2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463

Bu donemde oyuncaklarini atip cikardigi sesi duyunca kendileri bisey basarmis gibi hissediyorlar bilissel becerileri gelisiyor neden sonuc iliskisi kurmaya basliyolar onemli bisey yani biz sıkılsak da onlar icin eğlenceli basarma duygusu:) bizde de dis yok henuz ama bu siralar fazla mizmiz ve bana cok duskun geceleri de hala cok sık kalkıyor

Bizim oglan mama baba bubu emem evev gibi hece tekrarlari yapiyor bi de bu siralar yunus baliklari gibi çığlıklar atiyor diyorum twett atiyor bizimki:)

Ya ne guzel sen bu ek gida surecini iyi gecirdin ben hala tattiriyorum gibi doyumluk yemiyor 1 2 corba kasigi sonra yine emmek istiyor. Yogurdu da sevmedi zaten arada deniyorum yine de. Zamanla biz de oturturuz insallah.

Ya kizlar kusura bakmayin herkese tek tek cevap yazip sayfayi mesgul ediyorum ama coklu alinti yapi secip cevapla dedigimde hata veriyor siz nasil yapiyosunuz. Bugun misafirlige gittik 8 aylik oglu vardi cocuk baya emekliyor bi yerden tutup ayaga kalkip siraliyor ayakta desteksiz biraz durabiliyor falan. Kaynanam da diyor bizimki tembel falan benim oglan henuz desteksiz yeni yeni oturmaya basladi ama donme olayi hala tam degil sirtustu biraktigimda poposunun ustunde asagi dogru baya gidiyor. Ne bilim 8 aylik oldugunda bu kadar ilerleyecekler mi. Gerci her cocuk farkli bazilarinin motor gelisimi bazilarinin dil gelisimi daha ileri oluyor. Bu arada cocuk felci asisi icin istanbulda 6 ilce secilmisti biz gungorende oturuyoruz burda yapilmadi kaynanamlar fatihte orda yapiyolar zaten kaydimiz orda ikinci dozumuzu da hafta icinde yaptirdik sonucta her yerde suriyeli var artik.

Cano biz 6. Ayda yaptırdık çocuk felcini ağızdan bu ne ki anlamadım

Canım böyle bebekleri görünce insan stres oluyor doğru ama işte her bebek farklı dediğin gibi eninde sonunda olacak her sey inşallah.kızımda bu ara yuvarlanarak gidiyor azar azar.emeklemeyi de zorluyor ama gidemiyor tabi.desteksiz oturmayı da baya yapmaya başladı bikaç gündür az devriliyor artık.konuşma olayı da pek yok anca bağırıyor garip garip sesler çıkarıyor.gel gel yapmaya çalışıyor eliyle biz gösterdikçe çok tatlı Buarada çocuk felcinin 2.dozu da mı oluyormuş 6. Ayda yapılandan başka?

Kızlar yürüteç ten vazgeçtiğimi söylemiştim. Şimdide mama sandalyesi ne sardım. Siz aldınız mı. Hangisini tavsiye edersiniz
°ben chicco nun kini aldım canım cok memnunum özellikleri guzel yarım yatar pozisyonunda.yukselip alçalıyor,guvenlik en önemlisi,bir de alırken kızımı oturtmustu babası her mama koltuguna en cok bunda neseliydi.oylece aldık

Ben

Ben ucuz bişi aldım trıpper luna ebebekte 100 tl ama memnunum şimdilik annemin eve de kraft aldık ıkısı de aynı valla bi fark yok hatta bizim evdeki cok daha portatıf ve hafıf

sağolun kızlar, bu hafta sonu birini alıcam inş. Ne aldıysam çabuk sıkıldı :) umarım bundan sıkılmaz

Kızlar yürüteç ten vazgeçtiğimi söylemiştim. Şimdide mama sandalyesi ne sardım. Siz aldınız mı. Hangisini tavsiye edersiniz
Biz de joie ninkini aldık memnunum cok kaba değil diye almıştım bide kumaşı yıkamaya uygun diye.ön bacaklarınkinde tekerlek var arkada yok.4 tekerlekliler baya kaba duruyodu.yatar pozisyonu da var

sağolun kızlar, bu hafta sonu birini alıcam inş. Ne aldıysam çabuk sıkıldı :) umarım bundan sıkılmaz
ben ikea nınkiyi aldım. içine minderi vardı onu da aldım. evde bi de bir sürü özelliği olan 1000 TL civarında fiyatı olan bir mama sandalyemiz var. sonuç olarak ikiside de ancak mamasını yiyene kadar oturup sonra sıkılıyo.bence fazla paraya gerek yok. en nihayetinde içinde mama yiyo.ikeanınki hafif ve heryere taşınıyor. hatta aile ziyaretlerine bile taşımayı düşünüyoru ben:)

canım senin işin çok zor allah kolaylık versin arkadaşım.
belki de biraz daha ertelesen iyi olacak gibi tabii yine en doğru kararı verecek olan sensin arkadaşım.

oyy bu uyku sorunu çok zor. benimkine 3 aylıktan beri ananesi bakıyor.bu hafta ilk defa babane bakmak zorunda kaldı ve inanılmaz zorlandı ikisi de . birincisi düzeni değişti. ikincisi ne kadar onu görürse görsün yadırgadı. uyku saatlerinde yüzüne bakıp bakıp ağlamış. babane sonra dayanamamış annemi aramış. annemde hastaneden hemen oraya gitmiş. onu görünce sakinleşmiş. bizimki zaten normalde de zor uyuyor bu hafta hepten dengesi şaştı çocuğun. sen şimdiden kim bakacaksa günde bir iki saat bırak onlara alışsınlar birbirlerine arkadaşım.

maşallah kilosu da boyu da çok güzel.

yeni alacaklar icin bencede ikea alin rahatca yiyo onda cok para vermeyin derim zaten artik oturarak yemeleri gerekiyor yatarliya gerek yok bitek yemek yedirirken koyuyon zaten

yeni alacaklar icin bencede ikea alin rahatca yiyo onda cok para vermeyin derim zaten artik oturarak yemeleri gerekiyor yatarliya gerek yok bitek yemek yedirirken koyuyon zaten
benim büyük oğlanda vardı düşün o kaba saba olanlardan. ben onu bir arkadaşa verdim işim biter bitmez. çünkü cidden çok kaba idi bir de yer kaplıyor akıllara kıyamet şimdi ben de bakıyorum mama sandalyesi çünkü bunda da ihtiyaç var ve almam lazım seninde dediğin gibi çok ciddi paralar vermeye gerek yok. bunu da kullanıp yine bir ihtiyacı olana veririm sonra.

Holmer kids high Tech maxi Comfort 239 tl bu mudur canım
Evet canım o. Biz 190 a aldık kendi sitesini aradık oradan aldık. Yatabilir pozisyonların olması benim için önemliydi oğlum zor yiyen bir bebek mama gibi sıvıları daha yatar pozisyonda vermem gerekiyor yoksa döküyor ağzından. Öyle bi sorunu yoksa bebişinin ikea tarzı yatmayanlar da mantıklı fiyat açısından.

Kizlar bebislerinizi masa sandalyesine oturtum kasikla besliyorsaniz eger onunla ayni hizada oturup beslemeyin bu sekilde kafalarini asagi egiyorlar ve agizdan cikiyor hersey biraz yuksekte olun bebeginizden bolece kafasi kaldiriyor kasiktaki herseyi rahat aliyor

aramızda 4 gün varmış sizinle. ben bu ay götürmedim çünkü geçen ay ki kontrolde 8. ay da gelin demişti.
neyse 2 hafta sonra götüreceğim ben de bakalım o zaman ne durumda olucaz
benimki de 10 mart doğumlu. doktor grip aşısı için çağarmıştı bu ay. hoş çağarmasa da biz pek meraklıyız gitmeye. doktor bi kontrol etsin hem boyunu , kilosunu öğrenelim diye:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…