2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
evet şuan senin 24 ocak gözüküyor,benm 19 ama nedense 21 ocakta diyor bazen ama ben 20 yi geçsin istemıyorum aslında 21 ocakta oğlak ama ayy ne biliyim kova olsun istemıyorum,kova erkekleriyle hiç anlaşamıyorum çünkü:KK53:
demekki dr un bir bildiği var cnm,benmkinden hep bende bir ara şüpheleniyordum bu kadın sezeryancı diye ama nedense son ayımda bana çok güvendiğini sen normak doğurursun falan dedi,sadece işte şu rahımın yukarı bakması biraz bebğin kafası çıkarken sıkıntı yaratırmış,kesi atıcaz dedi,durum neyı göstercek beraber göreceğiz dedi,sezeryan tabi çok daha farklı,günü vakti saati belli,böyle yok kanmı gelcek sumu gelcek,sancımı,sabahmı öğlenmi,gecemi ?? bu soruları düşünmüyor değilim,geçen haftaya kdr geç saatlerde tıkındığımabur cubur tabaklarını uykum gelince yıkamadan lavaboya bırakırdım,çamaşır sepetimiz dolu olurdu:KK48: tam 1 haftadır evi çiçek gibi bırakmaya çalışıyorum,heryeri düzenliyorumki nolur nolmaz,aniden doğurursam evim dağınık olmasın,rezil olmıyım:KK48:
aynı bende oyleyim su onbes gundur evi temizle temizle bir hal oldum ha bugun dpgdu yarın dogacak temizledgim yerler batıyr bastan tekrar temizliym aniden dogum olur ewe gelip gden olurda rezil olurum diye ama bizimkinin daha gelecegi yok daha kim bilir kaç kez temizlicm ewi off artık çok sıkıldım neden dogmuyr bu çocuk ya artık suyum gelsin bile istiyorum ama yok onceden erkn dogack diye korkardım heralde alındı bu duruma gelmesini stemiyorum filan zannetti şimdide kendisi gelmek istemiyor yaa oglum valla istemedgmden degildi nolurrr gelll artıkkk ...

aynı bende oyleyim su onbes gundur evi temizle temizle bir hal oldum ha bugun dpgdu yarın dogacak temizledgim yerler batıyr bastan tekrar temizliym aniden dogum olur ewe gelip gden olurda rezil olurum diye ama bizimkinin daha gelecegi yok daha kim bilir kaç kez temizlicm ewi off artık çok sıkıldım neden dogmuyr bu çocuk ya artık suyum gelsin bile istiyorum ama yok onceden erkn dogack diye korkardım heralde alındı bu duruma gelmesini stemiyorum filan zannetti şimdide kendisi gelmek istemiyor yaa oglum valla istemedgmden degildi nolurrr gelll artıkkk ...
senin pınar 15 ocak dio 1 günün kalmış valla,şuan muhtemeln sen 40+0 mısın,her hangi bir sancın,kasık ağrın varmı?
karnında bebek seninde toplanıyormu biryerde poposu gibi,kaskatı oluyormu?

aynen valla,kapı süsü şekeri çıkolatası hep birbirmizden baka baka gaza gelip yaptık,kilo ki kadınlar arasında çok daha büyük rekabet,,düşünsene bu hafta bu kdr verdim diosun,şu kdr yürüdm pilates yaptım,yapmıycağın varsada yaparsın,ayy mutlaka bu topik açılmalı :KK31:
bncede açilmali o topik . Annem bi elbise almiş çok gzl sırf o elbisenin içine grebilmek için gene zayıflanır sagolsun. Evet bnde burdan gaza geldimde aldım bbk şekerlerimi çikolatasını bilmedgm pek çok şeyi ogrendim yaptm burdan seviyrm burayı .

iyi geceler kızlar,
uykum kaçtı, epeydir de giremiodum siteye bi bakiym neler kaçırmışım dedim.
dün itibariyle 40ı doldurdum hala tık yok :KK43: artık kontrollerimde sıklaştı. doktor bi problem yok dedi ama artık düşünmeye başla da dio. suni sancı ya da sezeryen...

senin pınar 15 ocak dio 1 günün kalmış valla,şuan muhtemeln sen 40+0 mısın,her hangi bir sancın,kasık ağrın varmı?
karnında bebek seninde toplanıyormu biryerde poposu gibi,kaskatı oluyormu?
evet minione son tarih 15 ocak . Ama doktor biraz daha bekleyelim dedi . Bende anlamadımki neden boyle oldu ilk bebegim haftasını doldurmaya bir gun kala dogmuştu suyum gelmişti bunda hala tık yok. Hr lavaboya gttgmde nişan arıym artık gelsin istiyorum. Zaman geçtikçe korkuyorum ani bi durum gelişirde sezeryanlk bir durum olur diye ilki norml olunca ikinciyide oyle istyr insan dogal olarak . Bebek içinde ordaki guvenli ortam bozuluyrmuş yani Allah korusun bebgn kaka yutması gbi seyler olabilşyrmş hem bebek içinde endişeleniyrm artık bu yuzden dogmasını istiyrm fazla gecikmeden biliyrm olumszlukları kndi elimle çagırıyrm ama elimde degil . Birde gelişimi bir hafta onde gden bir bebek . İnşallah p.tesiye kadar bi sıkıntı olmazda birazda açilmam olursa suni sancıyı kabul edicem tek avuntum bu.

iyi geceler kızlar,
uykum kaçtı, epeydir de giremiodum siteye bi bakiym neler kaçırmışım dedim.
dün itibariyle 40ı doldurdum hala tık yok :KK43: artık kontrollerimde sıklaştı. doktor bi problem yok dedi ama artık düşünmeye başla da dio. suni sancı ya da sezeryen...
ahh kader arkadasm hoşgeldin bnde aynı dertten muzdaripm bnmde p,tesiye kadar dogum olmassa suni sancıyı kabul edicem . İlk gebeligimdede suni sancı ile dogum olmuştu çok zor oldugu için bu sefer kendi sancım tutmasını çok istedim ama olmayınca olmuyr bekliyorum hala. Sag salim bi dogursaydık .

minione minione yazmayı unutmuşum evet bugun basladı bndede kasılma dedikleri şey farkettim. Birden karnım kasılıyr bebek bi yerde toplanıyor. Bugun birde belimden karnıma gren sancilarım oldu ama yalancı sancıdır diye guvenmiyorum sancılar duzenleşip sıklasana kadarda inanmıcm dogum sancısı oldguna.

Birde ben şeyi merak ediyorum nişan illaki herkeste oluyrmu dogum baslamadan once. İlk dogumumda nişan olmamişti bnde suyum gelmişti . Ama bnda suyumn geldgide yok sancı baslamadan nişanmi gelmesi gerekrki

ahh kader arkadasm hoşgeldin bnde aynı dertten muzdaripm bnmde p,tesiye kadar dogum olmassa suni sancıyı kabul edicem . İlk gebeligimdede suni sancı ile dogum olmuştu çok zor oldugu için bu sefer kendi sancım tutmasını çok istedim ama olmayınca olmuyr bekliyorum hala. Sag salim bi dogursaydık .

suni sancıyla epidural de alınabiliomuş, ben dekendimi öyle rahatlatmaya çalışıorm :) hem diorum belki acı eşiğim yüksektir hiç gerek de kalmaz... ama tabi en çok da kendi gelir mi die ümit ediyorum...
hayırlısı olsun ikimiz iiçin de cnm...

suni sancıyla epidural de alınabiliomuş, ben dekendimi öyle rahatlatmaya çalışıorm :) hem diorum belki acı eşiğim yüksektir hiç gerek de kalmaz... ama tabi en çok da kendi gelir mi die ümit ediyorum...
hayırlısı olsun ikimiz iiçin de cnm...
:) senin avuntunda iyiymiş . Bnm doktr epidural taraftarı degil canm malesef yapmıck bnada. İnşallh kendileri gelir canım hatta şimdi suyum gelsede dogursam ne gzl olurdu :))) Allahım iyice kafayı yedim bn galiba saçmalamaya basladım artıkya Allahtan hayırlsı :)

Benim oglan yine çoştu kopuyor içerde. Boynuna kordonu dolamasa bari tobestagfurullah iyice saçmaladm .

:) senin avuntunda iyiymiş . Bnm doktr epidural taraftarı degil canm malesef yapmıck bnada. İnşallh kendileri gelir canım hatta şimdi suyum gelsede dogursam ne gzl olurdu :))) Allahım iyice kafayı yedim bn galiba saçmalamaya basladım artıkya Allahtan hayırlsı :)

aynen hayırlısı, ama bende aynı şeyi düşünüorm hep... hatta arada sancı girio şimdi syum gelse diorm :KK70:

bi de 3-4 gündür alerji oldum ölüorm kaşıntıdan! :mad: bişi de kullanamıorm. .. saat 2 oldu nerdeysehala ayaktayım kaşıntıdan :KK43:

aynen hayırlısı, ama bende aynı şeyi düşünüorm hep... hatta arada sancı girio şimdi syum gelse diorm :KK70:

bi de 3-4 gündür alerji oldum ölüorm kaşıntıdan! :mad: bişi de kullanamıorm. .. saat 2 oldu nerdeysehala ayaktayım kaşıntıdan :KK43:
cnm alerji oldugunu nerden biliyrsun doktora soyledinmi . Gunu geçen bebeklerdede olabiliyrmuş Allah korusun gebelik zehirlenmesi gibi .

cnm alerji oldugunu nerden biliyrsun doktora soyledinmi . Gunu geçen bebeklerdede olabiliyrmuş Allah korusun gebelik zehirlenmesi gibi .

doktor söyledi zaten bir krem verdi ama pek vişe yaramıo. bi de hap var ama onu zorda kalırsan kullan dedi. bakalım yrn yine kontrolüm var hapı sorcam gidince.
gebelik zehirlenmesi olsa ankardı heralde cmts başladı alerji hem cmts hem pztsi kontrole gittim çünkü

eskiden ne kadar canlıydı topiğimiz,aldıklarımız süslediklerimiz sürekli havadisler,yarım gün girmezdim bir gelirdim oku oku bitmezdi 20-30 sayfa olmuş,şimdi sabahtan akşama anca 7-8 sayfa:KK53:
doğumlar sanırım çoğaldı,anneler çok fazla giremıyor,biz doğurmayanlarda azaldık,kendimi zaman zaman kurbanlık koyun gibi hissediyorum,böyle değildim halbuki çok güçlüydüm,güveniyordum kendime,nedense bugun bir tırsaklık geldi bana yaa:KK17:
Aynen ya herkes doğurdu biz kaldık. Ciciler sayfasının falan da bi anlamı kalmadı. Hamilelikten bahsedilmez oldu herkes doğum anlatır oldu. Geceleri uykum kaçmaya başladı.

doktor söyledi zaten bir krem verdi ama pek vişe yaramıo. bi de hap var ama onu zorda kalırsan kullan dedi. bakalım yrn yine kontrolüm var hapı sorcam gidince.
gebelik zehirlenmesi olsa ankardı heralde cmts başladı alerji hem cmts hem pztsi kontrole gittim çünkü
haa tmm o zaman

benim bi de 1 cm açılmam varmış... 1haftadır hiç bir ilerleme yok, her gittiğimde kontrol edio, her seferinde keşke diorum ama tık yok.

Güzel hamişler tez vakitte bebeklerimizi sağlıkla kucağınıza ALIN siz de..

L leble ve Larkin Larkin doğum yaptı mı haberi olan var mi ben kaçırıyorum artık okuyamıuorum

@bugdaytanesi82 sen nasıl oldun canım artık daha iyi misin??

Pinking Tree Pinking Tree sağol canım ilk oğlumun tek gözünde kanal darlığı vardı dört ay sürdü sürekli masaj yapmıştık birde yedi defa murselat suresini okumuştuk göz hastalıkları için okunuyormuş ondan sonra geçmişti eşime diyeyim okusun
pamukla siliyorum sütü bugün denedim geçmezse yarın damla aldırıcam

sen nasılsın canım yalnız zorlanıyorsun değil mi çok iyi anlıyorum seni prensesin nasıl dikişlerinde sıkıntı vardı geçti mi

Zombi gibi geziyorum ortalıkta ama çok şükür bebeğim yanımızda sağsalim:) olsun o kadar.. Dikişlerim için ilaç alıyorum malesef hep oturduğum ya da ayakta Olduğum için geç iyileşecek sanırım..
Murselat ı dinletem kızıma ben de Allah Razı olsun söylediğin için. Her bebekte oluyor diyorlar inş ilerlemeden geçecek bizimkiler de.. Doğjm sonrası sana yazmıştım ama Alıntı çıkmamıştı.. Bebeğin hayırlı uğurlu olsjn Rabbim afiyet versin ili cihanda da ibş kuzularına...
Büyük oğlunun tepkileri çok normal üstüne Kıma geldi 7 yalında ona göre büyük Yeğenim altına kaçırmaya kekelemeye okulda haraçöistemeue başlamıştı.. Hepsi geçecek inş kardeşin şöyşe böyle deme.. Sen bebekle ilgilenirken babası onunla, sen bebeği bıraktığında da onjnşa ilgilen. Hep büyüğü tercih eder hihi yap..

Evet bendim :) istanbul florance nightingale yada acibadem fulya. Bende BIR acibadem takintisi var hala. Oysaki doktorum florance da kadrolu. Normal dogumu florance disinda baska yerde yapmam dedi doktorum ama sezaryene her yere okeyim dedi. Sen yapabilsen epidural mi tercih ederdin

Canım doktorunun tavsiyesini dinle. Gerçekten içinde uzman olan bi ekibin elindekini. epidural normalı öneriyor mu? Normal olmayacaksa epidural sezaryan ol işlerinde çok iyiler ve o onları kaçırma.. En Mucizevi anlar yaşarken anlıyorsun ve sonrasında özlüyorsun.. Florence epidural ekibi çok iyi ve Fulya da öyle.. Hayra normal doğum sırasında son anda ıkınmada epiduralim bitip annein ıkındığı ayarlamaları yapan Ekipler bu hadtanede o Yüzden doğal doğumlular vs o hastanelerde Çalışıyor. Hiç korkma tv haberlerine bakıp. Doktorunun önerdiği en iyisidir bence.

Süte gelince bende de yok yoktu ama sütümün gelmeyeceğini hiç düşünmedim. Sonra doğum yapınca öğrendim ki gelmezmiş zatrn.
2 gün sütüm gelmedi bebeğim çok güçlü emiyordu.
2 gün sonra sütüm geldi bebeğim emmeyi gücü kesti. Meğer güçlü emmesi de süt olmadığı kolostrum zor geldiği içinmiş yani her şey normalmiş ama nette sütüm geldi yazıları yüzündrn kendi memişleri eksk hissediyordum:)) gelmemesi olağan. Bebekten sonra bebek eme eme gelecek..

Kızlar iyi niyetli tüm dua ve dileklerinize teşekkürler....oglum hala kuvozde hiriltili nefes aliyordu cigerine su kaçmış normal dogumdu ama...oksijen veriyorlar arada serum ...1 kere gorebildim sadece sutum pek gelmedi yeni yeni damla damla sarı süt çıkıyor...Rabbim kimseyi evladiyla sinamasin...dua edin minicik bedenler icin sadece benim oğlan değil yenidoganunitesinde en az 20 bebiş var hepsi ana kuzusu canım aciyor onları gorunce...
Canım gözün aydın beeğin doğmuş inş kucağına da gelecek Rabbim tüm evlâtlara bebeklere hastalara tez vakitte şifa versin insanın Yüreği kaldıramıyor hiç:KK43:

X