2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
inşallah annem 4 normal doğum yaptı
peki epidural normal nasıl ???
annen yaptıysa sen de yaparsın canım. kızlar annelerine çeker. :KK66:
epidural normal doğum yapıcam ben de kısmet ise. açıklık 3 cm olduktan sonra belden iğneyle ilaç veriyorlar ve uyuşturuyorlar. acıyı hissetmiyormuşsun. doktorun önerirse neden olmasın.

Dogru söylüyorsun baska bi uzman varsa onlada bi goruseyim

Ilk dogumumuz zaten korkuyoruz normal dogumdan bi de epiduralden korkutunca tam oldu sanki karsisinda cocuk var epidural ignesi de kalin bi iğne oyle ince degil ha diyor hey allahim ya aklima geldikce sinir oluyorum:KK62:evet canim normal dogum olacak ama ne acilma ne asagi inme ne sanci hic bir belirti yok plesanta kireclenmeye baslamis simdilik buyuk boyutta degil bebegin gununu doldurdugunu gosterir dedi beklemeye devam cuma yine cagirdi kontrole
Hakkinda hayirlisi insallah,sabahki 2 dr yorumunun ardindan biri kanala inmis yumusama var dio benimki kanaldan cok uzak acilma yumusama hicbisi yok diye,kime inanacagimi sasirdim valla,sanada x bir dr baksa acaba plesanta kirecinden bahsedermi Allah bilir valla,cok kolay istedigin gibi bir dogumun olur insallah

Kizlar doktordan geldik
2 cm aciklik olmus
bebegin kafasi yerlesmis
ebe zari siyirdi ondan beri sancim var
cumaya kadar beklicez dedi doktor
simdi ara ara sancim var
inşallah bugun gelir

normal doğum en sağlıklı olanı.
çatı muayenesi de kolay canım korkucak bir şey yok.
Bugunku kdr cati muayenesi olup parmaklandimi hatirlamiorum,nobetci erkek dr du,ilk defa bir erkek alttan muayene etti beni o kdr kastimki kendimi o koca parmaklarini o kdr cok sokup ittiki cok cnm yandi ,sonra kendi dr umda alistim artik diye cok rahattim bunada alistik yaa ,su hayat insana velasil herseyi alistiriyoo

aynen benim de plasenta kireçlenmeye başlamış canım. doktorum bana epidural önerdi. anne ağrı hissetmediği için kendini kasmıyor ve bebek daha rahat çıkıyor dedi. zaten epidural yapılmadan önce alerji testi kan testi falan yapılıyormuş.
seninle aynı gündeyiz canım. benim de plasenta kireçlenmeye başlamış ama çok önemli değil dedi doktorum.
bana alerji testi yaptırmadı canım kan tahlili istedi,bebeğin artık gününü tamamladığını gösterir dedi kireçlenmeye çok önemli değilmiş büyük boyutta değil dedi,senin bebek kanala inmiş mi canım sancın açılman var mı?bende hiç biri yok o_O

Kizlar doktordan geldik
2 cm aciklik olmus
bebegin kafasi yerlesmis
ebe zari siyirdi ondan beri sancim var
cumaya kadar beklicez dedi doktor
simdi ara ara sancim var
inşallah bugun gelir
ebe zarı sıyırdı demişşin ya canım merak ettim nasıl bişey yaptı yani ilk defa duydum da

bana alerji testi yaptırmadı canım kan tahlili istedi,bebeğin artık gününü tamamladığını gösterir dedi kireçlenmeye çok önemli değilmiş büyük boyutta değil dedi,senin bebek kanala inmiş mi canım sancın açılman var mı?bende hiç biri yok o_O
bende de yok canım hiç biri.
kanala doğru yönelmiş dedi doktorum. senin çatın doğuma çok müsait dedi bazen böyle durumlarda bebek son güne kadar inmiyor ya da geç iniyor dedi. sana bol yürüyüşlü bir hafta diliyorum dedi. eğer bebek haftaya gelmez ise vajinal tabletle kendi sancını getiricez dedi ama hayırlısı bakalım. inşallah kendiliğinden başlar doğumlarımız.

Bugunku kdr cati muayenesi olup parmaklandimi hatirlamiorum,nobetci erkek dr du,ilk defa bir erkek alttan muayene etti beni o kdr kastimki kendimi o koca parmaklarini o kdr cok sokup ittiki cok cnm yandi ,sonra kendi dr umda alistim artik diye cok rahattim bunada alistik yaa ,su hayat insana velasil herseyi alistiriyoo
seni su an kadar iyi anlıyorum ki o acıyı resmen hissettim canım işte benim dr um erkek ve bana yaptığı aynen bu gün yaşadıkların... o koskoca eli ve koca koca parmaklarıyla ittirdikçe itmesi sokup çevirmesi cuma yine yapacakmış şimdiden stresi ve korkusu başladı:KK17:

bende de yok canım hiç biri.
kanala doğru yönelmiş dedi doktorum. senin çatın doğuma çok müsait dedi bazen böyle durumlarda bebek son güne kadar inmiyor ya da geç iniyor dedi. sana bol yürüyüşlü bir hafta diliyorum dedi. eğer bebek haftaya gelmez ise vajinal tabletle kendi sancını getiricez dedi ama hayırlısı bakalım. inşallah kendiliğinden başlar doğumlarımız.
tabletten falan bahsetmedi aslında benimki gözümün içine bakıyor sezaryen isteyim diye,istesem hemen alır sezaryene...acaba kaç saat falan yürümeliyiz ki işe yarasın bi süre söyledimi doktorun

tabletten falan bahsetmedi aslında benimki gözümün içine bakıyor sezaryen isteyim diye,istesem hemen alır sezaryene...acaba kaç saat falan yürümeliyiz ki işe yarasın bi süre söyledimi doktorun
bir süre söylemedi canım ama yarım saat yeterli olur. yorulduğun zaman dinlen yine devam et dedi.
iki gündür yürüyorum. şimdi de evde koridorda yürüdüm.
benimkine de sezeryan lafı ettiğimde istemiyor hiç. bebek te sen de sağlıklısın böyle bir durumda normal doğum olur dedi. hepimiz sabırla bekliycez dedi. kimi doktor da en ufak bir şeyde hemen sezeryana alıyor. geçen gün hastanedeydim. çocuk 4 kg diye hemen sezeryana almışlar.

bir süre söylemedi canım ama yarım saat yeterli olur. yorulduğun zaman dinlen yine devam et dedi.
iki gündür yürüyorum. şimdi de evde koridorda yürüdüm.
benimkine de sezeryan lafı ettiğimde istemiyor hiç. bebek te sen de sağlıklısın böyle bir durumda normal doğum olur dedi. hepimiz sabırla bekliycez dedi. kimi doktor da en ufak bir şeyde hemen sezeryana alıyor. geçen gün hastanedeydim. çocuk 4 kg diye hemen sezeryana almışlar.
bende evde yürüyorum da 20 dk falan en fazla acaba ondan mı sancı açılma falan olmuyor diye düşündüm

Rahim agzindaki membran zar var canim
parmagiyla zari kaldirio acikliktan iceri sokup cevirio
tabii aci verdi cok
dogumu tetikleyen bisey bi yerde okumustum
herkes de işe yaramiomus inşallah bende yarar
insallah canım sağlıkla doğurursun bebişini

annen yaptıysa sen de yaparsın canım. kızlar annelerine çeker. :KK66:
epidural normal doğum yapıcam ben de kısmet ise. açıklık 3 cm olduktan sonra belden iğneyle ilaç veriyorlar ve uyuşturuyorlar. acıyı hissetmiyormuşsun. doktorun önerirse neden olmasın.

haberlerde görünce çok tırstımm ben :KK43:

Kizlar bugun hem 5 de hem 9 da 2 defa cati muayenesi oldum ya dr um lekelenme olabilir dedi,az evvel 4-5 damla kahverengi leke gelmis siZce bu nisanmi,yoksa dr umun dedigi lekelenmemi,birde bel agrim kasik agrim devam ediyor,hani bir adet sancisi cekeriz ya,ilk gunler sokulmez asla azar azar kahve leke gelir kasik agrisindan olursunuz iste suan ayni oyle durumdayim

Canım lekelenmedır o zaten doğum surwecın başladı dün akşam ki sıcak küvet ise yaradı bence bi daha yap :)

minione minione canım neden ben senin dr u böyle negatif buluyo@minione canım neden ben senin dr u böyle negatif buluyo@minione canım neden ben senin dr u böyle negatif buluyo@minione canım neden ben senin dr u böyle negatif buluyorum

açılman yok tamam ama yumuşama var sancın var bence geliyor bebeğin

sen başkalarının doğum sancısına bakma hiç herkesin doğumu kendine özel seninkide sen başkalarının doğum sancısına bakma hiç herkesisen başkalarının doğum sancısına bakma hiç herkesin doğumu kendine özel seninkide sen başkalarının doğum sancısına bakma hiç herkesin doğ

X