2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
merhaba anneler anne adayları aylardır takip ediyorum hemen hemen hepinizi tanıyor gibiyim. Şimdiye kadar üye olmamıştım yakın zamanda bende üye oldum sizlerden çok şey öğrendim tecrübelerimiz endişelerimiz benzer çok yardımcı oldunuz çoğu konuda hakkınızı helal edin istedim. Benimde doğumuma az kaldı heyecanla bekliyorum bazıları çok stresli ama rahat olalım nede olsa istedikleri gün gelecek bebişlerimiz dualarınızdan beni de eksik etmeyin bende hep dua ediyorum sizlere rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin evlatlarımızı

merhaba anneler anne adayları aylardır takip ediyorum hemen hemen hepinizi tanıyor gibiyim. Şimdiye kadar üye olmamıştım yakın zamanda bende üye oldum sizlerden çok şey öğrendim tecrübelerimiz endişelerimiz benzer çok yardımcı oldunuz çoğu konuda hakkınızı helal edin istedim. Benimde doğumuma az kaldı heyecanla bekliyorum bazıları çok stresli ama rahat olalım nede olsa istedikleri gün gelecek bebişlerimiz dualarınızdan beni de eksik etmeyin bende hep dua ediyorum sizlere rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin evlatlarımızı
amin cnm evet ister istemez insan stres oluyr ama fazla duşunmemeye çalişiyorum nasılsa gelecek bigun hep orda kalmıck en dogru zamanda hayırlı bi şekilde gelsin inşallah beklemekten baska çare yok

bizde bugün kontrolden geldik.. açılma ve sancı çıkmadı . rahim ağzında yumuşama varmış sadece. 3158 gr olmuş oğlum .. eğer haftaya bugün olmazsa artık o ortam güvenli olmayacak dedi dr :KK17: suni sancı yada sezeryandan bahsetmedi . eşim 42. haftaya kadar bekleyelim diyor. inşallah bu hafta içi olur. bu arada çatı muayenesi oldum. o kadar korktum ki sende vajinismus mu var dedi. hiç acımadı gidecek arkadaşlar sakın kendinizi korkutmayın . çok pişman oldum kastığıma ...

Kızlar ctsi randvm vardı nst de sancım çıktı. 2.kez girdim ve sezeryana alındım spinal anestezi ile oğlumu kucağıma aldım ben şimdilik ağrılıyım karnım balon gibi oğlumda azcık sarılık oldu inşallah geçer.daha dün uyku uyudum yine yazarım kibakın
Allah analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah :) çok geçmiş olsun canım .

O çizgi nerde oluyorki baktım ama çatlaklardanmi goremedim.
benımkı aynen böyle şuan
9828.jpg

bizde bugün kontrolden geldik.. açılma ve sancı çıkmadı . rahim ağzında yumuşama varmış sadece. 3158 gr olmuş oğlum .. eğer haftaya bugün olmazsa artık o ortam güvenli olmayacak dedi dr :KK17: suni sancı yada sezeryandan bahsetmedi . eşim 42. haftaya kadar bekleyelim diyor. inşallah bu hafta içi olur. bu arada çatı muayenesi oldum. o kadar korktum ki sende vajinismus mu var dedi. hiç acımadı gidecek arkadaşlar sakın kendinizi korkutmayın . çok pişman oldum kastığıma ...
Rahim agzi incelmesini alttan muayene ile mi anliyor doktor?

Canim.uygun şartlar saglandiginda 42 te kadar beklenebilir
Ama çoğunun 40 tan sonra suyu azaliyor eşi yaslaniyor.
Onun için kontrol altinda olmak gerek

Kizlar bisey sorcam size. Benim gogsumden hic oyle sut mut akmiyo. Ki okuyorum ped koyanlari.. buraz once sıkayim dedim anca oyle sıkınca azcik sarimtirak sivi geldi. Sutum olmicak mi benim ya

Merhaba arkadaşlar bende 1,5 ay kadar bir süredir pek giremedim tel.arizalandi.ancak haftada bir birkaçsayfa okuma ffırsatım oldu. Sanırım baya bir arkadas çocuklarını kucaklarına aldılar. Almayanlar içinde inşallah sağlıcakla bebis lerine kavusurlar inşallah.
Ben kendi hikâyemi paylaşayım doktor bebeğim için iri bir bebek olacak demişti. 4000 gr.doguma kadar dahada artabilir dedi.Normal doğum riskli olur dedi.bende zaten korkmustum internetten okuduklarımla omuz takilmasi yırtılma falan.sezeryani kabul ettim.sezeryan içinde 29 aralığa gün verdi.ocak bebeği olmasını çok istemiştim. Dururmu o zamana kadar bilemeyiz sancılı geldiğinde suyun geldiğinde belki karnın tok olacak o halde hemen alamam ameliyat a dedi.birgunde yilbasi tatili vardı.en güzeli planlı sezeryan dedi ve bizde ikna olduk kabul ettik.
29 aralık pazartesi sabahi 8.30 ta ameliyata girdim.genel oldum bunu kendim istedim diğerine dayanamazdim heyecanlanirdim. Kendime geldiğimde kızım göğsümde idi.bu arada doktor yanilmis 3.500 gr dogdu kizim.oduyguyu yazamam tarifi yok tarif edemem.ilk ayildığımda çok duygusal hallerim olmuş. Küçük gorümcemden rica etmiştim her animi videoya çekmiş. Esimin beklerken bebeğimizi ilk gördüğünde ki hallerini falan.iyice ayildikca hemsireye sütüm varmı diye sordum.var var dedi sonrada giderken hep güzel şeyler söyleyeceğiz olumsuz şeyler söylemek yok dedi ki bencede çok önemliydi.gercektende çok fazla olmasada vardı sütüm bunuda dogumdan bir iki gün önce elimde hurma tabağı ile gezdim bence bununda çok etkisi vardı.
Sonraki süreç biraz zor oldu sariligi atlatmak için gece gündüz emzirme ye çalıştım. Saatlerce uyanmadigi oldu.zorla uyandirdik geceleri saat kurup uyandık emzirme ye çalıştık. Bizimde kan uyusmazligimiz vardı o yüzden sarilik tan çok korkmustum. Ama suan atlattik 6 ya düşmüş.
Bu haftada sutum biraz azalmış bebek kilo almamış sabah akşam süt yapacak şeyler yedim çok şükür 3 günde 100 gr almış. Dilindeki pamukcukta verimli emmesine engeldi.damla ve karbonatli suyla hallettik baya azaldi.15 gunluk olduk çok şukur.Sanırım yavaş yavaş hersey yoluna girecek. Şimdilik çok şükür başka sıkıntı mız yok.Allahim hepinize kolaylıklar versin.sagikli bebekler doğumlar versin.

Kizlar bisey sorcam size. Benim gogsumden hic oyle sut mut akmiyo. Ki okuyorum ped koyanlari.. buraz once sıkayim dedim anca oyle sıkınca azcik sarimtirak sivi geldi. Sutum olmicak mi benim ya
olurmu oyle sey sutun tabıkı gelecek dogumla baslıyacak hormonlar degısecek hemen emzırebılırsın sezeryanda daha gec gelıyormus ama sonucta gelecek yani merak etme

@Mrssuperfine sağol canım ilk oğlumun tek gözünde kanal darlığı vardı dört ay sürdü sürekli masaj yapmıştık birde yedi defa murselat suresini okumuştuk göz hastalıkları için okunuyormuş ondan sonra geçmişti eşime diyeyim okusun
pamukla siliyorum sütü bugün denedim geçmezse yarın damla aldırıcam

sen nasılsın canım yalnız zorlanıyorsun değil mi çok iyi anlıyorum seni prensesin nasıl dikişlerinde sıkıntı vardı geçti mi

Kızlar sabah altıda suyum geldi doğum yaptım OGLUM su yuttu kuvezde su an dua edin nolur
Allah yardımcın olsun canım. İnş bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz..

Kızlar ctsi randvm vardı nst de sancım çıktı. 2.kez girdim ve sezeryana alındım spinal anestezi ile oğlumu kucağıma aldım ben şimdilik ağrılıyım karnım balon gibi oğlumda azcık sarılık oldu inşallah geçer.daha dün uyku uyudum yine yazarım kibakın
Hadi hayırlı olsun canım :) geçer geçer inş. endişelenme..

canım aşırı yaramazlık hırçınlık var birde ağlama nöbetleri kardeşini yalnız bulsa halleder hep takipteyim, sürekli sevicem diyor ondan yana sıkıntı yok ben izin veriyorum eşim aşırı tepki veriyor kızıyor uyardım yapma diye o da pişman oluyor ki oğluma çok düşkündür eşim, beni uyar sen bir daha kızarsam dedi o da farkında yanlış olduğunun, hırçınlığı falan tamam geçerde 3,5 yaşında ve bir seneden fazladır kaka tutma problemi var çocuk gelişimciye götürdük en son tam düzelmeye başlamıştı kardeşi gelince yine tutmaya başladı ve hem büyüğü hem küçüğü altına yapıyor hadi diyorum yapsın altına normal bir tepki ama inan kaka konusu canımıza tak dedirtti tutuyor bir haftadır yapmıyor ne vaatlerde bulunduk tehdit ettik ben ağladım artık yok nafile, eşimin izni bitince ben ne yapıcam bilmiyorum yarım saat tuvalette geçiyor çünkü sonuç yapmıyor birde :KK43:
Canım kıskanması normal aslında ama tabi zararsız düzeyde.. Bi de tekrar tuvaletini yapması pek hoş olmamış. Ama benim kardeşim de 7 yaşında tekrar altına yapmaya başlamıştı kıskançlıktan..Sonra sonra evdeki bebeği kabullenince bıraktı o huylarını.. Bence biraz daha ilgi gösterseniz ona. Ve kardeşiyle alakalı bak kardeşin seni çok seviyormuş, seni çok özlemiş gibi şeyler söyleseniz belki faydalı olabilir..

ohhhh be pc başına geçtim ne güzelmiş burdan yazmak:) baba oğul berbere gittiler kahvemi yaptım hemen açtım sayfamızı:)

Kızlar ben hep negatif şeyler yazıp sıkıyorum canınızı sanırım kusura bakmayın

Yine danışıcam size :) dün kv gelmişti sabah işte kahvaltı hazırladı evi süpürüp siliyor eşim elinden süpürgeyi alıp annesine yardım etti çok zoruma gitti ben hamileyken yalvararak ev süpürtmüştüm o da son haftamda:KK43: sonra annesi giderken eline sağlık ana dedi, ben sinir oldum yine belirteyim hep kv derim bende ama bu sefer demedim, o gidince eşime kızdım anneme bir kere dedin mi eline sağlık diye dedim çok ayıp dedim, o da annen ne yaptı ki dedi:KK43: ne mi yaptı dedim ki normalde biliyorsunuz artık annem söylemeden iş yapmaz ablamlar konuşmuş o yzüden her işi söylemeden yaptı bu sefer, bende yazıklar olsun dedim çok zoruma gitti

Dünden beri kuruyorum hadi annemi geçtim ben hamile halimle her işimi yaptımda bir kere eline sağlık canım temizlik yaptın demedi:KK43: sonra evli görümcem biliyorsunuz annesinde kalıyor bir kere yanıma çıkmadı kızı hastaydı kendi de hastaymış güya ki inanmıyorum kolay kolay hasta olmaz ki olsa bile kv de hastaydı ama çıktı yanıma, o görümcem doğum yapınca eşiyle boşanma eşiğine gelmişlerdi kv gilde kalmıştı ben her türlü destek oldum ona bebeğini ben yıkadım hep her gün konuşup moral verdim ona, o kadar zoruma gitti ki, bekar olanda hasta o gerçekten grip yani ama hastalığ geçti artık ve bir kere gelmedi yanıma yenge bir şey lazım mı diye ki hamileyken biliyorsunuz çok yardım ettiler bana, doğurdum bir halle oldu annemin kalmasını bekliyorlar biliyorum çünkü eltimin arkasından hep öyle söylediler, inanın çaresiz olmasam yardım beklemem ama büyük oğlumdan ve emzirme sıkıntısından dolayı perişanım, annemde iki gün önce gitti gelmedi daha aradı bugün eşim konuştu hastaymış güya:KK43: şansa bakın ki herkes hasta, yine diyorum Allah2ım sen bana güç kuvvet ver kimseye muhtaç etme

Sorum şu eşime ve kv me içimde ki kırgınlığı söylüyüm mü çok zoruma gidiyor, eşime özellikle çok kırgınım bir kere nasılsın diye sormadı bana tek derdi bebeğimizin iyi olması ki bu benimde derdim ama ilgi istiyorum çok şey mi, eşime söylemek istiyorum ama bağırıp kalbimi kırar biliyorum üste çıkar:KK43:

Ben neden mutlu olamıyorum, insan kaç kere doğum yapar ki doğumumda özel olmayacaksa hangi anım özel olacak:KK43:

Bu arada kv gilde herkes hasta bir kp sağlammış, kv sabah aradı gelemiycem kızım sen iş yapma sakın ben yarın yaparım dedi, bende gerek yok anne ben her işimi yapıyorum dedim

Canım seni mecbursun kendi evini temizlemeye olarak düşünüyor. Annesi yapınca lütfetmiş oluyor ona göre. Ama hiç sanmıyorum ki burdaki arkadaşların hepsi için evde iş yaptıklarında eşleri gelip eline sağlık desin. Kendi adıma söyliyim eşim demez yani evi süpürdüm vs diye. Sadece yemek yediğinde eline sağlık güzel olmuş der..

Senin annene gelince, sen kendin bile söylüyosun yapmıyor etmiyor diye. Ki senin öz be öz annen. Eşin daha uzak onun gözüne daha çok batıyodur. Tamam bu sefer ilgilenmiş annen ama o genelleme yapmıştır. Her işine kv koşuyor ya, o da görüyor nihayetinde.. Bugün eşin de anneni aramış konuşmuş, hastayım gelemicem demiş mesela, Eşin de dicek ki bu durumda, senin annen hastayım deyip gelmiyor, benim annem hasta hasta gelip işini görüyo diye düşünebilir.

Görümcelerinin yaptığı da büyük terbiyesizlik.. Ne kadar hasta olursa olsun ne demek gelmemek yani? hemde aynı binada! yatalak değiller ya, gelip akşama kadar kalmalarına gerek yok yani, en azından arada bi 5 dk uğrayıp da gidebilirler. bu karşıdakine değer vermektir..

Soruna gelince, bence kv ne bişey deme. Kadın herşeyine koşuyo. Bi de senden böyle duyup üzülmeyi haketmiyo bence. Eşine de tartışma modunda değil de daha sakin bi uslupla, ona ihtiyacın olduğunu, çok şey değil sadece ilgisini istediğini, sevgisini hissedersen daha güçlü olabileceğini söyle.. Sen dili değil de ben dili kullanmanı öneririm.. Mesela
"sen bana bi eline sağlık bile demiyosun" demek yerine
"ben yaptığımda da bana eline sağlık desen ne kadar memnun olurum, çok hoşuma gider" de.. Daha olumlu sonuç alacağını düşünüyorum canım..

ayy kızlar görümcemlerde kk okuyor sanırım:KK70: az önce geldiler beş dk lığına:KK70:
Aman ne erken gelmişler.. :) Bekleselerdi mevlütünde gelirlerdi.. Niye zahmet etmişler.. :)

Canım bende hiçten tık yok ya.. Sıkınca bile yok. İnş olur ama. Herkesinki bir olmuyomuş. O doğum anında olan bişey yani genel olarak..

X