2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
5+1 oldum galiba bakmadim takvimime :)
Kilom 63 tu halimden memnunum fit sayilirim ama kizimda 27 kilo almistim kendiliginden gitmisti cok sukur
Almakta mesele degilde istemiyorum kibar hamile olmak kolay dogum yapmak csbuk toparlanmak istiyorum
İnsallah hepimiz saglicakla geciririz bu sureci
Valla teraviden geldim bekim koptu biara adet olcak gibi agrimda tuttu cok korktum
Ama imkan oldukca gidecegim insallah
Herkesletin ramazani mubarek olsun

Allah kabul etsin:) ewet herkese hayirli ramazanlarr..

27 kilo oldukca fazla ama kendiliginden gitmesi harika..demekki cabuk kilo alip weren bi bünyen war..o kilolarin yarisi bile kalsa fenaydi, cok sanslisin:)

Gunaydinlar herkese tam 3 yil sonra tekrar yazmak kısmet oldu bende hamileyim dun idrar testinde cikti .ogleden sonra doktora gidecem son adet tarihim 4 haziran .Mert adinda bir oğlum var 3 yasinda .haziran annesiydim simdi mart olacam insallah .cok sancim var belim feci .birde bel kaymasi yasadim gecen hafta umarim sorunsuz bir hamilelik olur

Gunaydinlar herkese tam 3 yil sonra tekrar yazmak kısmet oldu bende hamileyim dun idrar testinde cikti .ogleden sonra doktora gidecem son adet tarihim 4 haziran .Mert adinda bir oğlum var 3 yasinda .haziran annesiydim simdi mart olacam insallah .cok sancim var belim feci .birde bel kaymasi yasadim gecen hafta umarim sorunsuz bir hamilelik olur

Hosgeldinn..mertini Allah bagislasin..gobusundekini de kucagina almayi nasip etsin..gecmis olsun..

geldim kızlar geldim:KK9::KK3::KK3:

çok şükür şimdilik herşey yolunda, kalp atışlarımızı duyduk, 6 mm miş, bir pirinç tanesi büyüklüğünde bir şeyden kalp atışı duymak inanılmaz bir mucize, Allah 'ın büyüklüğüne bir kez daha şahit oldum.ancak dünden beri bahsettiğim kasıklarımın altındaki ağrı nedeni ile düşük tehdidim devam ediyormuş:KK37::KK37: progestanı sabah akşama çıkardı ve düşük önlemek için bir iğne daha verdi, Allah 'ım o minicik şeyden çıkan pıt pıtları duyduktan sonra kaybetmek istemiyorum, yardım et Allah 'ım:KK43:

Beni ağlattın. Aynı durumdayım. Hatta sanırım on gün önce hastanede yattım. Ufak caplı bit kanama olmuştu. İğne ve progesteron kullanıyorum. Ve tabii ki yatıyorum. Doktorum bunun ille düşük belirtisi olmayabilecegini söyledi. Normal gebelikte de olabiliyormus ve hep böyle devam etmezmiş. Anlayacağın cok olumlu konuştu. Sen de ben de güzel düşünelim güzel olsun, olur mu?

Bende bugun evime dondum valla annemdeyken kimseyle paylasmadigom icin hic sabirsizlanmoyordum
Ama simdi kimsenin haberi olmayacak ya hemen dr a gidesim var ozgurum artik
Ben diyetisyene once gitsem ne olur daha bebisin varligindan tam emin olamadim diye gitmesemmi diyorum once bi kesinlessin ondanvsonrami gideyim? Nedersiniz fistiklar?

Merhaba, ben bu konuda inan ki hiç plan yapmadım. Zira 73 kilo ilehamilekaldığım için doktorum hemen diyetisyene gönderdi. Böyle olmaz dedi. Hatta yarım saat sonra evden çıkacağım. Randevum var. Ben her durumda fazla kilon olmasa da diyetisyene gitmen gerektiğini düşünüyorum. Örneğin ben süt asla içmem. O bana bir kase yogurt ve ayranı zorunlu tutuyor. Böylece kalsiyum almış oluyorum.

Peki randevu almak problem oluyo mu ? Kalabalık bi hastane mi ? Mesela bazı hastane doktorları ne yapıyo, kapıda bi sürü bekleyen hasta var diye, soru sormandan korkar gibi bişey sorma diye gözünün içine bakıyo, öyle olunca ben de ne soracağımı unutup, öğrenmek istediklerimi soramadan çıkıyorum doktorun yanından. Yani bilgi vermesi, seni dinlemesi nasıl ?

randevuda sıkıntı olacağını sanmıyorum iyi bi doktor gerekli bilgileri butun ayrıntılıarıyla anlattı bana

Çok sevindim canım:))) Hiiiiç kötü şeyleri aklına getirme. Allah yardımcın olsun. Sağlıkla kucağına alacaksın Allahın izniyle. Kendini asla üzme aksine çok sevin, bebişinin kalbi atıoooo. Ne büyük mutluluk:)). Darısı hepimizin başına.
Ben de yarın akşam gitcem. Hayırlısı olsun inş. Alttan mı baktı canım?
çok teşekkür ederim, evet hep iyi düşünmeye çalışıyorum ancak iğne batmaları başlayınca illa ki insanın aklına geliyor, tövbe tövbe yarabbim, tabi rabbime emanet yavru kuşum

Gozunaydin aybuke
Darisi basimiza
Bende yarin gideyim diyordum duyulmazmi acaba hic gitmeyeyim ozaman?

bence erken, ben kızımın kalp atışını 5+ larda duymuştum ama alttan bakmıştı, karından bakılmasını istiyorsan bir hafta daha bekle derim

5+1 oldum galiba bakmadim takvimime :)
Kilom 63 tu halimden memnunum fit sayilirim ama kizimda 27 kilo almistim kendiliginden gitmisti cok sukur
Almakta mesele degilde istemiyorum kibar hamile olmak kolay dogum yapmak csbuk toparlanmak istiyorum
İnsallah hepimiz saglicakla geciririz bu sureci
Valla teraviden geldim bekim koptu biara adet olcak gibi agrimda tuttu cok korktum
Ama imkan oldukca gidecegim insallah
Herkesletin ramazani mubarek olsun

27 kilo mu:KK53: o da çok be gülüm, şanslısın ki çabuk vermişsin, ben ilk hamileliğimi 10 kilo ile tamamlamıştım,çok iyi bir rakam, ama bakalım bu hamileleiğimde başarabilecek miyim? ilk hamileliğimde fazla kilo almadım ama ben emzirme döneminde çok pis kilo aldım, bu kez aynı hataya kesinlikle düşmeyeceğim inşallah, daha bilinçliyim

Beni ağlattın. Aynı durumdayım. Hatta sanırım on gün önce hastanede yattım. Ufak caplı bit kanama olmuştu. İğne ve progesteron kullanıyorum. Ve tabii ki yatıyorum. Doktorum bunun ille düşük belirtisi olmayabilecegini söyledi. Normal gebelikte de olabiliyormus ve hep böyle devam etmezmiş. Anlayacağın cok olumlu konuştu. Sen de ben de güzel düşünelim güzel olsun, olur mu?

ayy kıyamammm :KK43:( inşallah geçecek bu günler, benim doktorum da çok olgun ,beyefendi bir doktor, beni paniğe sürüklemiyor aslında ama söz konusu bebişimiz olunca adamın bir kelimesinden kırk mana çıkarıyorum, adam aslında sadece önlem almaya çalışıyor, herşey yolunda sağlıklı görünüyor diyor ama önlem olsun diye uğraşıyor, işte annelik iç güdüsü korkuyor insan

Merhaba, ben bu konuda inan ki hiç plan yapmadım. Zira 73 kilo ilehamilekaldığım için doktorum hemen diyetisyene gönderdi. Böyle olmaz dedi. Hatta yarım saat sonra evden çıkacağım. Randevum var. Ben her durumda fazla kilon olmasa da diyetisyene gitmen gerektiğini düşünüyorum. Örneğin ben süt asla içmem. O bana bir kase yogurt ve ayranı zorunlu tutuyor. Böylece kalsiyum almış oluyorum.

he hee ben de 73 kiloyum:KK53: gerçi artık 74 Üm:KK53: ben de bugün gideceğim bakalım, o kadar para vereceğime yemeyeyim daha iyi derdim , gidenleri hep eleştirirdim, gördün mü başıma geleniii :KK60: :KK60: sırf motive olmak için gidiyorum, yoksa vereceği mönüler zaten belli:KK37: 100 TL ye motive olup geleyim:KK53:

Sinolog canım ben tüp bebekle hamile kaldım doktorum israel aruhtu kentte. Ya ona devam edicem yada yine kentte Namık demir var prof. Ona da randevu aldım bakalim eğer onu gözüm tutarsa ona gidicem. Riskli gebeliklerde falan özellikle çok iyiymiş benimde tüp olduğundan risk biraz daha fazla tabi

İnşallah sorunsuz bi hamilelik dönemin olur canım. Ben de şu Karşıyaka daki Alper Gümüşalan ın muayenehanesine gidicem cumartesi günü. Bakalım memnun kalmazsam kent tekilere de bakabilirim. Teşekkür ederim canım.

merhaba ben de aranıza katılmak istiyorum.9 senelik evliyim.8 haftalık bir düşüğüm var evvelde. Tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım.5+3 te kalp atışlarını duyduk fakat vajinal ultrason sonrası kan geldi acil serum baglandı proluton iğne yapıldı kanamam durdu çok şükür haftada bir iğneye devam dedi çok tedirginim benzer bir olay yaşayan var mı?.bu arada yaşım 35,ilk bebek,sat:28 mayıs

Son düzenleme:
oohhh herkese lafımı yetiştirdikten sonra selamımı vereyim artık:KK9:

herkese günaydıııııııınnn:KK3::KK3::KK3:

Allah 'ım ilk kez bugün kabus görmedim, hayret ettim kendime, doktor oruç tutma dedi, ben dee tutmuyorum, bu kazaları ne zaman ödeyeceğim vallahi bilmiyorum . Allah sabır versin oruç tutanlara

merhaba ben de aranıza katılmak istiyorum.9 senelik evliyim.8 haftalık bir düşüğüm var evvelde. Tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım.5+3 te kalp atışlarını duyduk fakat vajinal ultrason sonrası kan geldi acil serum baglandı proluton iğne yapıldı kanamam durdu çok şükür haftada bir iğneye devam dedi çok tedirginim benzer bir olay yaşayan var mı?.bu arada yaşım 35,ilk bebek,sat:28 mayıs

hoşgeldin, hayırlı olsun bebişin,dün ben de vuruldum o proluton iğneden, yatıp dinlenmekten başka çare yok malesef, 12. haftaya kadar bol bol inleneceğiz, bebeğimizin tutunduğundan emin olduktan sonra normal hayatımıza döneceğiz, bak arkadaşların hepsi olumlu düşünmeyi tavsiye etmişler, mecburuz olumlu düşüneceğiz, aslında bebiş hakkında hiç bir şey düşünmesek daha iyi olur galiba, kendi kendimize olumlu da düşünsek olumsuz da düşünsek stres oluyoruz, en iyisi düşünmemek, Allah ne uygun görürse o oalcaktır, biz sadece önlemimizi alalım, gerisi Allah 'ın takdirine kalmış

hoşgeldin, hayırlı olsun bebişin,dün ben de vuruldum o proluton iğneden, yatıp dinlenmekten başka çare yok malesef, 12. haftaya kadar bol bol inleneceğiz, bebeğimizin tutunduğundan emin olduktan sonra normal hayatımıza döneceğiz, bak arkadaşların hepsi olumlu düşünmeyi tavsiye etmişler, mecburuz olumlu düşüneceğiz, aslında bebiş hakkında hiç bir şey düşünmesek daha iyi olur galiba, kendi kendimize olumlu da düşünsek olumsuz da düşünsek stres oluyoruz, en iyisi düşünmemek, Allah ne uygun görürse o oalcaktır, biz sadece önlemimizi alalım, gerisi Allah 'ın takdirine kalmış

teşekkür ederim güzel dileklerin için ama ben devlet memuruyum mecbur çalısıyorum kendimi çok yormamaya çalısıyorum ama sürekli akıntım gelince wcye koşuyorum kan mı diye.

cok gecmis olsun..kesinlikle moral onemli..guzel dusunelim, hersey cok guzel olucak:)

çok teşekkür ederim, evet hep iyi düşünmeye çalışıyorum ancak iğne batmaları başlayınca illa ki insanın aklına geliyor, tövbe tövbe yarabbim, tabi rabbime emanet yavru kuşum

bence erken, ben kızımın kalp atışını 5+ larda duymuştum ama alttan bakmıştı, karından bakılmasını istiyorsan bir hafta daha bekle derim

27 kilo mu:KK53: o da çok be gülüm, şanslısın ki çabuk vermişsin, ben ilk hamileliğimi 10 kilo ile tamamlamıştım,çok iyi bir rakam, ama bakalım bu hamileleiğimde başarabilecek miyim? ilk hamileliğimde fazla kilo almadım ama ben emzirme döneminde çok pis kilo aldım, bu kez aynı hataya kesinlikle düşmeyeceğim inşallah, daha bilinçliyim
Off ayni ben de senin gibiyim..doguma 8-9 kiloyla gittim..ama sonra ewdeki hareketsiz yasam we cok zor olan minnosum sayesinde hazir gida ekmek arasi hep oyle beslendim mecburen..yardum edicek kimsemde yoktu kabus gibiydi..ye sut olsun diye diilde mecburiyetten kilo aldim duzensiz beslenmekten..umarim aynisi olmaz bu sfer
hosgeldim tombis:) insqllah seninde bu gunlerin gecicek we keyifle govus buyutuceksin:))

Allah 'ım ilk kez bugün kabus görmedim, hayret ettim kendime, doktor oruç tutma dedi, ben dee tutmuyorum, bu kazaları ne zaman ödeyeceğim vallahi bilmiyorum . Allah sabır versin oruç tutanlara
Ben de tutmuyorum ama sonradan tutmasi da cok zor oluyo..Allah tutanlara kolaylik wersin..

teşekkür ederim güzel dileklerin için ama ben devlet memuruyum mecbur çalısıyorum kendimi çok yormamaya çalısıyorum ama sürekli akıntım gelince wcye koşuyorum kan mı diye.

anladım canım, doktorun ne diyor? çalış mı diyor uzan dinlen mi diyor? onun dediğine göre hareket et. inan aynı dert bende de var, ne zaman akıntım gelse lavaboya koşuyorum, korka korka bakıyorum çamaşırıma, bu kabus günler geçecek inşallah,sabır

aybuke bende antalyadayım sen hangi doktora gittin acaba.bende ofm hastanesine gitmeyi düşünüyorum.

Merhaba
bende 7.hafta içindeyim.bu hafta sonu kalp atışlarını dinleyeceğiz. Rabbim hepimizin bebişlerini sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

Hanımlar merhaba.. ben de nasip olursa 2014 mart annesi olacağım :) Rabbim hepimize kolay bir hamilelik nasip eder inşallah :KK66:

kızlar günaydın...hayırlı ramazanlar... ya karnıımn üstü arada pıt pıt atıyor sizde de oldu mu?

X