2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Safransari Safransari canim sen bebek icin kirli sepeti alicaktin yanilmiyosam. Aldin mi? Nerden ne kadara aldin ve memnun musun?
Yok canim almadim henüz
Benim doğum o zaman erkene alinmisti onun stresi hazirligi unutturdu sepeti
Gittigidiyordan bakmistim bunlara

Eklentiler

• Screenshot_2015-01-11-14-09-54.png
    Screenshot_2015-01-11-14-09-54.png
    583,8 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_2015-01-11-14-09-20.png
    Screenshot_2015-01-11-14-09-20.png
    455,5 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_2015-01-11-14-07-00.png
    Screenshot_2015-01-11-14-07-00.png
    302,7 KB · Görüntüleme: 66
miçocuktansost: 39397868 .!.:
Bravo o zmn size :)) bizim demekki canimiz cok tatli ,o kdr zor uyutuyorumki artik,2-2,5 saat uyuyan ogluma bi seyler oldu artik yarim saat uyuyor hmn uyaniyor tam yarim saattir bedigini salliyorum agzinda emzik gozler kapali hoppp meme dusuyo haydi biximki uyaniyo geceleri 12-3 arasi 3 saat uyuyorum birde 5-6 arasi 1 saat toplwm 4 saat uykuyla ,hayatim boyunca hic uykusuz kalmadim ben en yogun is hayatimda bile sabh 8 de kalkip ise gittim,7 saatten az uyudugumu bilmem,ve bu durum aylarca devam edecek sonu yok ,cok seviyoruz bu sevgi tmm herseye deger,kokusu,ons bakmak,emzirirken goz goze gelmek,ama bir ikinciyi yapmk istemiyorum kesin kararliyim
Bende her cocuktan sonra hep aynı şeyissöyledim ve 3.yu bile dogurdum yakinda yssadiklarini unutacaksin

günaydınlar:)

pc açınca alıntılıycam geçmişi:)

sütüm sağdığım zamanki gibi doyuruyormu diye endişeliyim

sabah süt sağdım emzirdikten sonra biberonu almadı

şimdide biberon almıyor paşa

sanki kilo alması azaldı

sabah kucağımda tarttım

çok az almış:KK43:

nazar değdi korktuğum başıma geldi:KK43:

büyük oğlumada aynısı olmuşt

moralim çok bozuldu

birde kızlar büyük oğlumla baş edemiyorum

çıldırmak üzereyim

ne söylesem zıttını yapıyor

ne kızmaktan anlıyor ne güzel sözden

sinirlerim harap oldu

onun yüzünden sürekli ağlıyorum

saçma bulacaksınız biliyorum

bir günlüğüne küçüğü alıp annemlerde

kalmayı bile düşündüm

özlesin beni diye

tak dedi canıma

iki üç çocuklu anneler akıl verin bana

depresyonun eşiğindeyim:KK43:

Kaynanadan dertliler kervanına ben de katıldım canlar, dün geldi benimki, evlendikten sonra ilk gelişi.. Bebeği kucağa alıştırmışsın diyor sürekli, yazık miniğim akşam ağladı durdu neymiş kucağıma almayacakmışım. Yanındayken hasret kaldım yavruma çok mutsuzum. 2 saat dolmadan emzirmek yokmuş, yalnızken daha mutluydum... Sabah bir baktım bütün mutfağı düzelticem diye ortaya dökmüş, ya kalacağın 1 hafta neden düzenimi bozuyorsun, resmen gün saymaya başladım, Allah kaynanayla aynı şehirde olanlara sabır versin...
hayda ya bir yürü git kaynana derim ben!! Ayyy canım ona ne sakın onun lafıyla hareket etme canım sakın, sonra bebeğinle ilgili her konuya burnunu sokar, bak benim kv çok iyidir ama asla çocuk yetiştirmeme karıştırmam hayır ben böyle yapıyorum diye kestirip atarım, şimdi dedesi dahil herkes annen izin verirse yapalım ya da annen ona izin vermiyor diyorlar, baştan çiz bu konuda sınırını

ne demek ağlayınca alma, her bebek kendine özel, büyük oğlum ne kucak severdi ne yanımda uyumayı, bu oğlum sürekli kucak istiyor demek ki ihtiyacı var bana
Merhaba kızlar nasılsınız ben ipin ucunu iyice kaçırmışım kusura bakmayın 2 çocuk uykusuzluk zor oluyor nasılsınız bebişleriniz nasıl biz iyiyiz çok şükür dün Ayrıntılı işitme testinizi yaptırdık normal çıktı ayın 19 aşımız var 20 de kontrol kalça ultrasonu var umarım onlarda iyi geçer birazda kilo aldıysa ne ala bu arada kızım biraz kıskançlık yapıyor oda benimle yatıyor 2 gecedir onada kıyamıyorum ne yapıcam bilemiyorum koca da gün sayıyor malum şey için artık bana yavaş yavaş gelirler herhalde :))
ne kusuru canım ya iki çocukla ne demek anlıyorum Allah kolaylık versin
Anladım canım inşallah sağlıkla tamamlayacak gelişimini .. hiç canını sıkma Allah sağlık versin .. çocuk işi yorucu ama çok güzelmiş . Allah isteyen herkeze nasip etsin...
sağol canım amin, öyle güzel ve zor:)
Nego Nego ayni seyi soyledim hemsireye. Sizden bi kat fazla giydirin diolardi dedim. Olur mu hic bizler bi usuruz bi isiniriz ona gore giydirilir mi dedi. Lohusasin smdi bi terler bi donarsin dedi. Kafam karisti :)
canım annelikte öğrendiğim en güzel şey ona buna değil annelik iç güdüne bakmak, ben bebeğimin başını açınca hemen burnu üşüyor hapşuruyor, içimdeki ses ört diyor, eldiven takmayı sevmiyorum doğru bulmuyorum eller çok önemli bebek için, tamam biz lohusayızda evde ki başka ahaliye bakarak giydiririz bizde:)
Yeni dogN bebek gunde ortalama 17-18 saat uyumali deniliyor tum internet sitelerinde,bnm bebegim toplam en fazla 12 saat uyuyor,mumkun degil yani 18 aaat uyumasi bazende toplamda 9-10 uyuyo,oyle birsey olsa paso uyurduk heralde uykusuz anne kalmazdi
hani hani nirde nirde o bebek:KK70::KK70:
:))) bnmki o gunu bile saymayi unuttu :)) hayati kaydi onunda,bu 1 yasina gelmeden hmn ikinci diyen adam aslaaaa dio,bu yastan sonra bu bile yeter demeye basladi ,fNfini bile umrunda degil yeterki oglu uyusun,ayrica o kdr hafif bir uykusu varki,cit ciksin istemiyo brbegim,en ufak bir seste o goxler faltasi gibi aciliyor
he he şimdi öyle düşünmek çok normal şöyle iki sene geçsin o zaman yeni doğan bebek kokusu burnunda tütüyor, hayırlısı:)
Doktorlar normal dediyse öyledir o zaman canım. Ben çevremdekiler normal dedi diye dr a tekrar sorma gereği duymadım dün de aklıma takılınca normal midir diye araştırınca gördüm de panik oldum. Kötü bişi olsa da drlar söylerdi herhalde bi dahaki kontrolümüzde soracağım yine de.

Haklısın canım, teşekkür ederim.
Her bebeğinki öyle midir acaba diye size sordum zaten canım. Napiyim gördüğüm ilk bebek kendi oğluşum:KK48:, mazur görün beni
ne mazuriyeti canım sor tabi aşkolsun
Canlarmo kadar alinti yaptm gitmis aklimda kalanlari yaziyim ... @hihami canim arkadaslar cevaplxmis ama o tatli minik popodan kizimdada vardi buyuyunce cukurluj gecti kil dokuldu ama kizimin bide mor hafif dogum lekesi var orda cigere benziyor hic sevmem ama iste zaten dikkat etmeyince anlasilmiyor :-)
@sezin_uk masallah adin paşaya ozledik seni cok giremesende arada iyiyim de yeter cnm gecmis olsun ameliyat icin sunnet icin hastane fiyat yazarsan sevnrm bende ankaradym bu nisan gibi dusunuyorum
@Meraklii iste hemsireninn soyledigi bicok seyi ikinci cocuk olunca yapiyormusum :-) bez konusunda ben hemen 2numaradan baslamistm sonra 3kullandm baktm gece 12den bese kadar acmiyorum altini oglumun kizimdada kirki cikinca oyle alistirmistm istisna olmazsa o yuzden geceleri +3 bagliyorm gundz 3;-) kiyafetlerindenbazeb bi kere giydigi tulum oldu uzuldum ama napiyim oglumun bacaklari kasmasnda
ebrubirol ebrubirol canm nazar oayina cok inaniyorum ama yalan soylemekte iyi degil sahsen sirf nazar degecek diye gazi var dedigin cocukta bi anda gazli oluyor onun yerine sorulan sorulari gecistirmek daha iyi bence ;-)
Nego Nego bende 3.yu dusunmuyorum diyorum hedefimkilo vermek diyorum esimde benim hedefim senden cocugum olsun istiyorum :-) diyor ilerde tabi...ama ben buyuk konusmayim susuyum
ayy eşinin hedefini beğendim:) çok romantik buldum:) canım adam bakıyor ki süper bir karısı var dördüncüye bile bakar benim hatun diyor:KK48:
ben de eski kiloma geri döndüm ama göbş yumoş biraz :KK70:
oy oy yumoşta lafmı, mübarek mağaralarda ki sarkıtlar gibi:KK70::KK70:

ilk oğlumdan sonra sezaryan göbeği nasıl dümdüz olur diye çok araştırmıştım, o zaman biri yazmış nefret ediyorum göbeğimden koyun kuyruğu gibi sallanıyor diye aynen böyle gülmüştüm:KK70::KK70::KK70: gülme komşuna gelir başına şimdi benimki o halde:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
benimki ikincinin tarihini verdi bile arada 4 yaş olmalıymış 2 yaşnda yaparsak oyun çaındaki oğlumla ilgilenemezmzişim :KK70: bakalım inş dediği planlar tutar
güzel bir tespit yapmış eşin:KK66:
Kızlar 25 günlük olduk ama hala emzirme konusunda kafam karışık, her seferinde tek göğüs veriyorum, memenin boşalması gerekir diye okudum ama kaç dk emse de sıkınca yine süt geliyor, pompayla mı boşaltmalıyım emdikten sonra? siz ne yapıyorsunuz? paylaşırsanız sevinirim.
canım ya benimde kafam karışık, sağıp verirken ne içtiğini görüyordum şimdi beş dk en fazla on dk emiyor, dediğin gibi sütde çıkıyor, yetmiyor mu diyorum ne bileyim şaştım kaldım
Bravo o zmn size :)) bizim demekki canimiz cok tatli ,o kdr zor uyutuyorumki artik,2-2,5 saat uyuyan ogluma bi seyler oldu artik yarim saat uyuyor hmn uyaniyor tam yarim saattir bedigini salliyorum agzinda emzik gozler kapali hoppp meme dusuyo haydi biximki uyaniyo geceleri 12-3 arasi 3 saat uyuyorum birde 5-6 arasi 1 saat toplwm 4 saat uykuyla ,hayatim boyunca hic uykusuz kalmadim ben en yogun is hayatimda bile sabh 8 de kalkip ise gittim,7 saatten az uyudugumu bilmem,ve bu durum aylarca devam edecek sonu yok ,cok seviyoruz bu sevgi tmm herseye deger,kokusu,ons bakmak,emzirirken goz goze gelmek,ama bir ikinciyi yapmk istemiyorum kesin kararliyim
canı m artık gaz sancıları başlamıştır ondan

ses konusunda tavsiye hafifte olsa uykusu ses yap yanında süpürge aç çamaşır makinasını çalıştır ilerde çok çekersin, ne misafirliğe gidebilirsin ne misafir gelsin istersin, büyük oğlum öyleydi eşim şişşt ses yapmayın diye diye o hale getirmişti, baktım ben hiç bir yere gidemiyorum, onu uyuturken çamaşır makinasını açmaya başladım sese alışsın diye, alıştı öyle öyle
Kizlar humana still tee yi kac ay tuketebiliriz ben 3 kutu bitirdim yeniden siparis etmeyi dusunuyorum..
canım emzirdikçe kullanılacağını düşünüyorum bence zararı olmaz
Kizlar 40 imiz cikti ama kakamiz deGisTi sanki daha civik ve cok yapiyo kizim artik..
hemen altini degistirmezsem.cikiyo ustune..
gunde 3-4 kez yapiyo yine bi de kokuyo artık. .
normal mi Sizce
canım sen kokulu bir şey yediysen, lahana karnabahar gibi, o zaman kokulu oluyor kakaları
Kizlar bebislerinizin tırnaklarini kestiniz mi yoksa kırkı cıkınca mi kesmeliyiz?
iki kere kestim
Sagol cnm cevabin icin insallah sutum artmıştır. .ben emin olmak icin mama veriyodum ac kalmasın diye ama mama yerken bikac dakika sonra aglamaya basliyo cozemedim bu davranisini..
canım demek ki tok o yüzden ağlıyordur
Bebek hemsiresi tetanoz asisini olana kadar metal biseyle kesmeyin dedi bana. Bebek torpulerinle torpule dedi uykusunda.
ayy uykuda mı öyle derin uyuyan bebiş nerde uyusa keşke:)
Doktor her ağladığında alın emzirin dedi, ilk 6 ay güven duygusu kucak önemliymiş, çünkü bebek kendini annenin bir parçası olarak görürmüş. Sen de doktora götürdük böyle böyle dedi falan desen?

kesinlikle katılıyorum

Canim o istedigini soylesin sen de istediginj yap. Cahil bi insan degilsin sonucta. O alma dedi diye almicak degilsin. O kim oluyor da 2 saat sure koyuyor ya. Doktorlar bebeginizin her istediginde emzirin mutlaka diyorlarken hele.

Hosgeldin aramiza. Keyifli paylasimlarimiz olsun..

Benim koca bana yaklasmasin valla tek cocukla bile kaldiracak gibi degilim. Seni dusunemiyorum bile :)

Nerdeymis o kadar uyuyan bebek. Bizimkiler mi tuhaf ben anlamadimmm :/

Ben onceden bosaltiyodum. cunku tas gibi oluyodu rahatsiz ediyodu. Artik bebisler buyudugu icin gogsu daha iyi bosaltiyolar. Ne zamandir sagmiyorum ben hic. Gigsumu de genelde donusumlu emziriyorum. Birini emziriyorum 20dk sonra altini aciyorum. Oyle olunca uykusu aciliyo tekrar araniyom bu sefer digerini veriyorum. Ama geceleri tek gogus emziriyorum. Uyuyunca uyandirmak isime gelmiyo cunku. Siger uyandiginda da diger gogsumu veriyorum. Ama eger az emdiyse ayni gogusler baslayip biraz sonra digerine geciyorum.
Hoşbulduk ssule07 :) fırsat buldukça paylaşımda bulunurum malum yeni ve acemi annelik ugrastiriyor :) senin bebişin kaç günlük oldu nasıl gidiyor annelik..

İyi geceler kızlar iki gubdur giremiyorum . Hastane işleriyle ugrasıyrz bebegimin. Daha once yazmiştim topuk kanında bi deger riskli bulunmuştu ve ikinci kez kan ornegi aldılardı. Ondada sonuç yine yuksek çıkmış . Saglık il mudurlugunden çagırdıkar ve bebege ter testi yapılması gerekgtni soylediler. Kistik fibrozis diye bir hastalıkmış . Bu hastalıga 2015 ocak ayından sonra bakılmaya baslanmiş bu hastalık degeri yuksek çıkmış. İlk duydugumuzda çok korktuk , internettede arastrma yaptık biraz çok kotu seyler yazıyordu bu hastalık için. Bu bizi dahada korkuttu. Fakulteye gttik ter testi yaptmak için , bu testle kesin tanı koyuluyormuş ama bugun yeterli ter toplanamadgı için test bir ay sonraya kaldı. Tabi ben aglıyorum doktorlar dediler sizi kim boyle korkuttu dediler bu hastalık yeni yururluge girdi ve yeni bakılmaya başlandgı için degerler yuksek çıkabiliyor dediler . Buraya bu ter testi için sizin gbi 60 tane hasta geldi dediler hiç birinde bişey çıkmadı hepsi saglıklı olarak donduler dediler. Bu biraz brni rahatlattı ama yinede acami diye sorular kafamı çok karıştıryor bunum supesi bile çok kotu Allah kimseyievladının saglıgı ile sınamadın. Şu iki gundur ne çektim. Kendi kendime kafamda bir suru soru. Biz ocak annelerindede yada etraftan duydugunuz bizim gibi olan varmı yeni bakılan bişeymiş bilginiz varmı bu konuda bu hastalık hakkında bişeyler duymaya ihtiyacım var .
canim cok gecmis olsun bu cuma gunun hayrina insallah hic bi sorun yoktur yavrunda sagliklidir aynisi degilde banada hastaneden cikarken dr bebeginde down sendromu belirtileri var olabilir genetige gidin dedi sonucta bir ayda xikiyodu bir aydir neler cektim stresten sutum bile azaldi cok sukur dun sonucumuz cikti ve temiz insallah senin yavrundada bi sorun yoktur.bence nettende fazla okuma artik cunku en olumsuzu beyninde kaliyo ben ilk hastaneden ciktigimdabi arstirayim dedim 20li yaslara gelmeden olurler yaziyodu her kizima baktigimda icim parcalaniyodu bi dahada bisey okumadim. sende icini ferah tut dua er hem bak dr da demis yeni bisey 60 kisi geldi hicbirinde bisey cikmadi diye. Allah sana guc kuvvet versin

Canim biz o sorunu atlattik simdi KV günde bi kere görmeye falan geliyor ondada okuyo falan ama kizin genelde uyuyo oluyor :-) ama gerçekten insanlarla uğraşmak zorunda olmak ayri sikinti.zaten yorgun argin oluyoruz bide sizlemi ugrasalim.hemen usuyolar haklisin bura çok sicak dediğinde ben her seferinde sana sicak olabilir ama ona sicak değil.ben nasil sicaklikta duruyosam normalde şuanda o sicaklikta duruyorum.arti sicaklik yok sicaga alistirma banada dediler ben nasil sicaklikta oturuyosam şuan o sicakligi koruyorum.en sinir olduğum şey benim çocuğumu benden fazla kimse düşünemez babası bile çünkü 9 ay onu biz tasidik 9 ay karnimizda bunu kimse anlayamaz.simdi babası ise gidiyor sabah yatak odasinda uyuyo biz salonda,Esim uyanikken ilgilenir o konuda hakkini yiyemem.gece cagirsamda kalkar asla laf demez ama kiyamiyom tabi o ayri yorucu iste calisiyo.gece her turlu ben bakiyom gunduzde öyle ama birileri gelip 5 dk sevcek sonra bana ahkam kesicek öyle yağma yok :-)
kesinlikle katılıyorum:) ay benım kocamda cok yogun calisıyo bende ona kıyamayip bya salonda yattık kizımla bılıymusn senın gbi sora ddım yeter artk:)cok mecbur kalmadkcada hıc uyandırmam

Hoşbulduk ssule07 :) fırsat buldukça paylaşımda bulunurum malum yeni ve acemi annelik ugrastiriyor :) senin bebişin kaç günlük oldu nasıl gidiyor annelik..

Bi cogumuzun ilk bebegI, biz de burda tecrubeli annelerden tavsiyeler aliyoruz. Aristirip ogrendiklerimizi birbirimizle paylasiyoruz. Ama en onemlisi Nego Nego in de dedigi gibi annelik icgudusune guvenmek.. Benim kizim da 32 gunluk oldu bugun. Ilk 10gun mememi tutamadigi ve sarilik oldugu icin cok cektim. Sonraki 20 gun de meme basim catladi ondan cok cektim. 2 gundur yaralarim iyilesmeye basladi da rahatladim bari biraz. Senin bebisinle aran nasil bakalim :)

Arkadaslar 1 aylik bebisim gunduz hic uyumuyo haliyle nefes alacak vaktim bile yok foruma belki yazilmistir ama bakamadim gecmise. Karni tok alti temiz gazi yok ama sadece memedeyken yatagina koyar koymaz uyanip agliyo ama benim pilim bitmek uzere varmi benimle ayni seyi yasayan care bulan var mi ? Onerisi yada deneyimi olanlar lutfen yardim kizlar

Yeni dogN bebek gunde ortalama 17-18 saat uyumali deniliyor tum internet sitelerinde,bnm bebegim toplam en fazla 12 saat uyuyor,mumkun degil yani 18 aaat uyumasi bazende toplamda 9-10 uyuyo,oyle birsey olsa paso uyurduk heralde uykusuz anne kalmazdi
Bizim kiz ilk baslarda full uyurdu yani denilen kadar uyuyordu hatta 1 yada 1.5 hafta öncesine kadar diyebilirim bugün 25 günlük olduk ama şimdide huy değiştirdi uykularda ses cikarmalar hafif bir uykusu var uyku esnasinda ikinmiyo ama yinede ses cikariyo zaten kizim karnimdayken şikayet ederdim niye hareket etmiyo bu diye megersem kizim paso uyuyomus :-)

canim cok gecmis olsun bu cuma gunun hayrina insallah hic bi sorun yoktur yavrunda sagliklidir aynisi degilde banada hastaneden cikarken dr bebeginde down sendromu belirtileri var olabilir genetige gidin dedi sonucta bir ayda xikiyodu bir aydir neler cektim stresten sutum bile azaldi cok sukur dun sonucumuz cikti ve temiz insallah senin yavrundada bi sorun yoktur.bence nettende fazla okuma artik cunku en olumsuzu beyninde kaliyo ben ilk hastaneden ciktigimdabi arstirayim dedim 20li yaslara gelmeden olurler yaziyodu her kizima baktigimda icim parcalaniyodu bi dahada bisey okumadim. sende icini ferah tut dua er hem bak dr da demis yeni bisey 60 kisi geldi hicbirinde bisey cikmadi diye. Allah sana guc kuvvet versin
çok sagol cnm Allah razı olsun. Allah yavrularımıza saglıklı uzun omurler nasip etsin . Allah kimseyi evladının saglıgı ile sınamasın çok zor , olanlarada Allah sabir versin. Sonuçlarınzn temiz çıktgna çok sevindim saglıklı çocugu hasta ederler zorla. Ne gbi bir belşrti gormuşte pat diye down sendromu olabilir demişki hay Allahm. Bizede ter testi yapılcak bir ay sonra ama içimi ferah tutmaya çalişiyrm çunku her yerde herkes aynı şeyi soyluyor bebeklerde topuk kanından bu hastalıga bakıldgı için için degerler çok duşuk tutulmuş o yuzden yuksek çıkabiliyrmuş . Zaten bizm ilk topuk kanında 114 ikincide 94 uçuncudede 85 çıkmış yani degerler bbk buyudukçe normale donuyormuş . Annenin opmesinden bile bu degerler yuksek çıkabilirmiş normalmiş . İşte hiç degilse 30 tane doktora sordm hepsi aynı şeyi soylediler amerikada bile kalkmiş bu hastalıga topuk kanından bakılması. Bizdede yeni çıkmış sonrada bu Turkiye niye gelişmiyor , Allahım. Bide bu hastalık genetikmiş genelde taşiyici olan anne babalardan olan çocuklar boyle olurmuş buyuk oglumda saglıklı Allahm esirgesn. Korkutylar insani , bide su testler yapılıpta sonucu alsaydık yinede acabamı dyr insan .

Damlasu aynısı bu hastalık içinde yazıyor nette . 33 yaşina kadar yaşarlar genelde yazıyrdu . Zaten ben bunu okudum tıbben bittim. Çok feci bişey bu Allah esirgesin.

hayda ya bir yürü git kaynana derim ben!! Ayyy canım ona ne sakın onun lafıyla hareket etme canım sakın, sonra bebeğinle ilgili her konuya burnunu sokar, bak benim kv çok iyidir ama asla çocuk yetiştirmeme karıştırmam hayır ben böyle yapıyorum diye kestirip atarım, şimdi dedesi dahil herkes annen izin verirse yapalım ya da annen ona izin vermiyor diyorlar, baştan çiz bu konuda sınırını

ne demek ağlayınca alma, her bebek kendine özel, büyük oğlum ne kucak severdi ne yanımda uyumayı, bu oğlum sürekli kucak istiyor demek ki ihtiyacı var bana

ne kusuru canım ya iki çocukla ne demek anlıyorum Allah kolaylık versin

sağol canım amin, öyle güzel ve zor:)

canım annelikte öğrendiğim en güzel şey ona buna değil annelik iç güdüne bakmak, ben bebeğimin başını açınca hemen burnu üşüyor hapşuruyor, içimdeki ses ört diyor, eldiven takmayı sevmiyorum doğru bulmuyorum eller çok önemli bebek için, tamam biz lohusayızda evde ki başka ahaliye bakarak giydiririz bizde:)

hani hani nirde nirde o bebek:KK70::KK70:

he he şimdi öyle düşünmek çok normal şöyle iki sene geçsin o zaman yeni doğan bebek kokusu burnunda tütüyor, hayırlısı:)

ne mazuriyeti canım sor tabi aşkolsun

ayy eşinin hedefini beğendim:) çok romantik buldum:) canım adam bakıyor ki süper bir karısı var dördüncüye bile bakar benim hatun diyor:KK48:

oy oy yumoşta lafmı, mübarek mağaralarda ki sarkıtlar gibi:KK70::KK70:

ilk oğlumdan sonra sezaryan göbeği nasıl dümdüz olur diye çok araştırmıştım, o zaman biri yazmış nefret ediyorum göbeğimden koyun kuyruğu gibi sallanıyor diye aynen böyle gülmüştüm:KK70::KK70::KK70: gülme komşuna gelir başına şimdi benimki o halde:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

güzel bir tespit yapmış eşin:KK66:

canım ya benimde kafam karışık, sağıp verirken ne içtiğini görüyordum şimdi beş dk en fazla on dk emiyor, dediğin gibi sütde çıkıyor, yetmiyor mu diyorum ne bileyim şaştım kaldım

canı m artık gaz sancıları başlamıştır ondan

ses konusunda tavsiye hafifte olsa uykusu ses yap yanında süpürge aç çamaşır makinasını çalıştır ilerde çok çekersin, ne misafirliğe gidebilirsin ne misafir gelsin istersin, büyük oğlum öyleydi eşim şişşt ses yapmayın diye diye o hale getirmişti, baktım ben hiç bir yere gidemiyorum, onu uyuturken çamaşır makinasını açmaya başladım sese alışsın diye, alıştı öyle öyle

canım emzirdikçe kullanılacağını düşünüyorum bence zararı olmaz

canım sen kokulu bir şey yediysen, lahana karnabahar gibi, o zaman kokulu oluyor kakaları

iki kere kestim

canım demek ki tok o yüzden ağlıyordur

ayy uykuda mı öyle derin uyuyan bebiş nerde uyusa keşke:)

kesinlikle katılıyorum
Canim ya su uyku esnasinda ses cikarma bizim kizdada var derin uykuya dalmayinca o şekilde sesler cikariyo ikinma falan değil ben evde tek olduğum için ses cikarmam hatta evi Esim gelince uyanikken yaparim onun dişinda duyabileceği calisan tek makina bulasik makinasi ama uyurken evi hic supurmedim özellikle ses cikartmamaya calosiyorum uyurken bende mi sese alistirsam gerçi eşimin sülalesinden biri gelse yeterince ses oluyor :-) normalde bizim evimizde ses olmazdı hatta Esim bazen sabah isten geldimi salonda yatirirdim diğer taraflar soğuk ses cikartmazdim ozaman da isimi gücümü kalkinca yapardim.acaba sessizlik sağlayarak yanlis mi yapiyorum.kizimla biz salona tasinmis durumdayiz beşiği orda aksamlaro uyurken isik direk gözüne geliyor ve biz isigi kapatiyoz bizim tavanimiz alçak olduğundan dolayı daha doğrusu normaldede biz esimle o şekilde otururduk belli bi saatten sonra tabi o yorgun olur yatardi bende ona :-) biz yanlış mi yapıyoruz kendimizce onu düşünerek sakinan göze çöp batar misali olmayalim bizde

ebrubirol ebrubirol senim nezdinde herkese yazayım:)

kesinlikle sese alıştırın

dediğim gibi ne misafirliğe gidebilirsiniz

ne misafir gelsin istersiniz

gelen misafire susun bebek uyuyor demek sıkıntı

gündüz oturma odasına alıyorum

tv nin sesini açıyorum

oğlum zaten ses yapıyor

akşamda sekiz deyince bizim ışık kapanır

ilk oğlumdan beri öyle

o saatten sonra ses yapmayız

maksat gece gündüzü ayırsın bebek

gecede uyanınca hiç konuşmam