2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Aaaa lutfen canim bu forumda rekor bende :) 27 kg aldim hehehehe aynen dusunuyorum dogumda 7 gitse sonra o sonra bu diye. Kesin olan sey hamur isi yemicem. Tatli ihtiyacimi da elma armut haslicam seker ilavesiz kompostomsu oyle yapicam bol su. 3. Ayimdan snra da pilated sart. Dombili oldum yani daha cok belden assasi. Dokto cogu su diyor ama
Yine de dusunmuo degilim. Kizlar topik acalim
Cok zayıf mi hamile.kaldin? Genelde 40li kilolardaki bu kadar alıyo

benimde şuan herşey normal gözüküyor,ama ultrasona göre en son doğum 20 ocak,dr müdahale edicem o gün dedi,sanırım o günü geçmesini kilodan dolayı istemıyor,birde çatım düz değil yukarı bakıyormuş farklı bir anatomiisi varmış,hey allahım yarabbim herşeyin anormali farklısıda beni bulur,rahmim düz olaydı şaşırırdım zaten:KK48: bilmiyorumki bu bıdık 20 ocağa kdr doğmazsa beni neler bekliycek,suni sancıyı dayar artık:KK17::KK17::KK17:

En azindan konusuyo doktorun :) benim ki sana guveniorum dio normal dogum dio baska bisey demio. Kimine gore sansliyim doktorumun normali istemesi icin ama yonlendirme istiorum. Bebek buyukse sezaryen yaparim desin fln. Akisina birakmak belirsizlik yorucu yani :) Bana 24 ocak dedi en son.

Bnm doktorum da epidural i önerdi .ama çok duydum bel ağrısı çekenler i
korkuyorum .1
si öyle idi ve çok iyiydi
doktor düşün dedi ama bir kere bayıltarak için ömür boyu bir ağrı çekmek istemem siz korkmuyor musunuz?

naısl yani sadece 3 kg mu aldın toplamda,hiçbişicik anlamadım yahu
ben nasıl oldu 20 kg aldımo_O
79 kaldım 5 kilo verdim 6.5 kilo aldim sonra 80.5 toplam da 1.5 kilo aldim ben
tatlidan etten nefret ettim ki tatlıya bayılırım evlendim 1 yilda 15 kilo aldım düşün... ama hamilelikte tam tersi etki yaptı ki iyi ki yapmış yoksa 100 kilo giderdim doguma ben

Cok zayıf mi hamile.kaldin? Genelde 40li kilolardaki bu kadar alıyo

40 kilolari hic gormedim ben. 52-55 arasi gidip geldim. Ama kemik yapim ince hep xs beden 34 beden giydim. Boyum da 170 doktorum kizmio bana okdr aldigim icin. Su toplamis bacaklarim dio ki obek obek su ayak bileklerim :) 27 kg yaaaa yuh yani fogurama kdr 30 olur heralde nasil verecem 30 kiloyuuuuu

Kızlar iyi niyetli tüm dua ve dileklerinize teşekkürler....oglum hala kuvozde hiriltili nefes aliyordu cigerine su kaçmış normal dogumdu ama...oksijen veriyorlar arada serum ...1 kere gorebildim sadece sutum pek gelmedi yeni yeni damla damla sarı süt çıkıyor...Rabbim kimseyi evladiyla sinamasin...dua edin minicik bedenler icin sadece benim oğlan değil yenidoganunitesinde en az 20 bebiş var hepsi ana kuzusu canım aciyor onları gorunce...
Canim benim allah sifasini verir inşallah en kisa zamnfda yavrunla cikarsin hastsneden

evet açalım :))) pilates şart,tam 3 yıl yapmıştım,ne gzl di valla,şimdi tüm setim var,bebeğim uyurken 40 ım ççıksın you tube da ebrulinin 1 saatlik videoları var,artık baka baka yaparım,nisanda da allah nasip ederse b.çekmece sahili evime çok yakın,minnoşu arabasına koyarım,haftada 4 gün 2 saaat yürürüm artık inşalalh

Harika bi program dedigin insallah yapabiliriz. Haftalik kg takibi motivasyon vs guzel olur zayiflama topigi :)

En azindan konusuyo doktorun :) benim ki sana guveniorum dio normal dogum dio baska bisey demio. Kimine gore sansliyim doktorumun normali istemesi icin ama yonlendirme istiorum. Bebek buyukse sezaryen yaparim desin fln. Akisina birakmak belirsizlik yorucu yani :) Bana 24 ocak dedi en son.
evet şuan senin 24 ocak gözüküyor,benm 19 ama nedense 21 ocakta diyor bazen ama ben 20 yi geçsin istemıyorum aslında 21 ocakta oğlak ama ayy ne biliyim kova olsun istemıyorum,kova erkekleriyle hiç anlaşamıyorum çünkü:KK53:
demekki dr un bir bildiği var cnm,benmkinden hep bende bir ara şüpheleniyordum bu kadın sezeryancı diye ama nedense son ayımda bana çok güvendiğini sen normak doğurursun falan dedi,sadece işte şu rahımın yukarı bakması biraz bebğin kafası çıkarken sıkıntı yaratırmış,kesi atıcaz dedi,durum neyı göstercek beraber göreceğiz dedi,sezeryan tabi çok daha farklı,günü vakti saati belli,böyle yok kanmı gelcek sumu gelcek,sancımı,sabahmı öğlenmi,gecemi ?? bu soruları düşünmüyor değilim,geçen haftaya kdr geç saatlerde tıkındığımabur cubur tabaklarını uykum gelince yıkamadan lavaboya bırakırdım,çamaşır sepetimiz dolu olurdu:KK48: tam 1 haftadır evi çiçek gibi bırakmaya çalışıyorum,heryeri düzenliyorumki nolur nolmaz,aniden doğurursam evim dağınık olmasın,rezil olmıyım:KK48:

40 kilolari hic gormedim ben. 52-55 arasi gidip geldim. Ama kemik yapim ince hep xs beden 34 beden giydim. Boyum da 170 doktorum kizmio bana okdr aldigim icin. Su toplamis bacaklarim dio ki obek obek su ayak bileklerim :) 27 kg yaaaa yuh yani fogurama kdr 30 olur heralde nasil verecem 30 kiloyuuuuu
Kuzenim de 25 kilo almıştı 1 yilda eski haline döndü çünkü vücut hep zayifa alışkın benim gibi balik etli insanların vermesi zor oluyo

Harika bi program dedigin insallah yapabiliriz. Haftalik kg takibi motivasyon vs guzel olur zayiflama topigi :)
aynen valla,kapı süsü şekeri çıkolatası hep birbirmizden baka baka gaza gelip yaptık,kilo ki kadınlar arasında çok daha büyük rekabet,,düşünsene bu hafta bu kdr verdim diosun,şu kdr yürüdm pilates yaptım,yapmıycağın varsada yaparsın,ayy mutlaka bu topik açılmalı :KK31:

evet şuan senin 24 ocak gözüküyor,benm 19 ama nedense 21 ocakta diyor bazen ama ben 20 yi geçsin istemıyorum aslında 21 ocakta oğlak ama ayy ne biliyim kova olsun istemıyorum,kova erkekleriyle hiç anlaşamıyorum çünkü:KK53:
demekki dr un bir bildiği var cnm,benmkinden hep bende bir ara şüpheleniyordum bu kadın sezeryancı diye ama nedense son ayımda bana çok güvendiğini sen normak doğurursun falan dedi,sadece işte şu rahımın yukarı bakması biraz bebğin kafası çıkarken sıkıntı yaratırmış,kesi atıcaz dedi,durum neyı göstercek beraber göreceğiz dedi,sezeryan tabi çok daha farklı,günü vakti saati belli,böyle yok kanmı gelcek sumu gelcek,sancımı,sabahmı öğlenmi,gecemi ?? bu soruları düşünmüyor değilim,geçen haftaya kdr geç saatlerde tıkındığımabur cubur tabaklarını uykum gelince yıkamadan lavaboya bırakırdım,çamaşır sepetimiz dolu olurdu:KK48: tam 1 haftadır evi çiçek gibi bırakmaya çalışıyorum,heryeri düzenliyorumki nolur nolmaz,aniden doğurursam evim dağınık olmasın,rezil olmıyım:KK48:

Hahahah al benden de okadar. Yarin kadin gelio yine kiyi kose gardrop iclerine kdr sildircem. Bisey olur kv fln hastaneden eve gelir rezil olmiiim diye :)

aynen valla,kapı süsü şekeri çıkolatası hep birbirmizden baka baka gaza gelip yaptık,kilo ki kadınlar arasında çok daha büyük rekabet,,düşünsene bu hafta bu kdr verdim diosun,şu kdr yürüdm pilates yaptım,yapmıycağın varsada yaparsın,ayy mutlaka bu topik açılmalı :KK31:

O zmn gonullu kim olur acep :)

79 kaldım 5 kilo verdim 6.5 kilo aldim sonra 80.5 toplam da 1.5 kilo aldim ben
tatlidan etten nefret ettim ki tatlıya bayılırım evlendim 1 yilda 15 kilo aldım düşün... ama hamilelikte tam tersi etki yaptı ki iyi ki yapmış yoksa 100 kilo giderdim doguma ben
demekki çok fazla bulantın olmuş cnm,kusmuşsun,ben 62 kg idim,ilk hamıleliğimde tam 5.haftamda iştahım açıldı ben böyle şey görmedim sanki içimde bir canavar var sürekli yediğimi yiyor,açlıktan midem in kazınmasından kafayı yiyordum,tam 12.haftaya kdr yıye yıye 62 den 69 a çıkmış 2 ayda 7 kg almışım ve malesef o bebeği kaybettim,kürtajdan yaklaşık9 ay geçti,ama ben o süre zarfında hiç zayıflamaya çalışmadım ve o kılo ile gebe kaldım ve bu bebktede tıpkı diğerinde olduğu gibi ne kusma ne tiksi ne bulantı bunların hiçbiri olmadı,hep açtımm doymuyordum ve haliyle şimdi bu kiloya geldim işte:KK43:

Ne b

Ne bilim canim ya agzinin icine bakiyoruz doktorun iri diyo :) bu saatten sonra baska doktora gidemem cunku sokaga cok zor cikiyorum tskler yanit icin
yok canım doktorunu degiştr diye demedim yani baska bi doktra daha gtsen olçumler nasıl çıkacak odami iri diyecek diye dedim . Ama sende haklısın bizde doktorun agzının içine bakıyıruz ne diyecek diye ne derse yapcaz mecbur doktrların elinde kaderimiz :KK66:

Kızlaaaaarrr sizi çok özlediiiiim :rolleyes::rolleyes:
O kadar çok ama o kadar çok anlatacak şeyim var kiiiii :rolleyes:
Okumaya çalışıyorum yazılanları süt sağarken :KK70::KK70::KK70:

O kadar kızıyorum ki kendime :KK11:
Ben ki doğum yapanların yazılarını 4 gözle bekliyordum, kasım annelerine, aralık annelerine gidiyordum, yeterki doğumla ve sonrasıyla ilgili yazılar okuyayım diye.
Ne lazım oldu, neler kullanıldı neler hissedildi, sonrası nasıldı vs :cry::cry:
Keşke sizler doğurmadan yetiştirebilseydim yaşadıklarımı :cry:
Spinal+epidural ameliyat, süt yetmeme, mama konuları, ağlama, sarılık yükselmesi, %10 dan fazla kilo kaybı, böbrekte taş şüphesi, ve kuzum kum döküyor. Bir çok şey var anlatacağım.
Ama böyle yazdığımdan olumsuz algılamayın, her şey mükemmel diyebileceğim kadar güzel.
Evet bir kaç günde çok başka bir hayata başladık, ama biz bu hayatı çok sevdik:KK36:

Gelmeye çalışacağım artık ufak ufak. Biraz yoluna girmeye başladı hayat elhamdülillah.
Şimdiden doğum resimlerine bakıp Mustafamla kavuştuğumuz günü ve anı deli gibi özlüyorum:cry:
Daha 6 günlük ama büyüdü bile:cry:

Doğum yapan arkadaşlarım Allah analı babalı büyütsün, hayırlı sağlıklı evlatlar olsunlar inşallah.
Hamilelikteki son sıkıntılarımı hatırlayamıyorum şimdi :KK53:
Bu gerçekten çok başka bir şeymiş.
Hiçbir şeye benzemiyormuş, söyleyenler haklıymış. Eşi benzeri yokmuş.
O minik burnuyla, minik dudaklarıyla, minik el ve ayaklarıyla, o cennet kokusuyla, o ınga ınga diye kibar kibar ağlamalarıyla, o pamuktan yumuşak teniyle bağımlılık yapıyormuş.
Meğer girdiği evi ne kadar mutlulukla dolduruyormuş:cry:

Allah'ım hepinize hayırlı, sağlıklı, kolay doğumlar nasip etsin.
Bol bol faydalı sütleriniz olsun, hiç göğüs yaralarınız olmasın inşallah.
Prensesler gibi bir lohusalık yaşayın inşallah:KK36:

Artık uyumak istiyorum :KK43: zaten uyumak için son şanslarımız ama yine olmuyor yine olmuyor. Dün geceden zaten uykusuzum, gündüz leyla gibi gezdim. Öğlen 1 saat uyuyayım dedim gördüğüm abuk subuk rüyalar daha da yordu beni. Heh dedim bu kadar yorgunluk üzerine bu gece süper uyurum. 1,5 saat oldu gözümden uyku akıyor ama yok olmuyor. Deli olucam. Bu yorgunluklarla mail doğuma gidilir bilmiyorum :KK43:

X