2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
merhaba anneler anne adayları aylardır takip ediyorum hemen hemen hepinizi tanıyor gibiyim. Şimdiye kadar üye olmamıştım yakın zamanda bende üye oldum sizlerden çok şey öğrendim tecrübelerimiz endişelerimiz benzer çok yardımcı oldunuz çoğu konuda hakkınızı helal edin istedim. Benimde doğumuma az kaldı heyecanla bekliyorum bazıları çok stresli ama rahat olalım nede olsa istedikleri gün gelecek bebişlerimiz dualarınızdan beni de eksik etmeyin bende hep dua ediyorum sizlere rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin evlatlarımızı
Dogmayi mi bekledin gelmek için :) daha önce geleydin yaa

arkadaşlar ya beşiği biraz süsleyeyim dedim, cibinliğine birkaç tane nazar boncuğu taktım, arkadaşım bebeğin 40ı çıkmadan nazar boncuğu takmak iyi değildir diye duymuş. daha önce hiç duymamıştım. siz böyle birşey duydunuz mu?
Duymadım hatta hastaneye bebek beşiğine takmalık nazar boncuğu bile götüreceğim. Sen yazınca internette arattım ama öyle bi sonuç çıkmadı. Arkadaşın uydurmuş sanki.

Yaa :KK43:( ne yapmak istedgmi bilmiyorum. Epidurale esim takti hayatta yaptirmam dio. O da bi ilac degil mi sonucta? Gecmez mi bebise? Normalden niye u kdr korkuyorum ben yaa dr iri bebek dedi diye mi? Ki agri esigim yukssrktir
cnm ultrason olçumleri son hafta dogru olçum yapmıyrlar . Anne karnında doktrların iri bebek diye aldıkları bebeklerin aslında norml kilolu bebek oldugu anlaşiliyr sonradan. Bn senin yerine olsam bi baska doktora daha gder baktırırdım . 4 -4 300 olan bebekler bile sezeryan sebebi sayılmıyrmuş ki bn zannetmiyorum seninkide o kadar olsun genelde norml olması gereken kilolarda oluyor bebekler .

arkadaşlar sol bacağımda çok kötü bir uyuşma karıncalanma gibi bir ağrım var ne yapmalıyım sıkıntılı bir durum yoktur değil mi? bugün dokyoro da gittim sarun yokmuş suyum iyiymiş.doğum iznimde bittiği için 10 günlük daha rapor yazdı.cuma günü tekrar gideceğim bakalım hayırlısı.

bizde bugün kontrolden geldik.. açılma ve sancı çıkmadı . rahim ağzında yumuşama varmış sadece. 3158 gr olmuş oğlum .. eğer haftaya bugün olmazsa artık o ortam güvenli olmayacak dedi dr :KK17: suni sancı yada sezeryandan bahsetmedi . eşim 42. haftaya kadar bekleyelim diyor. inşallah bu hafta içi olur. bu arada çatı muayenesi oldum. o kadar korktum ki sende vajinismus mu var dedi. hiç acımadı gidecek arkadaşlar sakın kendinizi korkutmayın . çok pişman oldum kastığıma ...
Bende yarin olurum Herhalde...
kasarim kesin kendimi

arkadaşlar sol bacağımda çok kötü bir uyuşma karıncalanma gibi bir ağrım var ne yapmalıyım sıkıntılı bir durum yoktur değil mi? bugün dokyoro da gittim sarun yokmuş suyum iyiymiş.doğum iznimde bittiği için 10 günlük daha rapor yazdı.cuma günü tekrar gideceğim bakalım hayırlısı.
Bebek sinirlere baskı yapıyor olabilir. Olmazsa yarın ararsın doktorunu sorarsın. Geçmiş olsun.

Canım ilk kızımı spinalle yaptım ama baş ağrım cok oldu şimdi cuma genel anestezi yaoıcam bende çünkü benim bu dıktorum önermiyor spinal yada epidurali genel yapıcak ben hep hayırlısı diye dua ediyorum sonuçts şimdiye kadar hep genel oluyordu içini ferah tut inşallah hepimiz için hayırlısı olsun...

Amin canim amin epiduralden ben de vazgectim bu arada tesekkurler

Açılma var mı diye ne zaman bakılıyor? Geçen hafta çatı muayenesi yapmıştı. Yarın yine alttan bakar mı acaba?

Merhaba arkadaşlar bende 1,5 ay kadar bir süredir pek giremedim tel.arizalandi.ancak haftada bir birkaçsayfa okuma ffırsatım oldu. Sanırım baya bir arkadas çocuklarını kucaklarına aldılar. Almayanlar içinde inşallah sağlıcakla bebis lerine kavusurlar inşallah.
Ben kendi hikâyemi paylaşayım doktor bebeğim için iri bir bebek olacak demişti. 4000 gr.doguma kadar dahada artabilir dedi.Normal doğum riskli olur dedi.bende zaten korkmustum internetten okuduklarımla omuz takilmasi yırtılma falan.sezeryani kabul ettim.sezeryan içinde 29 aralığa gün verdi.ocak bebeği olmasını çok istemiştim. Dururmu o zamana kadar bilemeyiz sancılı geldiğinde suyun geldiğinde belki karnın tok olacak o halde hemen alamam ameliyat a dedi.birgunde yilbasi tatili vardı.en güzeli planlı sezeryan dedi ve bizde ikna olduk kabul ettik.
29 aralık pazartesi sabahi 8.30 ta ameliyata girdim.genel oldum bunu kendim istedim diğerine dayanamazdim heyecanlanirdim. Kendime geldiğimde kızım göğsümde idi.bu arada doktor yanilmis 3.500 gr dogdu kizim.oduyguyu yazamam tarifi yok tarif edemem.ilk ayildığımda çok duygusal hallerim olmuş. Küçük gorümcemden rica etmiştim her animi videoya çekmiş. Esimin beklerken bebeğimizi ilk gördüğünde ki hallerini falan.iyice ayildikca hemsireye sütüm varmı diye sordum.var var dedi sonrada giderken hep güzel şeyler söyleyeceğiz olumsuz şeyler söylemek yok dedi ki bencede çok önemliydi.gercektende çok fazla olmasada vardı sütüm bunuda dogumdan bir iki gün önce elimde hurma tabağı ile gezdim bence bununda çok etkisi vardı.
Sonraki süreç biraz zor oldu sariligi atlatmak için gece gündüz emzirme ye çalıştım. Saatlerce uyanmadigi oldu.zorla uyandirdik geceleri saat kurup uyandık emzirme ye çalıştık. Bizimde kan uyusmazligimiz vardı o yüzden sarilik tan çok korkmustum. Ama suan atlattik 6 ya düşmüş.
Bu haftada sutum biraz azalmış bebek kilo almamış sabah akşam süt yapacak şeyler yedim çok şükür 3 günde 100 gr almış. Dilindeki pamukcukta verimli emmesine engeldi.damla ve karbonatli suyla hallettik baya azaldi.15 gunluk olduk çok şukur.Sanırım yavaş yavaş hersey yoluna girecek. Şimdilik çok şükür başka sıkıntı mız yok.Allahim hepinize kolaylıklar versin.sagikli bebekler doğumlar versin.
Hayırlı uğurlu olsun tebrik ederim :KK66:.inşallah bi an önce toparlar düzenli alir kilo beba de

Duymadım hatta hastaneye bebek beşiğine takmalık nazar boncuğu bile götüreceğim. Sen yazınca internette arattım ama öyle bi sonuç çıkmadı. Arkadaşın uydurmuş sanki.
bende arattım internetten aynı şekilde bulamadım. anlaşılan asparagas :)

Ne b
cnm ultrason olçumleri son hafta dogru olçum yapmıyrlar . Anne karnında doktrların iri bebek diye aldıkları bebeklerin aslında norml kilolu bebek oldugu anlaşiliyr sonradan. Bn senin yerine olsam bi baska doktora daha gder baktırırdım . 4 -4 300 olan bebekler bile sezeryan sebebi sayılmıyrmuş ki bn zannetmiyorum seninkide o kadar olsun genelde norml olması gereken kilolarda oluyor bebekler .

Ne bilim canim ya agzinin icine bakiyoruz doktorun iri diyo :) bu saatten sonra baska doktora gidemem cunku sokaga cok zor cikiyorum tskler yanit icin

Yaa :KK43:( ne yapmak istedgmi bilmiyorum. Epidurale esim takti hayatta yaptirmam dio. O da bi ilac degil mi sonucta? Gecmez mi bebise? Normalden niye u kdr korkuyorum ben yaa dr iri bebek dedi diye mi? Ki agri esigim yukssrktir
bende çok fazla normal doğum yapmak istiyordum ancak doktorum bebeğin iri omzu takılır sezeryan görünüyor sana diyince şimdi de normal doğurcam diye korkar oldum. 38+5 günlüğüz ve kilomuz 4kg civarında. cuma günü sezeryan günü vericek ve ben epidural istiyorum. kendimi buna hazırlamaya çalışıyorum şimdiden.

bu benim oğlan yerinde sanırım çok mutlu,sağdan soldan bi sertlikler çıkıyo taş gibi kemik gibi,ittiriyorum yine yapıyor,bugüN yine maşallah çok hareketliydi,yine sertleşiyor,bir yerde topkanıyor ama çok sık değil,bakaalım yarın randevumuz var,alttan yine bakıcam demişti:KK17:
bir yandan doğurup kucağıma alıp kurtulmak istiyorum,sonrada dıyorum yok sanırım tırsıyorum:KK57:

X