2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Nego Nego anlıyorum canım senin işin bin kat daha zor bizim sadece gaz sorunu var ins eymen emer dışişlerin düzelir ... Kaka olayı çok zor Allah yardım etsin.. Çok opuyorum. Kendini yıpratma diyeceğim ama ne dersem deyim üzüleceksn yıpranacaksın annelik ışte

ohhhh be pc başına geçtim ne güzelmiş burdan yazmak:) baba oğul berbere gittiler kahvemi yaptım hemen açtım sayfamızı:)

Kızlar ben hep negatif şeyler yazıp sıkıyorum canınızı sanırım kusura bakmayın

Yine danışıcam size :) dün kv gelmişti sabah işte kahvaltı hazırladı evi süpürüp siliyor eşim elinden süpürgeyi alıp annesine yardım etti çok zoruma gitti ben hamileyken yalvararak ev süpürtmüştüm o da son haftamda:KK43: sonra annesi giderken eline sağlık ana dedi, ben sinir oldum yine belirteyim hep kv derim bende ama bu sefer demedim, o gidince eşime kızdım anneme bir kere dedin mi eline sağlık diye dedim çok ayıp dedim, o da annen ne yaptı ki dedi:KK43: ne mi yaptı dedim ki normalde biliyorsunuz artık annem söylemeden iş yapmaz ablamlar konuşmuş o yzüden her işi söylemeden yaptı bu sefer, bende yazıklar olsun dedim çok zoruma gitti

Dünden beri kuruyorum hadi annemi geçtim ben hamile halimle her işimi yaptımda bir kere eline sağlık canım temizlik yaptın demedi:KK43: sonra evli görümcem biliyorsunuz annesinde kalıyor bir kere yanıma çıkmadı kızı hastaydı kendi de hastaymış güya ki inanmıyorum kolay kolay hasta olmaz ki olsa bile kv de hastaydı ama çıktı yanıma, o görümcem doğum yapınca eşiyle boşanma eşiğine gelmişlerdi kv gilde kalmıştı ben her türlü destek oldum ona bebeğini ben yıkadım hep her gün konuşup moral verdim ona, o kadar zoruma gitti ki, bekar olanda hasta o gerçekten grip yani ama hastalığ geçti artık ve bir kere gelmedi yanıma yenge bir şey lazım mı diye ki hamileyken biliyorsunuz çok yardım ettiler bana, doğurdum bir halle oldu annemin kalmasını bekliyorlar biliyorum çünkü eltimin arkasından hep öyle söylediler, inanın çaresiz olmasam yardım beklemem ama büyük oğlumdan ve emzirme sıkıntısından dolayı perişanım, annemde iki gün önce gitti gelmedi daha aradı bugün eşim konuştu hastaymış güya:KK43: şansa bakın ki herkes hasta, yine diyorum Allah2ım sen bana güç kuvvet ver kimseye muhtaç etme

Sorum şu eşime ve kv me içimde ki kırgınlığı söylüyüm mü çok zoruma gidiyor, eşime özellikle çok kırgınım bir kere nasılsın diye sormadı bana tek derdi bebeğimizin iyi olması ki bu benimde derdim ama ilgi istiyorum çok şey mi, eşime söylemek istiyorum ama bağırıp kalbimi kırar biliyorum üste çıkar:KK43:

Ben neden mutlu olamıyorum, insan kaç kere doğum yapar ki doğumumda özel olmayacaksa hangi anım özel olacak:KK43:

Bu arada kv gilde herkes hasta bir kp sağlammış, kv sabah aradı gelemiycem kızım sen iş yapma sakın ben yarın yaparım dedi, bende gerek yok anne ben her işimi yapıyorum dedim
Eniste ve görümceye.sinir oldum diyebilirim anasi yapınca. Elinden alıyo sen olsen umrunda degil. Offff söyle ya bunları sakin saklama.icinde

Canim aniden basladigini hiç duymadim ama söyle bişey var. Suyun önce gelirse hemen hast gitmen gerekir. Ama o halde tek başına nasıl olucak zor yani. Benim de yanımda kimse yok. Ama eşimi aricam o gelene kadar beklicem. Is yerinin eve mesafesi 30 km. Tek gidemem sanırım. Cesaret edemem herseyden önce.

Bende yalnızım su an ilk agrimda hemen arayacam eşimi babami beni alıp annrmin yanına götürecekler sancilarimi evde tek cekmek istemiyorum annem anlar neyin ne olduğunu ona göre hastaneye gideriz
zaten gun asiri hastaneye gidiyorum gittiğim günler çıkışta anneme. Gidiyorum gece eve geliyoruz

Zor olur yaninda biri muhakkak olmali canim ya ilk dogumun nasil gelecegi belli olmaz esin sehir disindami?

Eşimden başka kimsem yok yaşadığımız şehirde, annem cumartesi günü gelecek o zamana kadar doğurmam inşallah. Doğumun başlama şekline göre davranırım sanırım, sancı ile başlarsa acele etmeye gerek yok ama su gelirse hemen ararım gelir.

Bende bende yalnızım:KK73: en kötü 112 var kızlar dert etmeyin. Kimsesizlerin kimsesi yardım eder :cool:

Ben varim beb benben erkek fatma,tek yaptimya ben bu cocugu tek gidicem heralde:KK48: saka bi yana esim 6 da ise gidiyo,tum kontrollerime tek gittim,39+2 yim ve ben halen araba kullaniyorum :KK45: ama buson hafta diye market harici kullanmama karari aldim,annmler bans 15 km uzaklikta bana bisey olsa trafikten gelmeleri yarim saat,esimin gelmesi 1,5 saat surer,kendim arabayla gidebilirmiyim o sanciyla sanmiyorum,sanci degilde suyum gelse giderim ama,saolsun taksici arkadasim var o anda beni ara tum semtteki taksileri kapina yollarim telsiz anonsuyla dedigi icin icim azcik rahatladi,artik bu hamilelikten o kdr biktimki yuruyerek gidicem hastaneye dogsun artik :KK53:
Teşekkürler cevaplarınız için. Annemin ilk iki doğumunda suyu doğum sırasında gelmiş. Genetikolarak ona çekme diye bişey varsa önce sancı ve nişan gelmesi lazım, annem doğum öncesi aynı gün içinde nişan geldiğini söylüyor. O yüzden ben de anneme gel benimle kal demedim. Eşimin iş yeri 30 km. Ama hastane 2km. Yani onubekleyeceğime kendim giderim diyorum ama eşim sabah işe giderken korkuyorum yalnız nasıl gideceksin diyip duruyor. Dediğiniz gibi en kötü hastaneyi arayıp ambulans istesem ambulans para alıyor mudur? Ya da taksi çağırırım diyorum. Umarım eşim evdeyken olur o da ayrı.

Eniste ve görümceye.sinir oldum diyebilirim anasi yapınca. Elinden alıyo sen olsen umrunda degil. Offff söyle ya bunları sakin saklama.icinde
Canım dünden beri sinirden aklıma geldikçe ağlıyorum, söylemek istiyorum ama lohusa falan demez o kavga çıkarır öyle bir kişilik ki onun tek derdi çocuklarımız,şimdi oğlumuzun böbrek durumu var ya ona odaklandı ben her zaman ki gibi umrunda değilim, kendince bir şeyler yapmaya çalışıyor yaptığını sanıyor, nasıl sinir oldum kv ye sinir olmadım kadının ne suçu var ben onun içini biliyorum beni çok sever ama eşime çok kırgınım görümcemede, kızı varsa var benimde oğlum vardı onun bebeğine bakmaya yardım ederken.... kv me söylüycem ona eşimden daha rahat döküyorum içimi, annem için dediğinide diyicem, annen gelsin yardıma desin bir bekliyorum iş yapmıyormuş ya niye gelsin diyicem!!

Teşekkürler cevaplarınız için. Annemin ilk iki doğumunda suyu doğum sırasında gelmiş. Genetikolarak ona çekme diye bişey varsa önce sancı ve nişan gelmesi lazım, annem doğum öncesi aynı gün içinde nişan geldiğini söylüyor. O yüzden ben de anneme gel benimle kal demedim. Eşimin iş yeri 30 km. Ama hastane 2km. Yani onubekleyeceğime kendim giderim diyorum ama eşim sabah işe giderken korkuyorum yalnız nasıl gideceksin diyip duruyor. Dediğiniz gibi en kötü hastaneyi arayıp ambulans istesem ambulans para alıyor mudur? Ya da taksi çağırırım diyorum. Umarım eşim evdeyken olur o da ayrı.
Canım alıntı yaptım çıkmamış korkma kızlarda yazmış zaten hemen olmuyor doğum hem ambulans var için rahat olsun korktuğumuz başımıza gelir hep o yüzden o korkuna güle güle de:)

Bak ben doğum sonrası yaşayacaklarımdan korktum hep ve yine başıma geldi

o doğum yaptı ama,mustafasıda çok iyiydi sanırım,ama eve geçtimi daha belli değil dimi eflalim hiç yazmadı çünkü
Canım doğum yaptığını okudum telden ama cevap yazamamıştım, o zaman hırıltısı var diyordu bebeği için, ne durumdalar çok merak ediyorum nazara geldiler:KK43: ben telden geçmişi düzgün okuyamadım, şimdi geriden okumaya başladım:) özlemişim pc yi:)

Sezaryan olmak zorunda olanlar için yazıyım, ilk sezaryanım zordu çünkü moralim bozuk ağlayarak girmiştim bu sefer hep pozitif düşünüp girdim, gerçekten kızlar bu sefer çok rahattı hamdolsun ben bu kadarını beklemiyordum, asla sezaryanı övmek için söylemiyorum ah keşke keşke normal doğumun tadını bende alabilseydim, sadece zorunlu sezaryan olacaklar için yazıyorum pozitif girin doğuma

Canım alıntı yaptım çıkmamış korkma kızlarda yazmış zaten hemen olmuyor doğum hem ambulans var için rahat olsun korktuğumuz başımıza gelir hep o yüzden o korkuna güle güle de:)

Bak ben doğum sonrası yaşayacaklarımdan korktum hep ve yine başıma geldi
Ben aslında rahatım daha karnım aşağı inmedi. Göbekten aşağı çizgi olmadı daha doğuma baya var gibi geliyor rahatım. Tek rahat olmayan eşim. Ben de acaba mı dedim gidemez miyim.
Sen de inşallah feraha çıkarsın, işin en zor kısmını doğumu atlattın gerisi de zamanla hallolur. Oğluna da maşallah:)

ohhhh be pc başına geçtim ne güzelmiş burdan yazmak:) baba oğul berbere gittiler kahvemi yaptım hemen açtım sayfamızı:)

Kızlar ben hep negatif şeyler yazıp sıkıyorum canınızı sanırım kusura bakmayın

Yine danışıcam size :) dün kv gelmişti sabah işte kahvaltı hazırladı evi süpürüp siliyor eşim elinden süpürgeyi alıp annesine yardım etti çok zoruma gitti ben hamileyken yalvararak ev süpürtmüştüm o da son haftamda:KK43: sonra annesi giderken eline sağlık ana dedi, ben sinir oldum yine belirteyim hep kv derim bende ama bu sefer demedim, o gidince eşime kızdım anneme bir kere dedin mi eline sağlık diye dedim çok ayıp dedim, o da annen ne yaptı ki dedi:KK43: ne mi yaptı dedim ki normalde biliyorsunuz artık annem söylemeden iş yapmaz ablamlar konuşmuş o yzüden her işi söylemeden yaptı bu sefer, bende yazıklar olsun dedim çok zoruma gitti

Dünden beri kuruyorum hadi annemi geçtim ben hamile halimle her işimi yaptımda bir kere eline sağlık canım temizlik yaptın demedi:KK43: sonra evli görümcem biliyorsunuz annesinde kalıyor bir kere yanıma çıkmadı kızı hastaydı kendi de hastaymış güya ki inanmıyorum kolay kolay hasta olmaz ki olsa bile kv de hastaydı ama çıktı yanıma, o görümcem doğum yapınca eşiyle boşanma eşiğine gelmişlerdi kv gilde kalmıştı ben her türlü destek oldum ona bebeğini ben yıkadım hep her gün konuşup moral verdim ona, o kadar zoruma gitti ki, bekar olanda hasta o gerçekten grip yani ama hastalığ geçti artık ve bir kere gelmedi yanıma yenge bir şey lazım mı diye ki hamileyken biliyorsunuz çok yardım ettiler bana, doğurdum bir halle oldu annemin kalmasını bekliyorlar biliyorum çünkü eltimin arkasından hep öyle söylediler, inanın çaresiz olmasam yardım beklemem ama büyük oğlumdan ve emzirme sıkıntısından dolayı perişanım, annemde iki gün önce gitti gelmedi daha aradı bugün eşim konuştu hastaymış güya:KK43: şansa bakın ki herkes hasta, yine diyorum Allah2ım sen bana güç kuvvet ver kimseye muhtaç etme

Sorum şu eşime ve kv me içimde ki kırgınlığı söylüyüm mü çok zoruma gidiyor, eşime özellikle çok kırgınım bir kere nasılsın diye sormadı bana tek derdi bebeğimizin iyi olması ki bu benimde derdim ama ilgi istiyorum çok şey mi, eşime söylemek istiyorum ama bağırıp kalbimi kırar biliyorum üste çıkar:KK43:

Ben neden mutlu olamıyorum, insan kaç kere doğum yapar ki doğumumda özel olmayacaksa hangi anım özel olacak:KK43:

Bu arada kv gilde herkes hasta bir kp sağlammış, kv sabah aradı gelemiycem kızım sen iş yapma sakın ben yarın yaparım dedi, bende gerek yok anne ben her işimi yapıyorum dedim
Mutlaka.eşine de KV denede kirildiklarini söyle
Kendi.kendine kurunca hep üzülen sen oluyorsun
Hasta olsalar bile uzaktan görmeye bile nazil gelmezler ya

Bu arada oğluşun fotosunu albüme koydum bakmak isteyenler bakabilir:) bakanlar birde dua edin ne olur emsin beni kuzum

Sezaryan olmak zorunda olanlar için yazıyım, ilk sezaryanım zordu çünkü moralim bozuk ağlayarak girmiştim bu sefer hep pozitif düşünüp girdim, gerçekten kızlar bu sefer çok rahattı hamdolsun ben bu kadarını beklemiyordum, asla sezaryanı övmek için söylemiyorum ah keşke keşke normal doğumun tadını bende alabilseydim, sadece zorunlu sezaryan olacaklar için yazıyorum pozitif girin doğuma
Canim bende p.tesi doğum yapacam
Dr genel.anestezi dedi.
Ama cevremdekilwr hep epidural.yap diyorlar
Dr. Un epidral yapmamak için bahanesi bebeğinin basinin ters olmasi
Dr u ikna edebilir miyim ne yapacagimi sasirdim

Ben aslında rahatım daha karnım aşağı inmedi. Göbekten aşağı çizgi olmadı daha doğuma baya var gibi geliyor rahatım. Tek rahat olmayan eşim. Ben de acaba mı dedim gidemez miyim.
Sen de inşallah feraha çıkarsın, işin en zor kısmını doğumu atlattın gerisi de zamanla hallolur. Oğluna da maşallah:)
anladım canım eşininde aklı sende tabi

sağol canım amin

Dr genel.anestezi dedi.

haklısın söylüycem canım

canım yazmıştım sana bakıyımda kopyalıyım tabi telden çıkmadıysa mesaj yine yazayım

Dr genel.anestezi dedi.
safransari canım bence bilmişlik olmaz genel anestezide sadece uyanma anı sıkıntı değil bebeğine narkoz geçiyor iyi düşün bence, ben spinal isteyince görevli doğru bir karar genel anestezide böyle bir durum var dedi

bence bilmişlik olmaz bu senin bedenin ve doğum çok önemli içine sinmesi lazım

her şekilde spinali öneririm

canım bunu yazmıştım dr a bebeğinin anesteziden etkilenmesini istemediğini söyle

X