2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
PINAR45 PINAR45 canim elinin icinde uzun cizgi iki gozun arasindaki mesafenin uzun olamsi cenesi in kucuklugu basinin kucuklugu bide benim kizim dogar dogmaz kuveze alindi solunum sikintisindan 10 gun yatti o hastaliktada bu daha sik oluyomus

[QUOTE="eflalim, post: 39408287, member: 214143"ikbirde kızlar büyük oğlumla baş edemiyorum

çıldırmak üzereyim

ne söylesem zıttını yapıyor

ne kızmaktan anlıyor ne güzel sözden

sinirlerim harap oldu

onun yüzünden sürekli ağlıyorum

saçma bulacaksınız biliyorum

bir günlüğüne küçüğü alıp annemlerde

kalmayı bile düşündüm

özlesin beni diye

tak dedi canıma

iki üç çocuklu anneler akıl verin bana

depresyonun eşiğindeyim:KK43:[/QUOTE]
Eflalimcim benimde bes yasinda bir kizim var ve iki çocuklu anne olmak çok zormus seni çok iyi anliyorum.ama büyük olan çocuklarimizin yasadiklari bizden daha zor.annesini paylasmak zorunda.o yüzden bebegi alip gitmek yerine bebegi bir kaç saatligine kv ne birakip oglunla vakit geçir ki sana doysun.özletmek onu daha çok yipratir.Allah yardimcimiz olsun..ve I

Canim ya su uyku esnasinda ses cikarma bizim kizdada var derin uykuya dalmayinca o şekilde sesler cikariyo ikinma falan değil ben evde tek olduğum için ses cikarmam hatta evi Esim gelince uyanikken yaparim onun dişinda duyabileceği calisan tek makina bulasik makinasi ama uyurken evi hic supurmedim özellikle ses cikartmamaya calosiyorum uyurken bende mi sese alistirsam gerçi eşimin sülalesinden biri gelse yeterince ses oluyor :-) normalde bizim evimizde ses olmazdı hatta Esim bazen sabah isten geldimi salonda yatirirdim diğer taraflar soğuk ses cikartmazdim ozaman da isimi gücümü kalkinca yapardim.acaba sessizlik sağlayarak yanlis mi yapiyorum.kizimla biz salona tasinmis durumdayiz beşiği orda aksamlaro uyurken isik direk gözüne geliyor ve biz isigi kapatiyoz bizim tavanimiz alçak olduğundan dolayı daha doğrusu normaldede biz esimle o şekilde otururduk belli bi saatten sonra tabi o yorgun olur yatardi bende ona :-) biz yanlış mi yapıyoruz kendimizce onu düşünerek sakinan göze çöp batar misali olmayalim bizde

Canim @eflalim e kesinlikle katiliyorum. Ben de gunduz genellikle tv acik tutuyorum kizim uyurken. yatak odasinda yatirsem bile girip cikarken aman ses cikarmayim diye dikkat etmiyorum hic. O uyurken evi supuruyorum. Hatta en son da onun yaninda yattigi odayi supuruyorum alissin sese iyice diye. Bir tek gece los isik isini yapamadim henuz gece lambamiz yok. Bir de ben konusmuyorum gece sevmemeye calisiyorum ama esim uyaninca hemen sevmeye calisiyo. ona da soyluyorum surekli. Insaallah duzen oturtabiliriz.

ebrubirol ebrubirol senim nezdinde herkese yazayım:)

kesinlikle sese alıştırın

dediğim gibi ne misafirliğe gidebilirsiniz

ne misafir gelsin istersiniz

gelen misafire susun bebek uyuyor demek sıkıntı

gündüz oturma odasına alıyorum

tv nin sesini açıyorum

oğlum zaten ses yapıyor

akşamda sekiz deyince bizim ışık kapanır

ilk oğlumdan beri öyle

o saatten sonra ses yapmayız

maksat gece gündüzü ayırsın bebek

gecede uyanınca hiç konuşmam

uyanık olsada bebişim

loş ışık açarım hatta beresini gözüne indiririm

benim yöntem böyle

büyük oğlumda çok çektik sese uyanırdı

ne zamanki alıştırdım

ohh dedim şimdi kardeşi ağlasa bile

zor uyanıyor

Canim @eflalim e kesinlikle katiliyorum. Ben de gunduz genellikle tv acik tutuyorum kizim uyurken. yatak odasinda yatirsem bile girip cikarken aman ses cikarmayim diye dikkat etmiyorum hic. O uyurken evi supuruyorum. Hatta en son da onun yaninda yattigi odayi supuruyorum alissin sese iyice diye. Bir tek gece los isik isini yapamadim henuz gece lambamiz yok. Bir de ben konusmuyorum gece sevmemeye calisiyorum ama esim uyaninca hemen sevmeye calisiyo. ona da soyluyorum surekli. Insaallah duzen oturtabiliriz.
Eflalim dedikten sonra kizim uyurken butun evi sildim supurdum tozlari aldim hiçte gikini cikartmadi bundan sonra bende rahat olayim gece ile gündüzü ayirma meselesi aynen dediğimiz gibi yapmaya basliyim isik konusunu zaten yapiyoduk hatta dun gece esimlede konuştum acaba dedim bi düzen mi oturtsam saati kurup her gece o saatlerde onu doyursam malum bizim sutumuz yok sagiyorum yeri geliyor emziriyorum ama en fazla iki ogün onuda gündüz kullanıyorum gece mama o şekilde yaosamda gece ile gündüzü yine ayirir uyku olarak bi düzene girer miyiz.

Arkadaslar 1 aylik bebisim gunduz hic uyumuyo haliyle nefes alacak vaktim bile yok foruma belki yazilmistir ama bakamadim gecmise. Karni tok alti temiz gazi yok ama sadece memedeyken yatagina koyar koymaz uyanip agliyo ama benim pilim bitmek uzere varmi benimle ayni seyi yasayan care bulan var mi ? Onerisi yada deneyimi olanlar lutfen yardim kizlar
Ben varim beni anlatmissin cnm aynen Pilim bitmek uzere..
biz dogdugumuzdan beri boyleyiz mlsf..yenidogan oldugu halde hic uyumadi o uyumadikca ben ac diye Meme verdim bi de dr.lar agladikca emzirin diolardi ya sonuç olarak sadece memede sekerleyen yatagina koyunca hemen uyanan bi bebegim oldu..

Gecmis olsun cnm olumsuz dusunme bi sey yoktur Allah in izniyle..

hosgeldin cnm..
Bi cogumuzun ilk bebegI, biz de burda tecrubeli annelerden tavsiyeler aliyoruz. Aristirip ogrendiklerimizi birbirimizle paylasiyoruz. Ama en onemlisi @eflalim in de dedigi gibi annelik icgudusune guvenmek.. Benim kizim da 32 gunluk oldu bugun. Ilk 10gun mememi tutamadigi ve sarilik oldugu icin cok cektim. Sonraki 20 gun de meme basim catladi ondan cok cektim. 2 gundur yaralarim iyilesmeye basladi da rahatladim bari biraz. Senin bebisinle aran nasil bakalim :)
Evet canım haklısınız bebeğimi kucağıma aldıktan sonra her şey kendiliğinden gelişti tamamen iç Güdülsel ben bile kendimden bu kadarını beklemiyordum; ) çok şükür zor zamanları atlatmissin.. bebeğin şu an rahat emebiliyordur inş.. bende ilk 10 gün sezeryan ve meme yarasiyla uğraştım gerçekten zordu.. sonra da gaz sıkıntımız başladı.. Bu hafta bebeğimi hasta ettim :KK43: öksürük burun akıntısı nezle olmuş minigim :KK43: 2 gün hastanede tedavi altına alındı.. annelik zormuş arkadaşım.. Allah yardımcımız olsun..

Merhaba kızlar.. Hamileyken biraz bakmaya çalısıyodum sayfaya sonra fırsatım olmadı çok.. Ocak 7 de minik kızım doğdu.. Bugun 38 günlük oldu minik kuşum.. Emmeyle alakalı başta sıkıntı yaşadık yine tam olarak geçmiş değil.. Bişiy sorcam ben.. 2 saatte bebeğinize kaç ml süt veriyosuz.. Nette 6.haftayı geçtikten sonra 120 ila 150 ml arası süt verin diyo kızıma 60 ml yetiyo gibi.. Ama çok ciddi kilo almadı.. Yetmiyo mu acaba zorlasam mı dıye düşünmeye başladım. Yardımcı olursanız sevinirim. Tatlı annişler hepinizin bebişlerine gazsız ağıtsız günler diliyorm inş.. :)

Merhaba canlarım sizi çok özlüyorum yaa minik yaramazdan pek zamanım olmuyor.okuyabildigim kadar okuyorum kızım uyuyuncada ancak evi toparlıyorum.3gün sonra kırkımız çıkacak inşallah ilk doktor kontrolümüzü olduk herşey iyi çok şükür. .göğüs yaralarım geçti rahat emzirebiliyorum.Kızım büyük kızıma göre daha sakin bir bebek sadece ögleye dogru ve akşamları biraz huzursuz gaz sancısı oluyor biraz doktorumuz bunun için fitil verdi.inşallah zaman ilerledikçe daha düzene girecek herşey.Benden haberler böyle güzel anneler :)))

Arkadaslar 1 aylik bebisim gunduz hic uyumuyo haliyle nefes alacak vaktim bile yok foruma belki yazilmistir ama bakamadim gecmise. Karni tok alti temiz gazi yok ama sadece memedeyken yatagina koyar koymaz uyanip agliyo ama benim pilim bitmek uzere varmi benimle ayni seyi yasayan care bulan var mi ? Onerisi yada deneyimi olanlar lutfen yardim kizlar
Yatağına koymuyorum çoğu zaman uyanıyor diye onun yerine memede uyuyunca hemen kendi yatağıma yatırıyorum ve yanına uzanıyorum meme de temas halinde, böylece derin uykuya dalana kadar uzanıyorum yanında. Denemeni tavsiye ederim çoğu zaman işe yarıyor, tabi uykusu yoksa amuda kalksam uyumuyor...

Merhaba kızlar.. Hamileyken biraz bakmaya çalısıyodum sayfaya sonra fırsatım olmadı çok.. Ocak 7 de minik kızım doğdu.. Bugun 38 günlük oldu minik kuşum.. Emmeyle alakalı başta sıkıntı yaşadık yine tam olarak geçmiş değil.. Bişiy sorcam ben.. 2 saatte bebeğinize kaç ml süt veriyosuz.. Nette 6.haftayı geçtikten sonra 120 ila 150 ml arası süt verin diyo kızıma 60 ml yetiyo gibi.. Ama çok ciddi kilo almadı.. Yetmiyo mu acaba zorlasam mı dıye düşünmeye başladım. Yardımcı olursanız sevinirim. Tatlı annişler hepinizin bebişlerine gazsız ağıtsız günler diliyorm inş.. :)
Sütünü sağıp mı veriyorsun canım? Ben sağmadığım için ml ile pek işim olmuyor, kilo alımı şimdilik iyi, oradan doyduğunu anlıyorum.

Emmek istiyo ucuyla alakalı problemi var onun için çok huylanırsa sağarak veriyorm bazen.. Kilo alımı çok olmayınca nette de ölçüyü 120- 150 görünce endişelendim. Doymasa huzursuzlanır değil mi..

Bebekler uyurken sesli ortamda uyutmaktan bahsedilmiş kesinlikle @eflalim e katılıyorum.Benim ilk kızımda evde benle sadece kızım oluyordu o kadar yaramazdıki tvyi 2ay açmamışım onla ugraşmaktan farkında degilmişim.eeee sonra biraz bizimki büyüdü dışarı çıktık misafirlige gittik yada bize misafir geldi bizim kız her çıta uyandı kalabalıkta çıglık çıglıga aglamalar offf.bunda aynı hatayı yapmadım haliyle evde bir çocuk daha varken ses oluyor tv açılıyor bizim minik alıştı sese yinede uyuyor güzelce.ilk bebegi olanlara öneri.

o hangi yakında peki :)
2-3 aylık olunca yıne herşey böyle zor olcakmı ya ?
uykusuzluk tu v.s.
bir rahatlama dönemi yokmu peki bu işin ?
benım kızım 2 bucuk aylık .bı gunu bı gunune tutmuyo.bı gece uyursa ertsı aksam hep aglayblyoruz.uykuyu zaten unutalım bı yıl:KK43: benım hep aklımda ama

Merhaba canlarım sizi çok özlüyorum yaa minik yaramazdan pek zamanım olmuyor.okuyabildigim kadar okuyorum kızım uyuyuncada ancak evi toparlıyorum.3gün sonra kırkımız çıkacak inşallah ilk doktor kontrolümüzü olduk herşey iyi çok şükür. .göğüs yaralarım geçti rahat emzirebiliyorum.Kızım büyük kızıma göre daha sakin bir bebek sadece ögleye dogru ve akşamları biraz huzursuz gaz sancısı oluyor biraz doktorumuz bunun için fitil verdi.inşallah zaman ilerledikçe daha düzene girecek herşey.Benden haberler böyle güzel anneler :)))
hosgeldın.bende cok gremyorum bende ozluyorum valla.sız ıyı olun

canim sagol . Yanliş hatırlamıyorsam kızının alerjik astımı vardı . Bu hastalık yani kistik fibrozis sindirimi ve solunum yolunu etkileyen bir hastalıkmış sık sık ishal sık sık solunum yolu enfeksiyonları ; bronşit ,zaturre , astım gbi. Kızındada astım oldugu için bu hastalıktan şupelenildigi içinmi ter testi yapıldı ? Bildigim kadar ter testi sadece bu hastalıgın teşhisi için yapılıyor.
Hosgeldin hayalll07 hayalll07 cnm gecmis olsun hepimiz aynisini yasadk sanrm senin bebis emiyorsa bol emzr gaz olacak ama olsun her istediginfe tik agzina :-) burnunu acik tut serum fizyolojik nazal aspirator minione minione 3damla ihlamur veriyordu onu da yapabilirsn gecicek merfk etme cok ileri degilse doktor hicbisey yapmiyor

@Pınar 45 gecmis olsun bu arada ter testi kolay bisey korkma kizim icin yapilmisti aralikta sadece elektrk gibi bisey verip isitiyorlarbebs aci hissetmez eminim i hastalk olmucak
Sağol canım dün aldık serum fizyolojik aldık çok etkili bir şeymiş burnumuzun tıkanıklığı gecti :) memeyi alamıyordu kuzum şimdi sanki acısını çıkarıyor bende her istediginde veriyorum:) öksürügü var oda inş geçer canım.. senin bebiş nası ne kadarlik oldu?

Çok tatlisiniz Sezin maşallah
Bende cesaret edersem 2. Yi normal istiyorum

En iyi kaynana başka şehirde yasayan kaynana :)
Ayni şehirde olanlara allah sabir versin

Hoşgeldin canim allah bagislasin

PINAR45 PINAR45
Canin aynisi benim kizda da var. Çukur içi killi
Zayif doğdu ama kilo alimi iyi
Kabizlikta yok çok sukur
Hoşbulduk sarfansari :)

Emmek istiyo ucuyla alakalı problemi var onun için çok huylanırsa sağarak veriyorm bazen.. Kilo alımı çok olmayınca nette de ölçüyü 120- 150 görünce endişelendim. Doymasa huzursuzlanır değil mi..
2 saatte 90.100 ml verıyorum cnım kızım 2 buck aylık premtre dogdu .hosgeldn

Kizlar bebisten cok sık giremiyorum
zaten bakarsam da cepten bakabiliyorum
oglumuz 22 gunluk oldu
sunnet ettirelim diyoruz
erkek anneleri sunnet yaptiranlariniz var mi
ne zaman yaptirmayi dusunuyorsunuz
Marasta oturuyoruz, burda kimi tavsiye edersiniz
cok soru sordum kusura bakmayin
kendinize ve bbebislere iyi bakin kizlar :)

Kizlar bebisten cok sık giremiyorum
zaten bakarsam da cepten bakabiliyorum
oglumuz 22 gunluk oldu
sunnet ettirelim diyoruz
erkek anneleri sunnet yaptiranlariniz var mi
ne zaman yaptirmayi dusunuyorsunuz
Marasta oturuyoruz, burda kimi tavsiye edersiniz
cok soru sordum kusura bakmayin
kendinize ve bbebislere iyi bakin kizlar :)
Biz yarın yaptırıyoruz kısmetse yarın 22 günlük oluyoruz bizde inş artık detayları fırsat bulursam yazarım çokta korkutorum ağlarsa diye çünkü tek başımayım yanımda kimsem yok eşimden başka dua edin kızlar kolay atlatalım

X