faydalıdır ve sen faydasını görürsün:) diş buğdayı düşünüyor musun? Fikir alışveriş yapalım :) ben Ağustos sonu Eylül gibi yapOcak inş :)

Kızımız iyi çok şükür insanlara içi gidiyor:) babasını görünce bana poposunu dönüyor:))) Kapıdan girince Çığlık atıyor:) cep teli yerdeki tehlikeli Şeyler bardak su açık çekmece bunlara emekliyor çığlıkla :) gerisini sürünerek hallediyor :)
Keyfiniz yerinde olsun da sık gelmeseniz de olur ama arada haber edin özlüyoruz hepinizi..

Albüm yapıcam canım bende kısmetse :)) oh keyif yaptı desene bu Sıcaklarda en iyisi Ahmet için
Cok saol
Cnm
İcime su serptin
Gormesemde seni sen cok guzel bir annesin
Hatta daha komigi nickini cok zor okurdum sen yazinca halen daha soyle okuyorum
Haa misissuperanne yazmis
Foto ekliyorum canım tüm Ocak anneleri güzel olsun mutlu olsun :) mistırfayn diyor başka bir arkadaş da nasıl kolayınıza geliyorsa öyle:)

Bebek mamaları çok kolay
Meyve püreleri
Sonra Karışık meyve püreleri içine ileride hurma vs de koyabilirsin
Sebze püreleri sonra Karışık sebze püreleri tereyağı sarımsak SOĞAN lezzet katıyor
Sonra bunlara irmik pirinç buğday mercimek kat ..
Hepsini haşla rondodan geçir oh mis. Dilim dilim kez başla ver eline oyalansın..

Haşlanmış patates kabak Havuç tereyağı mesela
Semizotu pirinç ıspanak maydanoz vs haşla azıcık suyla rondodan Çek sarımsak arpacık SOĞAN kat

Tuzsuz yayla Çorbası yap. Pirinçle istersen bulgurlar buğdayla..

Vol sebzeli sarı kormızı yeşil mercimek yap

Eline ver yeşil SOĞAN Salatalık meyveleri ver... Dilim dilim kes ver. Karpuz kavun ver. Hem oynasın hem yesin mutfak balkonda...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…