2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar iyi geceler.aranızda spinal sezeryana doğum yapan var miydi bazi sorularim olacaktı da?

Bende evin icinde yürüyorum napayım disarisi cok soguk oda en fazla 10 dk sürüyor işe yarar mı bilmiyorum ama:KK4:

suni sanci benide çok urkutuyor canim yaa bnm ilk dogumda sancim tutmadı suni sanci aldim. Kendi sancım tuttu dogurdm diyenlere sasırıyrm bnde niye olmuyr o sancı . Oglumdaki gbi gene suyum gelirse sancım tutmassa off Allah hayırlı dogumlar nasip etsinn. Bunları duşune duşune stres yaptım. Hani yuruyuş falan yapsam dogumu tetiklesem diyorum ama nerde yuruycm her yer kar buz asagı insem kayar duşerim . Tam kar kışa denk geldi bizim dogumlarda.
Kar buz fırtına burasıda geçen haftaya kadar yürüyordum ben de ama şimdi ne mümkün sabah -7 dereceydi dışarısı az öncede fırtınanın sesi bir garipti mecbur evde ev işleriyle uğraşıyorum ki Yürüyüşe az biraz denk gelsin diye bi de bol hurma yiyorum inş bi faydası olur

Kar buz fırtına burasıda geçen haftaya kadar yürüyordum ben de ama şimdi ne mümkün sabah -7 dereceydi dışarısı az öncede fırtınanın sesi bir garipti mecbur evde ev işleriyle uğraşıyorum ki Yürüyüşe az biraz denk gelsin diye bi de bol hurma yiyorum inş bi faydası olur
hareket etmenin ozellkle yurumenin doguma açilmaya çok etkisi oldgnu duşunuyorum bn canım . İlk dogumumda çok yurudum hiç sancim yokken iki santim açilmam olmuş . Bu yuzden yuruyemesem bile temizlik yapıyım birazki yuruyuşe denk getrmye çalişiyim.

aa tesadufe bak annenler manisadalarmı hemşeriyiz desene : ) bizimki tam tersi annemler manisadan buraya gelcekler dogumum için .
Sen nerdesin ki annemlere manisadalar biz de Şırnak'ta öğretmenlik yapıyoruz eşimle burası daha rahat olur diye buraya geldim ne de olsa anne evi bir başka ama şimdi de kocamı özledim modundayım neyseki Babalık izni sömestr derken 1 ay bizimle kırkımız çıkınca da biz gideriz inş

Sen nerdesin ki annemlere manisadalar biz de Şırnak'ta öğretmenlik yapıyoruz eşimle burası daha rahat olur diye buraya geldim ne de olsa anne evi bir başka ama şimdi de kocamı özledim modundayım neyseki Babalık izni sömestr derken 1 ay bizimle kırkımız çıkınca da biz gideriz inş
ohh iyi baya yanınızda olck baba yani . Ben kayserideyim canim dort senedr burda yaşiyorum . Annemler manisadalar bnde orda dogdum buyudum. Evlenince kayseriye yerleştik.

ohh iyi baya yanınızda olck baba yani . Ben kayserideyim canim dort senedr burda yaşiyorum . Annemler manisadalar bnde orda dogdum buyudum. Evlenince kayseriye yerleştik.
Çok şükür ki her fırsatta yanımızda Olan anne babalarımız var bizim evlatlarımız da böyle düşünürler inş neyse ben artık yavaştan uyku moduna geceyim herkese iyi geceler tatlı rüyalar bebeklerini alan annelerimize de gazsız huzurlu geceler :KK66:

suni sanci benide çok urkutuyor canim yaa bnm ilk dogumda sancim tutmadı suni sanci aldim. Kendi sancım tuttu dogurdm diyenlere sasırıyrm bnde niye olmuyr o sancı . Oglumdaki gbi gene suyum gelirse sancım tutmassa off Allah hayırlı dogumlar nasip etsinn. Bunları duşune duşune stres yaptım. Hani yuruyuş falan yapsam dogumu tetiklesem diyorum ama nerde yuruycm her yer kar buz asagı insem kayar duşerim . Tam kar kışa denk geldi bizim dogumlarda.
Aynen dışarısı yürünecek gibi değil, AVM leri tavsiye edenler var ama ben hem hiç sevmem avm leri hem de tam bir mikrop yuvası gibi gelir bana. Ipini koparan gidiyor, bi de tam doğum üstü hastalık kapmayalım oradan. Evde mümkün olduğunca birinden birşey istemektense kalkıp kendim alayım diyorum, mutfağa kadar bile olsa yürüyeyim :) ufak işler yapıyorum. Tamamen hareketsiz kaldıkça vücut kendini tembelliğe alıştırıyor, sora ay çok ağırım yerimden kalkamam psikolojisi...

Bu arada gittigidiyor dan bebek sekerlerimizide yaptırdık isme ozel hazırlattık çok tatlı olmşlar ilk dogumumda yapamadıklarımı ikinciye yapıyrum hevesim vardı yaptım. Pazar gunude dogurmassam kapı susu almaya gdicem inşallah .

Ne güzel, ben de bu pazar halletmeyi düşünüyorum tüm süs işlerini. Aynen ilkinde yapamadıklarımı bunda yapmak istiyorum. Ama yaptıracağım magnetlere ilk kızımın da adını yazdırıcam :KK15: Kıyamam kuzum eksik kalmasın.
Bu arada ben de hurma yiyorum bolca dayanamıyorum çünkü. Oysa sezaryen olacak ve doktorum ne kadar geç alırsak o kadar iyi diyor. Bu hurmalar yüzünden başıma bi iş gelmez inşallah :eek:

Bi de loğusa geceliği falan ne yaptınız ? İnternetten alan varsa link atabilir mi ?

selam herkese sonunda telden siteye giriş yapabildim fırsat buldukça okuyordum ama yazamıyordum sinir olmuştum artık
en son larkinimin doğum yaptığını okuyabildim çok şükür sağlıklılar
buğdaytanesine çok üzüldüm
pc ye geçince uzun uzun alıntı yapıcam çok özledim sizleri ama hiç vaktim yok
ne ilk oğlumda lohusa yatağımda yatabildim ne şimdi sürekli süt sağıyorum mama yapıyorum annem kv dönüşümlü duruyorlar ama gece hiç onları uyandırmıyoruz eşimde benld beraber ayakta bebek için çok yardım ediyor beslerken vs mamasını hazırlıyor ama bans karşı hiç özeni yok yine ruhum ıssız... Baş ağrım felaket yatarsam ağrımıyor ams biride sen lohusasın yat demiyor... nasılsa ben güçlüyüm her işe yetişirim... Doğumdan önce yaptığım yemekler çok işime yarıyor
annem de her işimi yapıyor muhtemelen ablamlar konuştu... Yine şansıma kv de herkes hasta kv de olur gelemez bana
evdd giymek için polar sabahlık mutlkaka alın çok soğuk hanımlar
tek alt üst atlet bol olsun ter ter ter...
Her emzirme öncesi sonrası mutlaka su için gece mutlska süt için muz yiyin emzirirken yani
abartmada n tatlı şeyler yiyin kan şekeriniz düşüyor
ikinci gün tartıldım 8 kilo gitmişti
bebeğin ultrason ölçümlerine güvenmeyin üç yediyüzü geçer denilen oğlum 3350 doğdu başı büyük dendi küçücük
ara ara yazmaya çalışıcam

birde kanamam yok denecek kadar az neden böyle oldu bilmiyorum hasts bezi bana gereksiz oldu cumartesi dikişlerimi aldırırken sorucam
kol altımda da beze oluştu
oğlumun ultrasonu haftaya inşaallah

Kizlar 6 ocak ta 9 saat suni sancidan sonra aci şokuna girip genel anestezi ile sezeryan dogum yaptim. Çok şükür simdi iyiyim ama bebeğimi 1 2 saat içindekuveze aldilar. Kani koyu cikti tahlilde. GGöbekten serumla kan inceltici tedavi uygulanıyor. Pazartesi cikacak inşallah kuvezden. Allah kimseyi evladindan ayirmasin eve bomboş dönmek çok zormus. Ama sukrediyorum ki cani sağ. Allah kimseye evlat acisi yasatmasin.

Grip oldum çok kötüyüm
Dis etlerim çekiliyor
Burnum sürekli akiyor
Bebeğinde hareketleri azaldi gibi
Pazartesi kontrole gidecektim.
Bugün öğleden sonraya kadar hareketlerini kontrol edip olmadi öğleden sonra gidecem

selam herkese sonunda telden siteye giriş yapabildim fırsat buldukça okuyordum ama yazamıyordum sinir olmuştum artık
en son larkinimin doğum yaptığını okuyabildim çok şükür sağlıklılar
buğdaytanesine çok üzüldüm
pc ye geçince uzun uzun alıntı yapıcam çok özledim sizleri ama hiç vaktim yok
ne ilk oğlumda lohusa yatağımda yatabildim ne şimdi sürekli süt sağıyorum mama yapıyorum annem kv dönüşümlü duruyorlar ama gece hiç onları uyandırmıyoruz eşimde benld beraber ayakta bebek için çok yardım ediyor beslerken vs mamasını hazırlıyor ama bans karşı hiç özeni yok yine ruhum ıssız... Baş ağrım felaket yatarsam ağrımıyor ams biride sen lohusasın yat demiyor... nasılsa ben güçlüyüm her işe yetişirim... Doğumdan önce yaptığım yemekler çok işime yarıyor
annem de her işimi yapıyor muhtemelen ablamlar konuştu... Yine şansıma kv de herkes hasta kv de olur gelemez bana
evdd giymek için polar sabahlık mutlkaka alın çok soğuk hanımlar
tek alt üst atlet bol olsun ter ter ter...
Her emzirme öncesi sonrası mutlaka su için gece mutlska süt için muz yiyin emzirirken yani
abartmada n tatlı şeyler yiyin kan şekeriniz düşüyor
ikinci gün tartıldım 8 kilo gitmişti
bebeğin ultrason ölçümlerine güvenmeyin üç yediyüzü geçer denilen oğlum 3350 doğdu başı büyük dendi küçücük
ara ara yazmaya çalışıcam
Maşallah eftalim
Bebek saglikliymis ya gerisini çok Kadana takma. Birimlerinden beklentimiz ne kadar az olursa o kadar mutlu oluruz. Bu basta eslerimiz için geçerli
Ultrasonlar -+200 fark edebiliyor. Birde doğduktan sonra sisleri inince

Kizlar 6 ocak ta 9 saat suni sancidan sonra aci şokuna girip genel anestezi ile sezeryan dogum yaptim. Çok şükür simdi iyiyim ama bebeğimi 1 2 saat içindekuveze aldilar. Kani koyu cikti tahlilde. GGöbekten serumla kan inceltici tedavi uygulanıyor. Pazartesi cikacak inşallah kuvezden. Allah kimseyi evladindan ayirmasin eve bomboş dönmek çok zormus. Ama sukrediyorum ki cani sağ. Allah kimseye evlat acisi yasatmasin.
Hayirli olsun canim.

X