2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Biz de joie ninkini aldık memnunum cok kaba değil diye almıştım bide kumaşı yıkamaya uygun diye.ön bacaklarınkinde tekerlek var arkada yok.4 tekerlekliler baya kaba duruyodu.yatar pozisyonu da var

yeni alacaklar icin bencede ikea alin rahatca yiyo onda cok para vermeyin derim zaten artik oturarak yemeleri gerekiyor yatarliya gerek yok bitek yemek yedirirken koyuyon zaten

Yardımlarınız için sağolun canlar. Ben ağır bişi istiyorum. Bizimki kıpır kıpır. Düşmesin beboşum.

Esracım o kadar uğraştım bende bebe bisküvisi yapmıştım. Ama Yemedi benim minnoşum. Sevmedim heralde. O yüzden hazırlardan almayı düşünüyorum

Çocuk felci aşısına cevap alamadım arada kaynadıysa son kez bidaha sorayım 6. Ayda ağızdan çocuk felci yapılan var mı? Birde bu aşı kaç doz oluyor ki?

Biz ilkini 3. Ayinda yaptirdik 2. Dozu 13 ekimde yaptirdik agizdan 2 damla. Karma asinin icinde var mi bilmiyorum salgin dolayısıyla ayrica yapildi bizim.

Merhaba ben araniza yeni katildim.2012 ocak erkek ve 2014 mart 17 kiz annesiyim.sizinle bilgi alisverisi yapmak istiyorum.kizim 8 kilo ve 69 cm. gelisimi geride sanirim.anne sütü aliyor ayrica ek gidalara gectik üc ögün yemegini gayet iyi yiyir.kahvalti yaptiriyorum.çorbalarini yapiyorum aksam yogurt ya da muhqllebi yapip uyutuyorum beni de emiyor ama yine de kilo alamiyor faxla.ne yapsam acaba? Oglumun gelisimi %97 lerdeydi.bu öyle degil.gelisimde farkliliklar var tabi ama elimden gelen her seyi yapmama ragmen almiyor iste.
Ayrica motor gelusimi de şu şekilde.tam tur dönebiliyor sürünmek icin poposunu kaldırıyor ama sürünemiyor.dönerek ilerliyor kolayi seciyor abisi 10 aylikken yürümüstü.desteksiz tam oturamiyor düşüyor. Ayrica 2 tane dişimiz var.
Dil gelisimi ciğliklardan ibaret. Bir de vuuuu yapiyor. Ann gibi bi sey diyor.
Biraz uzun oldu kusura bakmayin.sizlerinki ne alemdeler.gecmis cok uzun olduugu icin okuysmadi ama bubdan sonnra muhabbetinize dahil olmaya calisacagim.evde oldugum sürece.ögretmenim pek vaktim olmuyor.bir de iki cocuk cok zor.

meslektaşmısız canım .gercekten hem okukdaki bücürler hem bebek ev vs.zormuş.benim kızım 23 subat dogumlu o da 8200gr ve 69 cm geride ama çok önemli görmedi doktor.hareketli ama hebüz emeklemeye başlamadı dönüyor ayak çırpıyor sürekli.konusmalara gelince sadece ses ve heceler cıkarıyor.mama ile beslendi bir sure simdi ek gıda ve mama.ben de ara sıra kafaya takıyorum ama doktor normal diyor.kızımın yemesi güzel sadecw et suyu vb corbaları pek yemek istemiyor.

ayyy esra sen de bendensin. bende herşeyi kendim yapıyorum. cici bebe yi bende düşündüm yapmayı fırsat bulamadım. sen denediysen bize de tarif yazarmısın. bende bu akşam küçük bir deneme yapıcam inşallah güzel olurda sever bizim bücürler. ekmek olayına da bir ara kafayı takmıştım şimdi hepten vazgeçtim. bir de herşeye yetişememek ve düşünüp durmak beni çok yoruyor....

Çocuk felci aşısına cevap alamadım arada kaynadıysa son kez bidaha sorayım 6. Ayda ağızdan çocuk felci yapılan var mı? Birde bu aşı kaç doz oluyor ki?
evet canım. bizde 6. ayda yapıldı. cevap biraz geç oldu kusura bakma

Pardonnnn kizlar haberlerde soylenen ROTAVIRUS salgini vardi ya yanlis yazmisim
pofffff ikisine de ikişer doz yaptırdım

kızlar merhaba, uzun süredir girmiyorum buraya. inanın zamanım yok o kadar yorgunum ki emeklesin diye heveslenmeyin. kızım emekliyor bir süredir ve evde artık gitmediği nokta kalmadı. sürekli peşindeyim. geçen aylarda yoruluyorum sanıyordum ama yanılıyormuşum. asıl şimdi bittim. koltukların oturulan yastıklarını bile çıkardım barikat yaptım güya. sürekli tırmanmaya çalışıyor. bazen düşüyor. bıraktığım yerde hiç durmuyor hep bir yere emekliyor ve hep kendi alanının dışına çıkmaya çalışıyor. diş de çıkarmadı henüz. sadece telefonum ve kumanda da dahil hatta bazen kafamızı çeviriyoruz terlik ağzında filan, her şeyi yemeye çalışıyor.
ne yemek ne mama yapamıyorum. dolayısıyla hala mamaya geçemedik. biraz da yorgunluktan zayıfladım. sütüm azaldı. bakalım yürüyünce ne olacak. o yüzden hiiiiç acele ettirmeyin bırakın dursun yerinde :)
bizimki hiç hecelemiyor bu arada. sadece bol bol çığlık.

MononokezYürüteç alsan kuzenim almıştı biraz olsun rahatlamıştı bizimki de sürünüyor çamaşır sepetine koyuyorum içine de ouncakları yığıyorum ya da mama sandalyesine öyle yemek yapıyorum kumanda şarj aletleri kablolar ilgi alanı ...mama derken ek gıda demeye çalıştın galiba

evet canım ek gıda. yani henüz bişey veremedim. tek tük. onları da yemiyor. ne yapacağım bilmiyorum. eşim de yurtdışında uzun süredir. tek başıma yetişemiyorum. annem gelecek birkaç gün sonra rahatlarım belki biraz yürüteç sorayım bir doktoruna ne diyecek. alırım olmazsa çünkü tuvalete bile gidemiyorum kabız oldum söylemesi ayıp gitmeye gitmeye. arada biri gelince hemen duşa filan giriyorum. öyle hallediyorum. gerçekten emekleyince zorlaştı epey.

mama sandalyesi almadım henüz. belki onu alınca rahatlarım ben de. bumbo koltuk var ama onda da eğilip her yere uzanıyo korkuyorum düşecek gibi oluyor.

allah kolaylık versin canım. bende diyorum emeklemeden yürüse keşke diye çünkü emekleyince kontrol çok daha zor. bir de tek başınaymışsın hepten yorucu senin için.

Ahh canim hic bisey yapamadim biliyosunuz benim oglan mamaile besleniyodu 2 gundur kesinlukle biberonu agzina alniyor kafayi yedik kasikla olan herseyi silip supuruyor haftasonu oldugu icin dr.aramadim bu sabah sordum yedigi hersey kat gun icibde en az 250 ml.ver dedi tabi mamada olan suyu almamis oluyor dr.bisey olmaz sık sik su icir dedi elimde biberonla geziyorum offf biz nezaman rahata ericez.....bu arada ogunlerimiz kahvalti.meyve.corba.yogurt.muhallebi oldu hepside az az mamali

Ohhh masallah kisceye valla o hirs var onda yakibda ayaklanir gozlersen belli besikteki fotoya bayillldimmm tam yemelik ama seni mahvediyor benimkide yeni adet cikardi biberon almiyor full kosturmaca ek gida hazirla beynim dondu artik bu arada ise baslicak olup biberobla anne sutu yada mama verecek arkadaslar varsa simdiden alistirmaya bakin almayabilir kasiklada iciriomiyoki cok sulu

Benimki suluğundan ıhlamur bile zor içti geçen gün.biberona alışkın olmadığı için sanırım

aaaaaaaa acaba biberonu neden reddediyor esra sonrası için tabii büyük kolaylık hani süt falan içmeye başlayınca.
acaba sen bir de bardakla içirmeyi mi denesen. belki de denedin bilmiyorum ama aklıma ilk bu geldi.

evet ben ilkinde sorun yaşamıştım kesinlikle emzik ve biberon almamıştı. sonrasında alıştı ama gel sen bana sor nasıl alıştığını

Benimki suluğundan ıhlamur bile zor içti geçen gün.biberona alışkın olmadığı için sanırım
olsun sen dene yine alışabilme ihtimali hala yüksek
bir blog sayfasında okumuştum. çocuğa 9.ayda emziğe alıştırmış kadın bu yüzden denemeye değer bence

ayy kıyamam bebişine canım ya yeni insanlara alışmaları zor oluyor gerçekten. benimki de heralde anneme bakıp bakıp ağlayacak uykusu geldiğinde. annem 11 inde gelecek ben 15inde başlayacam işe canım malesef öyle çok vaktimiz olmayacak alıştırmak için. 8 saat ayrı kalacam yavrumdan yaa off şimdiden allah kolaylık versin hepimize. sen kaç saat ayrı kalıyorsun canım? süt sağıp bırakıyor musun? ben bırakmayı düşünüyorum

bugün öğlen kendime karnıbahar yemeği yapmıştım kızlar, tuzunu atmadan minnoşuma ayırdım çatalla ezdim yedirdim . sevdi çok şükür. içinde salça vardı ama ev salçası ve az miktarda o kadarı önemli değil zaten. bu arada ilk lokmada boğazında kaldı ters çevirdim sırtına vurdum falan off nasıl korktum baya kızardı morardı falan gerisini yedirmeyeyim diye düşündüm ama Allaha emanet diyerek dua ede ede yedirdim valla ne kadar dikkat etsek de arada kaçıyor. inşallah birşey olmaz. büyük tanelere alışsın istiyorum çok fazla ezmedim ondan da oldu galiba

bu arada çarşamba günü oğluşumu sünnet ettiriyoruz, bir arkadaş tavsiye etmişti tekden hastanesi musa özdemir diye ona götüreceğiz. inşallah sorunsuz atlatırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…