2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar kehribar kolye kullanan var mi?
Birdr kizima Aktivite merkesi almak istiyorum alipda nemnun kaldiginiz varmi?
kehribar kolyeyi Pinking Tree daha önce yazmıştı sanırım almayın diye

aktivite merkezi almadım canım:)
Gunaydin guzeller dun sabah arkdas aradi bebek gormeye geldi cok yoruldum kostur koştur.sagolsun kv yapti pastalari ben de salata yaptim iki tane hallettik.guya bebekliyim diye onceden haber vermiyorlar
oyy çat kapı yani iyi yetiştirmişsin

yok canım asla konuşmuycam kendi gelecek, diğer eltimin arkasından atıp atıp kapısına gidiyor torun sevmeye, eltim o kadar laf soktu azarladı ona küsmedi, nankörlük başka bir şey değil

kv iyidir evet bana çok faydası oldu ama ben asla karşıksız bırakmadım diğeri gibi nankörlük etmedim, diğer eltim kv me bize yedirmeyi sevmez kendi akrabaları ailesi gelince çeşit çeşit yemekler yapar, kv çok iyi biliyor bunu, bense kendi aileme o kadar özenmem, kahvaltı hazırlarım ki öyle zeytin peynir değil çeşit çeşit yiyecek hazırlarım hadi gelin diye çağırırım sayısızdır, evli gröümcem gelincede mutlaka çağırırım kaç kere, yemek yaparım ya çağırırım ya götürürüm beraber yeriz ya da gönderirirm, pastalar tatlılar çeşit çeşit yaparım onlarsız yemem, eşimden dışardan yemek söyleyelim dese ayıp olur annengil yiyemiyor onlarada al derim ama onlar bensiz dışardan söyleyip yerler! Görümcemin canı bir şey istesin hemen eşime mesaj atarım al diye annesinin istesin yine aynı, annesine elbise vs. alırım kendi annem almam eşimin parası nasılsa derim, kp kv me kızınca savunurum ezdirmem laf söyletmem, Allah razı olsun diye yüzlerine söylerim akraba ziyaretlerinde hep överim, eltim bir kere elinize sağlık demedi onlara hiç kimseye sağolsun kv yardım ediyor demedi demez, ben bu yüzden mi yaranamıyorum emeklerimin karşılığı bu olmamalı, üstelik eşim bile sen ne yapıyosun ki annemgile diye nanlörlük ediyor daha ne diyeyim canım bunlar bir kısmı

Kizlar kehribar kolye kullanan var mi?
Birdr kizima Aktivite merkesi almak istiyorum alipda nemnun kaldiginiz varmi?

Canım hem nette sarılan sertifikalılardan aldım sarı olanından boncuk gibi çıktı. Yazmıştım buraya da almayın diyr.. Abartarak yorum yapanlar ya bloger anneler hediyr geliyor ya da kendisininkini sarıyor ikinci el.ciler.. Aman diyeyim..

Sonra Çarşıda orijinalini aldım süs diye takıyoruz anne kız koca teyze yeğen enişte :)) ama dişlere uykuya faydası yok..

Sağol canim. Bi kaç yerden baktım çoğu sert oluyo demiş denemelik yarım ölçü yaptım ben de sert olmadı ama islatmadan önce ufalayinca daha iyi oluyo bi de içindeki irmigin şişmesi için islatinca biraz bekletmek gerekiyo bi dahakine irmiği önceden ıslatıp deneyeceğim tarifi resim olarak ekliyorum gurme bebekten aldım

Benimki de yemiyo malesef canım 2 kaşık alıyo gerisini ben yiyorum kendi ismimi yazsaymisim keske
kızlar bahsettiğim buz torbaları böyle, et sularınızı buna koyabilirsiniz:) daha kullanışlı

Eki Görüntüle 1597852
Canim yanlış alıntı yapmışım idare et isimleri kurabiye kasesi var şeker hamurlu ivin kullanılan onla yazdım 2 snlik iş

hihami . Supersin cok guzel olmus bisküviler afiyet sifa olsun oglusa ins.masallah sana
Sağol canim

Heheh biz de senden özendik isimli kurabifelerimizi ananemize yaptırdık bile :)) ama kendi isimlerimizi yazsak daha güzel olurdu Dediğin gibi:) onlar tadıyor biz bitiriyoruz :)

allah kıymet bilenlerle karsilastirsin canim.gercek su ki yaptikca fazlasi bekleniyor ne yazikki.sende cok haklisin eflalim.

Sagol cnm amin.
Ay insanlar ne komik bankaya gittim az once gorevli adam kac aylik dedi 7 dedim, benim oglan daha iri benimki de 7 aylik dedi..
Ben de kizlarla oglanlat farkli oluyor dedim, insanlar pek bi komik..
bizde herşeyi yoğurtla karıştırır olduk,sebze pürelerini özellikle yoğurtla karıştırıyorumki ordan tuz alsın diye :)

Cnm avakado bikac kez verdim, oncelikle sert ise yumusamasini beklemen lzm bikac gun surebilir ben genelde yumuşak aliyorum.Yogurt ile karıştırınca yemisti kizim, sade olarak tatsiz bulmasi normal bence.Kontrolde versen iyi olur demisti dr.
Bende ariyorum ama bulamiyorum.Kahvaltida bile veren oluyor. .

Dedigine bak askolsun :))
Bence sen cok daha guzel bir kadinsindir kesin
Lohusalik sendromundan cikamadik biz bence halen kendimizi oldugumuzdan kotu goruyoruz sanirim,sadece birazcik vucut proporsiyonuna gore giyinince inan daha zayif cikabiliyor insan
Boyum 165 89 kl ile doguma girdim 69 la kalmistim suan 75 kg yum halen cok suskoyum ama gecen dugune gittim herkes ne kdr zayiflamissin dedi halbuki alakasi yok sadece giysilerden oyleydi
Hmn albume atiyorum :))
Ayrica bnde seni gormek istiyorum

Selam canlarım hepinizi çok özlemişim ama buraya girmek artık aklıma bile gelmiyor bazen

Çok hareketli çok erken dönen bir bebeğim olduğunu yazmıştım daha önce. Hatta karnımdayken ismi Tepikcan'dı.
6 ayının dolmasına 1 hafta kala emeklemeye başladı, 6, 5 aylık olunca hem 2 diş birden çıkardı, hemde sıralamaya başladı.
Tek derdi bir yere tutunup ayağa kalkmak, beşiğine, duvara koltuğa, yerdeki oyuncağına bile tutunup ayağa kalkıyor.
Şimdi tutuna tutuna evi geziyor, birde ek gıda olayı başladı, birde sıcaklar hiç vaktim olmuyor uzun süre bir eyle ilgilenmeye.
Yine nasılsınız diye merak ettim girdim,
Nego canımm ne oldu sana Kv ile de mi problem oldu?
Eşinle daha kötüye gitmiş işler sanırım. Allah yardımcın olsun, zaten 2 çocukla uğraşıyorsun bu manevi yorgunluğun hepsine bedel aslında.
İnsan mutluyken bütün yükü omuzluyor gocunmadan ama, mutsuzken hiç çekilmez be arkadaşım.
Allah'ım gönlüne göre hayırlısını versin.

Pinking Tree naber canımm prensesimiz nasıl? Geçmişten birkaç sayfa baktım da kehribar kolye için yazını okudum.
Ben Totsandmore'dan aldım. 4 aylıkken Mustafa.
Çok aşırı ağzı akıyordu sürekli, kesildi denecek kadar azaldı salyası, ve 2 dişi çıktı 1 gün arayla 6,5 aylık.
Hiçbir şey anlamadık pat diye.
Hiçbir sıkıntı, ateş mateş, hiçbir şey olmadı.
Çook memnunum ben kolyesinden. Faydasını herkes farketti Mustafa da.
Hatta gündüz uykuları bile biraz düzene girdi, 10 dk uyuyup uyanıyordu hep mızmız oluyordu.
4 aylık aşıları çok zorlamıştı, halsizlik ateş vs. 6 aylık aşılarında hiçbir şey olmadı. Ben kolyeye bağladım ama yazını okuyunca hay Allah dedim.
Sende kötü bir yerden almazsın, aynı yerden mi almışız acaba?

Ve birde çok uzun zaman önce girdiğimde girip biraz okuduğumda minione cığımın kanguru hakkında önerisini okumuştum.
İnstagram da bulduğunu yazmıştın. Momfortbaby.
Ben aldım o kangurudan ve aşırı memnunum, bel sırt omuz ağrısı hiçbir şey olmuyor, çok sık kullanıyorum.
Hatta evde bile çok huysuz olduğu zamanlarda kullanmıştım.
Tavsiyen için sana teşekkür edememiştim, senden duymuştum oysaki
Çok teşekkür ederim
Tabii sen aldın mı bilmiyorum ama ben çok memnunum

Ve hepinizin bebişlerini nasıl merak ediyorum. Bir tek eflalimin fotolarını görümüştüm, orada da çok küçüktü Eymen.
Birde Mrssuperfine ı ve Sare'yi görmüştüm.
Çok tatlıydınız hepiniz, kim bilir ne kadar daha güzelleşmişlerdir hepsi.

Aslında soracak öyle çok şeyim var ki
Ek gıda karmaşasında yaşıyorum, genellikle önerileri uyguluyorum ama sizler nasıl yapıyorsunuz çok meraktayım.
İnşallah girebilirim, hepinizi çoook öpüyorum.

Şu mutfağın işi hiç bitmeyecek mi arkadaş

Gule gule kullanin arkadasim cok sevindum memnun kalmana
Mustafayada masallah subhanallah,benim arda taha gibi olmus desene,sadece koltuga tutunup ayakta durabiliyor yurutecle her odaya gidiyor ama biseylere tutynup ayaga kalkmayi bilmiyor henuz,amw cok yaramaz cok fena oldu,surwkli oyun istiyor,hep yurumek istiyor,odaya cift kisilik yorgan serdim uzerindeki carsafi hergun degistiriyorum ama ona orasi yetmiyo istiyoki siniri asmak yerlerde surunup iceri gitmek ama daha halilarimi yikanaya vermedim,silsem supursmde gonlym elvermiyo yerlerde gezinmesine,cok merakli herseyi gozetliyo ,eller asla durmuyor kipr kipir bu arada bizim disler ilk en erken 4 aylikken cikti alt ikide sorun olmuyo zaten onemli olan ust damak ve digerleri,insallah sizde atesli ve zor gecmez,son halimizi koydum albume,halen bi zayiflama soz konusu diil,ah bir dussem 70 in altina ne gzl olur
Heee kanguruyu ben almadim cunku dusundum eger onu alirsam ve Avmlerde alistirirsam daha dedim arabaya binmez sonra hep kucak ister oyle kaldi valla
Ek gidaya gelince halen adepte olamadim kimi gun yiyor kimi gun umrunda diil
Cokda zorlamak istemiyorum cunku suan kilosu gayet yerinde,cok cesitli seyler yapmasamda gunde iki defa meyva oglen sebze puresi veriyorum
İki hafta sonra kahvaltiya gecicez kismetse,dr umuz tuzduz peynir ceyrek yumurta,tereyag ceviz puresi ve bebek ekmegini lapa yapip ver demisti vede pekmeZ ,hem seker yasak deniyo hemde pekmezde seker var aklim a uyanlari uyguluyorum iste,eylul basi tatile cikicaz bakalim burnumdan mi gelcek guzelmi geccek heycanla bekliyorum iste bizde havadisler boyle
Resim ekleyinn bakalimmm bizde mustafa ya

Selam kızlar sohbetlere katılamadim özlüyorm sizi ya ahmeti havuz doldurup bahçede serinle tip uyuttum burda kaynanam tavuk haşlayıp verdirdi ek gıda idare ediyor ..
Larkin takibe al görürsün bizi mustafaya da maşallah bizim oğlan da 5.5 aylıkken emekledi simdide tutunup kalkıyor
minione canım kilo verilir cocuklar büyüsün de bende aldım burda 68 e inmistim 71 oldum daha haftaya acık büfe otel var düşün er miyorm
M miss_curious canım erkek kuz çok farklı gerçekten hıc takma
Duha22 mısafıre devam
hihami eline sağlık
Pinking Tree ben seni hic gormedm merak edıyorum
Nego iyi gezmelrr

İyi geceler kızlar geçmişi yarım yamalak okuyorum kusura kalmayın yazamıyorum..
Dedemden bikaç gün sonra dayımda vefat. Etti çoküzgün günler geçiriyoruz eşim de dün geldi bu sefer amcasının oğlu 5. Kattan düşmüş onu yoğun bakıma slmışlar durumuda kritik şimdi de onun yanındalar..

Abdullaha gelince bu ay sanki kilo slmamış birde çok sıcak her tarafı isilik olmuş yavrumun bizden haberler bu kadar canlarım hepinizi öpüyorum....

KIZLAR ELİMDE BEBEK BAKIMI İLE İLGİLİ KİTAPLAR VAR HEPSİ YENİDEN FARKSIZ İLGİLENEN OLURSA MESAJ ATABİLİR.
1-Tracy Hogg Ebeveyn Cankurtaran Seti / Gün Yayıncılık
2-Akıllı Bebekler Akademisi (Bebekler için Beyin ve Çoklu Zeka Geliştirme Rehberi)
3-Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler?

kızlar bahsettiğim buz torbaları böyle, et sularınızı buna koyabilirsiniz:) daha kullanışlı

Eki Görüntüle 1597852
Bu torbada brndr kullanıyorum.et suyunu bebeğe nasıl veriyorsunuz çorbada mı.birde tahıllı ek gıdalar var marketlerde kullanıyor musunuz.ben hazır muhallebi aldım sulandırıp biberonla veriyorum.birde tuz katıyprmusunuz çorbalara.sorum herkese

Bebeğinize Demir ilacı kullanıyor musunuz bayanlar.devite devammı!.sizin kullandığınız bir şey var mı ben kendimi bu aralar çok yorgun hissediyorum.sabahları ayakların ağrıyor birde saçlarım dökülüyor.

Gunaydin kizlarrr
Oglusum su ek gidaya gectigimizden beri kakasi cok sertlesti 2-3 gunde 1 sert sekilde yapiyor
Ara arada top top swklinde oluyor
Kayisi purwsi veriyorum
Z yagi iciriyorum
Karnina masaj yapiyorum
Dr umuz saolsun cep nosunu vermedigi icin suan tatilde danisamiyorum
Bizimle ayni durumu yasayan varmi yada bu durumda ne yapilmali,fitille mudahale yapilmalimi?

Günaydın canım
Hiçbir şey yapma. Gayet normal artık kakaları Şekil değiştirdi, ek gıda kakası bunlar. Turuncu ya da koyu yeşil KINA rengi de olabilir yediklerinin rengini alır ve sert serrtir, gayet normal.
Zeytinyağı ve Kayısı armut vs yedirebilirsin kabız olduğu zamanlar ama oğlusun kabız değil bağırsakları ek gıdaya tanışıyor sadece. Hepsi normal...

Şu tel vermeyen doktorlara da gıcık oluyorum!!!! Sanki arayıp işleticez veya güne çağırıcaz!!! Acil durumda bile zorda bırakıyorlar, olmadı hastalar mesaj atar asistanları sorup cevaplar ama bunu bile yapmıyorlar... Bizim Dr da her şeyiyle süper ama cep telinde whatsup yok diyr üzülüyorum ben:) tel veren dru buldum da bunuyorum, kaç tane Dr değiştirdik bu Yüzden :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…