2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Hepinize tesekkur ederim. Geceleri terliyor hep kalkiyorum ustunu komple acmis bugun uyku tulumu giydirdim artik yarin durumu iyiye gitmezse doktora gidicez mecbur ilerlemeden bronsitten ben de korkuyorum degildir insallah ya. Disari falan da cikmadik evde hasta oldu cocuk:KK43:
Uyku tulumuna da dikkat et bence çok terletirse o da hasta eder.sıcak da hasta ediyor çünkü.bizimki soğuktan hasta olmadı

Hepinize tesekkur ederim. Geceleri terliyor hep kalkiyorum ustunu komple acmis bugun uyku tulumu giydirdim artik yarin durumu iyiye gitmezse doktora gidicez mecbur ilerlemeden bronsitten ben de korkuyorum degildir insallah ya. Disari falan da cikmadik evde hasta oldu cocuk:KK43:
Canim ustunde ortu tutmuyosa uyku tulumu mantikli ama cok terliyosa altini ince tut ole giydir uyku tulumunu.bizimkide ortunmuyo yelek giydiriyom sıkiliyo dun gece yarisi agladi cikardik yelegi daldi uykuya orttuk sabah bi uyandik buz kesmis bide kaloriferi istedigun kadar yukselt anam gece ne soguk oluyorr

BALKABAGI CORBASI:patates balkabagi sogani minik minik dograyip kaynatin sonra blendir yapin z.yag ve tel sehriye atip biraz daha pisirin tel sehriyeler yumusayinca kapatin afiyet olsun minnaklara
Eline sağlık. Bende yapayım minnoşuma :KK66:

ya kızlar ben araba koltuğu sormuştum ama hiç kullanan yokmu yada bi fikri olan kaynadı sanki

Biz takım almıştık lite way plus . Hem ana kucağı hem oto koltuğu oluyor. Ama daha araba koltuğu olarak kullanmadım.

Ben evi sürekli sıcak tutuyorum . Beboşumda ćok kalın olmasada giydirme çalışıyorum. Külotlu Çorap yelek. Ama bakıyorum çok terliyo. Üstünde kurutmuyorum. Gerçi bebekler imiz böyle büyüyecekler. Ama tedbiri almaya çalışıyorum
. Allah korusun bronşit değildir inşallah.

Eline sağlık. Bende yapayım minnoşuma :KK66:

Biz takım almıştık lite way plus . Hem ana kucağı hem oto koltuğu oluyor. Ama daha araba koltuğu olarak kullanmadım.

Ben evi sürekli sıcak tutuyorum . Beboşumda ćok kalın olmasada giydirme çalışıyorum. Külotlu Çorap yelek. Ama bakıyorum çok terliyo. Üstünde kurutmuyorum. Gerçi bebekler imiz böyle büyüyecekler. Ama tedbiri almaya çalışıyorum
. Allah korusun bronşit değildir inşallah.

Ev en az 23 derece oluyor. Ben gun icinde cok sıkı giydirmiyorum hareket ettigi icin terliyo yatirirken de kisa kol citcitli çorap ustune de pamuklu tulum giydiriyodum ustune de 2 tane pamuklu battaniye ortuyodum ama sanirim ustunu acinca usudu hasta ettim cocugu. Bi de basi cok terliyo sirtina bakiyorum terli olmuyor surekli basinin altina bez koyuyorum. Bronsit degil bence burun akintisi yok nefes alisveriste sıkıntı yok burnu tikali degil atesi yok istahi iyi huzursuz degil sadece arada hırıltılı oksuruk geliyor pazartesi doktoruna goturucem simdilik peditus kullaniyorum durumu stabil ilerleme yok.

Kizlar acil......Bebegimin boynu yamuk duruo yani yamuk bakio tabi duzde tutuyo ama randevu aldim.doktordan ama sali gunu icimi rahaticak bisiler soleyin yaa vok kafama takiyorum ya boynu kisaysa ya ole kalirsa amannn:mad::mad::cry:

Biz bebek arabasının koltuğunu kullandığımız için hala daha büyüğünü almadık 1 yaşndan önce almayız sanırım.ama eltim almıştı joie marka memnunum dedi kumaşı terletmiyormuş.benimki kraft ben kumaşından hiç memnun değilim çarşaf gibi bişey örtmeden kullanınca çok terletiyor.
teşekkür ederim bi bakayım:)

teşekkür ederim bi bakayım bu küçük gibi biraz ben 9 36 kilo olandan almayı düşünüyorum
Kizlar acil......Bebegimin boynu yamuk duruo yani yamuk bakio tabi duzde tutuyo ama randevu aldim.doktordan ama sali gunu icimi rahaticak bisiler soleyin yaa vok kafama takiyorum ya boynu kisaysa ya ole kalirsa amannn:mad::mad::cry:
yoktur öyle bişey ya yeni mi fark ettin bide bebişin kiloluysa ondan da boynu kısa durur, benim bebiş kilolu ve boynu kısa duruyor tabi bide genetik meselesi var kayınpederimin boynu kısa hatta yok gibi ona çekerse benim kuzu boynu kısa olur sağlık olsun, kafana takma anneler çok pimpirikli oluyor:)

Kizlar oglum hasta oldu hiriltili oksurugu var biraz da hapsiriyor. Burun akintisi ates yok. Simdi uyuyor biraz horluyomus gibi nefes alirken degil de verirken. Sanirim bogazi sisti ciglik atar gibi sesler cikariyodu sesi de kisildi kuzumun:KK43: Peditus veriyorum simdilik tadini hic sevmiyor bugun 2. Sefer verdigimde hemen kustu 5 dk sonra yine verdim yine kustu daha once olmamisti. Yarin da hafifleme olmazsa doktora gidicez artık.
Canim salgın varmış, bizimki de bronşit oldu, halen de tam geçmiş degil

kızlar dün feci bir gün ve gece yaşadım. hep söylenirdim bu çocuk emzirmeden uyumuyor diye, artık emzirerek bile olsa uyutmanın ne büyük bir nimet olduğunu yaşayarak öğrendim, bir daha söylenmem artk.. dün diş ameliyatı oldum, içeride gömük dişim vardı onu çıkardılar tam 2 yıldır korkudan ertelediğim bi ameliyattı. çok şükür aağrılı olmadı ama verdikleri anestezi ve ağır ağrı kesicilerden dolayı doktor 24 saat çocuğu emzirme sütünü sağ at dedi. neyse eve geldik tabiki acıktı benim minnakım, hemen bi muhallebi yaptım imkansız yemiyor . çorba yaptım yemiyor. nasıl ağlıyor görmeniz lazım, üstümü başımı parçalıyor emmek için. bide ben her emzirdiğimde mama mama derdim çocuk resmen ağlaya ağlaya mam mam diyor, babası benden alıp götürüyor giderken bile bana bakıp mam diyor ağlayarak off çok içim parçalandı ilk kez bu kelimeyi duydum nasıl kötü oldum anlatamam ya. 5-6 saatlik açlığın ve ağlamanın ardından zorla birkaç kaşık muhallebi yedi biraz sakinleşti, tabi sonra yine acıktı. bu böyle kısır döngü devam etti. memeye bu kadar aşırı düşkün başka bi çocuk varmıdır acaba :KK51: eşimle sabahladık resmen çünkü sadece emerek uyuyor oğlum. ve her gece en az 6-7 kere uyanıyor. gücüm dermanın kalmadı onu sakinleştirmeye çalışmaktan, çalışınca ne olacak bakalım annem istifa eder heralde çocuk bakımından

kızlar dün feci bir gün ve gece yaşadım. hep söylenirdim bu çocuk emzirmeden uyumuyor diye, artık emzirerek bile olsa uyutmanın ne büyük bir nimet olduğunu yaşayarak öğrendim, bir daha söylenmem artk.. dün diş ameliyatı oldum, içeride gömük dişim vardı onu çıkardılar tam 2 yıldır korkudan ertelediğim bi ameliyattı. çok şükür aağrılı olmadı ama verdikleri anestezi ve ağır ağrı kesicilerden dolayı doktor 24 saat çocuğu emzirme sütünü sağ at dedi. neyse eve geldik tabiki acıktı benim minnakım, hemen bi muhallebi yaptım imkansız yemiyor . çorba yaptım yemiyor. nasıl ağlıyor görmeniz lazım, üstümü başımı parçalıyor emmek için. bide ben her emzirdiğimde mama mama derdim çocuk resmen ağlaya ağlaya mam mam diyor, babası benden alıp götürüyor giderken bile bana bakıp mam diyor ağlayarak off çok içim parçalandı ilk kez bu kelimeyi duydum nasıl kötü oldum anlatamam ya. 5-6 saatlik açlığın ve ağlamanın ardından zorla birkaç kaşık muhallebi yedi biraz sakinleşti, tabi sonra yine acıktı. bu böyle kısır döngü devam etti. memeye bu kadar aşırı düşkün başka bi çocuk varmıdır acaba :KK51: eşimle sabahladık resmen çünkü sadece emerek uyuyor oğlum. ve her gece en az 6-7 kere uyanıyor. gücüm dermanın kalmadı onu sakinleştirmeye çalışmaktan, çalışınca ne olacak bakalım annem istifa eder heralde çocuk bakımından
Gecmis olsun canim kiyamam mert pasaya yaa sende kotu olmussun insanin ici gidiyor istedigini yapamadiginda su memede uyuma isini calismaya baslamadan biberona cevirsen yoksa annen sakiblestirip uyutamaz cok zorlanir zaten beslenme icinde biberona alismasi lazim bilmiyom hic denedinmi biberonu kabul ediyomu

Ev en az 23 derece oluyor. Ben gun icinde cok sıkı giydirmiyorum hareket ettigi icin terliyo yatirirken de kisa kol citcitli çorap ustune de pamuklu tulum giydiriyodum ustune de 2 tane pamuklu battaniye ortuyodum ama sanirim ustunu acinca usudu hasta ettim cocugu. Bi de basi cok terliyo sirtina bakiyorum terli olmuyor surekli basinin altina bez koyuyorum. Bronsit degil bence burun akintisi yok nefes alisveriste sıkıntı yok burnu tikali degil atesi yok istahi iyi huzursuz degil sadece arada hırıltılı oksuruk geliyor pazartesi doktoruna goturucem simdilik peditus kullaniyorum durumu stabil ilerleme yok.

İnşallah önemli bişey yoktur. Benim minnoşumunda kafası çok terliyor. Başını koyduğu yer sırılsıklam oluyor.

Erkek cocuğuysa kafayı geç tutabilir. Ama yinede panik yapma bence sorun yoktur.

Çok üzüldüm minnoşa , bizimki ni gördüm sanki. Benimde operasyon olmam lazım beklemiyorum. Sırf bu yüzden. Bizimkide gece sürekli uyanıyor meme için. Geçer inşallah bu günlerde. Sağlıklı olsunlar da. Feda olsun onlara memelerimiz :)

Duzde tutuyosa sorun yoktur canim ya yamuk tuttugu zamanlar oyun yapiyodur bu cocuklar bi acaop bizimkide tikanmis gibi yapiyo tam mudahale edicem gulmeye basliyor boyun kisaligina hicc takilma ben 8 aydir oglumun boynunu goremedim kilolu ve fazlaca gidisi var zamanla buyudukce gorucez genede dr.gotur tabi..bu arada kizlar bizim 3.disimizde cikti masaallah hic anlamadan cikariyor gene tesaduf gorduk

Duzde tutuyosa sorun yoktur canim ya yamuk tuttugu zamanlar oyun yapiyodur bu cocuklar bi acaop bizimkide tikanmis gibi yapiyo tam mudahale edicem gulmeye basliyor boyun kisaligina hicc takilma ben 8 aydir oglumun boynunu goremedim kilolu ve fazlaca gidisi var zamanla buyudukce gorucez genede dr.gotur tabi..bu arada kizlar bizim 3.disimizde cikti masaallah hic anlamadan cikariyor gene tesaduf gorduk

Hadi hayırlı olsun. Inşallah bizimkide ağrısız sızısız kolaycana çıkar.

gözünüz aydın canım. inşallah hep böyle sıkıntısız atlatırsınız.

çok geçmiş olsun cnm, kıyamam kuzuya ya, kavuşmuşsunuzdur heralde ama çalışmaya başlayınca çok zorlanacak galiba Allah yardımcın olsun

hayırlı olsun bizimde 5 dişimiz var çok tatlı görünüyorlar ya sağlıklı dişler dileğiyle:)

bizim daha hiç dişimiz yok hatta belirtimiz bile yok. kaşınma ve salya aylardır var zaten onları saymıyorum. kızlar bana şans dileyin. yatır kaldır yöntemiyle uyku eğitimine başladım bugün. oğlumu ikinci uykuya yatırdım. ağlamak gibi bir sorunu olmuyo ama uzun da uyumadı. bakalım asıl geceyi bekliyorum ben. gecede 7-8 defa kalkan oğlumun uyanması azalırsa herkese tavsiye edice trayc hogg'u:)

X