2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
ebrubirol canım tam bildiğimiz sivilce gibi mi

ergenlik sivilcesi gibi yani

öyleyse büyük oğlumda vardı

bildiğin sivilceydi

anneden geçen hormonlardan olurmuş

dr birde bana kuruyemişi yağlı şeyleri bırakmamı söylemişti

kendiliğinden geçmişti

Kizlar kusma olayina cok takilmayin, ebe banaagiz dolusu kusabilir hatta burnundan gelebilir panik olma nornal dedi. Banyo yaptigi gunler bebegim agiz dolusu kusuyor, sanirim biraz usudugu icin..birde gazini cikarmayip yatirirsam kusuyor, biraz meyilli yatiriyorum mesela emzirme yastigina meyilli yatiriyorun o zaman kusmuyor..

Kizlar kusma olayina cok takilmayin, ebe banaagiz dolusu kusabilir hatta burnundan gelebilir panik olma nornal dedi. Banyo yaptigi gunler bebegim agiz dolusu kusuyor, sanirim biraz usudugu icin..birde gazini cikarmayip yatirirsam kusuyor, biraz meyilli yatiriyorum mesela emzirme yastigina meyilli yatiriyorun o zaman kusmuyor..

bebegnde sarılık olduysa vucut onu atarkende çıkarmış o sivilceler , sıcaktanda çıkabilir çok sıkı giydirdiysen. O batıl inancı bnde biliyrm ama ne kadar dogru bilmiyorumda kırkı çıkmayan çocugn yanına ole girilmez derler girmeseler o şekilde daha iyi.

ebrubirol bence kilo aldigi icin cikiyor @sarfansari nin annesinin dedigi gibi benm oglumu hic regl olmus biri gormedi o donemde cikti yinede heryerinde sonrada tombis tombis oldu gecti bi gun cikiyor artyor bakiyorsun yavastan geciyor tombik olmus dusunme sadece anne sutuyle sil bence ..hatta ben sivilcelenince cok mutluyum:)

Benim iki cocukta sarilik olmadi ilkindede vardi bundada var cnm

canim benim kizimdada oldu ayni sey .anneden gecen hormonlardan dolayi oluyomus. Bi hafta icinde kendiliginden geciyor.bide islak pamukla gunluk silersin yuzunu bebisin.

Benim iki cocukta sarilik olmadi ilkindede vardi bundada var cnm
hımm o zaman sarılıktan olmuyor genelde sıcaklıktan oluyr bnce . İlk oglumu sıcaga çok bastrmıştık kat kat kundak kat kat giysi battaniye yorgan çocuk helak olmuştu sıcaktan ve yuzu hep sivilceyle dolmuştu kırkı çıkana kadar geçmemişti. Bu oglumdada var ama tek tuk .

Kızlar dun bebegimi banyo yaptırdık , banyodan sonra vucudu yaglansın diye zeytinyagı surdu kaynanam ben gormemişim yuzunede surmuş gozlerinede kaçirmiş gozunun içi bulanık gozukuyr ve bugunde hep çapaklanmiş bi zarar olurmuki gozune ve çapaklanması nasıl gdecek çayla sildim ama geçmiyr .

fışkırtarak kusma bebek reflüsünde olur

ama bu sürekli olur

arada olan normal kusma korkmayın

sarilik tehlikesi gecirmedik cok sukur simdilik ondan degil sanirim canim.hasta gormesi olayida dedigin gibi batil inanc sadece sanirim

saol canim icim rahatladi şimdi. Ozaman bende mutlu olabilirim kizim kilo almaya basladi ufacicik doğmuştu çünkü kizim

fışkırtarak kusma bebek reflüsünde olur
sürekli olur

arada olan normal kusma korkmayın
Anladim canim saol.

canim benim kizimdada oldu ayni sey .anneden gecen hormonlardan dolayi oluyomus. Bi hafta icinde kendiliginden geciyor.bide islak pamukla gunluk silersin yuzunu bebisin.
Aman gecici olsunda onemli degil.ilk cocuk olunca insan endise ediyo ne bilim Bide yok hasta bakti falan filan dediler korktum bbende.dedigin islak pamukla siliysiliyim.patlamadan zarar vermeden bir an once gecse iz kalicak diye korkuyorum

gözündeki çapaklar için 1-2 damla sütünden sağ iyi geliyor ben yaptım hemen gecti

Canim kucuk kucuk ucu beyaz sivsivilce.sanirim anne hormonlarından yada kilo almasından oluyo neyse kotu bise olmasinda

Canım benim oğlumdada var bugün doktor gördü anneden geçen hormonlardan okuyormuş içleri sarı olanlara terramycın sür dedi mijrop kapmasın dedi...

Kizlar sindi biryerde calisiyoruz ucretli izindeyiz suan maasimiz yatiyor,ssk da bize dogum oarasi verecekmi calisanlara ben anlamiyorum bu bilgilerden yahu,bn sindi dielim asgari ucretten yatio maasim sut parasi 112 lira haric ben para alcakmiyim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…