2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Günaydın kızlar,
Kontrol için çıkacağım az sonra. Hiç bir farklılık hissetmiyorum.yürüyüşlerim fayda etmedi herhalde. Yine elim boş eve dönecek gibiyim:KK43: oğluşum uyuyor şimdi. İnşallah nst ye kadar uyanır:)
Kızlaaaaar, nst de sancım çıktı ama az. Muayenede de hafif su geldi. Doktor bırakmadı şimdi suyu takip ediyoruz. Gece ya da yarın sabaha doğum başlayabilir dedi doktorum. Bir parmak açıklık varmış, bebek gelmezse bile sabah biz doğumu başlatabiliriz dedi. Bu arada ilk belirtim dakkada bir tuvalet ihtiyacı oldu. Aklınızda bulunsun. Şimdilik her şey yolunda. Var yada yok gibi bi sancı ile hastanede tur atıyorum :) dualarınızı eksik etmeyin.

Gunaydin bayanlar,sabaha kdr kivrandim kasik agrisindan,dayanamadik 5,5 ta acile geldik,nobetci dr nst istedi,duzenli 40-50 lerde sancim cikti,alttan bakti aciklik yok ama yumusama var dedi,bu agrilarin idrar yolu enf ilgisi yok dedi,dogum basliyo dedi bebekde kanala yaklasmis,yatisimi verdi neye dayanarak bunu soyledi bilmiyorum ama sen dedi muhtemelen doguramazsin,sezeryan olursun 12 gibi dedi,bos oda yok bu arada 12 de bosalicakmis,bekliyoruz ama bnm halen icimde bir umut kendi dr um 8 bucukta bakicak onun kararina daha cok onem veriyorum ,dua edin kizlar,hakkimda hayirlisi olsun artik
Canım hayırlısı olsun hakkında , kolay doğumlar nasip etsin Allah. Kendi doktorunda mutlaka sezeryan derse de çok takma artık elimizden geleni yaptık hayırlısı böyleymiş diye düşün. Önemli olan ikinizinde sağlıklı olması...

Gunaydin bayanlar,sabaha kdr kivrandim kasik agrisindan,dayanamadik 5,5 ta acile geldik,nobetci dr nst istedi,duzenli 40-50 lerde sancim cikti,alttan bakti aciklik yok ama yumusama var dedi,bu agrilarin idrar yolu enf ilgisi yok dedi,dogum basliyo dedi bebekde kanala yaklasmis,yatisimi verdi neye dayanarak bunu soyledi bilmiyorum ama sen dedi muhtemelen doguramazsin,sezeryan olursun 12 gibi dedi,bos oda yok bu arada 12 de bosalicakmis,bekliyoruz ama bnm halen icimde bir umut kendi dr um 8 bucukta bakicak onun kararina daha cok onem veriyorum ,dua edin kizlar,hakkimda hayirlisi olsun artik

Amin canim. Her neye karar verilirse verilsin hakkinda hayirlisi o. Buna inan sakinligini korumaya bak bben de yarin yatiyorum insallah. Bebislere sin bikac saat kaldi. Allah yardimcimiz olsun

Kızlaaaaar, nst de sancım çıktı ama az. Muayenede de hafif su geldi. Doktor bırakmadı şimdi suyu takip ediyoruz. Gece ya da yarın sabaha doğum başlayabilir dedi doktorum. Bir parmak açıklık varmış, bebek gelmezse bile sabah biz doğumu başlatabiliriz dedi. Bu arada ilk belirtim dakkada bir tuvalet ihtiyacı oldu. Aklınızda bulunsun. Şimdilik her şey yolunda. Var yada yok gibi bi sancı ile hastanede tur atıyorum :) dualarınızı eksik etmeyin.
Görünen o ki bugün gün içinde bir sürü bebek haberi alacağız ne güzel :) Rabbim kolay doğumlar nasip etsin, ikinize de sağlık versin.

hakkında hayırlısı olsun canım. Hayırlı haberlerni bekliyoruz . İnşallah istedigin gbi bir dogum olur.
hakkında hayırlısı olsun canım. Hayırlı haberlerni bekliyoruz . İnşallah istedigin gbi bir dogum olur.

Canım hayırlısı olsun hakkında , kolay doğumlar nasip etsin Allah. Kendi doktorunda mutlaka sezeryan derse de çok takma artık elimizden geleni yaptık hayırlısı böyleymiş diye düşün. Önemli olan ikinizinde sağlıklı olması...

Amin canim. Her neye karar verilirse verilsin hakkinda hayirlisi o. Buna inan sakinligini korumaya bak bben de yarin yatiyorum insallah. Bebislere sin bikac saat kaldi. Allah yardimcimiz olsun
Saolun kizlar eksik olmayin saka gibi ama biz eve geri geldik,hemde iki buklumum suan agrilarla yatagima girdim,cumku kendi dr um evet nst de sanci cikmis agrin var ama en ufak acilma yok kanala asla girmemis dedi,bn neden seni dedi bosuna yatirayim,suni sanci bile verilcek durumda degilsin dedi,belki dedi iki gunsurcek bu halin sen en iyisi eve git dedi,yrn sabh yine gel dedi,yine bakalim,hergungel artik dedi,suan hersey gzlken sezeryanda yapmk istemiyorum dedi,bikac gun daha bekleyelim dayanilmaz sancin olursa hmngel dedi,dedide suan kivraniyorum sancidanben bu isten hicbisi anlamadim:KK61:cnm cok yaniyooi

sagol canım benim. Darısı başina . Aslında sanci kısmı çok iyiydi gule oynaya sanci çektim 8 santim olana kadar açikligim . Kendi sancim tuttugu için biraz sanslıydım . Ama o son iki santim beni biraz yordu . Son bir saatimde zorlandım . Açilma tamamlanıncada doguma alındım bebegin kilolu olmasıda biraz zorladı beni ama şukur atlattım kurtuldum . Bak iki santim olmuş açikligin seninde dogum yaklaşmiş . Hayırlarınan bir avazda kurtulursun inşallah sende canim.
sağol canım ..çok sevindim iyi bir doğum olmuş. bir önceki suni sancıylaydı yanlış hatırlamıyorsam . bende sonuna kadar bekleyeceğim kendi sancımla doğururum inşallahh. Sağlıklı hayırlı bir evlat olsun vatana millete . Güle güle öpe koklaya büyüt yavrularını . Benim içinde poposundan biraz ısır :)

Saolun kizlar eksik olmayin saka gibi ama biz eve geri geldik,hemde iki buklumum suan agrilarla yatagima girdim,cumku kendi dr um evet nst de sanci cikmis agrin var ama en ufak acilma yok kanala asla girmemis dedi,bn neden seni dedi bosuna yatirayim,suni sanci bile verilcek durumda degilsin dedi,belki dedi iki gunsurcek bu halin sen en iyisi eve git dedi,yrn sabh yine gel dedi,yine bakalim,hergungel artik dedi,suan hersey gzlken sezeryanda yapmk istemiyorum dedi,bikac gun daha bekleyelim dayanilmaz sancin olursa hmngel dedi,dedide suan kivraniyorum sancidanben bu isten hicbisi anlamadim:KK61:cnm cok yaniyooi

Kiyamam ya :KK43: ne desek bos suban cektigin aciya karsi. Sen biliosun ne yasadigini ama sonu cok kisa bi zamanda harika bi seyle sonuclanicak oyle dusunmeye bak. Rabbim hakkinda hayirlisini versin. Sevgiyle kal canim

Canim sabretmen lazim, bendede oyle oldu 3 kere hastaneye gittim 3.gidisimde yatisim yapilmisti, ilik su dolu kuveye gir, evde olman İyi, sanci aralarinda uyuyup dinlenmeye calis, lutfen pes etme, uzun surebilir, kendimden biliyorum, o kadar sanci cekip sezeryana alinirsan uzuzlursun sonradan, hep bunu getir aklina ve normal dogurcam diye diren. İnsallah saglikla kavusursunuz

selam bayanlar
bende mart annesiyim ama şubat sonu gibi bekleniyor doğumum
aranızda yavaş yavaş başlamış doğum yapanlar
normal doğum mu sezeryan mı ikisinden de korkuyorum
birde çatı muayenesi nasıl??

Hakkinda hayirlisi olsun canim bence birden suyunda geleck nişaninda geleck kolaycacik olacak dogumun rabbim sabrettiyor sonu güzel olacak o kadar bekledin degecek buna :anneadayı:benim icimden oyle gecti ms

Kizlar bende dr dan geldim hic sancim cikmadi plasenta kireclenmeye baslamis dedi bu bebegin gününü tamaladigini gosterir dedi anestezi uzmaniyla gorustum normal dogum olacagini epidural istedigimi soyledim adam biraz canımı sıktı o kadarda agrısız bisey degil dedi bas agrisi kol ve bacaklarda uyuşma kısmı felc riskleri var dedi bende gecici ama degil mi dedim felc gecici mi kalici bilemem falan filan adami gorseniz öyle gonulsuz anlatti ki epidurali utanmasa epidurale gerek yok gir dogur işte diyecekti siz neyi öneriyorsunuz peki dedim ben bilmem sen kararını ver diyo sinir oluyorum böyle tavirlara durduk yere icime bi kurt düşürdü korktum epiduralden

canım yaa geçmiş olsun ne denir bilemedim Allah kolaylık versin. bi an öce acılman silinmen olsun yavrunu kucağına al inşallah

Şu an ciddi sancı çekiyor olabilirsin ama aslında iyi bir tarafı da var, en azından şu anda biliyorsun ki çektiğin sancı doğum sancısı, enfeksiyon kaynaklı değil. İnşallah en kısa zamanda doğumu başlatır sancıların.

sağol canım ..çok sevindim iyi bir doğum olmuş. bir önceki suni sancıylaydı yanlış hatırlamıyorsam . bende sonuna kadar bekleyeceğim kendi sancımla doğururum inşallahh. Sağlıklı hayırlı bir evlat olsun vatana millete . Güle güle öpe koklaya büyüt yavrularını . Benim içinde poposundan biraz ısır :)
sagol canim benim guzel dileklerin için . Allah senin yavrunada uzun omurler versin hayırlı bir evlat olsun inşallah . Bencede bekle canım bebegin seninle ve dogmak için dogru zamanı bekliyor buna inan ben inandım :) evet suni sanci almiştim ilkinde canim korkutmak istemem ama kendi sancin tutsa daha iyi olur ki inşallahta oyle olur . Bekle sabrının karşılıgını alacaksın inanıyrm :KK66:

Kızlar acil süt sağma makinesi tavsiyesine ihtiyacım var
Canim dogum yaptigim ozel hastanede medela vardi hastane tipi. Bende medelanin ev tipi elektrikli makinasini aldim cok memnumum icinde biberonda var. Ben daha once biberonuda medela calma almistim ondanda cok memnunum. Bir iki defa kullandim biberonu sonrasinda memeyi reddetmedi.

X