2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
[QUsöylemediAR45, post: 39435864, member: 552876"]cnm kaç çikmişti deger topuk kanında.[/QUOTE]
Dr soylemedi size soyledimi

evet sutu olupta bebegı hc emmeyende var.tabıkı her bebek farklı buna katılıyorum.mesela ben sese alıstıramadm cıt cıksa uyanıyo uykuya dalamıyo hemen televızyon hep acık.herkes bı konuda muzdarıp.sagsamda en azından anne sutu ıcıyo kızım dıorum.ama ole zorkı.tek ısım o.bılen anlar bıtek.ama yogun bakımdan butun tanıstıklarım aynı şeyı dıo herkes bıberon verıyo.cunku bıberonda zahmet yok yorulma yok
Sanirim benimde isime geliyor biberondan vermek çünkü benim sut gidim gidim geliyor bazen fiskirarak geliyor ama çok nadir tabi öyle sağma işlemi boyunca degil normalde öyle gelmesi gerekiyorsa şayet bizim damla damla zaten oda bitiyo bi kizmalar saatlerce emse yine doymuyo

Yediklerimizin bebeğin gazıyla hiç bi alakası olmadığını söyledi bana doktorum ben de yiyorum herşeyi tabiki gazı oluyo ama gazlı yemediğim zaman da oluo kafam karıştı
İllaki gazlari oluyor canim sen yesende yemesende tabi gaz yapan şey yersen tahmin bile edemiyorum bebeği.ben kimyon kullanıyorum yemeklerde artik yariyo yaramiyo bilmiyorum.
Kizlar bebegim surekli elleri kipir kipir hic yorulmuyonu o kollari yahu horon teper gibi sizinkilerde oylemi birde uzun sure hep yatar pizisyondalar uykuda olsun ana kucagi koltukta bir gaz cikartirken gezdiriyorum bu kdr uzun sure yatmalari sirtlarini agritirmi acaba
Aynen bizim kizda öyle eller ayaklar bezini zor degistiriyom desem yeridir hele mama yetince bi iki gündür bi huy cikartmis sanki elleriyle yeter demeye calisiyo :-)
mesajımı duzeltmek istiyorum. Yanliş yazmişim su yerine sut yazmişim . Yanliş bi bilgi olmasın. Çunku sut gaz yapıyr gerçkten . Bnde içmiyorum hiç.
Bende doğumdan hemen önce sut almistim içerim yarar diye sonra gaz yaptigini okudum bi bardak bile icemedim duruyo
benım kızımda cok gazlı uyurken hep cevırırım bende hemen cıkartır.uyanıkkende dızıme yatırırım mıdeye baskı oldugndan rahatlatrmıs.bebekler uzun sure hareketsız oldugunda cıkartamıolar gazlarını.uyanıkken elım devamlı karnında sırtında masaj yapıorum
Bende mutlaka ceviririm ama su bi kaç gündür yan yatmak istemiyor kendi kafasini çeviriyi ben sirt ustu yatiriyorum bi bakiyom kafa sağda yada solda ama öncesinde güzel güzel yatiyodu yan

İllaki gazlari oluyor canim sen yesende yemesende tabi gaz yapan şey yersen tahmin bile edemiyorum bebeği.ben kimyon kullanıyorum yemeklerde artik yariyo yaramiyo bilmiyorum.

Aynen bizim kizda öyle eller ayaklar bezini zor degistiriyom desem yeridir hele mama yetince bi iki gündür bi huy cikartmis sanki elleriyle yeter demeye calisiyo :-)

Bende doğumdan hemen önce sut almistim içerim yarar diye sonra gaz yaptigini okudum bi bardak bile icemedim duruyo

Bende mutlaka ceviririm ama su bi kaç gündür yan yatmak istemiyor kendi kafasini çeviriyi ben sirt ustu yatiriyorum bi bakiyom kafa sağda yada solda ama öncesinde güzel güzel yatiyodu yan
bogulma onleyici yastik kullanabilirsin canim ben onu kullanıyorum rahat hareket edemyince sinirleniyor ama napim ole olmasa gece hic uyuyamam ben:KK43:

Sanirim benimde isime geliyor biberondan vermek çünkü benim sut gidim gidim geliyor bazen fiskirarak geliyor ama çok nadir tabi öyle sağma işlemi boyunca degil normalde öyle gelmesi gerekiyorsa şayet bizim damla damla zaten oda bitiyo bi kizmalar saatlerce emse yine doymuyo
önemlı olan karni doyması .bız elımızdn gelenı yapalımda yerse yesın mama napalım.süt olmaynca olmuyo napalım.ben elımdn gelenı yapıorum sagyorum mama yemesın dye.ama sut bıttgnde mecbur mama arkadasm

cnm bnce sen ona emzik ver çok rahat edersin . Tutturamassan emzige azcık recel yada sekere batır ver tutacaktr .
bebeklere 6 aydan önce ek gıdaya bile geçilmezken şeker veya reçel vermek hiç mantıkllı değil,,,
emzik ve biberonda eğer bebek emiyorsa ilk 3 ay kullanılmaması gerekiyor çünkü bebeğin damak yapısını değiştirip anneyi emmeyebiliyor,,,,,

Dün sünnetimizi yaptırdık Hiçbir sorun yaşamadık. Sadece eve geldikten yarım saat sonra uyku arasında ağlamaları oldu 1 saat kadar kucağımda gezdirdim salladım doktor yarım fitil verin ağrısı başlayınca demişti hatta ağrı olmazsa vermeyin dedi biZde fitili verdik sonra derin bir uykufa daldı normalde o kadar uyumaz uyandığında da hiç sıkıntı olmadı her zamanki bebeğim gece 12 gibi tekrar fitil verdik rahat uyusun diye gece de sıkıntı olmadı pipisi sarılı zaten altını kolayca değiştiriyorum doktorda sakınıp çekinecek hiçbir durum yok her zamanki bakımıno yap kprkma dedi kucağına al gazını çıkar demişti şimdi gülücükler atıyor tavsiye ederim kızlar

Dün sünnetimizi yaptırdık Hiçbir sorun yaşamadık. Sadece eve geldikten yarım saat sonra uyku arasında ağlamaları oldu 1 saat kadar kucağımda gezdirdim salladım doktor yarım fitil verin ağrısı başlayınca demişti hatta ağrı olmazsa vermeyin dedi biZde fitili verdik sonra derin bir uykufa daldı normalde o kadar uyumaz uyandığında da hiç sıkıntı olmadı her zamanki bebeğim gece 12 gibi tekrar fitil verdik rahat uyusun diye gece de sıkıntı olmadı pipisi sarılı zaten altını kolayca değiştiriyorum doktorda sakınıp çekinecek hiçbir durum yok her zamanki bakımıno yap kprkma dedi kucağına al gazını çıkar demişti şimdi gülücükler atıyor tavsiye ederim kızlar
Geçmiş olsun gamzelinaa:)

Gecmis olsun cok cabuk toparliyorlar en iyisi bebekken yaptırmak..

bebeklere 6 aydan önce ek gıdaya bile geçilmezken şeker veya reçel vermek hiç mantıkllı değil,,,
emzik ve biberonda eğer bebek emiyorsa ilk 3 ay kullanılmaması gerekiyor çünkü bebeğin damak yapısını değiştirip anneyi emmeyebiliyor,,,,,
cnm ben recel degil de kizimin portakalli d vitamininden koydum ucuna biliyorum yoksa bal recel vs. Verilmeyecegini..
Sonra emzik alir mi bbilmiyorum ama çaresizlik insana cok sey yaptırıyor mlsf..
halimi gorsen eminim emzik alsa iyi olur derdin..

önemlı olan karni doyması .bız elımızdn gelenı yapalımda yerse yesın mama napalım.süt olmaynca olmuyo napalım.ben elımdn gelenı yapıorum sagyorum mama yemesın dye.ama sut bıttgnde mecbur mama arkadasm
Aynen cnm biz elimizden geleni yapıcaz olmuyosa bebegi ac birakmamak lzm..
dr.um bana genetik faktörler de var sut icin olmuyosa mama vericez tabiki demisti..

bebegini reçelle yada şekerle besle demedim cnm. Emzigi tutması için bi yontem hiç bi zararı yok . Zaten arkadas denemiş ana yinede tutmamiş. Doktorların bi kısmı bebek dogdugunda sekerli su verebilirsiniz hiç bi zararı yok derken bi kısmı vermeyin diyor yada aynısı emzik içinde geçerli . İlla emzik emen çocuk memeyi bırakacak diye bir sey yok. Buyuk oglum hem beni emdi hemde emzik hem biberon . Mamayıda 6 aydan once vermeyin kesinlikle diyorlar ama mecbur kalınca veriliyor . Bebek anne sutu alsın diye aç bırakılamazki bu onun zararına olur . Burda bebegine mama veren arkadaslar var . Hiç biri isteyerek mama vermiyorlar ..

bebegini reçelle yada şekerle besle demedim cnm. Emzigi tutması için bi yontem hiç bi zararı yok . Zaten arkadas denemiş ana yinede tutmamiş. Doktorların bi kısmı bebek dogdugunda sekerli su verebilirsiniz hiç bi zararı yok derken bi kısmı vermeyin diyor yada aynısı emzik içinde geçerli . İlla emzik emen çocuk memeyi bırakacak diye bir sey yok. Buyuk oglum hem beni emdi hemde emzik hem biberon . Mamayıda 6 aydan once vermeyin kesinlikle diyorlar ama mecbur kalınca veriliyor . Bebek anne sutu alsın diye aç bırakılamazki bu onun zararına olur . Burda bebegine mama veren arkadaslar var . Hiç biri isteyerek mama vermiyorlar ..

Basina gelmeyen anlamaz mama vermenin nasil bir vicdan meselesi oldugunu, bilerek anne sutunu kesip mama verenler nasil yapiyor anlamak mumkun degil..

X