2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Yatağına koymuyorum çoğu zaman uyanıyor diye onun yerine memede uyuyunca hemen kendi yatağıma yatırıyorum ve yanına uzanıyorum meme de temas halinde, böylece derin uykuya dalana kadar uzanıyorum yanında. Denemeni tavsiye ederim çoğu zaman işe yarıyor, tabi uykusu yoksa amuda kalksam uyumuyor...
Deneyecegim canim cok sagol fikir icin .

Biz yarın yaptırıyoruz kısmetse yarın 22 günlük oluyoruz bizde inş artık detayları fırsat bulursam yazarım çokta korkutorum ağlarsa diye çünkü tek başımayım yanımda kimsem yok eşimden başka dua edin kızlar kolay atlatalım
Canim bizde erken yaptirmayi dusunuyoruz yaptirdiktan sonra vakit bulursan detaylari yazarmisin nasil oldu falan simdiden allah yardimciniz olsun sorunsuz atlatırsıniz insallah

Merhaba kızlar.. Hamileyken biraz bakmaya çalısıyodum sayfaya sonra fırsatım olmadı çok.. Ocak 7 de minik kızım doğdu.. Bugun 38 günlük oldu minik kuşum.. Emmeyle alakalı başta sıkıntı yaşadık yine tam olarak geçmiş değil.. Bişiy sorcam ben.. 2 saatte bebeğinize kaç ml süt veriyosuz.. Nette 6.haftayı geçtikten sonra 120 ila 150 ml arası süt verin diyo kızıma 60 ml yetiyo gibi.. Ama çok ciddi kilo almadı.. Yetmiyo mu acaba zorlasam mı dıye düşünmeye başladım. Yardımcı olursanız sevinirim. Tatlı annişler hepinizin bebişlerine gazsız ağıtsız günler diliyorm inş.. :)
Canim ben mama ile takviye yapıyorum sutum Az çünkü sutumude genelde sagarak veriyorum çikan miktari gözümle görüyorum çünkü mesela bugumn ara ara emzirdim sonra uzun sure mama verdim durumu sagdim toplam 80 ml olunca verdim ve kizin hepsini bitirdi 25 gunluguz bu arada ya biz mama yediğimiz icin anca yetiyo 80 ml doyuruculuk bakimindan yani anlamadim simdi bende.

Hoşbulduk tatlım.. Sizce verdiğim ml az mı.. Huzursuz değil hıçkırık tutuyo doydugunu hissediyorum ama çok toplanmadı kilo olarak.. Mama vermek istemiyorm sizlerden de fikir almak istedim..

Emmek istiyo ucuyla alakalı problemi var onun için çok huylanırsa sağarak veriyorm bazen.. Kilo alımı çok olmayınca nette de ölçüyü 120- 150 görünce endişelendim. Doymasa huzursuzlanır değil mi..

2 saatte 90.100 ml verıyorum cnım kızım 2 buck aylık premtre dogdu .hosgeldn

Hoşbulduk tatlım.. Sizce verdiğim ml az mı.. Huzursuz değil hıçkırık tutuyo doydugunu hissediyorum ama çok toplanmadı kilo olarak.. Mama vermek istemiyorm sizlerden de fikir almak istedim..

Kızlar 25 günlük olduk ama hala emzirme konusunda kafam karışık, her seferinde tek göğüs veriyorum, memenin boşalması gerekir diye okudum ama kaç dk emse de sıkınca yine süt geliyor, pompayla mı boşaltmalıyım emdikten sonra? siz ne yapıyorsunuz? paylaşırsanız sevinirim.
ilk zamanlarda, ben her iki göğüstende emzirdim, çünkü çok sertleşiyordu ve rahatsız hissediyordum,,ve üstünede pompayla boşaltıuprdum,,, şimdi yavaş yavaş her bir emmede tek göğsü veriyorum,, ama her ik göğsüde aynı oranda emmesine dikkat et,, ben geçenlerde hep sağdan emzirmişim solda az süt olmaya başladı,, ama şimdi normale döndüm şükür,,,

Bravo o zmn size :)) bizim demekki canimiz cok tatli ,o kdr zor uyutuyorumki artik,2-2,5 saat uyuyan ogluma bi seyler oldu artik yarim saat uyuyor hmn uyaniyor tam yarim saattir bedigini salliyorum agzinda emzik gozler kapali hoppp meme dusuyo haydi biximki uyaniyo geceleri 12-3 arasi 3 saat uyuyorum birde 5-6 arasi 1 saat toplwm 4 saat uykuyla ,hayatim boyunca hic uykusuz kalmadim ben en yogun is hayatimda bile sabh 8 de kalkip ise gittim,7 saatten az uyudugumu bilmem,ve bu durum aylarca devam edecek sonu yok ,cok seviyoruz bu sevgi tmm herseye deger,kokusu,ons bakmak,emzirirken goz goze gelmek,ama bir ikinciyi yapmk istemiyorum kesin kararliyim
benim ki de öğlenleri uyumuyor,,,çünkü gürültüden çok rahatsız olanbir bebek ama eğer kucağımda olursa öyle uyuyor,,, bizde her emzirmeden sonra beraber uyuyoruz,,, (bebeği üstüme yatırıyorum) hatta şimdi eşimle uyuyor,,, geceleri de gündüzün verdiği yorgunlukla uyuyor,,,,
bebekler ilk üç ay anne tenini çok özlermiş,,,,
nazicane tavsiye,,,, :)))

@eflalim her bebegin veya çocugun huyu farklıdır ama bnm nasıl yaptgımı yazıyım. Ben gunduzleri bebegi odasında uyutuyorum . Bakımını herseyini odada yapıyrm uyutuncada oturma odasına oglumun yanına gdyrm yada işim olursa mutfakta duruyrm oglum yanıma geliyr konuşuyr bnmle . Bazen bebek uyyrkn onun sevdgi oyunları oynuyrz . Bazende kuzeni geliyr onla vakit geçiryrlar ( oyun oynuyrlar) sıkılmıyor. Ben bebegn yanında çok kalmadgm içşn yanındada sevmedgm için kısknmyr. Kuçuk oglumda uslu sayılır şimdilik. Buyuk oglumda çok mazlum laftan sozden anlar beni hiç uzmez . Aksi olsaydı halim ne olurdu tek başima ustesnden nasıl gelirdim bilmiyorum. Ama dedgm gbi her çocuk farklıdır.

Bugun bnm oglanda gunduz çok uyudu gece yandım bn. Bide o tek gogusle emzirme ve sut azalması bnm başimada geldi . Gece hep sol gogsumu vermişim farkında olmadan sabah bi kalktım sag gogsum sut dolmş akmiş ustume başima ve sonuç sutum azaldı

Evet canım haklısınız bebeğimi kucağıma aldıktan sonra her şey kendiliğinden gelişti tamamen iç Güdülsel ben bile kendimden bu kadarını beklemiyordum; ) çok şükür zor zamanları atlatmissin.. bebeğin şu an rahat emebiliyordur inş.. bende ilk 10 gün sezeryan ve meme yarasiyla uğraştım gerçekten zordu.. sonra da gaz sıkıntımız başladı.. Bu hafta bebeğimi hasta ettim :KK43: öksürük burun akıntısı nezle olmuş minigim :KK43: 2 gün hastanede tedavi altına alındı.. annelik zormuş arkadaşım.. Allah yardımcımız olsun..

siringayla verdim 5.gune kadar sutumu. 5.gun silikon uc alip deneyim dedim. Onu tuttu kizim. 8.gun silikonu biraktik. Sonra da yara oldu memisler. Yeni yeni geciyo bakalim.

Merhaba kızlar.. Hamileyken biraz bakmaya çalısıyodum sayfaya sonra fırsatım olmadı çok.. Ocak 7 de minik kızım doğdu.. Bugun 38 günlük oldu minik kuşum.. Emmeyle alakalı başta sıkıntı yaşadık yine tam olarak geçmiş değil.. Bişiy sorcam ben.. 2 saatte bebeğinize kaç ml süt veriyosuz.. Nette 6.haftayı geçtikten sonra 120 ila 150 ml arası süt verin diyo kızıma 60 ml yetiyo gibi.. Ama çok ciddi kilo almadı.. Yetmiyo mu acaba zorlasam mı dıye düşünmeye başladım. Yardımcı olursanız sevinirim. Tatlı annişler hepinizin bebişlerine gazsız ağıtsız günler diliyorm inş.. :)

Ben de emzordigim icin bilmiyrm ne kadar emdigini ama bi arkadasa doktoru soyle demis. Sen biberonu dolduracaksin o ne kadar istiyosa emecek.

Kizim bugün öğleden son
da hep uyudu
Emdi emdi uyudu. Toplamda 2 saat ancak uyanik kalmistir
Sarilik mi.oldu diye kuskulandim. Gözünün akinda yada başka yerinde bir sarilik belirtisi yok. Çok uyuyor bugün sadece. Sebebi ne olabilir telaslandim ?

Kizim bugün öğleden son
da hep uyudu
Emdi emdi uyudu. Toplamda 2 saat ancak uyanik kalmistir
Sarilik mi.oldu diye kuskulandim. Gözünün akinda yada başka yerinde bir sarilik belirtisi yok. Çok uyuyor bugün sadece. Sebebi ne olabilir telaslandim ?

Canim endiselenme. Gece az uyumus olabilir. Ya da bu gece az uyur ona karsilik. Karni tok gazi yoktur rahattir. Bebeklerin gunu gununu tutmaz.

siringayla verdim 5.gune kadar sutumu. 5.gun silikon uc alip deneyim dedim. Onu tuttu kizim. 8.gun silikonu biraktik. Sonra da yara oldu memisler. Yeni yeni geciyo bakalim.

Bu minikler bizi baya ugrastiriyor ama iyiki varlar :) neyseki sonunda almış memeyi sevindim.. yaralar da gecince her emdiginde sende mutlu olursun. Benimki de dün gündüz hiç uyumak istemedi emerken uyuyo yatağa koyuyorum uyaniyo.. Her günümüz bi başka..

her bebek aynı degıl kı aynı ıstahtada olmaz.zaten ac bebek uyumazkı.cıglık cıglıgada aglar.sen anlarsın onu.emen bebegıne sakın keyfı bıberon verme alısır rahata memenı almaz.ben yasadım bılıorum.yogun bakımda bıberona alıstı bak smdı hep sagyorum cok zor.krem kullan gogsune zeytınyag sur.sık sık yıka uclarını emdıkten sora

her bebek aynı degıl kı aynı ıstahtada olmaz.zaten ac bebek uyumazkı.cıglık cıglıgada aglar.sen anlarsın onu.emen bebegıne sakın keyfı bıberon verme alısır rahata memenı almaz.ben yasadım bılıorum.yogun bakımda bıberona alıstı bak smdı hep sagyorum cok zor.krem kullan gogsune zeytınyag sur.sık sık yıka uclarını emdıkten sora
Canim bende kizima 2. Günden beri neredeyse mama veriyorum tabi emziriyorum o ayri uyurken de olan sütü sagiyorum çikan 20 30 ml o ayri ama benim kizim ne biberon aldi diye memeyi birakti ne de en basinda biberonu memeyi yadirgadi hala iki şekilde besleniyor sut az ara ara emziriyorum yeri geliyor sagiyorum ama dediğim gibi yadirgamadi bence bebekten bebeğe fark var.tutma sorunumuz da olmadi çok şükür.ama ben her zaman diyorum keşke sutum olsa da Yetse ona sagarak versem raziyim.çoğu zaman ben sagarak vermek istiyorum ki cikani goreyim

Kizlar biberon konusunda benim dr.um ozellikle tembihledi verirsen 3-4 aya seni birakir maksimum bi hastam 7 ay emzirdi dedi..
ben bazen mama veriyorum onda da kasikla veriyorum cok zor oluyor ama yine de katlaniyorum..

X