2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Soramadim cnm ama tahminim suan

doktor beklememe sebebi ni sormadım ama tahmınım 2 gün önce bebeğim 38+2 de 3600 çıkınca heralde 41.haftalarda 4 kg yu geçmesinden endişe ettiği için bırakmak istemıyor,valla bende çok bıktım zaten,doğsun artıkk,karnımı taşıyamıyorum,koltuklara sığamıyorum malesef

canım iki doğumumda öyle fırsat bulursam cevaplarım

Eflalim seni de bu yoğunluğunda sorularimla boğmak istemiyorum ama,belki biliyorsun dur bu benim ucuncu bebeğim,diğer ikisini normal doğum yaptım fakat dun kontrole gittiğimizde doktor kızımın donmedigini dönmezse mecburen sezeryana alınacağımi ama son ana kadar beklemek istediğini söyledi dönme ihtimaline karşın.. Doktorum çok iyi biridir oğlumun da kızımın da doktoru yani 7-8 yıldır tanıyorum aramızda güven sorunu yok Allah yanıltmasın..

Benim şöyle bi sıkıntım var,bebeklerim 3 kgı geçince rahmim bebeği taşıyamadigindan dolayı Doğumum başlıyor.oğlum 36. Haftada 3 kg kizim 37. Haftada 3.150 kg olarak dogdu.dun 36+0da kizim 2800 gr olarak çıktı,büyük ihtimal bu haftanın sonunda 3 kg olacak tabii Allah bilir ama Doğumum başlayabilir. Ama ya bebeğim dönmezse? Doktorum eğer dönmezse spinal sezeryan önerdi ama birilerinin ben kendimdeyken beni kesmesi düşüncesi beni çok korkutuyor.tamamen uyutularak kesilme düşüncesi daha da korkutuyor.normal doğumu daha onceden de tecrübe ettiğim için sanırım daha bir benimsedim ama bebeğim dönmezse de yapilacak birşey kalmiyor...

Netten araştırdım biraz spinal sezeryana ilgili şeyler,bazıları yoğun başagrisindan migreni tetiklediginden bahsetmiş.maalesef benim de migrenim var.hatta öyle bir migren kii iki kere geçici körlük gecirmemi sağlayan , gözüme siyah perdeler indiren.. Onu kafein alarak bi nebze onleyebiliyormusuz sanırım peki sende bas ağrısı oldu mu?

Bur diğer cekincem de bu spinal omuriliklere salınıyor ya,sonradan kalıcı olacak şekilde bel ve sırt ağrısı yapıyormuş, hayati ciddi şekilde etkilenenler var çamaşır asamiyorum bebegimi kucagima alamadım hep eşim verdi diyenler var,sende boyle bir problem oluştu mu,olmaması için nelere dikkat etmeliyim?

Çok yordum çok yazdım kusura bakmayın,spinal olacaklara onerileriniz var mi? Hastanede kac gün kaldiniz,iyileşme sürecinin Nasil oldu,ne zaman banyo yapabildiniz,ne zaman rahat oturup kalkabildiniz anlatır misiniz kızlar?

Çarşamba gunu tekrardan randevum var.hem kizim dönmüş mu diye bakacak hem de durum değerlendirmesi yapacak doktorumuz. Umarım herşeyin hayırlısı olur

Hımm anladım canım.. Hayırlısı olsun..

Selaaaasmm kızlar nerdeyse forumun yarısı doğum yapmış maşallah doğum yapanları tebrik ediyorum biz bekleyenlere de sabır diliyorum ankara buzzz tuttu resmen o kadar soğuk ki yürüyüş filan hak getire bi de ben bu aralar ağlak bişiy oldum kavuşma anını düşünüp gözlerimden yaşlar geliyor öyle ki şu an bile geldi.. Arada sırada kasıklarma bi ağrı geliyo 5-10sn sürüyo devamı gelicek mi diye onu kontrol ediyorum ama gelmiyo haxırlık yapıodur belki ama bizim bebiş dönmedi her türlü kesilicezzzz hakkımızda hayırlısı olsun inş..

Benim çatı mıayenesini bu hafta yaptı seni de yapabilir ama kafana bunu takma az acılı basit bi işlem. Karnın bi anda mı indi? Nasıl oluyor?

Bulunduğum şehirde 2 tane özel hastane var ki ikisi de birbirinin aynı

Ayy ne biliyim yaa, bi ben bu şekilde yapıyorum sandım. Doktorum iyidir aslında bulunduğum yerde en içime sinen kişi, şimdiye kadar da hiç bir problem yaşamadım. Normal doğurmanı da destekliyorum dedi ama oluşabilecek şeyleri anlatınca ben korktum biraz açıkçası. Herkes kasıyosa problem yok ben normali bekleyeceğim inşallah.

Valla bende korkuyorum kasarsam kendimi ne olacak diyr
Sakın canım. Muayene olayı kafamızda niye bu kadar büyüdü anlamıyorum. Ben çıktıktan sonra çok kızdım kendime, niye abarttıysam sanki bu kadar diye , girip tekrar muayene olasım geldi hatta.

Merhaba kızlar. Benim bacakların iç kısmında ağrılar arttı baya. Bi de vajinaya bir şey batar gibi ağrı oluyor bazen, bunu yaşayan ve sebebini bilen var mı? Nette araştırdım, bebeğin başının yaptığı baskıdan kaynaklı rahim bağlarının ağrısı, çatı ağrısı gibi şeyler yazıyor. Kimi de bu tarz ağrı çekenlerin kolay normal doğum yapabileceğini söylüyor. Buna inanmak istiyorum açıkçası Siz ne dersiniz?

Valla sabahtan beri kaç tane doğum haberi okudum. Bizim için de zaman daralıyor. Biz de hayırlı zamanda doğuralım inş.

Bende de var aynı ağrılardan umarım Dediğin gibi kolay olur doğumlarımız

canım endişeni anlıyorum çok normal ilke acil girdiğim için daha cesurdum sadece normal doğum olmadığı için üzüntüntüden tansiyonum yükselmişti
acı hissetmiyorsun basınç hissediyorsun ameliyat anında ilk beş dk da bebeği çıkarıyorlar yarım saatte dikişini yapıyorlar,odana geçiyorsun üstünü giydiriyorlar sadece üstünü altında sondayla bez oluyor sondayı ameliyat öncesi taktılar acımadı uyuşman üç saate geçiyor ameliyattan yedi saat sonra yürütmek için kaldırıyorlar uyuşman geçince ağrı acı hissetmiyorsun basınç hissediyorsun ameliyat anında ilk beş dk da bebeği çıkarıyorlar yarım saatte dikişini yapıyorlar,odana geçiyorsun üstünü giydiriyorlar sadece üstünü altında sondayla bez oluyor sondayı ameliyat öncesi taktılar acımadı uyuşman üç saate geçiyor ameliyattan yedi saat sonra yürütmek için kaldırıyorlar uyuşman geçince ağrı kesici

Arkadaşlar merhaba,

NST ye herkes belli aralıklarla sürekli giriyor mu? Ben 39. Haftadayım daha hiç girmedim ama doktorda sıra beklerken diğer doktorların hastalarını sürekli NST ye yönlendirdiğini duydum. Doktoruma sordum sancı vs olursa mı alıyorsunuz diye. Ultrasonda herşeyim yolunda olduğunu görürsem ben gerek duymuyorum bazı doktorlar her muayenede istiyor. Suyun yerindeyse sen bebek hareketlerini hissediyorsan gerek yok dedi. Şimdi 17 Ocak'ta günüm dolacak o güne kadar doğum olmazsa o gün NST ye sokup duruma göre bekleme ya da suni sancıya karar vereceğini söyledi.

bugun dogum yaptim ama kizimi direk yogun bakima aldilar enf varmis solunumu kotuymus( nolurr dua edin teyzeleri cok ihtiyacimiz var

Allah acil sifalar versin. Tez zamanda kizini sana kavustursun.

Allah sifasini versin insaallah. Cabucak ciksin da annesinin kucagina gelsin insaallah.

Canim gozun aydin masaallah yavruna. Darisi bize olsun insaallah.

Günaydın annisler herkes iyidir umarım geçmişi okuyamadim :) annem hasta onunla uğraşıyoruz şimdi doktora götürcem tomografi çekecekler dua edin annisime inşallah iyi olur tez zamanda

Canim Allah acil sifalar versin annecigine. Insaallah cabucak iyilesir turp gibi olur. Allah basinizdan eksik etmesin..

Ben de deli gibi temizlik yapıyorum çömeliyorum sonra gece az bi ağrım oluyor geliyor bu çocuk diyorum sonra tık Yok bence vakitlerini bekliyor bizim akıllı kuzularımız
bendede hiç sancı yok kasılma yok bazen korkuyorum hareketlerini takip ediyorum.benim sezeryan olacak ama biraz sancı çekmek istiyorum

ben 32. haftamdan itibaren her muayenede nst ye girdim

Anneler bi sorum var, bebeginizi kac dk emziriyorsunuz, benimki 5dk emip uyuyakaliyor, ne yapsam uyandiramiyorum 1 saat sonra yine meme ariyor. Sizin bebekler nasil?

Ilk bebeginizmi suni sanci zor oluyor ben yasadim cunku ilkinde biliyorum ama o bebegin ciktigi ani gordukten sonra cok rahatliyorsun hicbir acin kalmiyor yavruna adapte oluyorsun inşallah normal dogum olur

Haklisin valla bende bugun yurruyim dedim ama buz gibi karnimiz kapanmiyor zaten soguk alginligi birakmiyor pesimizi , ilki mayısta dogmustu son yirmi gun yurumustum ona ragmen suni sanci almıştım bu nolacak bilmiyorum
la

yapmadım buralardayım hâlâ sezeryan olacak ama günümüz belli değil. doktor da biz de "en iyi tarih, beklenen doğum tarihine en yakın tarihtir" mantığındayız, kuzumun da daha gelmeye niyeti yokmuş zaten. bugün 38+1'iz. 38+6'da tekrar gidip, 39+4'e gün alacağız bir aksilik olmazsa. 10 gün sonraya yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…