2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
masaallah sana

Ayy doğru evet aklımda emme diye kalmış uykusuzluk malum Göğsüm yara diye şu an emziremiyorum zaten canım tekiyle idare etmeye çalışıyoruz onu da almıyor sağacak veriyorum. Bugün bi de kusma problemimiz çıktı. Ne versem kusuyor, zayıflayacak diye ödüm kopuyor

hihami canım kusma şekli nasıl

fışkırtarak mı yoksa normal mi

normalse ya çok beslenmiştir ya sen sırtını üşütmüştürsün

Slmlar tüm annelere.
Ebrucum 2.ay tavan yapıyor gaz maalesef. Ben Om-x diye bir şurup kullanıyorum. Ise yarıyor tavsiye ederim.
Küçük olmalarına aldanma hiç merak etme çabuk toplaniyolar.
Benim kızlar 45.gun 4250-4750 olmuşlardı. 20. Günden sonra hızlanır.
Rabbim kolaylıklar versin.

Kızlar doğumdan sonra doktorunuza kontrole gidince hediye aldınız mı , ne aldınız ya da almayı düşünüyorsunuz?

hihami canım kusma şekli nasıl

fışkırtarak mı yoksa normal mi

normalse ya çok beslenmiştir ya sen sırtını üşütmüştürsün
Fiskirtarak kusunca ne oluyor ki acaba.dun o şekilde kusmus ta.esimdeydi görmedim o soyledi hem de baya kusmus haliya falan gelmiş endiselendim simdi.normalde normal kusuyo ama ilk defa öyle cikardi... :-(

Merhaba guzel anneler,

Kontrole gittik bebegim 6 gunde 390 gram almis gunluk 65 gr..bu seferde fazla kilo aldik..memede hircinlasmasin diye once mama takviyesi sonra emziriyordum..dr 35-40 cc mama sonra meme demisti ama bebegin emzirmeden sonrada aranmalari memelerimi.bos hissetmem derken 50 cc ye ciktigimiz oldu son 2 gun..her iki saatte bir mama meme derken fazla kilo aldik buseferde...cmt tekrar kontrol var sutum dusundugum kadar az degilmi anlayacagiz. mamayi 3 saatte bir 35-40 cc verip 1.5 saatte meme veriyorum sut kah gelior kah gelmiyor..mesela biraz once mamasini verdim sonra emdi 4 dk aktif emdi sonra emzige dondurdu memeyi cekmedim dr yalanci emzik yerine birak memenle oynasin ten temasiniz guclensin dedi..iki meme toplam 8 dk aktif emdi ama gunun her saati boyle emmiyor uykudan kalktigimda boyle oluyor..toto loto gibi oldu emzirme besleme isi..cmt insallah normal boyutlarda kilo almis olurda derim ki sutum yari yariyada olsa var..ise baslayana kadar koruyabilsem bu sutu kabullendim artik mama takviyesi yapmak zorunda oldugumu..birde dun sut hormonlarini uyaran reflu ilacini verdi doktor kendininde emzirme doneminde kullandigini soyledi..pediatride cocuk reflusunde damla halinde kullanildigini soyledi...internettende epey arastirdim umarim yan etkisi olmadan basarili olur sonuc..gaz kabizlik problemimiz 3 gundur var.. humananin rezene kimyon karisimini icmeye basladim insallah ise yarar..

Kizlar ya benim kizimin assagi yukari 1 haftadir yüzünde sivilce gibi şeyler var ucu beyazli.yavaş yavaş artiyo önce sağ yanaktaydi sonra sola geçti kaşların ortasi kulak memesi ve boynunda var.boynundakiler aynimi bilmiyom ama diğer bolgedekiler ayni şekilde.sicaktan diyorlar,anne sütü yaglidir ondan diyolar,çok opmekten,falan filan ama çoğu kişi pis birimi görmeye geldi diyo her ne kadar doğru bilmiyom.gorumcem pisti bana o bakti mecbur bakicakti ama kulagina annen gibiyim demiş oda kendini suçlu hissediyor.eşimin yengesi hastaydi gelmedi ama benim eşimin akilsiz bi kuzeni var hastanede resmi çek facebook a koy oda oradan bakmis baya bi inceledim vaktim falan dedi acaba olabilir mi yoksa batil inanç mi?? Basina gelen varmi.bugün anne sütü surdum biraz belki iyi gelir diye doktor bebeklerde cikiyo dedi ama insanin yavrusu olunca endişeleniyor yani.sicaktan değildir evimiz isi yalitimli sicak hatta kimi zaman gündüz soba yakmadik bile.

2 haftadir lohusa pijemayla geziyorum
Bugün komşuya ciktim kazak giyip bebeği emziremedim
Bir yere gittiğimizde emzirmede kolaylık olması için ne tarz kiyafetler giyecez ?

Benim bebekte de var
Annem et bitiren diyor. Yani kilo aldikca oluyor. Ve bence sicaktan oluyor

2 haftadir lohusa pijemayla geziyorum
Bugün komşuya ciktim kazak giyip bebeği emziremedim
Bir yere gittiğimizde emzirmede kolaylık olması için ne tarz kiyafetler giyecez ?

Gogsu kolay açılabilen u yaka üstler tercih edebilirsin bilmiyorum kapalı misin.ben lcwden emzirme t-shirt u gibi Bisey almıştım gri renkli çok güzel kullanışlı birkaç tane de yine onu basit açılabilen kıyafetlerim var yanı meneyi alttan değil üstten çıkarıyorum.diğer bisiklet yaka şeyleri su an ben de tercih etmiyorum zaten bebis küçük memeyi zor aliyor bi de kıyafetle ugrasmiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…