2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .

Bana doktor bahsetmemişti bu yaşanacaklardan zaten sanırım değişik bi doktorumuz var ama önerileri hep işe yaradı mesela gaz ilacına 1 aylık olunca, o da bebek çok gazlıysa başlıcaz yoksa ilaç kullanmak yok dedi.. 27 günlğüz hala kullanmıyrz ilaç, gece rahatsızlanıo tabi ama ilaçsız cebelleşiyoruz, altı açık uyuyo çoğu zaman rahat ıkınsın diye açıyrm napim d vitaminine hastaneden çıkar çıkmaz başladık mesela biz 3 günlükten itibaren

Buarada süt arttıran şeyler herkese göre değişiyo sanırım ama ben de yaptıklarımı yazayım belki birine bi faydası olur.. Gerçi tam olarak hangisinin iyi geldiğini bilmiyorum hepsini düzenli hergün içiyorum.. Çocuk doktoru suda eriyen şase verdi adı lactabol, bence etkili çünkü bi kutu bitip de eczanede bulamayınca sütüm azaldı gibi olmuştu.. Isırgan çayı içiyrm günde en az 1 kupa.. Rezeneli papatyalı karışık çay içiyorum günde en az 1 kupa.. En az 1 bardak komposto ve süt içiyorum her gün ve de 1 şişe maltana mutlaka içiyorum.. Tabi içtiğim suyun haddi hesabı yok emzirdikçe çok susuyorum çünkü.. Belki psikolojiktir ama bana işe yarıo gibi gelio.. Sütüm çok mu bilmiyorum çünkü sağmıyorum ama bebişe yettiğini düşünüyorum

Sagip baktinmi hic ne kadar ortalama ?? Mama kullanmak zor is ama alternatifin yok..

Kizlar mauel pompa mi elektrikli pompa mi daha cok acıtıyor elektrikliyi denedim ama gögus uclarim paramparca oldu resmen kırmizi kan pompoladim hemen kapattim makineyi bide manueli deneyeyim diyorum o da cok acitiyor mu
Canim ben manüel kullanmadim ama ilk hastanede elektrikliyle denedim baktim bebek emerken yoruluyo hepsini cekemiyo sanki çok sut var mis gibi yani öyle düşündüm sagmadan bilemiyosun ne kadar geldiğini en azından simdi gözlerimle görüyorum sut gelecek diye ne bebeği yoruyorum nede beyinden kendimi çünkü o emerken memeyle cebellesince daha çok üzülüyorum

Bende öyle düşünüyorum ne yaparsak yapalim yaramiyo moralimi bozmak istemiyorum ama sut yetmeyince yavrum araninca ister istemez bozuluyor saatlerce emse yine AC yine AC ebe gecen gelmiş diyo sürekli emzir ya neyi emzirim yok kizimi emziriyorum pesine sıkıyorum göğsü yok cikmiyo bile ben nasil o göğsü bi daha ona vereyim yok oldugunu bile bile Allahim kimseye vermesin gerçekten çaresizlik çok kotu birşey.bunu bir sut yetmediğinden birde gazi varken anliyorum yavrum ikiniyo gozumun önünde elden birsey gelmiyor
Sutu cekiyor gelmeyince oyle yapıyor
Evet canim sütu çekiyor olmayınca kiziyo yavrum

selam kızlar nasılsınız.süt sagmaktan bahsedılmıs sanısım.dogumumun ılk gunundn berı sagyorum meme almadgı ıcın.elektrıklı benımkı.acıyo flen dmısler.ben her sagdıktan sora yıkayp kurulayıp garmastan krem suruyorum.ve gunde bır ıkı kez zeytnyagyla ovup masaj yapıorum.daha hc yara olmadm.cok ıse yarıyor tavsıye edrım.

Dafiduck @ebrubirol.ya aynen banada gelıolar cok sıcak cok sıcak.yok sıcaga alıstırma.ya bebekler usuyo.altını acıorum ayagı hemen soguyo.bıde ınsanlarla ugrasyorumya zaten bebegmın zoru var
Canim biz o sorunu atlattik simdi KV günde bi kere görmeye falan geliyor ondada okuyo falan ama kizin genelde uyuyo oluyor ama gerçekten insanlarla uğraşmak zorunda olmak ayri sikinti.zaten yorgun argin oluyoruz bide sizlemi ugrasalim.hemen usuyolar haklisin bura çok sicak dediğinde ben her seferinde sana sicak olabilir ama ona sicak değil.ben nasil sicaklikta duruyosam normalde şuanda o sicaklikta duruyorum.arti sicaklik yok sicaga alistirma banada dediler ben nasil sicaklikta oturuyosam şuan o sicakligi koruyorum.en sinir olduğum şey benim çocuğumu benden fazla kimse düşünemez babası bile çünkü 9 ay onu biz tasidik 9 ay karnimizda bunu kimse anlayamaz.simdi babası ise gidiyor sabah yatak odasinda uyuyo biz salonda,Esim uyanikken ilgilenir o konuda hakkini yiyemem.gece cagirsamda kalkar asla laf demez ama kiyamiyom tabi o ayri yorucu iste calisiyo.gece her turlu ben bakiyom gunduzde öyle ama birileri gelip 5 dk sevcek sonra bana ahkam kesicek öyle yağma yok

İşte benim doğum hikayemm,

NOT: Ancak altı kere de tamamlayabildim doğum hikayemi, tam başına oturuyorum kızım huysuzlanıyor, ağlamaya başlıyor, hoop kapat onunla ilgilen derken cümleler kopuk kopuk oldu, lütfen kusura bakmayın hanımlar.

11 aralık perşembe günü zorunlu sezeryan için gün almaya kontrole gidecektik. Halbuki kızım kanalda ve doğuma hazırdı ama sancımı beklemeye zamanımız yoktu. 37. hafta dolduktan sonra kızımın doğması gerekiyordu. Sabah adet sancısı ile uyandım ama önemsemedim. Kasılmalarım da vardı. Hazırlandım, eşimi uyandırdım, yolda sancılarım devam etti, 8:40 randevu saatinde hastanedeydik. Drum nasıl olduğumu sorunca sancımı söyledim. Hadi bir bakalım dedi, ultrasona geçtik, karnıma dokunur dokunmaz bunlar doğum sancıları, kasılmaları dedi, bebeğe baktı iyi dedi, alttan baktı 3 cm açıklığın var ve çatın doğum için çok uygun iyice yumuşamış, nst ye girmelisin hemen bebeğin kalp atışlarına bakmamız lazım, bende gelicem dedi, yukarı çıktım beni nst odasına değil de hasta odalarından birine aldılar, meğer drum yatışım yapılsın diye talimat vermiş. nst de bebeğimin kalp atışları iyi çıktı ama sancım artarak devam etti.

Ailemi aradım yatışım yapıldı diye tabi herkes şok oldu, annem, teyzem ve babam geldiler hemen, kayınvaldemleri aradık onlarda çok şaşırdılar, başka bir şehirdeler hemen gelemediler, o gün akşama kadar saat başı nst ile bebeğime bakıldı, hastanede 2 oda veriyorlar hastalara, biri hastaya diğeri misafirlere iki oda arasında yürüdüm durdum ama açılmam 4 cmyi geçmedi. Drum yarın sana suni sancı vericez, eğer bebek strese girer kalp ritmi bozulursa hemen sezeryana alıcam dedi. Annemleri gönderdim size yarından sonra daha çok ihtiyacım olacak diye, eşim ve ben geceyi hastanede geçirdik.

Stres, heyecan, korku, mutluluk.. Anlatılmaz şeyler yaşadık. Ertesi sabah 6 da hemşire geldi kahvaltımı verdiler, bir daha yemek vermicez sana sezeryana girebilirsin dediler, sonra da lağman yapıldı ve suni sancı takıldı ve tabi nst de takıldı. Sonra sancım tamamen kesildi, drum gidip gelip açılmama bakıyordu ama 4 cm de kaldım, koca serum yarılandı ama bende tık yok. Çok moralim bozuldu, drum diğer hemşire ve ebelerle konuşup bir karar vereceğini söyledi ve çıktı, o çıktıktan 10 dk sonra fena halde sancılarım başladı, hemen hemşireyi çağırdım ve çok sancım olduğunu söyledim tabi ki çok sevindi hemşirem ama ben nefes almakta bile zorlanmaya başlamıştım, 1 saat kadar sonra drum geldi odama, alttan muayene edicem dedi, bir çubukla müdahale etti ve o kadar canım yandı ki ağlamaya başladım, sonra sıcak bir su geldi benden, meğer drum suyumu patlatmış, ağladığımı görünce oda üzüldü, söz birdaha seni bu şekilde inciterek muayene etmicem ama sancını tetiklemek gerekiyordu dedi, sonrasında açıklık 5 cm olmuştu, sonra 6 cm..
Artık epidural takabiliriz dedi, katater takıldı ve benim sancılarım kesildi, açıklıkta 6 cm de durdu. Yani ilginç bir şekilde epidural bana yaramadı, 40 dk kadar sancısız geçti sonra ilacın etkisi geçince fena bir şekilde tekrar başladı. Drum tekrar ilaç verirsek sancın kesilebilir vermeyelim dedi ama ilaç bende 40 dk dan fazla etki etmediği ve arada nefes almak istediğim için vermesi için resmen yalvardım, daha sonra tam 4 kez daha ilaç verdiler ama sancımı etkilemedi, bir türlü uyuşamadım ve sancılarım artarak devam etti, sancı kürü ile sancı çekmek kendi sancını çekmekten daha zormuş herkes doğumdan sonra bunu söyledi, önce söyleseydiniz ya dedim..

Sancılar arttıkça açıklığımda artıyordu, ağlıyodum ara ara, eşim annem kız kardeşim geliyorlardı yanıma sürekli, eşim sürekli elimi tutup destek olmaya çalışıyordu ama ara ara çıkıp oda ağlıyormuş daha sonra babamdan öğrendim içim bir garip oldu, ben odam da oda yan oda da ağlayıp duruyormuşuz meğer.
Ikınmalar başlamıştı ve ben ıkınmakta zorlanıyordum, bir yandan da nstye bağlıydım hala.
Artık saat 22:00 olmuştu, 2 gündür sancı çekiyordum ve sonunda ebem tamam açıklık 10 cm dedi, drum gelip kontrol etti ve doğumhaneye indik.

Tüm ıkınmalarıma rağmen bir türlü doğum gerçekleşmiyordu. Önce ebem finalde de anestezi uzmanının karnıma bastırmasıyla saat 22:30 da güzel kızım dünyaya geldi. Hemen ağlamadı kızım, ilk gözgöze geldiğimizde içim eridi, o an hissettiklerimi anlatmaya kelimeler yetmez ama siz anlıyorsunuz biliyorum. Sürekli, ama kızım çok güzel diyip durdum, onu giydirirlerken gözümü ondan alamadım. Normal doğum hele de suni sancıyla olunca hiçte kolay değilmiş ama kızımı kucağıma alınca 2 gün boyunca çektiğim tüm sancıları unuttum. Daima Allahım isteyen herkese bu duyguyu yaşat diye dua ediyorum.. :)

Kizlar bi sey sorucam..
ben bazen Kizimi emzirdikten sonra mama veriyorum. .Soyle bi sey oluyo mamanin yarisina kadar gayet iyi iciyo ama sonra aglamaya basliyo ve dökuyo..
ben cok acikmis diyerek daha bi hizla.tikiyorum agzina ama acaba yavrum doydugu için mi agliyo daha fazla verme mi demek istiyo..once normal icerken aglamaya baslamasi ne anlama geliyo acaba. .

Bende var canım.bizim oğlan hiç hoşlanmıyor ama ondan. Ödü kopuyo ağlamaya başlıyo hemen. Öncesinde okyanus suyu damlatmak gerekiyor. Kuru kuru çekme burun mukozası zarar görüyomuş. Biz bilmiyoduk, doktor uyardı ve okyanus suyu yazdı. Kullanacağımızı sanmıyorum ama acil durumlar için suyu aldık.

Bir iki kere sagmayi deneyim ama gögus uclarim yara oldugu icin kanadi gelen sutte kipkirmizi kan oldu hemen birakmak zorunda kaldim o denemelerimde gelen sut 1 cay kasigiydi
Canim benim eve geldikten hemen sonra yara oldu ve özellikle sağ göğsüm kanadi resmen ilk elektrikli pompoayla dediğin gibi kan akti ve o gün sutum vardi tas gibiydi gogsum doğumdan 4 gün sonra.20 ml boşa gitti ve gogsum tas gibi olduğu gün her bi göğüsten 60 ar milim cikti ve ben o kadar mutlu oldum ki yavrum sutumu içti hem de yetti o gün o kadar umudum vardi ki ama ondan sonra ne gogsum tas gibi oldu neden o kadar durum cikti sağ gogsumu ozaman yara olduğunda vermemeye calkistim çünkü Allah korusun kan giderilirdi ona.anca anca acisi geçti krem surdum uclari düzeldi.

Birde ben anliyabilsem su sutumu icip icmedigini,tam 2 saat memede,sagda 1 solda 1,ilk 15 dk emiyo,sonra kalan 45 dk agzinda dinleniyo ara ara emiyo,sut gelmemis olsa eger o kdr sure delirir ama sut gelio gibi,sonra ustune 40 ml mama yapiorum onuda iciyo bitiremiyor hatta agzindam akio kusuyo,tmm diyorum bu cocuk tokmus bosuna mama vermisim diyorum aaaa bi bakiyorum agiz acik yone meme veriyorum yine emio 10 yine agzindan sutler akio kusuyo,ya bu bnm bebek doydugunu anlamio istiyorki hep meme emsin,hava soguk saglik ocaginada gidemiyorum tartmaya,internetten siparis verdim,bakalim tartimiz gelsin kilo almismi sutum yatamismi anliycam

ebrubirol canım benimkide çekiştiriyor

homurdanıyor

gazı olunca yapıyor benimki

o damlayı damlattıktan sonra çek

çıkana şaşırırsın

normal aspiratör pek temizlemiyor

dün bende nazal aspiratör aldırdım

pellinnn canım bem 25 gün sağdım

o sürede hiç emmedi

sütümde azalmadı

o zaman çok araştırdım

iki sene sadece sağıp veren olmuş

yaraların tam düzelsin emzirirsin

Teşekkür ederim aaaa bilmiyordum okyanus suyu ben de alayım o zaman

Hahahsa bi ben degilmisim :) biz yine yatagimixi ayirdik valla ben salonda cok mutluyum masaya popis alt degistirme masasi yaptim yatagim orda besigim orda babamiz zaten 10 da eve gelio aksam sabau 6 da ise giduyo yatsin odasinda adam ,salan rahat rahat salsin :))

minione canım inşaallah şifa olur yaptıkların

benimki doğduğundan beri hırıldıyor

bugün araştırdım küf gerçekten yapıyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…