2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar bnm bebegim 3640 gr dogdu 5. Gun kontrolde dr deduki 200-500 gr bebekler kaybeder dedi bir tartildik 3400 gr geldi gayet iyi dedi,bugun 13 gunluk olduk oylesine dr a gittim dedim hem goz capagins baksin hem gobek bagina hende dedim tartar,gobegine bakti 2 mm kalmis zaten deyip eliyle kopariverdi,goz capagida cok normal goz cukurlarina masaj yap dedi,damlayi acilmayacak kdr capak olursa damlat dedi ilik mendille sil dedi tartti bebek yine 3400 cikti,bu arada ben hep anne sutu veriyorum yaklasik 45 dk sol 45 dk sag meneyi emiyo,gunduz 3 saatte bir 2,5 saat uyuyo bol bol emziroyorum,gece 12 de uyuyo 4/5 saat uyuyo bnde uyandirniyordum ondan dolayimi hic kilo almadi bnde anlamadim dr cok sasirdi 3750 olmasi gerekirden hic almamasi tehlikeli dedi bisiuru tahlil istedi bebegimin eli cok acidi ck sukur sarilikta artmamis kotu bisey cikmadi artik gece 2 saatte bir emziririm,mamada veririm yeterki kilo alsin,anlamadigim sey gunde 10 bez harciyorum bebegim 10 defa isiyo 5 defa kaka yspio bu bebek doymasa bu kdr seyi nasil yapsin,bizim gibi bir durum yasayan oldumu?

İnşallah canım atlatır çabucak gerçi sen hem tecrübeli annesin anlarsun arttigi zaman daha sari oluyor bebislerin yüzü gözlerinin içi filan.. Allahım yardim etsin inş. Başka dertler vermesin yavrularimizi eslerimizi bizlere bagislasin..
Bugün benim de biraz içim sıkkın. Esim is kazası geçirmiş Allahtan biseyi yok çok fazla ama korkusu bile yetti.çatidaymis tahta merdivenle aşağıya inerken 2 m yüksekten düşmüş. Yaninda da kimse yokmuş kısa sureli bilinç kaybı olmuş.. Kafasını yere çarpmış düşerken koluna bacağına kan oturmuş.. Eve geldi biraz rengi beyazlamis gibiydi ben de sandım cani sıkkın birşeyler sacmaladim durdum neşesi gelsin diye..pantolonumun cebi yırtıldı merdivenden inerken diyor düştüm demiyor.üzerini çıkarırken fark ettim kolundaki bacağındaki kan oturmalarıni,benim israrim üzerine söyledi düştüğünü.elim ayagima dolandı resmen .. Acile gittik tomografi filan çekildi çok şükür bir şeyi yok ama her tarafı aciyor tabii düşmeye bağlı olarak.. Azıcık yat dinlen dedim çok isim var dedi yine döndü isine.. Allahım kazalardan belalardan korusun Yarabbim hepimizi...

O mustela super yaa her seyi superrrr onun sayesinde hic catlamadim simdi gobek toparlayicisi varmis dr un korse ile kremi 1 ay sonra basla dedigi icin bekliyorum
ben de çatlak giderici kremini alıcam toparlayıcıyı da söylediğin iyi oldu yaaaa bu arada ben hamilelik önccesi kiloma geri döndümm ama göbek yerlerde

canım bence sorun olarak düşünme bu bir öğrenme süreci o emmeyi sen emzirmeyi öğreneceksin bizim ki de tutmuyordu önce bi de sonra süt doldu memelerim çok gerginleşti orda çok sıkıntı yaşadım eşimle birlikte emziriyorduk resmen şimdi alıştık sayılır ya da alışmak üzereyiz diyim bunu bir süreç olarak düşün öğrenmek herzaman kolay olmuyor

Minione canim benim senin yazdiklarimdan dusunvcem su gunduz ben olsam her istedifinde veririm zaten uykucu bi oglun var senin icin baktin saat basi istiyor ve 5dk bir degil her istediginde ver dememden kasit o ben kizmda senin yasadigni yadadm sutum yaramiyor diyordum bide kendimce oysaki ilk uc ay cok guzel hattta ilk ay iyi kilo almis simdi anlyrm birde emzik kullanyr musun kalirteli emzirme denen birsey var mutlaka 15dk emzir en fazla ama onun aktif emdiginden emin ol habire agzinda tutup az az emmmmmmesin cop cop emsin sut cok mu gelir anlarsin onemli olan cok emmmesi degil guzel emmesi..birde ben yerinde olsam hep soyledim burda emzik anne dostudur ama mumukun oldugunca gunduz gaz sancisi harici emzik verme bazi cocuklar dudak tiryakiligi yapiyor ben oglumda gece uyumasi icin veriyorum safece bazen wc ihtiyacim varsa yoksa aglasa bile vermiyormaglama nobetine iyi gwlmiyor cunku atiyor memeyi hic gonullu emmiyor emzige cok takintili cocuklar bi garip oluyor ben sonra biraktirdim kizimda zorla oda yipratici oldukendinizi sen kontrol edeceksn sutun bazen ay sonuna dogru kilo aldirir belki boyu uzamstr sen incele anne demwk goz acik olmak demek malesef super olmucaz ama sonradan tecrubesizlik yoruyor insani cok opuyorum sana bisey soyleyim gecen ay tani cok ilo almasi normal ama ilk ay oldugundan ynede grip olmustuk oglumla iyilessin diye israrla memeyi her firsatta tiktim gece uyurken agzina uzatip soktum uumaya devam etti azcikta olsa asla gece harici 3saati gecirmedim masallah oglum ilk hafta kontrolunde bile kilo kaybetmemisti ay sonunda 1,5kiloya takin almisti ..kizimda sutler tasardi akardi bunda almiyo bosa cocugum emiyor b

Bosa akitmiyor kendi emiyor demek istedim israrla vermedigim zamanlar olurdu gazdan dolayi iste gaz belasii gaziniz cok degilse emsin birak annesi uc ay cok cabuk geciyor gaz maz ama bi daha o sutleri bulamaz :)

aa geçmiş olsun cnm iyiki bişey olmamiş hastaneye hemn gitmemişmi hay Allah bnm eşimde oyle işi onemli sanki saglıgından mecbur kalmadıkça gtmez . Bununla geçmiş olsun cnm.

tahlil sonuçların onemli cnm orda belli olur inşllh bişeysi yoktur. Sarılıgıda çıkmamiş . Test normlse gece çok uyuttugun içindir hmn sutum yetmiyormu diye panikleyp mama verme bnce yazık onun bagrsagı kaldrmz anne sutunun bşr damlası bile çok faydalı mamadan ona. Şimdi sık sık emzirmeyi dene çok uyutma bn sarılıgı geçsin diye çok emzirdim gece gunduz demedim ve sonuç tosun paşa olmuş ama sarılıgın onune yinede gecemedik .

eşimle aramızdaki kan uyuşmzligindan bebek etkilenmiş cnm sarılıgı yukseldi birgun hastanede ışın tedavisi gordu bugun taburcu olduk duşmuş sarılıgı ama daha var iki gun snra tekrar kan vercez .
Gecmis olsun canim biz de 16 cikinca bilirubin 1 gece yattik hastanede sabah 9a dusmustu, 10. Gunden sonra sikinti yaratmiyormus bebegin kac gunluk?

Cnm tartida bi sorun mu var acaba..
bahsettigin şekilde almis olmasi lzm..

sütüm yok bebeğimi doyuramıyorum hiç yutkunmuyor emerken özellikle akşam saatlerinde boş boş memeyi çekiyor gece de bir kere mama veriyorum üzülerek nasıl arttırabilirim herkese verdiğim tavsiyeler bende işe yaramadı dereotu humana rezene incir yok işte olmuyo başka çare bilen varmı

Emzik aliyormu canim? Aklima emzige alismis olabileceginden memede oyalanabilecegi geldi.

mamadan sonra 1 çay kaşığı su içir ve mamayı biraz suyu bol yap

Su canım bol bol su iç düzenli beslen bebeğin uyuduğunda sende uyu dinlen bak nasıl artıcak sütün bol bolda emzir emdikçe coğalıcak

aa geçmiş olsun cnm iyiki bişey olmamiş hastaneye hemn gitmemişmi hay Allah bnm eşimde oyle işi onemli sanki saglıgından mecbur kalmadıkça gtmez . Bununla geçmiş olsun cnm.

Canım hemen eve gelmiş kendini toparlar toparlamaz,hastaneye de benim zorumla gitti zorla goturdum yani.. Bak su saat oldu hala çalışıyor halbuki dedim ona bugün erken geliver diye.azıcık yatıp dinlenseydi.. Allah razi olsun senden canım çok sağol.

Tiramisu35 canm yenigordum eain kaza gecirmia neyseki bisyi yokmus cok uzuldum okrken Allah saklasin cocuklarina bagislasin herkesi Rabbm kaldiramayacagmz yuklrr vermesn.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…