2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
eskiden ne kadar canlıydı topiğimiz,aldıklarımız süslediklerimiz sürekli havadisler,yarım gün girmezdim bir gelirdim oku oku bitmezdi 20-30 sayfa olmuş,şimdi sabahtan akşama anca 7-8 sayfa:KK53:
doğumlar sanırım çoğaldı,anneler çok fazla giremıyor,biz doğurmayanlarda azaldık,kendimi zaman zaman kurbanlık koyun gibi hissediyorum,böyle değildim halbuki çok güçlüydüm,güveniyordum kendime,nedense bugun bir tırsaklık geldi bana yaa:KK17:

bende çok fazla normal doğum yapmak istiyordum ancak doktorum bebeğin iri omzu takılır sezeryan görünüyor sana diyince şimdi de normal doğurcam diye korkar oldum. 38+5 günlüğüz ve kilomuz 4kg civarında. cuma günü sezeryan günü vericek ve ben epidural istiyorum. kendimi buna hazırlamaya çalışıyorum şimdiden.

Maasallah bebisine :) benim oglum 4 kg degildi gecen hafta yani 38+0 da 3680 gr dedi ama yanilma payiyla 3500 diyelim dedi. Bu ctesi ne der bilmiyorum. Dogumdan Hic konusnuyor doktorum. Tamamen akisina birakti. Benim icim icimi yiyo :) epidurale esim karsi. Hakkimozda hayirlisi olsun canim

eskiden ne kadar canlıydı topiğimiz,aldıklarımız süslediklerimiz sürekli havadisler,yarım gün girmezdim bir gelirdim oku oku bitmezdi 20-30 sayfa olmuş,şimdi sabahtan akşama anca 7-8 sayfa:KK53:
doğumlar sanırım çoğaldı,anneler çok fazla giremıyor,biz doğurmayanlarda azaldık,kendimi zaman zaman kurbanlık koyun gibi hissediyorum,böyle değildim halbuki çok güçlüydüm,güveniyordum kendime,nedense bugun bir tırsaklık geldi bana yaa:KK17:

Dimi :) katiliyorum sana canim. Sanirim dogum yapanlar firsat bulamiyor. Dogurmayanlar da tedirginlik heyecan vs karisik duygularla dolu. Okuyup cvp yazmiyoruz cogu zaman. Yakinda yine hareketlenir diyorum ben. Gazdi oydu buydu canlaniriz yine. Hatta zayiflama sorulari cikar gibi

bu benim oğlan yerinde sanırım çok mutlu,sağdan soldan bi sertlikler çıkıyo taş gibi kemik gibi,ittiriyorum yine yapıyor,bugüN yine maşallah çok hareketliydi,yine sertleşiyor,bir yerde topkanıyor ama çok sık değil,bakaalım yarın randevumuz var,alttan yine bakıcam demişti:KK17:
bir yandan doğurup kucağıma alıp kurtulmak istiyorum,sonrada dıyorum yok sanırım tırsıyorum:KK57:
Aynen yaaaa soluma.bi dayanıyor sanki nefes alamıyorum

Maasallah bebisine :) benim oglum 4 kg degildi gecen hafta yani 38+0 da 3680 gr dedi ama yanilma payiyla 3500 diyelim dedi. Bu ctesi ne der bilmiyorum. Dogumdan Hic konusnuyor doktorum. Tamamen akisina birakti. Benim icim icimi yiyo :) epidurale esim karsi. Hakkimozda hayirlisi olsun canim
benımde oğlum 38+1 de 3600 gr dı :) dr um maximum 4 kg minumum3 600 doğar dedi,bu ölçülere göre nerdeyse 56 cm yeni doğan kıyafetimiz o kdr çok ki,acaba ne kdr giyebilecekler çok merak ediyorum

Dimi :) katiliyorum sana canim. Sanirim dogum yapanlar firsat bulamiyor. Dogurmayanlar da tedirginlik heyecan vs karisik duygularla dolu. Okuyup cvp yazmiyoruz cogu zaman. Yakinda yine hareketlenir diyorum ben. Gazdi oydu buydu canlaniriz yine. Hatta zayiflama sorulari cikar gibi
Bence de zayıflama konusunu acmamiz lazım hemen

hehehhe :) zayıflama sorularında en çok karşınıza ben çıkarım o zmn :) tam tamına 20 kg almışım,60 kg luk halımle kalsaydım bu kdr dert etmezdimde 69 la kalınca malum 90 oldum artık :KK43: saf saf hesaplar yapıyorum,3,5 kg bebek 3,5 kg eşi 7 kg diyorum doğumda gider,82 -83 eve gelirim,o şişlik emzirme derken 2 haftaya diyorum 78 lere düşerim,dayarım memeyi,uykusuz geceler derken 40 mevlütüne 73 lere gelirmiyim diorum ve yaza hedefim 65 olmak,sanırım hayal kuruyorum:mad::KK61:

[QUOTE="minione, post: 38855705, member: bir yandan doğurup kucağıma alıp kurtulmak istiyorum,sonrada dıyorum yok sanırım tırsıyorum:KK57:[/QUOTE] Aynı ben:KK51:

benımde oğlum 38+1 de 3600 gr dı :) dr um maximum 4 kg minumum3 600 doğar dedi,bu ölçülere göre nerdeyse 56 cm yeni doğan kıyafetimiz o kdr çok ki,acaba ne kdr giyebilecekler çok merak ediyorum

Ayni seyi merak ettim :) napicam okdr tulumu kucuk gelirse diye. Ah allahim bu nasil bi meraktir:) maasallah diyelim bidiklara ama 4 kg olursa normal dogurmam yani

yok ama çok kararlıyım,inşallah başarıcam,anneme şimdiden tembihledim yok dedim sakın bana sütün gelsin sen lohusasın muamelesi dedim yapmıcaksın,sütün gelmesi için yok boza yok tahın helvası aslında hepsinin amacı için bayılıp bol su içmenmiş,ben zaten suyu çok seven biriyım,günde en az 2-3 lt içiyorum,az ve sık yemek yerim,pilavdı makarna hamur işi ekmek yenmicek,bol bol emzirmek,umarım hedefime kavuşurum:KK9:

kurbanlık koyun mu :)) gece gece sayende güldüm valla :)

amin arkadaşım inşallah :)

Ayni seyi merak ettim :) napicam okdr tulumu kucuk gelirse diye. Ah allahim bu nasil bi meraktir:) maasallah diyelim bidiklara ama 4 kg olursa normal dogurmam yani
benimde şuan herşey normal gözüküyor,ama ultrasona göre en son doğum 20 ocak,dr müdahale edicem o gün dedi,sanırım o günü geçmesini kilodan dolayı istemıyor,birde çatım düz değil yukarı bakıyormuş farklı bir anatomiisi varmış,hey allahım yarabbim herşeyin anormali farklısıda beni bulur,rahmim düz olaydı şaşırırdım zaten:KK48: bilmiyorumki bu bıdık 20 ocağa kdr doğmazsa beni neler bekliycek,suni sancıyı dayar artık:KK17::KK17::KK17:

hehehhe :) zayıflama sorularında en çok karşınıza ben çıkarım o zmn :) tam tamına 20 kg almışım,60 kg luk halımle kalsaydım bu kdr dert etmezdimde 69 la kalınca malum 90 oldum artık :KK43: saf saf hesaplar yapıyorum,3,5 kg bebek 3,5 kg eşi 7 kg diyorum doğumda gider,82 -83 eve gelirim,o şişlik emzirme derken 2 haftaya diyorum 78 lere düşerim,dayarım memeyi,uykusuz geceler derken 40 mevlütüne 73 lere gelirmiyim diorum ve yaza hedefim 65 olmak,sanırım hayal kuruyorum:mad::KK61:

Aaaa lutfen canim bu forumda rekor bende :) 27 kg aldim hehehehe aynen dusunuyorum dogumda 7 gitse sonra o sonra bu diye. Kesin olan sey hamur isi yemicem. Tatli ihtiyacimi da elma armut haslicam seker ilavesiz kompostomsu oyle yapicam bol su. 3. Ayimdan snra da pilated sart. Dombili oldum yani daha cok belden assasi. Dokto cogu su diyor ama
Yine de dusunmuo degilim. Kizlar topik acalim

O zaman bi gonullu ciksin acsin :) cnku simdiden arastirmaya basladim. Aslinda guzel bi zamanda dogurcaz kizlar yaza kdr 5-6 ay var haydin bakalim

yok ama çok kararlıyım,inşallah başarıcam,anneme şimdiden tembihledim yok dedim sakın bana sütün gelsin sen lohusasın muamelesi dedim yapmıcaksın,sütün gelmesi için yok boza yok tahın helvası aslında hepsinin amacı için bayılıp bol su içmenmiş,ben zaten suyu çok seven biriyım,günde en az 2-3 lt içiyorum,az ve sık,pilavdı makarna hamur işi ekmek yenmicek,bol bol emzirmek,umarım hedefime kavuşurum:KK9:
hadi bakalim kızlar başlayalım zayiflayalim... yazin kardesimin düğünü olacak vermem.lazimmm

Ben 79la.hamile kaldım verdim aldim su an 81 im ama tabi hedef 63 benimde

Aaaa lutfen canim bu forumda rekor bende :) 27 kg aldim hehehehe aynen dusunuyorum dogumda 7 gitse sonra o sonra bu diye. Kesin olan sey hamur isi yemicem. Tatli ihtiyacimi da elma armut haslicam seker ilavesiz kompostomsu oyle yapicam bol su. 3. Ayimdan snra da pilated sart. Dombili oldum yani daha cok belden assasi. Dokto cogu su diyor ama
Yine de dusunmuo degilim. Kizlar topik acalim
evet açalım :))) pilates şart,tam 3 yıl yapmıştım,ne gzl di valla,şimdi tüm setim var,bebeğim uyurken 40 ım ççıksın you tube da ebrulinin 1 saatlik videoları var,artık baka baka yaparım,nisanda da allah nasip ederse b.çekmece sahili evime çok yakın,minnoşu arabasına koyarım,haftada 4 gün 2 saaat yürürüm artık inşalalh

X