2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Selam güzel anneler. Çok şükür bugün bende kızımı kucağıma aldım. 3200 gr doğdu. Dönmedigi için sezaryen le doğdu minigim. Sezaryen sırasında ya uyuşmazSam diye korkuyodum ya hatta burda paylaşması. Tamda dediğim gibi oldu ve ikinci defa iğne yemek zorunda kaldım. Aklımdan geçen başıma geldi neyse.. çok şükür bebeğim sağlıklı şimdi uyuyor.benimde hafif ağrılarım var. Ama hersey çok güzel allah im hepinizin yavrularını sağ salim kucağına almasını nasip etsin.

Kizlar gecmisi maalesef okuyamiyorum.
eksik hissediyorum okuyamayimca ama idare edin inşallah herkes iyidir.

Ben bugun saat 10 u 10 gece spinal-epidural anesteziyle dogum yaptim.
hem igne hem katater.

3.730 gr. 50 cm dunyalar guzeli ama dunyalar guzeli bi oglumuz oldu elhamdulillah.
Bakmalara seyretmelere doyamiyoruz.

Emzirme savasi veriyoruz. Ama hemsireler israrci. Mutlaka ogrenec3k emmeyi diyorlar
Su an gayet iyi gidiyor.

Ancak bir hirilti problemimiz var. Bugun 3 saat benden ayri tuttular.
dinlendiriyorlar ve takip ediyorlarmis.
simdi yine aldilar maalesef.
mak o kadar zorkii
o kadar guzelkiii
o kadar guzel kokuyorkiii
ne kadar sukretsem az elhamdulillah

Ameliyatla ilgili dusuncelerimi baska zaman paylasirim.
birde kistim kanamis bebek cikarken doktorum kanamayi durdurmakla ugrasti miyom varmis cok fazla kistten dolayi yapisiklik varmis vs
bildigimiz seylerdi zaten
O yuzden ameliyat uzun surdu biraz.
baska doktorum elinde olsaydim yumurtaliklarimi alirdi heralde şok olup.

Amaa simdi cok iyiyim elhamdulillah.
Dua edin bize iyilessin gecsin inlemesi melegimin insallah

Hepinizi öpüyorum insallah hepiniz cok iyisinizdir
gene yazmaya calisacagim

Kizlar selam yazdiklarim bosa gitms
Dr um cumartesi hastaneden ayriliyor carsamba diger hastanede baslickmis
Aradaki vakit calismicakmis
Alttan muane etti 2 parmk aciklik varmi sancida var dedi
Yarin sabah yat seru. Baglayip dogurtaym seni dedi oglen 2-3 gibi dogurursun dedi dusun dedi

Kararim bebek ne zaman isterse o zamn gelmesi
Nasipse o dr a denk gelir gelmezse hasim bey de iyiymis o ogurtur
Ne bicim doktormus ya birak git hastani bi de.ozel olacak o kadar para veriyo.bu insan sana

Ablam Eniştem de erzurum da görev yapıyorlar.
Ablam 2.5 ay önce orada doğum yapti yanindaydim.
Ablam ebe olduğu inin kendi devlet hastanesinde normal doğum yaptı.
Bizde maraş elbistan ilçesindeyiz burada renkli ultrason yok orada girmek istedim ama özel o kadar kalabalikti ki giremedim.

Bende vajinusmus ta var :KK43:
Olumsuz herşey var :KK43:
Vajinismus. Olanlari zaten normal cok önerilmiyo diye biliyorum canim

hem igne hem katater.

3.730 gr. 50 cm dunyalar guzeli ama dunyalar guzeli bi oglumuz oldu elhamdulillah.

Emzirme savasi veriyoruz. Ama hemsireler israrci. Mutlaka ogrenec3k emmeyi diyorlar
Su an gayet iyi gidiyor.

mak o kadar zorkii
o kadar guzelkiii

birde kistim kanamis bebek cikarken doktorum kanamayi durdurmakla ugrasti miyom varmis cok fazla kistten dolayi yapisiklik varmis vs

gene yazmaya calisacagim
Tebrik nederim tatlim.gecmis olsun kanaman icinde... Allah im anali babali büyütsün Insallah cok.opuyotum.seni de oglunu da :)

Canolar ben dün tekrar gittim doktora hareketli sanci yok dedi nstye girdim sadece zaten... nstde sanci olana kadar muayene yapmayacam dedi sağolsun zaten korkuyorum o da.bunu.biliyo...
yarin tekrar gidecem dün sanki biraz kasik agrim vardi ama o bence yatmaktan yatmaya alışık degik vücut benim
bugün evi supurdum ütü yaptım daha dinç im.valla

Ablam Eniştem de erzurum da görev yapıyorlar.
Ablam 2.5 ay önce orada doğum yapti yanindaydim.
Ablam ebe olduğu inin kendi devlet hastanesinde normal doğum yaptı.
Bizde maraş elbistan ilçesindeyiz burada renkli ultrason yok orada girmek istedim ama özel o kadar kalabalikti ki giremedim.

Bende vajinusmus ta var :KK43:
Olumsuz herşey var :KK43:
Ya çalıştığım hastanede usg bile yaptırmadım asistan hiç sallanmazki. Senin ablan şanslıymış

hem igne hem katater.

Su an gayet iyi gidiyor.

mak o kadar zorkii
o kadar guzelkiii

gene yazmaya calisacagim

Hayırlı olsun canım :KK66:
Maşallah hep sevgiyle bakın bebişinize

hem igne hem katater.

Su an gayet iyi gidiyor.

mak o kadar zorkii
o kadar guzelkiii

gene yazmaya calisacagim

Hayırlı olsun maşallah bebeğine :nazar: alışır inşallah bebişin bol bol emer. Kokla kokla seyret bebişini . Darısı başımıza benimde çok aşağı indi karnım ağrılar da var gelecek yakında sanırım stres oldumo_O. Bu arada kist içinde çok geçmiş olsun.

Slm kızlar... Dogum yapan arkadaslarımı tebrik ederim.. Rabbim analı babalı büyütsün..
Biz 8. Günümüzdeyiz.. Gaz mesaimiz basladı.. GAZamız mubarek olsun..
Hhihihi...
Kızlar sütüm yetmiyor benim oglana.. Sürekli bişiler yiyip içmem gerekiyo..özel bildiginiz corba karısım falan varsa tavsiyelernizi bekliyorum.. Hast lactamiş verdiler.. İçiyorum.. Hipp in süt arttırıcısını aldım..kayısıüzüm komp yaptım.. Ay su suyu 3 lt ye cıkarsam birde co iyi olucak..
Gögsüm catladı sag gögsüm yarıldı resmen.. Lansınoh kullanıyorum.. Bu sefer işe yarıyo sanki daha rahatım ama yarılan gögsüm cok acıyo.. Acıların hatunu oldum resmen...iki cocuklu anne olmak zor imiş:)))
Ama güzel:)) inş bu aıkıntılı günlerde geçicek:KK66:)
Bazen isyanlarda gibiyim.. Sonra şükrediyorum.. Evlatlarım saglıklı ben öle.. Bunlarda olcak.. İçcen yicen sütüm artcak.. Gerekırse sabaha kadar gaz cıkarcaz:))))))
Nedek anammm malum söz:))
ANNELİK KOLYY DEGİLL
oyle zor ya ılk zamanlar dahada zor bırsey annelık allah hepımıze kolaylık versın lansınohu aslında oneceden alıp surmek lazımmıs catlamadan bırde ark demıstı kuru kuru emzırme emzırmeye baslamadan once gogsunu sık memenın etrafına catlamaz

arkadaşlar ilk doğum olacak inş..bende hala tık yok..sancı nasıl olacak birden olup mu bitiyor yoksa 2-3 gün sürer mi ilk olduğu için..birde pazartesi süremiz bitiyor..pazartesiye kadar doğmazsa ne kadar daha bekleriz ki..ben artık çok sabırsızlanıyorum bugün kalktım çenem hep sivilce dolmuş stresliyim galiba ..:KK43:

benım oglumda 39*1 de dogmus kız daha erken elır dıyorlar beklıyoruz 38* 3 teyız sımdı
senin ikinci kızmı canım ohh ne gzl . Evet kız erken gelir derler ama kısmet bnada ikinci daha erken gelir dediler ama gidişat aynı olcak galiba. Oglum 40. haftada dogmuş tam Allahım buda 40 haftayı tamamlarsa kaç kilo olur acaba on iki gunku muanede 3 300 du kilosu daha bir hafta daha dogmassa kim bilir kaç olur . Zayıf dogcak diye endişelenirken bu seferde çk kilolu olck endişesi sardı .

selamlar hemen yazıp çıkıcam geçmişe henüz bakamıyorum unun süre bakamayabilirim, oğlum mememi emmiyor sütümü sağıp şırıngayla vermek zorundayım o yüzden hiç zamanım yok, pazartesi 10.30 da oldu spinal sezaryan dr servise bidirmeyi unuttuğu için doğumum o saate kaldı neyse.. sıkıntısız bir doğum oldu sadece tansiyonum düştü ameliyat anında onuda halletiler, oğlum çın çın ağlamasıyla inletti orayı:) tıpkı abisi ona benziyor :) 3350 gr 50 cm doğdu daha çok bekliyorduk ama neyse sağlığı yerinde:) böbreği için henüz bakılmadı özelde ki dr biraz büyüsün dedi ama biz devlette ki oğlumun dr una götürücez birde araştırma hastanesinde çocuk nefrolojisine inşaallah

kakasını çişini yaptığı için sıkıntı olmadığı düşüyorlar, saat başı beslememe rağmen dr dün sinir etti aç kalmış cvs diye tabi ki sonra yanıldığı ortaya çıktı!

eşim her zaman ki gibi lohusa :) ben her zaman ki gibi güçlü olmak zorunda kaldım her şeye yetişen süper kadın süper anne modundayım

ameliyat sonrası en büyüm korkum ayağa kalkma anıydı işin açığı ama o kadar rahat oldu ki hayret ettim, çok rahat kalktım desteksiz dolaşabildim, akşama gazımı çıkarabildim, yaptığım hoşaf sağolsun:) süreki ağrı kesici yaptılar zaten ve gerçeketn çok rahat bir sezaryan oldu maşaallah diyeyim kendime:) hemşireler çok güzel igilendi, özelde olması çok doğru bir kararmış, dr un eli dedikleri gibi ağır değilmiş çokta rahatım şu an

oğlum kesinlikle mememi tutmuyor şırıngayla mama verdik önce sonra ikinci gün sütümü sağmaya başladım iyi ki pompam varmış damla damla derken şimdi çoğalmaya başladı hamdolsun inşaallah daha da çoğalır oğlum da memei tutar, tembel çıktı emmek için uğraşmak istemiyor, ilk günden gaz olmaz diyen ben büyük yanlış biliyormuşum tam bir gazman :)

uykusuz ve de çok yorgunum şimdi sütümü sağıp hazır etmem lazım, iyi ki kv falan var yoksa ben yanmıştım, ebbeğimin her türlü ihtiyacını ben ve eşim gideriyoruz, babannesi evi süpürüp silip oğlumla ilgileniyor

şimdilik böyle, herkesi çok merak ediyorum inşaallah geçmişi okuyacak zamanımda olur, doğum yapan var mı bilmiyorum

herkese dua ettim doğum yapacak olanlara bebek bekleyenlere
İnşallah bir an önce emer bebeğin. Kilosu da güzel maşallah :nazar: rahat olmasına çok sevindim . Kv den Allah razı olsun . pompa almış olman çok iyi olmuş bende her ihtimale karşı aldım. :anneadayı:

arkadaşlar ilk doğum olacak inş..bende hala tık yok..sancı nasıl olacak birden olup mu bitiyor yoksa 2-3 gün sürer mi ilk olduğu için..birde pazartesi süremiz bitiyor..pazartesiye kadar doğmazsa ne kadar daha bekleriz ki..ben artık çok sabırsızlanıyorum bugün kalktım çenem hep sivilce dolmuş stresliyim galiba ..:KK43:
Benimde yüzüm çenem sırtım sivilce doldu stresten Ahh ahhhh bi doğursaydık artık Doğumu hastaneyi Dr düşünmekten yoruldum bi de kocamı uçak kalkacak mı doğuma yetişecek mi falan filan Aklımda deli sorular hepsi cevapsız

senin ikinci kızmı canım ohh ne gzl . Evet kız erken gelir derler ama kısmet bnada ikinci daha erken gelir dediler ama gidişat aynı olcak galiba. Oglum 40. haftada dogmuş tam Allahım buda 40 haftayı tamamlarsa kaç kilo olur acaba on iki gunku muanede 3 300 du kilosu daha bir hafta daha dogmassa kim bilir kaç olur . Zayıf dogcak diye endişelenirken bu seferde çk kilolu olck endişesi sardı .
masallah kılosu gayet ıyımıs benımkınede dun 3400 dedı ama bellıde olmaz kı yanlıs olcumde yapılabılıyor. benım oglum 3250 dogmustu senınkı ne kadrdı

aayyy kızlar sesım cok kotu kısılmıs evde oglumunda aynı onerebılecegınız bırsey varmı doguma boyle gıtmem ısallah

bnde çok stresliyim bu aralar her agrıyı sancıyı doguma yorar oldum ama bndede tık yok daha beklemedeyim . Gunun bittigi zamn doktor bi muane eder ona gore karar verilir canim mesela sancın çıkarsa açilmanda olursa suni sanci ile dogumu baslatabilir . Haftanda dolmş oluyr ama eger bebegn durumu iyiyse eşinde suyunda bi sıkıntı yoksa bekletebilirde. Bol bol yuruyuş yaparak sancini tetikleyebilir açilmanı kolaylaştırabilirsin.

Canım annişler... Kk sız yapamıyorum galıba..:KK48: Dogurdum vucudum rahatladım allahıma şükürler olsun. Bebişimle ben çook iyiyiz.. 3520 gr 52 cm dogdu kızım.. Suan yanımda pusetinde uyuyor.. Doğum yapanlar, rabbim analı babalı buyutsun yavrularımızı.. Yapacak olanlarda rabbim bi avazda kurtarsın insallah.. :KK68:
Hayırlı olsun maşallah bebişine :nazar:

X