2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .

Ay canım ne tatlı geldin :)

Canım ne güzel paylasiyorsun tecrubelrini saol biz odamizi klimayla isitacaz oda derecesi kacta oluyir genelde sizde

Bizimkiler gununu gecircek heralde tik yok asagi bile inmedi
İns zamaninda gelirler canm
aynn canim bel agrisi var bendede
2 ocak ta bende oglusumu ikucagima aldim darrisi tum beleyenlerin basina
gozun aydin canm amiin
gucluanne gozun aydin
İns bebegin emsin canm seni
saol canm giremedim bugun
@bugdaytanesi82 canim dualarimiz seninle rabbm yardimci olsun
hayirlisiyla al kucagina bebegini ins
canm hayirlisi ne zamnsa o zamn doguralm ins
Bu sogukta avm ye gidene kadar totomuz. Donar deseyin canm
iyiim cannm coook ts edeim bugn giremedm
İyi aksamlar guzel anneler, bende dogum yaptim, bebegim 38.haftasini doldurup geldi, normal dogum istiyordum oyle oldu ama zor bi dogum oldu, neredeyse 2 gun surdu, cok sukur ikimizde iyiyiz, evimizdeyiz. Herkese hayirli kolay dogumlar diliyorum..
Gzun aydn canm
Alt karın bolgem çok ağrıyo artık.yatıp kalkamıyom.belimde çok hafif ağrıyo 4 gunumuz kaldı..hayırlısıyla olsun inş cumlemizin ki
bizde bebeklerimizi kucagimiza alalim hayirlisiyla ins

38 +2 oldukbugun kontrolumuz vardi. Nst de sanci cikmadi ilki normal old.icin iinciyie iyke bekliyiruz simdilik bi sorun yok universitehast gittigim icin gebeye pek birsey soylemiyorlar sadece degerleri soyluyorlar bilgisayar basindaki kisiye bende aklimda tutuyorum so haftalarda alustim artık ne demek istediklerini kilosu 3400 boyu 39 haftayla uyumlu suyu iyi gobek cevresi 37 haftayla uyumlu ama kafasi 36 haftaya denk geliyor kucukmu dedim hayir iyidedi ama ne bilim iki hafta geriden gelmesi kotu gibi sanki ne dusunuyorsunuz

Küçük değil gibi 34 haftalık mi 2300du. Sanki normal. Bitki de 34+4 te 2300du küçük bebek mi? Tabi doktorun bir bildiği vardır

36 haftada 2300 çıktı. Usg o boyutu 33 hafta olarak verdi yani 3 hafta geri kalmış görünüyordu. Yarın tekrar kontrole gidicem. Bakalım 1 haftada ne kadar değişmiş. 3 günde bir de nst ye çağırıyor.[/QUOTE]
Canim benimki bir haftada maşallah 500 gr aldi
Bebekler son haftalar aliyor kilo
Seninde doğuma kadar 3 e tamamlar insallahta doğduğunda kucagina rahatlıkla alirsin.
2.5 tan sonraki normal. Dr una uy. Ben öyle yazacagim. Çünkü son haftalar artik allah korusun bir sorun yasamayalim.

Saglikli olsunda isallah onemli degil ama kafa yapisi niye kucuk
Eaimim.çok büyük.kafasi varmis. Doğduğunda herkes sadirmis
Sonra büyüyünce aradaki fark kapanmis.
Bende çocuğu merak ettim bu yüzden özellikle sordum. Benim bebeğinde normalden az kucukmus. Sorun olmaz yapisi öyle dedi Dr.

Insallah canım ya hayirlisiyla bebegin beyninde iilk zamanlar kist vardi oyuzden acaba alakali birseymi diye dusunuyor insan korkuyor

maşallah 1 gün var aramızda benm minnoşda 3500 gramdı bugun,kanala girmemiş,sanncı çok az çıktı,geçen hafta çatı muayenesi olmuştum,haftaya olmadı tekrar bakarız dedi,bizde normal doğumu bekliyoruz bakalım hayırlısı inşallah,ama yarın aşırı yürümek istiyorum belki tetiklerde cuma d.günümde doğrurum

Benimki girmis demisti gecen hafta ebemiz masallah iyiymis kilolari ama haftaya kadar bayaa olucak normal dogumda zorlarmi diye dusunmuyor degilim ama 3400 dedigine bakmamak lazim cunku +- 200 var gelecekhaftaya kadar iyiolurlar inssllah oglumu 3250 dogurmustum tam 39 +1 de bakalim bu yavrumuz ne zaman gelecek bende yurumk idyiuorum haftaya kadariyi yurumem lazimki guzrl dogum olsun

minione cnm bnde dun gittim nstyi begenmedi cums sabah tekrar gel dedi ayni seyi banada dedi c.tesi icin bn yokum baska doktora yonlendiririm dedi kafam cok karisti ya canim cok sikildi niye ole dedi anlamadim bnmki asagi indi galibs o konuda bsy demedi normal olacak bnmde cumayi bekliyom bnde

Insaallah saglikla alirsin bebegini kucagina.. sezeryanin da kolay gecer umarim. Sonrasinda da cabucak toparlanir ve bebegini rahat rahat guzel guzel emzirirsin..

Larkin canim saglikla, hayirla, kolaylikla al Mustafa'ni kucagina. Umarim cok rahat bi dogumun olur. Sonrasinda da hemen bol bol faydali sutun gelir de guzel guzel emzirirsin oglunu insaallah. Iyi haberlerini bekliyoruz senden de..

Şekerpareleriiiimm
Ben giremedim, geçmişi de ancak okuyabildim.

@eflalim nasıl sevindim anltamam. Hem iyi olduğunuza hemde doğumunun bu kadar kolay geçmesine. Ayy ilk defa sezeryanla ilgili bu kadar olumlu bir tecrübe duyuyorum. Nasıl iyi geldi anlatamam.
Daha dün kan yaş ağlıyordum, ağrıdan sızıdan bebeğimle hiç ilgilenemeyeceğim diye.
Sütün hayırlısıyla artsın. Oğlun senin göğsünden emsin hayırla sağlıkla büyüsün inşallah.
Güçlü kadınsın vesselam Allah yardımcın olsun...

@bugdaytanesi82 nasıl üzüldüm ben anlatamammmm
Hiç böyle bir şey duymamıştım. Hay Allah... RAbbim Şafi ismiyle acil şifalar versin. Doğurmuştur iyidir diye düşünürken...
Allah sağlık sıhhat afiyet versin, kolaylık versin yardımcısı olsun inşallah...

ve CYLNTSDMR Ceylan'a çok geçmiş olsun. Zamanında doğan bebeklerde ciğerlerle ilgili bir problem olabileceğini bilmiyordum. Neler öğrenip görüyoruz.
Korkmasın. Solunum cihazına da bağlansa bebekler toparlanıyorlar. Tabii anneler çok üzülüyor yıpranıyor o ayrı ama bebekler iyileşiyor inşallah.

Doğum yapan arkadaşlarımı hepinizin gözü aydın. Hepinize maşallah sübhanallah.
Evlatlarınız hayırlı sağlıklı evlat olsunlar, sütleriniz faydalı bol olsun yarasız yavrularınıza inşallah.
Bakımları kolay olsun, güzel olsun inşallah.

Hepinizi çok ama çok öpüyorum.

Evet kızlar sabaha nasip olursa doğumum var.
10 - 10,5 gibi olur herhalde.
Hiçbir şey belli değil artık çünkü hava .çok soğuk. Ben İzmit'in -5 leri -6 ları gördüğünü hiç bilmiyorum.
Bu akşam odayı süslemeye gittik. Ama zor gittik, yerler hep buz donmuş.
Ana yollar açık ama, bütün yollarda ana yoldan ibaret değil.
Oğlum " en soğuk gün "ü seçmiş gibi görünüyor
Dünyanın hazırlığını yaptık, ama hastaneye ziyarete kimse gelemeyecek muhtemelen

Ve doğumumu ameliyathane kapısında bekleyen 18 kişi olacaktı. Eşimin ve benim tarafım ortak rakam. Nefret etmiştim bu fikirden, insanı bir rahat bırakmıyorlar rahat rahat doğurayım diye ne feryat figan ettim.
Bu nasıl sevgi falan filan. Yarın galiba 3'te 2 ' si gelemeyecek

Birde 1-2 saattir deli gibi hapşuruyorum burnum akıyor, şimdi sol tarafı tıkandı. Hastada olursam bu ameliyatta bi şekilde ertelenirse vay benim dilime

Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

Bu arada gece 1,5 saat uyuyabiliyorum, sonra uyanıyorum ve bir daha uyku yok.
Gündüzde 1,5 saat uyuyabiliyorum, sonra gene uyku yok.
Öyle yaşıyorum 3-4 gündür. Ama iyiyim elhamdülillah.

Hepiniz hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun.
İnşallah yarın akşamda olsa yazmaya kendimden haber vermeye çalışacağım.

Dua ediyorsunuz biliyorum. Ama yine istiyorum hemde hem bana hem ablama... Rabbimin hayırlı sağlıklı evlat nasip etmesi için.

Burada çok fazla şey öğrendim. Öyle araştırmalar yapıldı ve öyle yararlı bilgiler verildi ki çoğu zaman hiç bir şeyi araştırmaya gerek olmadan buradan öğrendim.
Hepimiz hayırlısıyla yeniden toplanalım inşallah, bebeklerimizden ve hayatımızdan konuşmak için.
Sizleri çok sevdim ben

Bu da bu akşam süslediğimiz hastane odamız. Fotolar eksik tabi ki. Yarın detaylı çekeceğiz gündüz gözüyle.
ama bir daha kolayına eklyemem diye elimizde olan bir kaç fotoğrafı eklemek istedim.
Bebek beşiğini süsleyemedik.
Yarın sabah vereceklermiş.
Ama şu anki halim, hepsi boş... Allah sağlık sıhhat afiyet versin.
Ne yaşayacağımız belli değil. Dua ediyoruz Allah'a teslim oluyoruz. İnşallah her şey yolunda, güzel, sağlıkla, mutlulukla, hayırla, huzurla, ağız tadıyla olacak diye. İnşallah...

Bu arada ben çikolatayı babyforwe , minione , @bugdaytanesi82 gibi Hacı Şerif'ten sipariş verecektim.
Ama bize kutulu ve kavanozlu lazım değildi. Birde sayıları az fiyatları çok geldi Bize fazla lazımdı çünkü.
Bende araştır araştır nihayet buldum. İsme Özel Çikolata diye bir siteden.
Bebek çikolatası için olanlarda vardı kutulu, ondan istemedik.
Özel Kutlama çikolatası diye 148 tanesi 65 liraya seçenek vardı. Onu istedik. İstediğimiz etiketi de bastılar.
Pelit marka çikolataları, çok lezzetli.
Yalnız kargo parası anlamadık ama 15 TL tuttu. ama yinede çok uyguna geldi.
Normal bir kolide geldi. Bizde kendi süslediğimiz sepete koyduk.
Boş tabaklara da pastane çubuğu aldık. Diğerine de minik browni alacağız sabah inşallah.
Onlara mavi puantiyeli cupcake kağıdı aldık, içine koyup üzerine şekilli kürdan batıracağız inşallah tabi.
Lohusa şerbetini de hastane verecek.

Kızlar saatler yaklaştıkça ben bi fena oluyorum. Doğum sancim gitti. Kasigim belim hic agrimiyo.Karnimda sertleşme çok oluyor ama. Bi de bebek çok kipirdıyo. İnsallah açılmam artmıştır.Zaman zaman uyudum dinlendim.zaman zaman kalktım dolaştım hurma yedim okudum.simdi güzel bir kahvaltı hazırlayacağım. Doktor güzelce karnını doyur enerjiye ihtiyacın olacak demişti. Sünni sancı beni biraz korkutuyor. Umarım çektiğim sancının mükafatını alıp normal dogurabilirim. Gerçi her türlü bir mükafatım olacak Allahın izniyle. Bebeğim kızım canım Ada'mı sağlıkla kucağıma alayım da ne cekersem çekerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…