2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Doğuramadıkça kendi kendime saçma sapan yorumlar yapmaya başladım. Herhalde kızım oğlak burcu olmayı reddediyor annesi gibi kova olmak için direniyor diye :) astroloji ile ilgilenen var mıdır aranızda? Burç dönümü hangi gün? Nette 3 sitede 3 farklı tarih var. Kova burcu 20-21-22 Ocak tarihlerinden hangisinde başlıyor?
h sonu burç fuarı vardı markette dev gıbı resımlerle burçları koymuşlar kesinlikle 21 ocak kova burcu başlangıcı-20 ocak oğlak cnn
madem sen kovasın,2 kova bence çok iyi anlaşırsınız
ben oğlak burcuyum mesala kovalarla neden se hiç yapamıyorum anlaşamıyorum :KK48: bende ilk baş hep benm gibi oğlak olsuın istedim ama kız erkek burç farkı çok farklıymış ,kova erkeği olcak bu gidişle bizim miinak oğlan:KK34:

Benim 40+2 suyumda biraz azalma varmış Bebeğin başı gelmiş Baskısı çok iyi fakat açılman yok dedi onu da vajinal tabletle sağlıyorlarmış açılmayı yarın sabah 8 de yatış yapıcaz hastaneye beklicez bakalım Dr normal olacağından çok umutlu inş öyle olur
ilk defa vajıal tabletı duydum ben ya,benm dr um hıc bahsetmedı şu tabletten,demekki bebeğin kafası kanala gırmış yada yakın bebekler için alternatıf olabilişr,resmen benımkı göbeğimin oralardaydı bugun gördüm

merhaba guzel anneleerr :) bugun kontrolumuz vardi ama gece sancilarmin baslamasiyla sabah 10 bucuk gibi oglusumu kucagima aldim normal dogumla 39+3 te. 3800 gram dogdu tosbagam boyunu daha bende bilmiyorum ruya gibi geliyo simdi bana dun geceden beri yasadiklarm cok ama cok guzel bi duygu oglum cok uykucu zor kaldiriyoruz emzirmek icin. ikimizde iyiyiz cok sukur yarin sabah evimize gitcez en kisa zamanda yazicam dogum hikayemi insallah :) optuk sizi teyzeler darisi tum mis kokulularni bekleyenlerin basina..

maşşallah bol bol sütünüz olsun,çok kolay büyütmeyi allah nasip etsin inşallah,böyle guzl doğum haberleri alınca çok motive oluyorum beklediğime değcek diyorum,sabırsızlıkla beklıyoruz hıkayeyı,bu arada dünkü sancınızdan önce bebek kanala girmişmiydi,açılma yada nst de sancı varmıydı,bunlarıda yazarsan çok sevınırım :KK15:

ilk defa vajıal tabletı duydum ben ya,benm dr um hıc bahsetmedı şu tabletten,demekki bebeğin kafası kanala gırmış yada yakın bebekler için alternatıf olabilişr,resmen benımkı göbeğimin oralardaydı bugun gördüm
benimki de kanala yakınmış canım doktor kendi gelmesse vajinal tablet kullanıcaz dedi.

kizlar 15 de bebislerimi kucagima aldm.cok kucukler.2000 kizim 2700 oglum dogdu.dogum sonrasi rahimde kan pihtilasmasi yasadm inanilmaz kan kaybettm.nerdeyse olumden dondüm.simdi evimizdeyiz sükur.
geçmiş olsun canım allah analı babalı büyütsün bebişlerini

merhaba guzel anneleerr :) bugun kontrolumuz vardi ama gece sancilarmin baslamasiyla sabah 10 bucuk gibi oglusumu kucagima aldim normal dogumla 39+3 te. 3800 gram dogdu tosbagam boyunu daha bende bilmiyorum ruya gibi geliyo simdi bana dun geceden beri yasadiklarm cok ama cok guzel bi duygu oglum cok uykucu zor kaldiriyoruz emzirmek icin. ikimizde iyiyiz cok sukur yarin sabah evimize gitcez en kisa zamanda yazicam dogum hikayemi insallah :) optuk sizi teyzeler darisi tum mis kokulularni bekleyenlerin basina..
geçmiş olsun canım allah anaı babalı büyüt inşallah

benimki de kanala yakınmış canım doktor kendi gelmesse vajinal tablet kullanıcaz dedi.
hani şu hamilelik takvimizde bir resim varya bebeğin kafası kanalın orada benimki ağzını eline sokmuş ya oralarda işte,nerdeyse zaten 8-10 cm var,dr da bugun o kdr mesafe var dedi

dün hani doymuyorum diye bahsetmiştiniz ya kızlar valla bugun başıma geldi,yediğim yok oluyo sank,birde acaip yanma var midemde,boğazımda ,gaviscon şurup içtim banamısın demedi,saçlı çocuk olunca böyle olur diye eski lafı vardır doğrumu acaba ?

Cok tesekkurler kizlar.. alinti yapamiyorum telden :KK43: Allah hepimiznkini saglikli sihhatli bi sekilde buyutmeyi nasip etsin.. Darisi bekleyenlerin basina bende daha beklerim diye dusunuyodum ki surpriz yapti oglus :)

minione minione benim oglan hep yukardaydi hatta cati muayenesi bile yapmamsti doktor yukarda diye erteledi hep neyse dun oglus cok az hareket ediyodu bende nasilsa bugun kontrol var diye pek takmadm beklim dedim gece geldgmzde ne acilma vardi ne nst de sanci geri yolladilar bu yuzden ama benim sancim vardi hemde 5 dk bir gelen siddetli sancilar.. eve geldik sabaha kadar sancilarm devam etti 3 dk da bire dustu dayanamiyodm sabah 7 gibi tekrar gittik bi bakti ebe 5 cm aciklik. yatis yaptilar hemen ama benim karnim halen yukardaydi ve 5 cm gorunce suyumu patlattilar hic hissetmedim bak onu:) yarin daha detayli yazacagm canlarm pc ye gecip :KK70:
simdilik hoscakalin uyandi minigim bende emzirmeye calisaym :*

Benim baya zorluyor zaten alttan ben açılma olmuştur diyordum ama yok olmamış ama kafa çok baskı yapıyor dedi Dr bakalım yarın bi olsun detayları yazarım burdan

birde benim şuan korkunç kasık ağrım var yoğun idrar enf oldum ya,çok canım yanıyo,kasıklarıma bıçak saplanıyor 10 dk bir çiş gelıyor,ya şimdi doğum sancım başlasa ben anlayamıycakmıyım acaba,ıdrar enf der geçerim,ay doğuma kdr ileşsem keşke yaaa:KK43::KK43::KK43:

Cok tesekkurler kizlar.. alinti yapamiyorum telden :KK43: Allah hepimiznkini saglikli sihhatli bi sekilde buyutmeyi nasip etsin.. Darisi bekleyenlerin basina bende daha beklerim diye dusunuyodum ki surpriz yapti oglus :)

minione minione benim oglan hep yukardaydi hatta cati muayenesi bile yapmamsti doktor yukarda diye erteledi hep neyse dun oglus cok az hareket ediyodu bende nasilsa bugun kontrol var diye pek takmadm beklim dedim gece geldgmzde ne acilma vardi ne nst de sanci geri yolladilar bu yuzden ama benim sancim vardi hemde 5 dk bir gelen siddetli sancilar.. eve geldik sabaha kadar sancilarm devam etti 3 dk da bire dustu dayanamiyodm sabah 7 gibi tekrar gittik bi bakti ebe 5 cm aciklik. yatis yaptilar hemen ama benim karnim halen yukardaydi ve 5 cm gorunce suyumu patlattilar hic hissetmedim bak onu:) yarin daha detayli yazacagm canlarm pc ye gecip :KK70:
simdilik hoscakalin uyandi minigim bende emzirmeye calisaym :*

ayyy bu benim için bir umut ışığııı oldu,çok teşekkür ederimm,tam gaz bekliyoruzz o zmnn yaşasın:KK73::KK73::KK73:

Doğum yaptim Allaha şükür kizlar
Minik.kizim 2850 gr 48 cm sabah 9.10 da doğdu
Genel anezsteziyle doğum yaptim
10 gibi de ben uyandim odaya geldim
İlk 2 saatim çok sancili geçti
Allaha şükürler olsun bebegim saglikli
Su an tek sorunumuz mememi tutmuyor.
Emziramedim doğru düzgün hic. Sutum de fazla gelmedi. Daim arkadasimin sut sağma makinesini getirdi. Gündüz sagdim 3-4 damla geldi. Simdi yine sagacagim.

İnşallah bu emme problemini de cozebilirim

Emziramedim doğru düzgün hic. Sutum de fazla gelmedi. Daim arkadasimin sut sağma makinesini getirdi. Gündüz sagdim 3-4 damla geldi. Simdi yine sagacagim.

Çok geçmiş olsun canım çok şükür atlattın sağlıkla büyüt bebeğini inşallah darısı bizlere...

gözün aydın cnm Allah analı babalı büyütsün inşallah,bol bol sütün gelsin minik kızında hemencecik alışıversin inşallah:KK15:

@Girlboymom sağol canım tavsiyeler için ev işini yapmaya yapıyorum ama bu sefer büyük oğlumu ihmal ediyorum en iyisi azcık salıcaö yoksa oğlum iyice hırçınlaşacak

A adenmira bebeğin kolik canım besbelli kv gil halt etmiş
gaz damlası kullan
saç kurutma makinası elektrik süpürgesi sesi dinletmek işe yarıyor
nette kolik bebekler için sesler var dinlet
kolik bebekleri sallamak sakinleştirir hamak beşik almanı tavsiye ederim
bebeğin ağlayınca sakin ol ki daha çok çoşmasın

X