2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Ceylan iyi canım.. bebiş de bugun çıkacak inş. . :)

Canim medipolde de Dr mesai saati dışında gelmiyo. :KK43: gecen hafta konuştum çok uzuldum. Beni rahatlatmak için diğer arkadaslarini övdü. Hepsi isinde profesyoneldir falan dedi.. yeri geliyo bende onların hastalarına doguma giriyorum sıkıntı etme dedi.. :KK43:

Ahh bu anormal Dr lar! Bende sinir oluyorum böylelerine..

Neden gününden sonra bekletmiyor? Sonuçta 42 haftaya kadar doğum olabilir..

Canim sıkıntı yapma ya.. hep öyle değilmiş ve hep öyle devam etmez..

Süper bi analiz.. tebrik ediyorum.. :)

Canim hayırlı olsun inş Boll bol sütun olsun. :)

Tek değilsin canım.. Bende aynı..

Hayırlı olsun.. :)

Ben yumuşak bi şey yerken bile dış etlerime degince kanıyor. Çok kötü oldu.. :KK43:

Amin hayırlı olsun :)

Allah yardimciniz olsun canım.. ama merak etme solunum sıkıntısı olabiliyor böyle. . Bi arkadaşımızın bebeğini de bağladılar Birkaç gün önce. Bugün çıkıyor inş. Gayet iyi.. üzülme canım sütun etkilenmesin..

Annenin yardimci olmasına çok sevindim. Bak korktuğungibi olmadı.. Eşine de çok kızıyorum! Böyle bi zamanda hala nasıl davranıyor.. boşver sen bebişine odaklan.. miss miss kokla.. :)

Allah yardimciniz olsun canım.. :KK43:

Geçmiş olsun canım.. Bize de yaz gidersen habersiz bırakma..

Hayırlı olsun canim.. :) Ne yaptın ettin doğurdun.. :) Minik fıstığı da kokla miss miss benim yerime de..
Soramadim cnm ama tahminim suan
Ceylan iyi canım.. bebiş de bugun çıkacak inş. . :)

Canim medipolde de Dr mesai saati dışında gelmiyo. :KK43: gecen hafta konuştum çok uzuldum. Beni rahatlatmak için diğer arkadaslarini övdü. Hepsi isinde profesyoneldir falan dedi.. yeri geliyo bende onların hastalarına doguma giriyorum sıkıntı etme dedi.. :KK43:

Ahh bu anormal Dr lar! Bende sinir oluyorum böylelerine..

Neden gününden sonra bekletmiyor? Sonuçta 42 haftaya kadar doğum olabilir..

Canim sıkıntı yapma ya.. hep öyle değilmiş ve hep öyle devam etmez..

Süper bi analiz.. tebrik ediyorum.. :)

Canim hayırlı olsun inş Boll bol sütun olsun. :)

Tek değilsin canım.. Bende aynı..

Ben yumuşak bi şey yerken bile dış etlerime degince kanıyor. Çok kötü oldu.. :KK43:

Amin hayırlı olsun :)

Allah yardimciniz olsun canım.. ama merak etme solunum sıkıntısı olabiliyor böyle. . Bi arkadaşımızın bebeğini de bağladılar Birkaç gün önce. Bugün çıkıyor inş. Gayet iyi.. üzülme canım sütun etkilenmesin..

Annenin yardimci olmasına çok sevindim. Bak korktuğungibi olmadı.. Eşine de çok kızıyorum! Böyle bi zamanda hala nasıl davranıyor.. boşver sen bebişine odaklan.. miss miss kokla.. :)

Allah yardimciniz olsun canım.. :KK43:

Geçmiş olsun canım.. Bize de yaz gidersen habersiz bırakma..

Hayırlı olsun canim.. :) Ne yaptın ettin doğurdun.. :) Minik fıstığı da kokla miss miss benim yerime de..

doktor beklememe sebebi ni sormadım ama tahmınım 2 gün önce bebeğim 38+2 de 3600 çıkınca heralde 41.haftalarda 4 kg yu geçmesinden endişe ettiği için bırakmak istemıyor,valla bende çok bıktım zaten,doğsun artıkk,karnımı taşıyamıyorum,koltuklara sığamıyorum malesef:KK43:

canım iki doğumumda öyle fırsat bulursam cevaplarım

Eflalim seni de bu yoğunluğunda sorularimla boğmak istemiyorum ama,belki biliyorsun dur bu benim ucuncu bebeğim,diğer ikisini normal doğum yaptım fakat dun kontrole gittiğimizde doktor kızımın donmedigini dönmezse mecburen sezeryana alınacağımi ama son ana kadar beklemek istediğini söyledi dönme ihtimaline karşın.. Doktorum çok iyi biridir oğlumun da kızımın da doktoru yani 7-8 yıldır tanıyorum aramızda güven sorunu yok Allah yanıltmasın..

Benim şöyle bi sıkıntım var,bebeklerim 3 kgı geçince rahmim bebeği taşıyamadigindan dolayı Doğumum başlıyor.oğlum 36. Haftada 3 kg kizim 37. Haftada 3.150 kg olarak dogdu.dun 36+0da kizim 2800 gr olarak çıktı,büyük ihtimal bu haftanın sonunda 3 kg olacak tabii Allah bilir ama Doğumum başlayabilir. Ama ya bebeğim dönmezse? Doktorum eğer dönmezse spinal sezeryan önerdi ama birilerinin ben kendimdeyken beni kesmesi düşüncesi beni çok korkutuyor.tamamen uyutularak kesilme düşüncesi daha da korkutuyor.normal doğumu daha onceden de tecrübe ettiğim için sanırım daha bir benimsedim ama bebeğim dönmezse de yapilacak birşey kalmiyor...

Netten araştırdım biraz spinal sezeryana ilgili şeyler,bazıları yoğun başagrisindan migreni tetiklediginden bahsetmiş.maalesef benim de migrenim var.hatta öyle bir migren kii iki kere geçici körlük gecirmemi sağlayan , gözüme siyah perdeler indiren.. Onu kafein alarak bi nebze onleyebiliyormusuz sanırım peki sende bas ağrısı oldu mu?

Bur diğer cekincem de bu spinal omuriliklere salınıyor ya,sonradan kalıcı olacak şekilde bel ve sırt ağrısı yapıyormuş, hayati ciddi şekilde etkilenenler var çamaşır asamiyorum bebegimi kucagima alamadım hep eşim verdi diyenler var,sende boyle bir problem oluştu mu,olmaması için nelere dikkat etmeliyim?

Çok yordum çok yazdım kusura bakmayın,spinal olacaklara onerileriniz var mi? Hastanede kac gün kaldiniz,iyileşme sürecinin Nasil oldu,ne zaman banyo yapabildiniz,ne zaman rahat oturup kalkabildiniz anlatır misiniz kızlar?

Çarşamba gunu tekrardan randevum var.hem kizim dönmüş mu diye bakacak hem de durum değerlendirmesi yapacak doktorumuz. Umarım herşeyin hayırlısı olur :KK51:

Soramadim cnm ama tahminim suan

doktor beklememe sebebi ni sormadım ama tahmınım 2 gün önce bebeğim 38+2 de 3600 çıkınca heralde 41.haftalarda 4 kg yu geçmesinden endişe ettiği için bırakmak istemıyor,valla bende çok bıktım zaten,doğsun artıkk,karnımı taşıyamıyorum,koltuklara sığamıyorum malesef:KK43:
Hımm anladım canım.. Hayırlısı olsun..

Selaaaasmm kızlar nerdeyse forumun yarısı doğum yapmış maşallah doğum yapanları tebrik ediyorum biz bekleyenlere de sabır diliyorum :KK70: ankara buzzz tuttu resmen o kadar soğuk ki yürüyüş filan hak getire bi de ben bu aralar ağlak bişiy oldum kavuşma anını düşünüp gözlerimden yaşlar geliyor öyle ki şu an bile geldi.. Arada sırada kasıklarma bi ağrı geliyo 5-10sn sürüyo devamı gelicek mi diye onu kontrol ediyorum ama gelmiyo haxırlık yapıodur belki ama bizim bebiş dönmedi her türlü kesilicezzzz hakkımızda hayırlısı olsun inş..

Kızlar karnım çok aşağıya indi bacaklariminda taşıyor gibiyim bebeği alt kısımda ağrılar var bazen adet ağrısı gibi ağrılar oluyor belimde de bazen ağrı oluyor kendimi iyi hissetmiyorum yorgunum hep yürümek çok zor odadan odaya gitmek bile zor . Sanırım zamanım az kaldı yarın kontrolüm var doktor bir şey demedi ama çatı muayenesi yapar mı doğum zamani hakkında yorum yapar mı ? Kafamda sorular hicbir muayeneden bu kadar tedirgin olmamıştım. Stres oldum o_Oo_O
Benim çatı mıayenesini bu hafta yaptı seni de yapabilir ama kafana bunu takma az acılı basit bi işlem. Karnın bi anda mı indi? Nasıl oluyor?

kendini kasmaya bakma cnm dogumla ikisi bir degil bnm ikinci dogumm olacagı halde gecenki alttan muanede çok kastım kndimi acidi doktorda diyo senin ikinci dogumn degilmiydi neden kastın bu kdr diye. bide ebelerin yeterszligini anlamadım hani ebenin işi alttan bkmk nst ye baglmk filan nasıl bi yeterszlk olabilirki ilgiszlermi acaba o yuzdenmi sanmıyrm ama , çunku dogum esnasında surekli bnları yapmaları gerekyr bebegin annenin durumu için . Yinede aklına yatmıyorsa baska bi daha donanimli bi hastanede dogum planlıyabilirsin ama doktrunu bu saatten snra degiştrmk istemessende bu sartlar altında dogumu kabul edecksn o zmn da.
Bulunduğum şehirde 2 tane özel hastane var ki ikisi de birbirinin aynı

Doktor niye kararı sana bıraktı onu anlamadım. Sonuçta çatı muayenesinde hangimiz kendimizi kasmadık ki. Kastık diye doğuramıcaz mı yani. Doktor cesaret vermesi gerekirken korkutmuş hayret yani. Sırf sebep kasmansa çok saçma. Kilosu çok değil başı büyük değil bebek ters değil vs sırf kastın diye mi sezeryan? Sevmedim doktorunu.
Ayy ne biliyim yaa, bi ben bu şekilde yapıyorum sandım. Doktorum iyidir aslında bulunduğum yerde en içime sinen kişi, şimdiye kadar da hiç bir problem yaşamadım. Normal doğurmanı da destekliyorum dedi ama oluşabilecek şeyleri anlatınca ben korktum biraz açıkçası. Herkes kasıyosa problem yok ben normali bekleyeceğim inşallah.

Valla bende korkuyorum kasarsam kendimi ne olacak diyr
Sakın canım. Muayene olayı kafamızda niye bu kadar büyüdü anlamıyorum. Ben çıktıktan sonra çok kızdım kendime, niye abarttıysam sanki bu kadar diye , girip tekrar muayene olasım geldi hatta.

Merhaba kızlar. Benim bacakların iç kısmında ağrılar arttı baya. Bi de vajinaya bir şey batar gibi ağrı oluyor bazen, bunu yaşayan ve sebebini bilen var mı? Nette araştırdım, bebeğin başının yaptığı baskıdan kaynaklı rahim bağlarının ağrısı, çatı ağrısı gibi şeyler yazıyor. Kimi de bu tarz ağrı çekenlerin kolay normal doğum yapabileceğini söylüyor. Buna inanmak istiyorum açıkçası :KK48: Siz ne dersiniz?:rolleyes:

Foruma bi giriyorum 2 3 tane dogum haberi birden var ne guzel ne heyecanlı :anneadayı:dogum yapan tum annelerimiz hayirli ugurlu olsun gazsız mutlu bebisler olurlar inşallah:emir_bebek:ilk dogum kim yapacak diye merak ediyodm simdi en son kim dogum yapacak onu merak ediyorum:KK49::KK49:
Valla sabahtan beri kaç tane doğum haberi okudum. Bizim için de zaman daralıyor. Biz de hayırlı zamanda doğuralım inş.

Merhaba kızlar. Benim bacakların iç kısmında ağrılar arttı baya. Bi de vajinaya bir şey batar gibi ağrı oluyor bazen, bunu yaşayan ve sebebini bilen var mı? Nette araştırdım, bebeğin başının yaptığı baskıdan kaynaklı rahim bağlarının ağrısı, çatı ağrısı gibi şeyler yazıyor. Kimi de bu tarz ağrı çekenlerin kolay normal doğum yapabileceğini söylüyor. Buna inanmak istiyorum açıkçası :KK48: Siz ne dersiniz?:rolleyes:

Bende de var aynı ağrılardan umarım Dediğin gibi kolay olur doğumlarımız

Eflalim seni de bu yoğunluğunda sorularimla boğmak istemiyorum ama,belki biliyorsun dur bu benim ucuncu bebeğim,diğer ikisini normal doğum yaptım fakat dun kontrole gittiğimizde doktor kızımın donmedigini dönmezse mecburen sezeryana alınacağımi ama son ana kadar beklemek istediğini söyledi dönme ihtimaline karşın.. Doktorum çok iyi biridir oğlumun da kızımın da doktoru yani 7-8 yıldır tanıyorum aramızda güven sorunu yok Allah yanıltmasın..

Benim şöyle bi sıkıntım var,bebeklerim 3 kgı geçince rahmim bebeği taşıyamadigindan dolayı Doğumum başlıyor.oğlum 36. Haftada 3 kg kizim 37. Haftada 3.150 kg olarak dogdu.dun 36+0da kizim 2800 gr olarak çıktı,büyük ihtimal bu haftanın sonunda 3 kg olacak tabii Allah bilir ama Doğumum başlayabilir. Ama ya bebeğim dönmezse? Doktorum eğer dönmezse spinal sezeryan önerdi ama birilerinin ben kendimdeyken beni kesmesi düşüncesi beni çok korkutuyor.tamamen uyutularak kesilme düşüncesi daha da korkutuyor.normal doğumu daha onceden de tecrübe ettiğim için sanırım daha bir benimsedim ama bebeğim dönmezse de yapilacak birşey kalmiy Benim şöyle bi sıkıntım var,bebeklerim 3 kgı geçince rahmim bebeği taşıyamadigindan dolayı Doğumum başlıyor.oğlum 36. Haftada 3 kg kizim 37. Haftada 3.150 kg olarak dogdu.dun 36+0da kizim 2800 gr olarak çıktı,büyük ihtimal bu haftanın sonunda 3 kg olacak tabii Allah bilir ama Doğumum başlayabilir. Ama ya bebeğim dönmezse? Doktorum eğer dönmezse spinal sezeryan önerdi ama birilerinin ben kendimdeyken beni kesmesi düşüncesi beni çok korkutuyor.tamamen uyutularak kesilme düşüncesi daha da korkutuyor.normal doğumu daha onceden de tecrübe ettiğim için sanırım daha bir benimsedim ama bebeğim dönmezse de yapilacak birşey kalmiy Benim şöyle bi sıkıntım var,bebeklerim 3 kgı geçince rahmim bebeği taşıyamadigindan dolayı Doğumum başlıyor.oğlum 36. Haftada 3 kg kizim 37. Haftada 3.150 kg olarak dogdu.dun 36+0da kizim 2800 gr olarak çıktı,büyük ihtimal bu haftanın sonunda 3 kg olacak tabii Allah bilir ama Doğumum başlayabilir. Ama ya bebeğim dönmezse? Doktorum eğer dönmezse spinal sezeryan önerdi ama birilerinin ben kendimdeyken beni kesmesi düşüncesi beni çok korkutuyor.tamamen uyutularak kesilme düşüncesi daha da korkutuyor.normal doğumu daha onceden de tecrübe ettiğim için sanırım daha bir benimsedim ama bebeğim dönmezse de yapilacak birşey kalmiy Benim şöyle bi sıkıntım var,bebeklerim 3 kgı geçince rahmim bebeği taşıyamadigindan dolayı Doğumum başlıyor.oğlum 36. Haftada 3 kg kizim 37. Haftada 3.150 kg olarak dogdu.dun 36+0da kizim 2800 gr olarak çıktı,büyük ihtimal bu haftanın sonunda 3 kg olacak tabii Allah bilir ama Doğumum başlayabilir. Ama ya bebeğim dönmezse? Doktorum eğer dönmezse spinal sezeryan önerdi ama birilerinin ben kendimdeyken beni kesmesi düşüncesi beni çok korkutuyor.tamamen uyutularak kesilme düşüncesi daha da korkutuyor.normal doğumu daha onceden de tecrübe ettiğim için sanırım daha bir benimsedim ama bebeğim dönmezse de yapilacak birşey kalmiyor...

Netten araştırdım biraz spinal sezeryana ilgili şeyler,bazıları yoğun başagrisindan migreni tetiklediginden bahsetmiş.maalesef benim de migrenim var.hatta öyle bir migren kii iki kere geçici körlük gecirmemi sağlayan , gözüme siyah perdeler indiren.. Onu kafein alarak bi nebze onleyebiliyormusuz sanırım peki sende bas ağrısı oldu mu?

Bur diğer cekincem de bu spinal omuriliklere salınıyor ya,sonradan kalıcı olacak şekilde bel ve sırt ağrısı yapıyormuş, hayati ciddi şekilde etkilenenler var çamaşır asamiyorum bebegimi kucagima alamadım hep eşim verdi diyenler var,sende boyle bir problem oluştu mu,olmaması için nelere dikkat etmeli Bur diğer cekincem de bu spinal omuriliklere salınıyor ya,sonradan kalıcı olacak şekilde bel ve sırt ağrısı yapıyormuş, hayati ciddi şekilde etkilenenler var çamaşır asamiyorum bebegimi kucagima alamadım hep eşim verdi diyenler var,sende boyle bir problem oluştu mu,olmaması için nelere dikkat etmeli Bur diğer cekincem de bu spinal omuriliklere salınıyor ya,sonradan kalıcı olacak şekilde bel ve sırt ağrısı yapıyormuş, hayati ciddi şekilde etkilenenler var çamaşır asamiyorum bebegimi kucagima alamadım hep eşim verdi diyenler var,sende boyle bir problem oluştu mu,olmaması için nelere dikkat etmeli Bur diğer cekincem de bu spinal omuriliklere salınıyor ya,sonradan kalıcı olacak şekilde bel ve sırt ağrısı yapıyormuş, hayati ciddi şekilde etkilenenler var çamaşır asamiyorum bebegimi kucagima alamadım hep eşim verdi diyenler var,sende boyle bir problem oluştu mu,olmaması için nelere dikkat etmeliyim?

Çok yordum çok yazdım kusura bakmayın,spinal olacaklara onerileriniz var mi? Hastanede kac gün kaldiniz,iyileşme sürecinin Nasil oldu,ne zaman banyo yapabildiniz,ne zaman rahat oturup kalkabildiniz anlatır misiniz kızlar?

Çarşamba gunu tekrardan randevum var.hem kizim dönmüş mu diye bakacak hem de durum değerlendirmesi yapacak doktorumuz. Umarım herşeyin hayırlısı olur :KK51:
canım endişeni anlıyorum çok normal ilke acil girdiğim için daha cesurdum sadece normal doğum olmadığı için üzüntüntüden tansiyonum yükselmişti
acı hissetmiyorsun basınç hissediyorsun ameliyat anında ilk beş dk da bebeği çıkarıyorlar yarım saatte dikişini yapıyorlar,odana geçiyorsun üstünü giydiriyorlar sadece üstünü altında sondayla bez oluyor sondayı ameliyat öncesi taktılar acımadı uyuşman üç saate geçiyor ameliyattan yedi saat sonra yürütmek için kaldırıyorlar uyuşman geçince ağrı acı hissetmiyorsun basınç hissediyorsun ameliyat anında ilk beş dk da bebeği çıkarıyorlar yarım saatte dikişini yapıyorlar,odana geçiyorsun üstünü giydiriyorlar sadece üstünü altında sondayla bez oluyor sondayı ameliyat öncesi taktılar acımadı uyuşman üç saate geçiyor ameliyattan yedi saat sonra yürütmek için kaldırıyorlar uyuşman geçince ağrı kesici

Arkadaşlar merhaba,

NST ye herkes belli aralıklarla sürekli giriyor mu? Ben 39. Haftadayım daha hiç girmedim ama doktorda sıra beklerken diğer doktorların hastalarını sürekli NST ye yönlendirdiğini duydum. Doktoruma sordum sancı vs olursa mı alıyorsunuz diye. Ultrasonda herşeyim yolunda olduğunu görürsem ben gerek duymuyorum bazı doktorlar her muayenede istiyor. Suyun yerindeyse sen bebek hareketlerini hissediyorsan gerek yok dedi. Şimdi 17 Ocak'ta günüm dolacak o güne kadar doğum olmazsa o gün NST ye sokup duruma göre bekleme ya da suni sancıya karar vereceğini söyledi.

bugun dogum yaptim ama kizimi direk yogun bakima aldilar enf varmis solunumu kotuymus:KK43:( nolurr dua edin teyzeleri cok ihtiyacimiz var

Allah acil sifalar versin. Tez zamanda kizini sana kavustursun.

Kizlar 6 ocak ta 9 saat suni sancidan sonra aci şokuna girip genel anestezi ile sezeryan dogum yaptim. Çok şükür simdi iyiyim ama bebeğimi 1 2 saat içindekuveze aldilar. Kani koyu cikti tahlilde. GGöbekten serumla kan inceltici tedavi uygulanıyor. Pazartesi cikacak inşallah kuvezden. Allah kimseyi evladindan ayirmasin eve bomboş dönmek çok zormus. Ama sukrediyorum ki cani sağ. Allah kimseye evlat acisi yasatmasin.

Allah sifasini versin insaallah. Cabucak ciksin da annesinin kucagina gelsin insaallah.

Merhaba güzel anneler 14:35te güzel kızımı kucağıma aldım.6 saat sunni sancı çektim anca 4 cm açıldı.miniğim dayanamadı kalp atışları çok düştü. Acil sezeryana girmek zorunda kaldık :KK43: Sezeryandan ne kadar korktugumu biliyorsunuzdur.Allah isteyince herşeyin sabrını veriyor.Kızımın minnak yarimin sesini duyup kokusunu alınca tüm acılar yok oldu.Allah herbirinizi kolay geçitlerden geçirsin inşallah.Sizleri seviyorum güzrl anneler :)kızım Adayla tanıştırayım sizi :)))Maşallah deyin fıstığıma :*

Canim gozun aydin masaallah yavruna. Darisi bize olsun insaallah.

Günaydın annisler herkes iyidir umarım geçmişi okuyamadim :) annem hasta onunla uğraşıyoruz şimdi doktora götürcem tomografi çekecekler dua edin annisime inşallah iyi olur tez zamanda :KK43:

Canim Allah acil sifalar versin annecigine. Insaallah cabucak iyilesir turp gibi olur. Allah basinizdan eksik etmesin..

Ben de deli gibi temizlik yapıyorum çömeliyorum sonra gece az bi ağrım oluyor geliyor bu çocuk diyorum sonra tık Yok bence vakitlerini bekliyor bizim akıllı kuzularımız :KK66: :KK66:
bendede hiç sancı yok kasılma yok bazen korkuyorum hareketlerini takip ediyorum.benim sezeryan olacak ama biraz sancı çekmek istiyorum

Arkadaşlar merhaba,

NST ye herkes belli aralıklarla sürekli giriyor mu? Ben 39. Haftadayım daha hiç girmedim ama doktorda sıra beklerken diğer doktorların hastalarını sürekli NST ye yönlendirdiğini duydum. Doktoruma sordum sancı vs olursa mı alıyorsunuz diye. Ultrasonda herşeyim yolunda olduğunu görürsem ben gerek duymuyorum bazı doktorlar her muayenede istiyor. Suyun yerindeyse sen bebek hareketlerini hissediyorsan gerek yok dedi. Şimdi 17 Ocak'ta günüm dolacak o güne kadar doğum olmazsa o gün NST ye sokup duruma göre bekleme ya da suni sancıya karar vereceğini söyledi.
ben 32. haftamdan itibaren her muayenede nst ye girdim

Anneler bi sorum var, bebeginizi kac dk emziriyorsunuz, benimki 5dk emip uyuyakaliyor, ne yapsam uyandiramiyorum 1 saat sonra yine meme ariyor. Sizin bebekler nasil?

Benzer durumdayız. Dün biraz evde iş yaptım akşama bebek çok hareketlendi ve yer sıkıntısı olduğu için özellikle alt kısma inanılmaz baskı yapmaya başladı. Öyleki yürümem zorlaştı. Bir an endişelendim gece doğurur muyum acaba diye. Hatta valizimdeki eksikleri tamamladım, anneme eşime şunu şunu alın diye tembihledim. Ama bişey olduğu yok hala :) bugün kontrole gittik, doktorumun hesabına göre 17 Ocak son günüm. O güne kadar doğum olmazsa bakacak, ya suni sancı deneriz ya da birkaç gün daha beklemeye karar veririz dedi. Direkt ağzından sezeryan kelimesi çıkmaması hoşuma gidiyor ama suni sancı da ürkütmüyor değil. Inşallah gerek kalmaz da vaktinde kolayca hepimiz kavuşuruz bebeklerimize. Nasılsa artık hiçbirimiz doğru dürüst uyuyamıyoruz bari doğsunlarda onlarla uyumayalım, böyle tek başına çok sıkıcı :)
Ilk bebeginizmi suni sanci zor oluyor ben yasadim cunku ilkinde biliyorum ama o bebegin ciktigi ani gordukten sonra cok rahatliyorsun hicbir acin kalmiyor yavruna adapte oluyorsun inşallah normal dogum olur

suni sanci benide çok urkutuyor canim yaa bnm ilk dogumda sancim tutmadı suni sanci aldim. Kendi sancım tuttu dogurdm diyenlere sasırıyrm bnde niye olmuyr o sancı . Oglumdaki gbi gene suyum gelirse sancım tutmassa off Allah hayırlı dogumlar nasip etsinn. Bunları duşune duşune stres yaptım. Hani yuruyuş falan yapsam dogumu tetiklesem diyorum ama nerde yuruycm her yer kar buz asagı insem kayar duşerim . Tam kar kışa denk geldi bizim dogumlarda.
Haklisin valla bende bugun yurruyim dedim ama buz gibi karnimiz kapanmiyor zaten soguk alginligi birakmiyor pesimizi , ilki mayısta dogmustu son yirmi gun yurumustum ona ragmen suni sanci almıştım bu nolacak bilmiyorum
la

yapmadım buralardayım hâlâ :KK48: sezeryan olacak ama günümüz belli değil. doktor da biz de "en iyi tarih, beklenen doğum tarihine en yakın tarihtir" mantığındayız, kuzumun da daha gelmeye niyeti yokmuş zaten. bugün 38+1'iz. 38+6'da tekrar gidip, 39+4'e gün alacağız bir aksilik olmazsa. 10 gün sonraya yani :KK17:

X