2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Gecmis olsun canim biz de 16 cikinca bilirubin 1 gece yattik hastanede sabah 9a dusmustu, 10. Gunden sonra sikinti yaratmiyormus bebegin kac gunluk?
17 gunluk cnm ama cuma gunu 15 ti dun birden 19 a çıkmiş 25 ten snra sıkıntı . Işın tedavisnden snra tekrar yukselirmiki onu merak ediym suanda 13 te sarılıgı

ahh bu erkekler demkki hp boyle bizimkide aynı hastaneye gtmekle iyi etmişiniz neyseki bişeysi yokmuş Allah çocuklarına bagışlasın baska dert vermesin cnm boyle şeyler anlık oluyr Allah sendende razı olsun cnm bnm.

aslında bu sutun sırrı ne biliyormusunz bn çozdum hiç ogun geçirmeden yemek ve yanında bol sulu seyler içmek . Yani ogun atlamcksınız yoksa sut azalıyr . Bozada çok sut yapıyor bna bide açık çay sut yapıyr.

canim bide sunu dusun sutum yetiyor diye piskolojik olarak rajatla bi iki saat stres yapma ilik dus al esin biraz kucaginda hoplatsin sonra suyunu ic oyle emzir bilemedm valla arkadaslat diyo burda bazilarinin sutu az kalitesi olur bi kac saat diren s8k sik emzir ama baktn olmuyor bebisi ac nirakacak degiliz peki cocik doktoruna danistin mi tabi mama sevdalisi bi doktora degil saglik ocagndaki ebede guzel tavsiye veriyor bizim

Canim biz kizim icin dusunmustuk alerjik astm oldugu icin oglumda yeni dogdu iyi olur diye hatta esim aldi weewel getirdi o cihaz bizi nutlu etmedi cunku plastik kokuyor ister istemez sik kullancaksnda gececk kokusu o zamana kadar yaz gelir bide satici cocuk doktorlar ayni odada degil koridorda olmasini tavsiye ediyorlar cigerletde su toplanabiliyor demis bende ne anladm bu isten diye geri iade ettrdm iyiki etmisim havlu islayip petegin ustune koyuyorum burnuda cok tikanmiyor

Arkadaşlar süt arttıran yiyeceklerden konuşulmuş nacizane fikrim yakın zamanda.kuzenim doğum yaptı o.da süt konusunda sıkıntı yaşadı marketlerde maltana diye içecek var o çok işine yaradı bi kaç meyve seçenekli arada bende alıp içiyorum..

Sariliktan dolayi fototerapi alan arkadaslar isitme testi yaptirdinizmi bebeginize? Universiteye sevk ededildik biz, rutin testin daha detaylisi yapilacakmis.

Cnm tartida bi sorun mu var acaba..
bahsettigin şekilde almis olmasi lzm..
bende anlamadm cnm aynı hastaneye başka bir arkdşımda gidiyor aynını ona yapmışlar dünyanın tahlılını aynı gün sağlık ocağına gitmiş 400 gr fazla çıkmış,bende bişey anlamadım cnm

Sariliktan dolayi fototerapi alan arkadaslar isitme testi yaptirdinizmi bebeginize? Universiteye sevk ededildik biz, rutin testin daha detaylisi yapilacakmis.
biz yaptırdık bugun cnm detaylı test yapıldı pozitif geçti testi. Bide bu testin fototerapiyle bi ilgisi varmı yani fototerapiden snra işitmede bi sorunmu oluyr o yuzdenmi yapılıyrki.

Bende anason papatya nane karisimi cay var. Onu dun gazi olunca verdim rahatlatti baya
Canim göğüs kalkani kullamsana
Poşet yerine onu koyarsin ben doğumdan önce göğüslerini kremlemeye basladigimda kullanmaya basladim hala kullanıyorum.

Çok geçmiş olsun canim
Rabbim size bagislasin esini

ben de çatlak giderici kremini alıcam toparlayıcıyı da asöylediğin iyi oldu yaaaa bu arada ben hamilelik önccesi kiloma geri döndümm ama göbek yerlerde

çatlak gidericiside bence güzeldir,valla benm 16 yaşımdan beri çatlamaya başladım kollarım belımın yanları baldırlarım bacaklarım kolllarım belim göğsüm,hep derdim birgün hamıle kalırsam eğer türkıye harıtasına dönerim sanıyordum,eczacıya sordum lıeracmı mustelamı dıye,kesınlıkle mustela deyınce ıkılı avantaj paketı vardı aldım taa 9.haftadan başladım sürmeye sanırım ondan sebep 0 çatlak yok yani,çok şükür krem işe yaradı,heycanla toparlayıcısını beklıyorum o ıyı gelcekmı acaba

ası herif,
cnm çok saol tavsiyelerin için ama benm anlamadığım şey ben her istediğinde emzirdim bu çocuğu saatlerce emdi mesala 15 dk yazmışsın ya sol memeyı 55 dk emdı ılk 15 dk sürekli çekti sonra ara ara dınlene dınlene son 10 dk da 2 dk dınlenıo 30 sn emmiştir kendı ısteğıyle memeyı bıraktı hep,sağlı sollu emdi,2saat emdı dıelım ardından altını açtım gazını çıkardım sonra 10 dk da ağzında oyaladı uyudu,2 saat gunduz uykusunu uyudu uyandı yıne aynı tempo mamaya o yuzden hıç gerek kalmadı,anlamadığım diğer şey bakışları değişti tipi değişti koca adam gibi oldu akıllandı daha cok elıma avucuma gelıyır,tulumu mesala 56 cm anca zar zor demın gıydırdım sıfır kadıfe bır tulumdu,çok şaşırdım ya boyu uzadı 52 cm dı 53-54 oldu,yada dıorumkı bu cocuk gece 5 saat uyudu,sabah 7 de uyandı,cok emmeden en fazla 20 dk sol meme 15 dk sag meme emdi emmedi hastaneye goturdum,doğrdu duzgun emmeden dr a gittik belkıde ondanda zayıf çıktı,dr umuzuda bu arada hıc sevmedım ruh hastası herif,kan tahlıllerı temız çıktı sarılığı geçen salı 9 du bugun 7 ye düşmüş,kaka ve çiş tahlılı istedı bekle bekle yok işemıyo en ıyısı eve gelelım dedık evd eışedı eşim aldı çişi kakakı hastaneye götürdü ordanda sonuçları aldı dr a gösterdı sen gerızekalı adam dekı arabayla bol bol gezdirin muzık dinletin,paronax verin ara sıra,paronax ateş düşürücü ne alaka anlamadım,eşimde boş boş bakmış peki demiş,bu çocugu arabayla gezdirsek kılomu alıcak,ay ben bişi anlamadım bu işten,şimdi allah nasip ederse cumaya kdr çk ıı beslıcem geceleri 2 saatte uyandırıp emzircem,cuma sağlık ocağına götürüp b,rde orda tattırırcam inşAllah

eşimle aramızdaki kan uyuşmzligindan bebek etkilenmiş cnm sarılıgı yukseldi birgun hastanede ışın tedavisi gordu bugun taburcu olduk duşmuş sarılıgı ama daha var iki gun snra tekrar kan vercez .

çok geçmiş olsun pınarcım

yok cnm zaten mamayıda çok sevmıyor ama çok korktum bugun cok uzuldum bugun 60 ml hazırladım verdim ,gunde 1 defa dıyorum versem mi? bugun mesala 2 saat emdı,1 saat uyudu uyandırdım hep emzirdim,sağılmış sütüm vardı onuda verdim,bende çok mama y
esin istemıyorum,bakalım inş kılo alır oğlum ya

minione canim teraziden teraziyede fark olabiliyor, hep ayno yerde baktirmak lazim kilosuna, gram hesabi yapiyoruz sonucta, hepsi ayni olcemeyebilir.

Kizlar benim bebegim bi memeyi 5dk 10dk emiyor birakiyor, 2-3 saat sonra tekrar acikip yine 10dk filan tek meme emiyor, en fazla 15dk emmistir, sizler 50dk emiyor dilan diyince sasiriyorum ben az mi besliyorum zorlamam mi lazim?

canm iste 50dk emzrd demissn ya o kesinlikle yanlis 50dk emzirmek hem seni yorar hem cocukkeyif yaiyor cenesi agrir emzik olarak kulanr buyudukce daha cabuk boatr nemeyi sen sik sik emip coplattktan sonra baktn az emiyor cek agzindan doktorlar iki memeyi en fazla em20dk diyorlar ac uzman tv yi her konuda uzman valla her istediginde ver ama suyunu cikarmasn sipa sanada yazik birde anlattklarn bana dr sacmalams geldi vben yerinde olsam bebrgin buyudugunu anlarsn vucudu soyulur yuzunde falan kirmizi puturcuk olur annenn anlsr az bucuk hic buyumese degismez sen anlamasan eve gelip giden biri anlar bencede mama vermeden once ev tartisiyla tart ben meraktan tartiyorum :) mesela once yalniz cikiyorum kendi kiloma bakiyorum sonra bebegi kucagima aliyrm az bucuk anliyrm saglik ocagndaki kadar hassas olnasada iyiye gidiyor dyebiliyrm .sen bilirsin ama doktorun gaz problemi var cocugun demek istemis ama ates dusurucu vermis guya ilfgiki ddr yada cok yogundu kafasi karisti ben olsam dr degistrrrm

praline dogru gidiyorsun saglik ocagndakumi ebe ve hastanedeki dr bana en fazla 20dk emzrme seansi dediler bu rmzirmeyi akridf tutarsa bebek ve sen bazen 5dk ya bile duser her cocuk kensi capinda degerlendirilir emme suresi olarak en az 5dk en fazla 20fibi bi sure kafa karisiklugini yok eder cunku cok cabuk birakirsa sut yaglanmafan on sutle kalir o zaman cok kilo alamayabilir bu sefer vozum olatak biraktogi memeyi ver demisti dr bana .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…