2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Özlemişim merve seni ya boyle gir arada ses ver
Canım ya bende sizi cok özledim gercekten hep aklımdasınız.. Merak ediyorum.. İşte malum iki cocuklu olmaya alısmaya calıayorum..inş ilerki zamanda daha cok giricem.. Hayırlı haberlerinizi almayı 4 göLe beklıyorum ...

Kızlar son haftalarda hareketlerının azlaması normal fakat hiç harkeet etmessede problem oluyo.. Suyu azaldgıg in olabılıyo
Siz dr irtibat halinde olun hep.. Suyunuzu takip edin.. Eczanede amniyon sıvıını belli eden kagıd pedler var.. Turnosol kagıdımı diolar be diıolar.. Siz ecz sorun o verir zatnde öle anlarınız..
Az kalmıs zaten cok dikkat edin hepiniz.. Yürüyüş yapın.. Fanfini yapın:)))
Hadi hayırlısı

Bu arda nicki glyzlum olan arkafasımız feyza dogum yaptı cuma günü olsa gerek.. Suni verdiler ama acılma olmayınca sezeryana aldılar....
Onada gözün aydın olsun diyorum tekrardan..

Ben hic öyle hareket ediyomu kac saatte bir ediyor falan takip etmiyorum sık sık dr a gidiyorm zaten suyu iyi diyo bi aksilik olsa söyler diye düşündüğüm icin hareketlerini de takip etmiyorum

Ayyy cok sevindim kendimi beklerken valla seninki surpriz oldu,hosgeldi cagan,saglikla buyusun insallah,senide cok kolay emsin annesi bol bol sutunuz olsun,gazsiz sancisiz misil misil uykulu geceler diliyorum
Minione ne durumdasın? Geçti mi sancıların? Yalancı sancılarmış sanırım değil mi?

bekliym bende en azından çarşambaya kadar çarşamba tekrar kontrole çağırdı doktor.. bakalım hayırlısı.. Allah herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşaallahh

Bana Fikir verin nolur. Uzun olcak ama anlatim. Nerdeyse 1 aydir hastayim hatta daha uzun. Once hemeroidle basladim. Sonra faranjt oldum antibiyotik kullandim. Sonra 1 hfta rahattim tekrar boga agrisi basladi trkrar antibiyotik ustune siddetli oksuurk basladi. Okadar ki ne uyutuo du ne bisey. Cocuk ben oksururken pirtlicak diye korkuodum. Sonra 3 gun ince yine hemeroid acisi basladi hemen krem vs surdum dua ettim hamdolsun bugun gecti. Ama ben psikolojik olarak tukenmistim. Ki dun dr kontrolunde dayanamadim agladim doktorum yoksa hersey normal ama bebek buyuk byle iri bebek seni yorar istersen bekleyelim yine dedi. Ben okdr kotuydum ki birlikte plan yaptik gun belirledik. Simdi icim icmi yiyo. Bencil bi anne miyim ben. Madem sezaryen olcam oglumun gelisni mi beklim yoksa persembe olim mi aklim karisik cok hemde. Smdi 4 kg oglum maasallah. Dr her gun 30 gr alir dedi. Dogana kdr daha buyicek ki hele 41 kaftayi beklerse yandik. Bana bi akil nolur

ARkadasim bende antibiyotik kullanıyorum hayatimda bir kez grip olan ben tam üç kez üstüste farenjit öksürük grip ne varsa yasadim.benim bebegim 2.700 ve haftaya artık sezaryen olacağız çünkü bunyem kaldirmiyo hoca da saglikli olmasi yeter dedi.ben napim söyle dogdugunda 3 kilo bile olmayacak

Minione ne durumdasın? Geçti mi sancıların? Yalancı sancılarmış sanırım değil mi?
Hic anlayamadim cnm,ayakta kalsam 1 saat agridan hastaneye gidebilirdim yatinca neden hissetmedim bende anlamadim bugun daha iyiyim,bebek azda olsa iki saatte bir hareket ediyo kipirdiyor,hareketlerini gzl hissediyorum,ben kizkende evliykende hele hamileligimde o kdr cok idrar yolu enf oldumki,hatta 3 hafta onceki tahlilimde en ust duzeyde iltihap cikmisti antibiyotik icmistim,bu kdr kisa surede ya ilesememisim tekrarlamis yada ikinci sey bebek dogum kanalina indide omu o kasik agrilarini yapti acaba,normalde bnm sali gunuydu kontrolum beklemicem yrn sabh erkenden dr a bile danismadan ilk idrar vercem labratuara,ardindan nst ye girip kontrol olmayi dusunuyorum vakit kaybetmiyim

Iyi yaparsın, içinde şüpheyle bir gün daha beklememiş olursun. Artık bebeğe yeterince yer kalmadığı için o da sancı yapıyor. Önce ben de doğuma hazırlık sanıyordum ama haftalarca da hazırlanılmaz ki :) devamı gelmedi hiç. Sonradan farkettim ki bu ağrı her bebek hareket ettiğinde oluyor. Birşeyleri ittiriyor herhalde alttan bıçak saplanması gibi ağrı oluyor. Sabah iki büklüm kaldım yine. İnşallah enfeksiyon değildir sendeki. Yalancı sancılardır diye düşünüyorum.

10 dan az oluyo mu hareketleri ya da olsa da sadece bi hareket peşpeşe gelen seri hareketler yok yani.. sizin de öyle mi
bazen oluyor canım ben hiç hissetmediğim zaman bile oluyor ballı süt içiyorum soluma yatıyorum bekliyorum hareket edecekmi diye ama yinede sen doktor kontrollerini aksatma

ya bende de sık sık ağrı oluyor ben bile 3. olmasına rağmen ayıramıyorum

Cok utanarak soruyorum ama fanfini yapmak dogumumu tetikliyor ? Zararı yokmudur bebek icin ? Benim üc günüm kaldı normal dogum bekliyorum ama gelecek gibi degil ya hızlandırmak icin bişiler yapmam lazım herkez sürekli dogdumu diye soruyo dogsun artıkya ooffffff

Yaşadığın zorlukları sen yaşıyorsun, etrafında seni bu kararın sebebiyle eleştirecek kimse olduğunu sanmıyorum. Nasıl acılar çektiğini biz de anlayamayız. Normal doğumun hemoroide kötü bir etkisi var mıdır acaba? Zaten günün dolmak üzere, bebeğinin kilosu da maşallah çok iyi. Zaten 36. Haftadan sonra gelişimini tamamlamış oluyor bebek. O haftadan sonra doğup küveze alınan bebek hemen hemen yok. Sadece kilo farkı oluyor. Tabi şunu da göz ardı etme sezeryan sonrası gaz sancısı acaba hemoroidi daha da zorlar mı? Senin erken doğurma durumunda yok zaten 40. Haftadasın. Kendi isteğiyle geleceğine normal doğum olacağına emin olsan yine beklersin ama baksana biz güya normal bekliyoruz günümüz doldu hala tık yok. Birkaç gün daha bekleyeceğiz suni sancı falan işe yaramazsa ne kadar istesek de bizim sonumuz da sezeryan olabilir. Burda doktoruna güvenmen çok önemli. Hekim olan onlar, onların yönlendirmesi lazım. Seni nasıl yönlendiriyorsa ona göre hareket edersin. Allah yardımcın olsun, hayırlısı olsun hakkınızda.

yok gülüm dogumu tetıkledıgı için öneriyo dr lar bile.. Önceden i risijin yoksa :))fanfiniye dewamm

Ah canim bende ayni durumdayim
Önce boğaz agrisi başladı, 5 gün surdu sonra oksuruk. Gecmeyince dra gittim antibiyotik kullandim yine. Ondan önceki hasta da idrar yolları enfeksiyonum vardi yine antibiyotik kullanmistim
Sonrasin da gecen hafta grip oldum yine bir hafta surdu.
2 gündür yutkunurken bogazim agriyor ve yarin sezeryanim var
Genel anestezi ve daha çok zaman gecirecegim amaliyathanede
Orada da boğaz agrim artacak eminim

kızlar bebegim 16 günlük tek seferde 3 saate bir 60ml mama içiriyorum yada sagıp tek seferde 60ml.
ne zaman miktar artırmak lazım
ne kadar vermek lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…