2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Arkadaşlar merhaba,

NST ye herkes belli aralıklarla sürekli giriyor mu? Ben 39. Haftadayım daha hiç girmedim ama doktorda sıra beklerken diğer doktorların hastalarını sürekli NST ye yönlendirdiğini duydum. Doktoruma sordum sancı vs olursa mı alıyorsunuz diye. Ultrasonda herşeyim yolunda olduğunu görürsem ben gerek duymuyorum bazı doktorlar her muayenede istiyor. Suyun yerindeyse sen bebek hareketlerini hissediyorsan gerek yok dedi. Şimdi 17 Ocak'ta günüm dolacak o güne kadar doğum olmazsa o gün NST ye sokup duruma göre bekleme ya da suni sancıya karar vereceğini söyledi.
Ben univ hastanesine gittigim icin 32.haftadan beridir her hafta gittigimde giriyorum ama hic sanci cikmiyor

Günaydın annisler herkes iyidir umarım geçmişi okuyamadim :) annem hasta onunla uğraşıyoruz şimdi doktora götürcem tomografi çekecekler dua edin annisime inşallah iyi olur tez zamanda :KK43:

Allah anneciğine acil şifalar versin tez vakitte inşallah

Arkadaşlar merhaba,

NST ye herkes belli aralıklarla sürekli giriyor mu? Ben 39. Haftadayım daha hiç girmedim ama doktorda sıra beklerken diğer doktorların hastalarını sürekli NST ye yönlendirdiğini duydum. Doktoruma sordum sancı vs olursa mı alıyorsunuz diye. Ultrasonda herşeyim yolunda olduğunu görürsem ben gerek duymuyorum bazı
doktorlar her muayenede istiyor. Suyun yerindeyse sen bebek hareketlerini hissediyorsan gerek yok dedi. Şimdi 17 Ocak'ta günüm dolacak o güne kadar doğum olmazsa o gün NST ye sokup duruma göre bekleme ya da suni sancıya karar vereceğini söyledi.

Cnm bende şimdiye kadar hiç nst ye girmedim. Belki yarınki kontrolümde alırlar

yapmadım buralardayım hâlâ :KK48: sezeryan olacak ama günümüz belli değil. doktor da biz de "en iyi tarih, beklenen doğum tarihine en yakın tarihtir" mantığındayız, kuzumun da daha gelmeye niyeti yokmuş zaten. bugün 38+1'iz. 38+6'da tekrar gidip, 39+4'e gün alacağız bir aksilik olmazsa. 10 gün sonraya yani :KK17:
Baayya beklyiyormus doktorunuz sanci yoksa beklesin birsey olmaz en azindan anne krnin da buyur

bugün doktordan geldik bizde 10 dakikalık nstde 1 kere sancım olmuş bebek iyi suyu iyi dedi boy yaklaşık 51 kilo 3600dedi muhtemelen daha fazla kilosu dedi 38+0ım şu anda ve 38+6 tekrar gidicem temizlik yap yürüyüş yap dedi ama afyonda her yer kar yürünecek yer yok haftaya daha fazla gelişmeden doğursan iyi olur dedi haberler bu kadar

Allah acil sifalar versin. Tez zamanda kizini sana kavustursun.

Allah sifasini versin insaallah. Cabucak ciksin da annesinin kucagina gelsin insaallah.

Canim gozun aydin masaallah yavruna. Darisi bize olsun insaallah.

Canim Allah acil sifalar versin annecigine. Insaallah cabucak iyilesir turp gibi olur. Allah basinizdan eksik etmesin..
Sağol cnm amiin inşallah allahım korusun tüm anneleri .

Eflalim seni de bu yoğunluğunda sorularimla boğmak istemiyorum ama,belki biliyorsun dur bu benim ucuncu bebeğim,diğer ikisini normal doğum yaptım fakat dun kontrole gittiğimizde doktor kızımın donmedigini dönmezse mecburen sezeryana alınacağımi ama son ana kadar beklemek istediğini söyledi dönme ihtimaline karşın.. Doktorum çok iyi biridir oğlumun da kızımın da doktoru yani 7-8 yıldır tanıyorum aramızda güven sorunu yok Allah yanıltmasın..

Benim şöyle bi sıkıntım var,bebeklerim 3 kgı geçince rahmim bebeği taşıyamadigindan dolayı Doğumum başlıyor.oğlum 36. Haftada 3 kg kizim 37. Haftada 3.150 kg olarak dogdu.dun 36+0da kizim 2800 gr olarak çıktı,büyük ihtimal bu haftanın sonunda 3 kg olacak tabii Allah bilir ama Doğumum başlayabilir. Ama ya bebeğim dönmezse? Doktorum eğer dönmezse spinal sezeryan önerdi ama birilerinin ben kendimdeyken beni kesmesi düşüncesi beni çok korkutuyor.tamamen uyutularak kesilme düşüncesi daha da korkutuyor.normal doğumu daha onceden de tecrübe ettiğim için sanırım daha bir benimsedim ama bebeğim dönmezse de yapilacak birşey kalmiyor...

Netten araştırdım biraz spinal sezeryana ilgili şeyler,bazıları yoğun başagrisindan migreni tetiklediginden bahsetmiş.maalesef benim de migrenim var.hatta öyle bir migren kii iki kere geçici körlük gecirmemi sağlayan , gözüme siyah perdeler indiren.. Onu kafein alarak bi nebze onleyebiliyormusuz sanırım peki sende bas ağrısı oldu mu?

Bur diğer cekincem de bu spinal omuriliklere salınıyor ya,sonradan kalıcı olacak şekilde bel ve sırt ağrısı yapıyormuş, hayati ciddi şekilde etkilenenler var çamaşır asamiyorum bebegimi kucagima alamadım hep eşim verdi diyenler var,sende boyle bir problem oluştu mu,olmaması için nelere dikkat etmeliyim?

Çok yordum çok yazdım kusura bakmayın,spinal olacaklara onerileriniz var mi? Hastanede kac gün kaldiniz,iyileşme sürecinin Nasil oldu,ne zaman banyo yapabildiniz,ne zaman rahat oturup kalkabildiniz anlatır misiniz kızlar?

Çarşamba gunu tekrardan randevum var.hem kizim dönmüş mu diye bakacak hem de durum değerlendirmesi yapacak doktorumuz. Umarım herşeyin hayırlısı olur :KK51:
Canım yazdım ama telden yazınca saçma sapan eksik çıkmış yazım,şimdi pc den yazıyorum

canım endişeni anlıyorum çok normal ilke acil girdiğim için daha cesurdum sadece normal doğum olmadığı için üzüntüntüden tansiyonum yükselmişti
acı hissetmiyorsun basınç hissediyorsun ameliyat anında ilk beş dk da bebeği çıkarıyorlar yarım saatte dikişini yapıyorlar,odana geçiyorsun üstünü giydiriyorlar sadece üstünü altında sondayla bez oluyor sondayı ameliyat öncesi taktılar acımadı uyuşman üç saate geçiyor ameliyattan yedi saat sonra yürütmek için kaldırıyorlar uyuşman geçince ağrı kesici yapıyorlar sık sık yaptılar bana hatta fitil verdiler şimdi de kullanıyorum kalçadan en etkili oymuş ağrı için

benim baş ağrım var ama sebebi o değil canım stresten üzüntüden ağlamaktan... baş ağrısı olmaması için bol bol kahve iç bitter çikolata ye suyu bol iç başını ilk gün sağa sola oynatma iki yastık kullan mutlaka

bel sırt ağrım olmadı canım

banyoyu üçüncü gün yaptım ben yarın 6. gün dükişlerim alınacak

rahat oturup kalkmak bir haftayı buluyor ilk başlarda destekli kalkmak gerekiyor, ben serum askısına tutunup tutunup sık sık kalktım yürüdüm gazım çıksın diye akşama çıktı zaten tabi yaptığım hoşafın etkisi çok oldu, ertesi gün eve çıktık

bu sefer sadece ameliyat anında çok bunaldım o 30 dk bana çok uzun geldi sıkıldım daraldım bitsin istedim, birde midem bulandı başım döndü tansiyonum düşmüş ondan dedi anestezi uzmanı hemen baş kısmımı yükselttiler sonra bulantı için ilaç enjekte ettiler rahatladım, bebeğim çıkana kadar uzman bekledi sesini duyunca rahatladın mı iyimisin dedi evet iyiyim artık dedim :) öncesinde korkuyorum bu sefer demiştim çünkü:) o da belli tansiyonun düştü dedi, ameliyat ortamı hiç öyle soğuk kasvetli değil gayet gırgır şamata dolu bir ortam herkes ilgili sıcak davranıyor

inşaallah sorularına cevap olmuştur yazdıklarım

Kızla pc başına oturdum ama bütün geçmişi okuyup cevap yazabilirmiyim bilmem benim memeyi reddeden tatlış oğlum uyanabilir annanesi yanında bende hemen pc başına geçtim :) büyük oğlumda uyudu, eee ben ne yapıyorum yatıp uyumuyorum uykusuzluktan zombiye döndüm ama sizleride çooook merak ediyorum:KK70: oğluşumun fotosunu en uygun vakitte koyucam inşaallah,maviş maviş bir oğlum var:)

bugün topuk kanı aldılar çok ağladı, çok ama çok güzel kokuyor, abisi kısnaçlıktan bebekçe konuşuyor:KK48: bende onun gibi konuşuyorum aaaa bebek olduk biz diyorum, bazen delleniyorum ne yalan söylüyüm sabrımı çok zorluyor

sabah kv geldi ortalığı toplayıp kahvaltı hazırladı sende yap dedim ekmek yoktur getiriyim diye gitti kapıdan bıraktı ekmeği eşime girmedi, büyük görümcem misafir ya onda küçük görümce ablası gelince bir hallere bürünüyor o göndermedi kesin evinde dur gitme dedi çünkü eltimde aynı durum olmuştu yanımda konuşuyorlardı, kv can atıyor ama onlar yüzünden gelemedi, annemde dün akşam gitmişti bugünden için gelirim diye, sabahta bu olay olunca annemi aradım anne gelmiyormusun diye gelicem dedi bugün kal gitme dedim kızım babanı biliyorsun dedi bende sitem ettim on kere doğumruyorum bir kaç gün idare edin tek başıma perişan oldum ben dedim, sonra kapattım teli ağladım eşimde ne oldu dedi dilimin ucuna geldi diyemedim kimse beni düşünmüyor diyemedim ağladım ağladım oğlumda anne niye ağlıyorsun dedi bende başım ağrıyor oğlum dedim üzülme anne ilaç iç geçer ağlama ne olur diyor:KK61: eşim anladı tabi annene söyle oğlum üzülmesin biz varız dedi:KK61: neyse böyle işte lohusalık halleri:)

Baayya beklyiyormus doktorunuz sanci yoksa beklesin birsey olmaz en azindan anne krnin da buyur
evet, doktorum normal doğum yanlısı aslında ama mecburi sezeryan olacağım maalesef. sancı hiç çıkmadı, hatta benim gördüğüm en yüksek 22 falandı, o kadar düşük mü olur anlamadım ama :KK64:o yüzden bekliyoruz bakalım kuzum kendi keyfiyle gelsin diye :KK48:

[QUOTE"PINAR45, post: 38759821, member: 552876"]gozun aydın cnm kavuşmussun bebegine darısı butun hamilelerin başina . Ayy ruya gbi ya bnde yazcakmiyim acaba buraya bnde dogurdum diye zaman hç geçmiyr sanki.[/QUOTE]
Bende öyle diyordum hep ama bak yazdım inşallah tabiki yazıcaksınız hepiniz.

Kızla pc başına oturdum ama bütün geçmişi okuyup cevap yazabilirmiyim bilmem benim memeyi reddeden tatlış oğlum uyanabilir annanesi yanında bende hemen pc başına geçtim :) büyük oğlumda uyudu, eee ben ne yapıyorum yatıp uyumuyorum uykusuzluktan zombiye döndüm ama sizleride çooook merak ediyorum:KK70: oğluşumun fotosunu en uygun vakitte koyucam inşaallah,maviş maviş bir oğlum var:)

bugün topuk kanı aldılar çok ağladı, çok ama çok güzel kokuyor, abisi kısnaçlıktan bebekçe konuşuyor:KK48: bende onun gibi konuşuyorum aaaa bebek olduk biz diyorum, bazen delleniyorum ne yalan söylüyüm sabrımı çok zorluyor

sabah kv geldi ortalığı toplayıp kahvaltı hazırladı sende yap dedim ekmek yoktur getiriyim diye gitti kapıdan bıraktı ekmeği eşime girmedi, büyük görümcem misafir ya onda küçük görümce ablası gelince bir hallere bürünüyor o göndermedi kesin evinde dur gitme dedi çünkü eltimde aynı durum olmuştu yanımda konuşuyorlardı, kv can atıyor ama onlar yüzünden gelemedi, annemde dün akşam gitmişti bugünden için gelirim diye, sabahta bu olay olunca annemi aradım anne gelmiyormusun diye gelicem dedi bugün kal gitme dedim kızım babanı biliyorsun dedi bende sitem ettim on kere doğumruyorum bir kaç gün idare edin tek başıma perişan oldum ben dedim, sonra kapattım teli ağladım eşimde ne oldu dedi dilimin ucuna geldi diyemedim kimse beni düşünmüyor diyemedim ağladım ağladım oğlumda anne niye ağlıyorsun dedi bende başım ağrıyor oğlum dedim üzülme anne ilaç iç geçer ağlama ne olur diyor:KK61: eşim anladı tabi annene söyle oğlum üzülmesin biz varız dedi:KK61: neyse böyle işte lohusalık halleri:)
nedir senin bu kayınvalidenin çektiği ailesinden ya, bir rahat bırakmıyorlar kadını. o rahat olsa sen de rahat olacaksın ne güzel..
oy kıyamam maviş kuzularına yaa.. abiye de yazık bebekliğe dönüş mü yaptı ilgi çekmek için :KK48: Allah kolaylık versin eflalim. Eşine de merhamet versin, güç versin. En büyük destekçin yine o olacak mecbur.

nedir senin bu kayınvalidenin çektiği ailesinden ya, bir rahat bırakmıyorlar kadını. o rahat olsa sen de rahat olacaksın ne güzel..
oy kıyamam maviş kuzularına yaa.. abiye de yazık bebekliğe dönüş mü yaptı ilgi çekmek için :KK48: Allah kolaylık versin eflalim. Eşine de merhamet versin, güç versin. En büyük destekçin yine o olacak mecbur.
ay sorma canım kv beni çok severde kadının başı çok kalabalık yine Allah razı olsun hakkını inkar etsem gözüme dizime durur

eşim için duana amin canım çocuklarla çok güzel ilgileniyor tek isteğim biraz beni de şımartması benim doğum yaptığımın hatta bunun ameliyat olduğunu anlaması, ben ortada süper anne süper kadın modunda dolaşınca adamda anlamıyor tabi

evet, doktorum normal doğum yanlısı aslında ama mecburi sezeryan olacağım maalesef. sancı hiç çıkmadı, hatta benim gördüğüm en yüksek 22 falandı, o kadar düşük mü olur anlamadım ama :KK64:o yüzden bekliyoruz bakalım kuzum kendi keyfiyle gelsin diye :KK48:
Hayirlisi ya benimkide 38+2 de 3400 pazartesi tekrar gidecem 3700 falan olur bir haftada normal dogjm nasil olucak bilmiyirum bekliyecez bendede sanci hic cikmadi

ay sorma canım kv beni çok severde kadının başı çok kalabalık yine Allah razı olsun hakkını inkar etsem gözüme dizime durur

eşim için duana amin canım çocuklarla çok güzel ilgileniyor tek isteğim biraz beni de şımartması benim doğum yaptığımın hatta bunun ameliyat olduğunu anlaması, ben ortada süper anne süper kadın modunda dolaşınca adamda anlamıyor tabi
o zaman Allah eşine anlayış da versin :KK48: En kısa zamanda çocuklarına gösterdiği ilgiyi sevgiyi sana da göstermeye başlasın, gözünde kıymetin kat kat artsın, ruhunu okşaya okşaya seni şımartsın, kalbini de hiiiiç kırmasın.
Amin :nazar: :KK37:

o zaman Allah eşine anlayış da versin :KK48: En kısa zamanda çocuklarına gösterdiği ilgiyi sevgiyi sana da göstermeye başlasın, gözünde kıymetin kat kat artsın, ruhunu okşaya okşaya seni şımartsın, kalbini de hiiiiç kırmasın.
Amin :nazar: :KK37:
oyyy ne güzel dua bu böyle amiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnn canı gönülden sağol canım:KK60:

X