2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kızlar bebeklerınız heceleri soyluyor mu benımkı hiçbişey demıyor sadece bagırıo hayri gözlükgillerin yazısını okudum da 6:ay bıttıgınde soylemesi gerekırmiş ma ba ga gıbi bızim 7 ay bitti
benim bebiş bababa dedede falan diyor bide sürekli çığlık atıyor bi yere gittiğimizde herkes bize bakıyor çok komik oluyor, her bebek farklıdır ama bizimki de dönmüyo bile hala mesela

Benim oglan fisher dan aldigim renkli numarali kaplar,sekil atma kutusu ve renkli halkalarla oynuyor oturtum onune koyuyorum bayag bi sure ic ice koyuyo cikariyor oyuncak konusunda fikir olsun istedim
dur bende bakayım bende değişik oyuncaklar almayı düşünüyordum teşekkürler cnm

Kızlar yürüteç ten vazgeçtiğimi söylemiştim. Şimdide mama sandalyesi ne sardım. Siz aldınız mı. Hangisini tavsiye edersiniz

kızlar sizlere bişey danışmak istiyorum, çalışıp çalışmama konusunda çok kararsızım ben öğretmenim ve eğer çalışırsam 3 3.5 saat gideceğim okula, bu süre çok mu uzun bilemiyorum güven noktasında sıkıntı yaşar mıyım diye korkuyorum, henüz bakıcı bulamadık ama öncelikle benim çalışayım mı çalışmayayım mı ona karar vermem lazım. görüş ve önerilerinizi bekliyorum

kızlar sizlere bişey danışmak istiyorum, çalışıp çalışmama konusunda çok kararsızım ben öğretmenim ve eğer çalışırsam 3 3.5 saat gideceğim okula, bu süre çok mu uzun bilemiyorum güven noktasında sıkıntı yaşar mıyım diye korkuyorum, henüz bakıcı bulamadık ama öncelikle benim çalışayım mı çalışmayayım mı ona karar vermem lazım. görüş ve önerilerinizi bekliyorum
canım eğer bebeğe bakacak annanne-babanne-hala-teyze gibi güvenilir biri varsa çalışman uygun olur bence, benim annem bakacağı için şanslıyım.ama uzun süre bakamayacak 1.5 yaşına getirecek. sonra bakıcıya verecem mecbur ama en azından biraz büyümüş olacak. şimdiki haliyle bakıcıya veremem daha çok küçük. tabi karar senin. okula gitme saatin azmış aslında o süre zarfında hiç yok mu tanıdık iyi biri bakacak? ben sabah 8 de gidecek 1.5 saat erken çıkacam işten yani 2.5 da falan çıkacam.aslında bana uzun süre ama en azındna gözüm arkada kalmayacak

Bizimki maalesef emzıkle uyuyor sallama fılan kar etmıyor

yürüteç almaktan vazgeçtim. Ben kendim için kolaylık olsun istiyordum. Ama bebeğim kısa süre oturacaksa gerek kalmadı. Koltuk kenarlarına tutarak yürümesi daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Cevaplarını için. Teskurlr

Ben genelde memeye unutuyorum. Yanıma alıp emziriyorum. Bir bakmışım ikimizde uyuşuz :)

Emzik ne yaptımsa almadı uyuma şekli gün gün değişiyor önceleri yan çevirip sırtını vurup piş piş deyince uyuyordu yaklaşık 2 aydır ana kucağında sallayıp uyuyordu 3 gündür onda da uyumuyor akşam 8 den 11 e kadar salla emzir ağla salla emzir ağla kriz yaşıyoruz uyuyo 2 dk :) diş döneminde olduğu için uyku eğitimidr vermiyorum ama güttikçe zorlaşıyorrrrr

Benimki de demiyo sadece dudaklarını büzdürüp puıı diye tükürük çıkartıyor doktora sordum her bebrk farklıdır dedi sonra da sussun dersiniz dedi

bizim alttakiler 4,5 aylıktı çıktı. şimdide de üsttekiler geliyor imdattttt diye bağırasım geliyor bazen

ahahaaaa aynen oturtuyoruz pat atıyor kendini öne doğru illa ayağa kalkacak

ben emeklemeden yürüyecek diyorum bakalım

ikisini de hiç yatırmadım hem ezeriz korkusu hem de düşerler bir şey olur korkusu

inan ben verdim alıyor ama bu dönemde ne emzik fayda ediyor ne kucak, ne pışpışlama, ne ayakta sallama ne de son çare çarşafta salla yok ne yaparsam yapayım sakinleşmiyor sakinleştiremiyorum bu yüzden pişman olma hem sizin diş sıkıntınız da varmış çok da tuhaf değil

her çocuk farklı canım bu yüzden başkalarının çocukları ile kıyaslama yapma.
sadece sen onunla sürekli konuş

benimkide sürekli uyanıyor ve emmek istiyor bende yatarak emziriyorum böyle tabi daha rahat ama nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum, annem büyüdükçe geceleri daha çok emmek ister demişti galiba öyle oluyor

aynen cnm emzirmeden dalmıyor malesef
sağolun kızlar gerçekten nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum, 2 yaşına gelse de yine de emerek uyumak isterse ne olacak, mecbur alışacak birgün emmeden uyumaya ama baya zor olacak galiba. gece uyandığında bazen inat ediyorum emzirmeden uyutacam diye denemediğim yol kalmıyor en son uykusu da kaçıyor öyle oturup oyun oynuyoruz gecenin bi yarısı.lavandula canım ben aslında yürütece karşı biriydim. ama bizim oğlan o kadar çok ağlıyor bağırıyor ki anlatamam. bir gün eşimle iyice bunalıma girdik kendimizi bebeco mağazasında bulduk :KK48: ama işe yaradı susuyor ona koyunca. yani ben yürümeye alışması maksatlı almadım susması için aldım. geçen gün oturdum onu izliyordum yürüteçle gitti gitti yerde saksıda büyük bi canlı çiçeğim vardı onu bi avuçladı elinden zor aldım kopardı baya kerata : )

canım eğer bebeğe bakacak annanne-babanne-hala-teyze gibi güvenilir biri varsa çalışman uygun olur bence, benim annem bakacağı için şanslıyım.ama uzun süre bakamayacak 1.5 yaşına getirecek. sonra bakıcıya verecem mecbur ama en azından biraz büyümüş olacak. şimdiki haliyle bakıcıya veremem daha çok küçük. tabi karar senin. okula gitme saatin azmış aslında o süre zarfında hiç yok mu tanıdık iyi biri bakacak? ben sabah 8 de gidecek 1.5 saat erken çıkacam işten yani 2.5 da falan çıkacam.aslında bana uzun süre ama en azındna gözüm arkada kalmayacak
tanıdık biri olsa sıkıntı değil zaten ama yok işte doğudayız biz hiç güvenilir birini tanımıyorum bu yüzden çok kararsızım zaten yoksa çalışmak banada iyi gelir gibi geliyor teşekkür ederim canım fikrin için bakalım hayırlısı neyse o olsun sen uzun kalacakmışşın işte o kadar süre emzirmeden durur mu ki yoksa öğle arası falan gidip gelecek misin, yazık bu çalışan annelerin çocuklarına ya inş güzel olur

kızlar bebeğim oyuncaklarını bile bile atmayı öğrendi. eline geçen herşeyi yere atıyor bide almamızı bekliyor bazen çok sıkıcı olsa da çok da tatlı oluyor :KK70: bu arada dişlerimizden ses seda yok hala. iyice zorlaştı bugünlerde çok ağlıyor bi çıksaydı hayırlısıyla.sizin dişler ne alemde bizimki gibi çıkmayan varmı hala? :KK55:

Bizimkide eline ne gecerse yere atiyo.alttan iki disi cikti.ama baya zorlandi .cok huysuzdu

tanıdık biri olsa sıkıntı değil zaten ama yok işte doğudayız biz hiç güvenilir birini tanımıyorum bu yüzden çok kararsızım zaten yoksa çalışmak banada iyi gelir gibi geliyor teşekkür ederim canım fikrin için bakalım hayırlısı neyse o olsun sen uzun kalacakmışşın işte o kadar süre emzirmeden durur mu ki yoksa öğle arası falan gidip gelecek misin, yazık bu çalışan annelerin çocuklarına ya inş güzel olur
sizin de Allah yardımcınız olsun canım. zor gerçekten çok üzülüyorum çalışan annelerin çocuklarına. ben nasıl bırakıp işe gidecem bilmiyorum çok özlerim hem sürekli emmek istiyor, çorbasınıyedirsem bile hemen ağlıyor emzirince susuyor, psikolojik yani, açlıktan değil. benim ki gerçekten uzun süre. sabah 7 de evden çıkacam, öğlen 3 de evde olacam. tam 8 saat :KK43: 1 ay sonra başlayacam o yüzden şimdiden emmeyi azaltmaya çalışıyorum çoğunluk çorba meyve kahvaltı falan vermeye çalışıyorum. uyku meselesini ne yapacam bilmiyorum emmeden uyumuyor annem nasıl uyutacak bilmiyorum, sanırım ilk zamanlar baya ağlar sonra alışmak zorunda : (

Benim oglan fisher dan aldigim renkli numarali kaplar,sekil atma kutusu ve renkli halkalarla oynuyor oturtum onune koyuyorum bayag bi sure ic ice koyuyo cikariyor oyuncak konusunda fikir olsun istedim[/QUOTE

Cnm oyuncaklarin resmini atarmisin bende ole bisey almak istiyom.bide sende almistin sanirim oyun mati ustunde oynuyomu.bizimki hic oynamyo cikartiyo agzina aliyo.hic ilgisini
Benim oglan fisher dan aldigim renkli numarali kaplar,sekil atma kutusu ve renkli halkalarla oynuyor oturtum onune koyuyorum bayag bi sure ic ice koyuyo cikariyor oyuncak konusunda fikir olsun istedim

Cnm oyuncaklarin resmini atarmisin.bende oyle bisey almak istiyorum.sanirim sende oyun mati almisttin.senin bebis oynuyomu.bizimki cikariyo agzina aliyo.hic ilgisini cekmedi

Cnm oyuncaklarin resmini atarmisin.bende oyle bisey almak istiyorum.sanirim sende oyun mati almisttin.senin bebis oynuyomu.bizimki cikariyo agzina aliyo.hic ilgisini cekmedi
Mati koydum canim bizimki emekleme safhasinda diye kaldirdim cunku dizleri kayiyor emekleyemiyor daha sonra koyucam.bu arada biz kontrolden geldik 9600 olmus kilosu boyuda 72 cm.olmus artik izgara tavuk.balik.sulu yemekler yapip vericem durunlar bole.he birde istanbulda olan arkadaslar icin soluyorum suriye akini oldugu ve cocuk felci hastaligi tasidiklari icin yeni asi cikarmis devlet saglik ocaklarindan agiz yoluyla yaptirmamiz gerekiyomus.

Mati koydum canim bizimki emekleme safhasinda diye kaldirdim cunku dizleri kayiyor emekleyemiyor daha sonra koyucam.bu arada biz kontrolden geldik 9600 olmus kilosu boyuda 72 cm.olmus artik izgara tavuk.balik.sulu yemekler yapip vericem durunlar bole.he birde istanbulda olan arkadaslar icin soluyorum suriye akini oldugu ve cocuk felci hastaligi tasidiklari icin yeni asi cikarmis devlet saglik ocaklarindan agiz yoluyla yaptirmamiz gerekiyomus.

Maşallah Allah nazarlardan saklasın bizimki zayıf 8700 kılo 72 cm boy gerçi babası da zayıf:) aşı için hiç aramadılar saglık ocagından

Kızlar;
Bugun oğlum cok ama cok huysuzdu gece 3 saatte bir uyandı sbh 7den akşam 7 bucuga kadar sadece 1 saat uyudu ve sureklı agladı ne yapacagımı şaşırdım bizim dişlerimiz daha cıkmadı acaba diş mi diye düşünüp eline pırasayı verdım bayıldı bi kaşıması var parçaladı pırasayı kaşı kaşı sonra bırden sakinleşti ama cok az yedi sürekli mızmız

Maşallah Allah nazarlardan saklasın bizimki zayıf 8700 kılo 72 cm boy gerçi babası da zayıf:) aşı için hiç aramadılar saglık ocagından
Yok canim zayif degil benimki iri kiyim bizide aramadilar her saglik ocagi yapmiyo dedi doktorumuz ozel hastanelere vermemis devlet dr.bulabildiginiz bir saglik ocaginda yaptirin dedi aricam yarin bagli oldugumuz yeri yapiyolarmi diye ya zaten karmalarin icinde var olduk yani hepimiz iyice korkuttu bu is bizi ozelikle bu ara cogaldi bizim semtte avmlerde allah korusun bebislerimizi bi sure avmlere gitmeme karari aldik

Birde kizlar dr.artik yemek yapip yedirebilirsin dedi mesela sulu kofte bezelye yemegi catalla ezip ver dedi yaninda yogurtla puturlu yiyo cunku benim oglan.yarin balkabagi tattircam sonrada corbasini yapicam cok faydali bebislere.izgara kofte balik yedir dedi corbasini falan yap dedi gunluk menumuz sabah kahvalti oglen yemek+yogurt aksam corba isler cogaldi

Kızlar;
Bugun oğlum cok ama cok huysuzdu gece 3 saatte bir uyandı sbh 7den akşam 7 bucuga kadar sadece 1 saat uyudu ve sureklı agladı ne yapacagımı şaşırdım bizim dişlerimiz daha cıkmadı acaba diş mi diye düşünüp eline pırasayı verdım bayıldı bi kaşıması var parçaladı pırasayı kaşı kaşı sonra bırden sakinleşti ama cok az yedi sürekli mızmız
Canim sana bir jel oneriyim rahatlatiyor ama tabi dr.sorarsin gene dentinox jel.disler gelirken surekli mizmizlar zor bi surec hayirlisiyla atlaticaz insallah

X