2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Evet kızlar sabaha nasip olursa doğumum var.
10 - 10,5 gibi olur herhalde.
Hiçbir şey belli değil artık çünkü hava .çok soğuk. Ben İzmit'in -5 leri -6 ları gördüğünü hiç bilmiyorum.
Bu akşam odayı süslemeye gittik. Ama zor gittik, yerler hep buz donmuş.
Ana yollar açık ama, bütün yollarda ana yoldan ibaret değil.
Oğlum " en soğuk gün "ü seçmiş gibi görünüyor:-)
Dünyanın hazırlığını yaptık, ama hastaneye ziyarete kimse gelemeyecek muhtemelen:KK70::KK70::KK70:

Ve doğumumu ameliyathane kapısında bekleyen 18 kişi olacaktı. Eşimin ve benim tarafım ortak rakam. Nefret etmiştim bu fikirden, insanı bir rahat bırakmıyorlar rahat rahat doğurayım diye ne feryat figan ettim.
Bu nasıl sevgi falan filan. Yarın galiba 3'te 2 ' si gelemeyecek :KK70::KK70:

Birde 1-2 saattir deli gibi hapşuruyorum burnum akıyor, şimdi sol tarafı tıkandı. Hastada olursam bu ameliyatta bi şekilde ertelenirse:KK70::KK70: vay benim dilime:KK70:

Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

Bu arada gece 1,5 saat uyuyabiliyorum, sonra uyanıyorum ve bir daha uyku yok.
Gündüzde 1,5 saat uyuyabiliyorum, sonra gene uyku yok.
Öyle yaşıyorum 3-4 gündür. Ama iyiyim elhamdülillah.

Hepiniz hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun.
İnşallah yarın akşamda olsa yazmaya kendimden haber vermeye çalışacağım.

Dua ediyorsunuz biliyorum. Ama yine istiyorum hemde hem bana hem ablama... Rabbimin hayırlı sağlıklı evlat nasip etmesi için.

Burada çok fazla şey öğrendim. Öyle araştırmalar yapıldı ve öyle yararlı bilgiler verildi ki çoğu zaman hiç bir şeyi araştırmaya gerek olmadan buradan öğrendim.
Hepimiz hayırlısıyla yeniden toplanalım inşallah, bebeklerimizden ve hayatımızdan konuşmak için.
Sizleri çok sevdim ben:KK68:
Canım annelik serüveninin ilk adımında mutlu sona geldin. Bugün hayatının en güzel günlerinden biri olacak. İnşallah mutlulukla, sağlıkla Mustafa'na kavuşacaksın. Artık sezeryandı normaldi düşünme, anı yaşa ve bebeğinle kavuşmanıza odaklan. Birkaç saat sonra koklaşıyor olacaksınız, bundan daha değerli bişey olamaz.
Allah yardımcın olsun, kalbim seninle. :KK68:

Günaydın kızlar :KK24: oyyy ne güzel doğuma gidecekler sancısı gelenler güzel haberlerini paylaşanlar var..Allah daim etsin. @bugdaytanesi82 ye çok üzüldüm Rabbim şifa versin ama daha önceden epilepsi var mıydı onda ve nasıl o kadar suyu kaybedip kriz geçirmiş yoksa preeklampsi yada eklampsi filan mıymış geçirdiği çünkü o da epilepsi tarzı kasılmalara yol açıyor ama çok daha ciddi bi tablo Allah korusun :KK43: ceylandan da daha haber yok sanırım azıcık geçmişe baktım da..dualarimizi eksik etmeyelim birbirimizden dualar bizi ayakta tutacak Allah'in izniyle :KK19:

Biz de bugün tam 36+0 olduk teyzeleri bugün randevumuz var nstye de gideriz artik diye düşünüyorum bazen sancilarim bayağı sık ve ardarda oluyor bazense hic olmuyor inş. Nstye bağlıyken de olur da bari o kadar sancı değer olarak kaça tekabül ediyormuş gorebileyim :KK51: şimdi kahvaltı zamanı gidip hazirliyim bari 5ten beri yatağın içinde oturuyorum erken diye :p kahvaltıyı hazırladıktan sonra da kendime şöyle bi bakim yapiyim kizim gelir belki de belli mi olur boyle görmesin anasını :KK48: bebisler de çok soguklara denk geldi İzmir bile dun -2ydi donduk resmen Rabbim sokaktakilere yardim etsin

Günaydın kızlar :KK24: oyyy ne güzel doğuma gidecekler sancısı gelenler güzel haberlerini paylaşanlar var..Allah daim etsin. @bugdaytanesi82 ye çok üzüldüm Rabbim şifa versin ama daha önceden epilepsi var mıydı onda ve nasıl o kadar suyu kaybedip kriz geçirmiş yoksa preeklampsi yada eklampsi filan mıymış geçirdiği çünkü o da epilepsi tarzı kasılmalara yol açıyor ama çok daha ciddi bi tablo Allah korusun :KK43: ceylandan da daha haber yok sanırım azıcık geçmişe baktım da..dualarimizi eksik etmeyelim birbirimizden dualar bizi ayakta tutacak Allah'in izniyle :KK19:

Biz de bugün tam 36+0 olduk teyzeleri bugün randevumuz var nstye de gideriz artik diye düşünüyorum bazen sancilarim bayağı sık ve ardarda oluyor bazense hic olmuyor inş. Nstye bağlıyken de olur da bari o kadar sancı değer olarak kaça tekabül ediyormuş gorebileyim :KK51: şimdi kahvaltı zamanı gidip hazirliyim bari 5ten beri yatağın içinde oturuyorum erken diye :p kahvaltıyı hazırladıktan sonra da kendime şöyle bi bakim yapiyim kizim gelir belki de belli mi olur boyle görmesin anasını :KK48: bebisler de çok soguklara denk geldi İzmir bile dun -2ydi donduk resmen Rabbim sokaktakilere yardim etsin
Evet canim bende sabaha karesi kalktigimda ev soğuk oluyor baya.
Aklima.bugün UFO isitici olmazsa olmayacak gibi geliyor.
Dun karsi binadan Komşum gelmişti gece geç olunca başka arkadaşla birakmaya ciktik 10 dk bile disarida kalmadim şimdi burnum akiyor :KK43:
Zaten yeni iyileşmiştim antibiyotikler le bir daha hastalanmam inşallah
Benim bebis karda dogacak belli oldu :)

Kızlar saatler yaklaştıkça ben bi fena oluyorum. Doğum sancim gitti. Kasigim belim hic agrimiyo.Karnimda sertleşme çok oluyor ama. Bi de bebek çok kipirdıyo. İnsallah açılmam artmıştır.Zaman zaman uyudum dinlendim.zaman zaman kalktım dolaştım hurma yedim okudum.simdi güzel bir kahvaltı hazırlayacağım. Doktor güzelce karnını doyur enerjiye ihtiyacın olacak demişti. Sünni sancı beni biraz korkutuyor. Umarım çektiğim sancının mükafatını alıp normal dogurabilirim. Gerçi her türlü bir mükafatım olacak Allahın izniyle. Bebeğim kızım canım Ada'mı sağlıkla kucağıma alayım da ne cekersem çekerim. :KK61:
hayırlısı olsun,, doğum aşamasında dudaklar çok kuruyormuş, su içemene de izin verilmiyormuş,, dudak nemlendircisi gibi bir şay al yanına,,,,, umarım bir avazda kavuşursun bebeğine,,,, güzel haberlerini bekliyoruz,,,

hayırlısı olsun,, doğum aşamasında dudaklar çok kuruyormuş, su içemene de izin verilmiyormuş,, dudak nemlendircisi gibi bir şay al yanına,,,,, umarım bir avazda kavuşursun bebeğine,,,, güzel haberlerini bekliyoruz,,,
Bunu bilmiyordum güzel bir çözüm. Benim de aklimda bulunsun

Günaydın kızlarrrr günümüz güzel olur inşallah.
Doğum yapacaklara Allah kolaylık versin.

Canım bunu nerden duydun bilmiyorum ama çok doğru bir tespit benim için.

Larkin Larkin cnm bugün ameliyatın vardı Allah sağ salim doğumlar nasip etsin ağrısız çok kolay olsun inşallah

Günaydın kızlar bugün doğum yapacak olan arkadaşlara rabbim yardımcısı olsun darıdı biz bekleyen hamişlere benimde cmtsi kontrol var artık tarih verirler sanırım bebişimde bugün sabah 6 da uyandırdı beni hıçkırığıyla bende kalktım sobayı yaktım eşime kahvaltı hazırladım daha demin gitti işe bende uyuyum biraz zaten bugünde okullar tatil kızımda uyuyo nasıl olsa hadi görüşmek üzere

Evet canim bende sabaha karesi kalktigimda ev soğuk oluyor baya.
Aklima.bugün UFO isitici olmazsa olmayacak gibi geliyor.
Dun karsi binadan Komşum gelmişti gece geç olunca başka arkadaşla birakmaya ciktik 10 dk bile disarida kalmadim şimdi burnum akiyor :KK43:
Zaten yeni iyileşmiştim antibiyotikler le bir daha hastalanmam inşallah
Benim bebis karda dogacak belli oldu :)

Canim kendine dikkat etmelisin.yuzduk yuzduk kuyruğuna geldik.soğukta dışarı çıkman kötü olmuş.insan hamileyken daha açık okuyor enfeksiyonlara. Çok zorda kalmadıkça ilaç da kullanamıyoruz. En iyisi kendine iyi bakmak :KK66:

valla bizim burda kar yok ama acayip soğuk -4 diyor

Cnaim 15gun once arkadasim dogum yapti 41.haftasinda. Son muayenesinde ne acilmasi vardi ne sancisi ne bebek kanala yerlesmisti. Doktor bir iki gun daha bekleyelim yoksa sezeryana alicam demisti. Somra arkadasim eve geliyor, 1 saat sonra nisani ve arkasindan suyu geliyor. Doktora gidiyor 4cm acilma var. Dogum yapacagi hastaneye geciyor, acilma olmus 9cm. Hemen doguma aliyolar. Sancilarin baslamasindan itibaren toplamda 3-4 saat icinde bebegini kucagina almis oldu.

darısı bana inş. cuma tekrar gidecem umarım iner aşağı bende arkadaşın gibi kurtulurum canım doğumun iki şeklinden de korkuyorum ama ameliyattan daha çok korkuyorum sanki :KK17::110::cry:

TE="Elifala, post: 38738117, member: 512188"]Küçük değil gibi 34 haftalık mi 2300du. Sanki normal. Bitki de 34+4 te 2300du küçük bebek mi? Tabi doktorun bir bildiği vardır[/QUOTE]

36 haftada 2300 çıktı. Usg o boyutu 33 hafta olarak verdi yani 3 hafta geri kalmış görünüyordu. Yarın tekrar kontrole gidicem. Bakalım 1 haftada ne kadar değişmiş. 3 günde bir de nst ye çağırıyor.[/QUOTE]
İnşallah bebeğin büyümüştür kaç kilo dogrusu çok önemli değil esasen sağlıklı olsun da yaz buraya sonuçları

glyzlm glyzlm Hicc sorma bnmde cnm ck skildi hyr bn sende dogurmicaksam aylardir sana niye geldim ben kalkar baskasina giderdim zaten hastaneyi cok cok begenmiyorum sirf eve yakin diyeydi ,ben acaba medipole gitsem bu kadini birakirim vijdani yaparken kadin tek hamlede sildi yani ayrica sezeryan gibi planli bir is deilki cmt ye dogumun olacagi ne malum,ben beklerken bir kadin vardi 42 hsftasinda halen dogurmuyor,olabilir yani hersey,o lafina bilmiyorum cok sinir oldum ya,senin niye cuma bidaha cagirdi sancimi cikti?

Hiçbir şey belli değil artık çünkü hava .çok soğuk. Ben İzmit'in -5 leri -6 ları gördüğünü hiç bilmiyorum.
Dünyanın hazırlığını yaptık, ama hastaneye ziyarete kimse gelemeyecek muhtemelen:KK70::KK70::KK70:

Ve doğumumu ameliyathane kapısında bekleyen 18 kişi olacaktı. Eşimin ve benim tarafım ortak rakam. Nefret etmiştim bu fikirden, insanı bir rahat bırakmıyorlar rahat rahat doğurayım diye ne feryat figan ettim.

Birde 1-2 saattir deli gibi hapşuruyorum burnum akıyor, şimdi sol tarafı tıkandı. Hastada olursam bu ameliyatta bi şekilde ertelenirse:KK70::KK70: vay benim dilime:KK70:

Dua ediyorsunuz biliyorum. Ama yine istiyorum hemde hem bana hem ablama... Rabbimin hayırlı sağlıklı evlat nasip etmesi için.

Burada çok fazla şey öğrendim. Öyle araştırmalar yapıldı ve öyle yararlı bilgiler verildi ki çoğu zaman hiç bir şeyi araştırmaya gerek olmadan buradan öğrendim.
Hepimiz hayırlısıyla yeniden toplanalım inşallah, bebeklerimizden ve hayatımızdan konuşmak için.
Allaha emanet ol,en kolay dogum olsun,hemencecik iles ve oglunu kucagina al annesi,bakimi kolay,gazsiz sancisiz bir bebis olsun insallah,bol bol da sutun olsun,dualarimiz seninle

Hakikaten cokmus bekleyen sayisi bizdede kimse yok anem cocuga baakacak esim cdisarda olacak hayirlisi ya sonucta dogum da yalnizsin cocugunla allah bagislasin saglikli bir dogum olur inşallah allaha emanet ol

Herkese günaydın adana bile boyle sogukken allahim kar yagan yerleri dusunemiyorum bebisler bile doğmak istemez sogugu gorunce:KK48:
Larkin Larkin canim allah yardimcin olsun sag saglim dogurursun insallah bebisini bugun baska dogum var mi bilmiyorum herkese guzel saglikli dogumlar diliyorum

glyzlm glyzlm Hicc sorma bnmde cnm ck skildi hyr bn sende dogurmicaksam aylardir sana niye geldim ben kalkar baskasina giderdim zaten hastaneyi cok cok begenmiyorum sirf eve yakin diyeydi ,ben acaba medipole gitsem bu kadini birakirim vijdani yaparken kadin tek hamlede sildi yani ayrica sezeryan gibi planli bir is deilki cmt ye dogumun olacagi ne malum,ben beklerken bir kadin vardi 42 hsftasinda halen dogurmuyor,olabilir yani hersey,o lafina bilmiyorum cok sinir oldum ya,senin niye cuma bidaha cagirdi sancimi cikti?
Bende anlamiyorum bu dr lar niye böyle yapiyor surda son gunlerimiz insani tuhaf laflariyla strese sokuyorlar:KK12:gecen hafta kontrolumde bana dedi ki cık catala bi bakayım normal dogurabilir misin dedi bende dedimki ben cok korkuyorum normal dogumdn dedim bana bi kızdı bana bak sonra ben sezaryen istiyorum diyeceksen beni hiç ugrastirma kendine de eziyet ettirme dedi sok oldum hic oyle bi tepki beklemiyordm eşim de şok oldu napayım korkuyorum ilk dogumum sonucta dedim...esim de istiyosan dr degistirelim diyor da surda kac gun kaldi ki:KK12:insan moral verir bana normal dogumun faydalarini falan anlat demi ama ugrastirma beni demek nedir ya:KK43:

Bende anlamiyorum bu dr lar niye böyle yapiyor surda son gunlerimiz insani tuhaf laflariyla strese sokuyorlar:KK12:gecen hafta kontrolumde bana dedi ki cık catala bi bakayım normal dogurabilir misin dedi bende dedimki ben cok korkuyorum normal dogumdn dedim bana bi kızdı bana bak sonra ben sezaryen istiyorum diyeceksen beni hiç ugrastirma kendine de eziyet ettirme dedi sok oldum hic oyle bi tepki beklemiyordm eşim de şok oldu napayım korkuyorum ilk dogumum sonucta dedim...esim de istiyosan dr degistirelim diyor da surda kac gun kaldi ki:KK12:insan moral verir bana normal dogumun faydalarini falan anlat demi ama ugrastirma beni demek nedir ya:KK43:
Ayyy uslubu cok kotu olmus,hepsi
Bir ariza,hergun gore gore hepsi kafayi yiyo demekki,ben bazen cok sira beklerken diger dr arkadasina kontrol olsam ayyy beni gorse yanlis anlasilirmi derken kadin direk satti yaa hayrett,heee acil sezerysn olurum o gun ist da olmsz nobetci dr a yonlendir,ama dogum daha gerceklesmemis belirti yok bisi yokken aaa arkdsa soyliyimde seni dogurtsun demesi cok cirkindiii,bunlarin geneli boyle anlasildi

X