2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar uyku tulumu kullanan var mi, ben bebeginlm ellerini kundaktan cikarmaya baslayinca uyku tulumuna gectim, gece uykusuna gecerken giydiriyorum sadece. Gunduzleri surekli kontrol ettigim icin giydirmiyorum. Bugun ellerini yorganin altina sokmustum, kizim yorgani yuzune cekmis bide yorgani meme gibi emmeye calisiyor. Biraz daha gec kalsaydim iyice altinda kalabilirdi allah korusun :KK43:. Uyku tulumu kullanin derim hem ucun kollu olanlari kollarida sicak tutuyor..

kızlar ben nazara taktım

paronoya oldu artık bende

oğlumu kimse görsün istemiyorum:KK43:

sizler nasılsınız bu konuda

dün kaynım gördü en az on kere kilosunu söyledi

bizimkine yetişmiş nasıl kilo almış diye

offf o söyledikçe okudum

Canlarm kocam sinavi kazanmis sukur ins mulaktida gecer :-)

Eflalim canm takma ya okuman guzel tabi ama neree kaar saklicaz nazar degmesin diye sen aklina getirme benm gecen amcamin kizinin kocasi kucagina alinca bizimkinin suanki kilosu alma moralin bozulur dedi onlarinkide 7aylik :-)

Meraklii Meraklii canım sağlık ocağında ebe söyledi

emzirenler aylık değil üç aylık kullanabiliyormuş

nette memnun kalanda var kalmayanda

dr una sor bence o daha iyi yönlendirir

ben yanlış yönlendirmiyim

eşime güvenemem üçüncüyü kesin istiyor

I imspecial gözünüzaydın darısı mülakata

canım haklısın ama çok korkuyorum

ablamda hep der korkma kötüyü çağırma der

kaynımınkide iki ay büyük

çok zayıf o kuzuda ama o annesinin hatası

yavru doymuyor ama kabul etmiyor mamayı kesti

üzülüyorum ona

dediğin gibi saklıyamayız

Allah a emanetler

Kizlar uyku tulumu kullanan var mi, ben bebeginlm ellerini kundaktan cikarmaya baslayinca uyku tulumuna gectim, gece uykusuna gecerken giydiriyorum sadece. Gunduzleri surekli kontrol ettigim icin giydirmiyorum. Bugun ellerini yorganin altina sokmustum, kizim yorgani yuzune cekmis bide yorgani meme gibi emmeye calisiyor. Biraz daha gec kalsaydim iyice altinda kalabilirdi allah korusun :KK43:. Uyku tulumu kullanin derim hem ucun kollu olanlari kollarida sicak tutuyor..
31RrVqgYQXL._SL500_SR149,200_.jpg
Ben bunu geceleri kullanıyorum güzel uyuyor, kolları içeride olduğu için battaniyeyi yüzüne çekme riski de yok.

canım ben peluş battaniye kullanıyorum, tulum varda bir yaş için denemedim hiç

Canlarım dönence ye vs geçen var mi? Ya da bebek uyanıkken neler yapıyorsunuz?

Ben konuluyorum masaj yapıyorum vs vs öEl bir şeyim yok ama neler Yapılıyor Merak ediyorum

Eşim seli gibi valiz topluyor:)) eve dönüyoruz çok şükürr
ben masaj yapıyorum, konuşuyorum, şarkı söylüyorum,, doğduğundan beri hep evi gezdirip ona evi tanıtıyorum,,
dikkatini çekicek siyah ve beyaz renkde oyuncaklar var onlarla oynuyorum,, bana baktığı zaman dilimi çıkartıyorum 20 sn kadar oda yavaş yavaş yapmaya çalışıyor,, ( bebekler çok iyi taklitçidir),,,
artık yavaş yavaş a,sesini çıkarmaya başladı bende çıkartıyorum sesin aynısını,,,
birde değişik değişik şarkı dinletin diyorlar,, benimki klasik müzikde sakinleşiyor,,, ama nükhet duru yuda moron 5 de dinletiyorum,,,
birde yüs üstü yatırıyorum,, kafasını kaldırması için teşvik ediyorum oynuyorum,,,

minione minione canim ev tartisinda tartincabide normal tartida tartinca oglusunu arada nasil bi fark oluyor sana zahmet bi soyler misin M miss_curious
Cnm benim ev tartisi sıkıntılı bikac kez denedim hep az tartti 2 kg cikti kizim dusun yani o yuzden bebis tartisi aldim..
Allah korumus cnm ya ben de battaniyeyi besiginin yanlarina sikistiriyorum, kundagi sevmez oldu cadi kollarini basinin yanlarina alıp yatiyo sipa kaldiriyo oraya kadar..Ben mothercare den tulum almistim aslinda kalin onu mu giydirsem diodum bi türlü elim gitmedi baslasam mi acaba..
Benim bebegim uyanik oldugu her saniye emmek istiyor ve kesinlikle baska hicbir seye kanmiyor ve surekli agliyor. Me yapacagimi sasirdim. Saatlerce emziriyorum. Kucakta besikte falan da durmuyor. Emzigi agzindan firlatip basliyor aglamaya
cnm biraz geçsin azalir insallah benimki de meme delisi normalde ama bikac gundur oyalaniyo, konusuyorum kucakliyorum filan biraz zaman geciyo benimki 49 gunluk oldu biraz duzelme var sanki..
Cnm haziranda seminerlere cocuklarla gitmeyi dusunuyorm sonrasi eylulde baslicm ins goreve
ben de oyle planliyorum cnm..

Pinking Tree Pinking Tree canim bizim yatakta donence asili ama kizim hic ilgilenmiyor, uyku arkadasinisa aldim bi heves oda 3.aydan sonras kullanilirmis. Simdilik ben konusuyorum, uzerinde resim olan kitap koyuyorum onu inceliyor, bazen elime alip anlatiyorum kitaptaki resimleri, kikitap, Kuran okuyorum daha erken ama yinede yapiyorum ben :)
Canım bebeği emzirirken uyku arkadaşı ile birlikte göğsüne al sonra onlar birlikte Babasına ver ya da yatağına bırak.. Doğar doğmaz böyle kullanıyorlar burada hastaneye uyku Arkadaşı ile gelen bile var:)
Ben de okumay başlamak istiyorum ama gede uykusuzluğu bende hal bırakmıyor
..

Benim bebegim uyanik oldugu her saniye emmek istiyor ve kesinlikle baska hicbir seye kanmiyor ve surekli agliyor. Me yapacagimi sasirdim. Saatlerce emziriyorum. Kucakta besikte falan da durmuyor. Emzigi agzindan firlatip basliyor aglamaya
Benimki de öyle canım o Yüzden alternatif arıyorum ya neyle oyalayabiliriz diye :)) uyanınca kucak meme istiyor:KK43:

Sakin kaldığı an çok az benimkinin ama o anlarda dizime yatırıp farklı tonlamalarla konuşuyorum, dinliyor bir de elimi takip etmeyi seviyor, diğer nesnelere henüz ilgisi yok, 2 aylık olunca oyun halısı alıcam.
Oyun halısını ben de düşüneyim iyi fikir oldu..

geçmiş olsun canım ateşi normal şimdi nasıl?

canım kamera iyi fikirmiş:) ne güzel bebeğinde izler ilerde

:) canım göbeği nasıl oldu?

maşaallah canım

okuyorum ama yazamadım canım:)

canım iki dk sürüyor, 600 mü daha neler biz devlet hastanesinde çektirdik gayet güzel çekiyorlar

çok geçmiş olsun canım

hadi canım gözünaydın vuslat zamanı:)

ay kız güldürdün beni eşinde komikmiş yani:KK48: biz daha bir şey yapmadık öpüşmek mi o da ne:KK70::KK70: unuttum aylardır:KK70: kırkımız çıktı ama bizim de canımız çıktığı için gece uyku daha tatlı geliyor:KK70:

ah canım uyanıkken hep ağlıyor:rolleyes: konuşursam duruyor e benim çene büyüğe laf anlatmaktan yoruluyor ona laf kalmıyor:KK70: dönencemiz yok istiyorum ama büyük bey ona bırakmaz:rolleyes:

canım benimkide aynı birde abisi var fenalardayım:rolleyes:
Hehe eflalim kırk çıktı ama bizim de canımıZ çıktı demek ki :))
Sağol canım inş kavuşucaz.. Evet büyük kardeşler parçalıyor küçüklerin eşyasını :))
Senin resimlerini göremiyorum ben ;(((
Ayrıca doğum hikayeni okudum çok güzel en çok da iyi ki demene sevindim hastane seçiminde pişmanlığının olmamasına.. Keşkesiz ve sağlıklı bir doğum olmuş ne mutlu size ..

oğlumu babannesine gönderdim arada yapıcam yoksa sıyırıcam:rolleyes::rolleyes: miniği sallıyorum bir yandan da buraya bakıyorum ohh be:KK48:

oyun halısı tavsiye ederim kesinlikle, büyük oğluma bandigo marka almıştık üç aylıkken kullanmaya başlamıştım, üç aylıkken dönüyordu gelişimine çok faydalı

şimdi miniğime çıkarıcamda abisi oynatmaz 1, yere miniği bırakamam abisi üstüne çıkar bu da 2:rolleyes: nasıl kullanıcam bilmem:KK43:
Ben de alıcam sanırım aslında evi doldurmak istemiyorum ama kullanışlı demek ki sen de yatağın üstüne serip kontrollü kullanabilirsin büyük babaannedeyken..

İnsanın evi gibi yok değil mi :)
Kesinlikle :))

Nego Nego kaldirmadm resimleri duruyor
Bende oyin halisi kullandm kizimda hrkese tavsiye ederm el goz koordinasyonu acisndan ben tiny love almstm sonra oyuncklarni cikarip yere serip oynadi kizim bi ay sonra cikaricm:KK66:
Bu arada benim bebis uyanikken onla konusunca oda benimle konusuyr guu aguu gulmeler kalabalikta beni gorunce guluyor takili kaliyor gozler bende muthis bi duygu:-) praline praline senin oyun benimde favorim
Sonra dans ediyoruz beraber cingiraklari cikardim ama korkuyo suan :-)
[/QUOTE]
Gamzecim Ahmet bey gerçek bi paşa ayyüzlü maşallah barakallah :)
Ben bakımını yapmaktan kızımla konuşamıyorum hiç:KK43: vakit olmıuor yanda halim olmuuor :)
Bu arada enerjine hayrandım meğer 88liymişsin iki çocuğunu da yapmışsın oh ne güzel sana en Güzeli genç anne olmak hem sabır hem enerji bol oluyor :) biz daha birinci çocukta pert olduk:))

gördüm canım maşaallah çok yakışıklı:) benim kuzu gibi kaşları çatmış:)
ben senin kuzuyu göremedik eflalim :KK43:

Ben de Doğduğu ilk günden beri kundakvari uyku tulumlarını kullanıyorum çok kullanışlı :))

kızlar ben nazara taktım

paronoya oldu artık bende

oğlumu kimse görsün istemiyorum:KK43:

sizler nasılsınız bu konuda

dün kaynım gördü en az on kere kilosunu söyledi

bizimkine yetişmiş nasıl kilo almış diye

offf o söyledikçe okudum
Canım nazarı taktıkça daha çok çekiyoruz inan ben de tr de anlı Şanlı Mevlüt yapmak istiyorum ama korkuyorum nazardan :)) düğünüm sonrasında da hep hasta olmuştum vs. En iyisi okuyup Allah a sığınmak :)

Aynen ben zaten 34 yasimdayim ilk cocugumuz:) ikinci yastan dolayi dusunemem artik yine de rabbim bilir. Uc aylik igne nasil bisey ki?
Canım 40'a kadar yolumuz var hahaha:))
Bebişi kardeşsiz bırakmak olmaz topluca yeni topicte buluşacağız hehehee

31RrVqgYQXL._SL500_SR149,200_.jpg
Ben bunu geceleri kullanıyorum güzel uyuyor, kolları içeride olduğu için battaniyeyi yüzüne çekme riski de yok.
bende aynısının pembesini vve kremini kullanıyorum çok da kullanışlı..
heheh adin paşa nasıl sezincim? :)

Bir daha dogurmak nasip olursa su kundaklardan ben de alicam kizlar cok kullanışlı gorunuyo..

Bu arada e bebek te indirim var bugun yogurt yapma makinasi aldim kizlar nasip olursa ek gidaya gecince günlük yaparım yogurdumu..

2.bebise gelince ben de 30 u bitirdim ve ilk bebegim..ikinci icin fazla beklemeyi ddüşünmüyorum insallah ..

Bir daha dogurmak nasip olursa su kundaklardan ben de alicam kizlar cok kullanışlı gorunuyo..

Bu arada e bebek te indirim var bugun yogurt yapma makinasi aldim kizlar nasip olursa ek gidaya gecince günlük yaparım yogurdumu..

2.bebise gelince ben de 30 u bitirdim ve ilk bebegim..ikinci icin fazla beklemeyi ddüşünmüyorum insallah ..
Ben de 32 yaşındayım ilk bebeğim. Allah ikinciyi de hayırlısıysa nasip etsin inşallah.

X