2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Oglum gunduz 2 ya da 3 kere 1er saat uyuyor aksam da 7bucuk 8de aksam uykusuna geciyor gündüz rahat uyutuyorum 10dkda falan besiginde salliyorum uyuyor ama aksam uykusu biraz zahmetli oluyor yarim saati buluyor uyumasi ve cok agliyor uykuya gecerken. Boyle olunca kendi kendine uyumak icin cok daha fazla aglayacak ve saatler sürecek ben de ona dayanamam sanirim. Buyume ataklarinin oldugu donemler varmis 6 bucuk ay da bunlardan biri ve daha uzun suruyomus bu donemde daha cok emiyolar ve sık uyaniyorlarmis. Yoksa gecede 2-3 kere kalkardi benim oglum su siralar saat basi uyaniyor ondan diye dusunuyorum. Dayanamayacagim duzeyde olsa ben de uyku egitimini dusunebilirdim belki. Ama uyku egitimi psikologlar arasinda tartismali bir konu bazilari kendi kendine uyumayi ogreniyor diyor bazilari bebek artik ebeveynlerinden karsilik bulamadigi icin aglamamayi ogreniyorlar bu da guven duygularını zedeliyor diyor.

O yüzden her ben psikologlar dan çok annelerin karar vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bir bebeği annesinden daha iyi kimse taniyamaz. Anne kararı önemli bence. Ben dediğim gibi kızıma uyku eğitimi verdim. Hem çok istahsizdi kilo alımı iyi değildi. Hemde sallamaktan sersemledigi için uykuya geçebiliyor du. Doktor o kadar sallamanin çocukta hipetaktivite ye neden olabileceğini söyledi. Önce sallamayi bıraktık. 1 ay sonra uyku eğitimi ne. Uyku olayında en etkili şey rutin bir düzen oturtmak. Büyüdükçe bu rutin değişti ama hala var. Önce dış fırçalama sonra pijamalari giyme sonra hikaye okuma sonra sarilma ve yatağa bırakma şeklinde devam ediyor şimdi. Bu döngü başladığında sonunun yatak olacağını biliyor.

ben de sallamayı bıraktım. önce biraz ağladı ama şimdi emziğini ağzına veriyorum, uykusu varsa hemen bana doğru dönüp yüzümle oynamaya başlıyo ama tabi uyandığında da beni yanında arıyo.bi de bu durum son bi kaç gündür gece uykularında değişti:) peki uyku eğitiminden sonra (8 aylıkken verdim demiştin dimi) yeni başladığın dönemde gece uyanmaları nasıl oldu?kesintisiz ya da en azından 4-5 saatlik bir uyku oldu mu?

Genic Merhaba. Uzun zaman oldu gorusemedik. Ben vrerdim canım ilk kızıma. O zaman çok atastirmistim. Çocuklar uykuya daldiklari yerde değilde başka bir yerde uyandiklarinda değişikliği farkedip uyaniyormus diye okumuştum. Yani örneğin anne kucağında uykuya dalan bir bebek uyku esnasında dönerken filan uykuya d aldığı andaki yerden başka bir yerde olduğunu hissediyormus. Boyle olunca uykusu kaciyormus. O yüzden kendi yatağında uyumaya alisan bir bebek gece uyanmalarinda da sıkıntı yaşamıyor genelde. Kendinden düşün gece kendi yatağında uyuyup da arada başka bir yerde uyanirsan sende tamamen uyanirsin ve yeniden uykuya dalman zor olur demi.

Sabaha kadar kesintisi siz uyudu. Aksam yedirip yatiriyorduk. Gece o uyanmadan bir kez besliyorduk. Uyanmasini beklemiyordum yani. Sabah 6 _ 7 gibi uyaniyordu. Hala oyle aksam yemegini yiyip yatiyor saat 9 dan sabah 7_8e kadar uyuyor. O zaman bizim doktor anne sütu ne kadar onemliyse uyku da o kadar onemli demisti. Mutlaka her bebek aynı degil ama bence en kizim için en iyisi oldu diye düşünüyorum.

Bu arada sallamayı bırakmakla çok iyi etmissin. Biz 8 ay boyunca saatlerce salladık. Gerçekten sallanmaktan sersemledikleri için uyuyorlar diye düşünüyorum.

Oglumu 8 de uyuttum hala uyuyor gece uyandiginda da emziriyorum uyumaya devam ediyor emmesi de kisa suruyor 10 dk falan birakinca yatagina koyuyorum uykusuna devam ediyor yani gece uyanip beni ayaga dikmiyor ya da sallamiyorum geceleri oyle olsa ben de uyku egitimi falan dusunurdum heralde ben uykusunu aldigini dusunuyorum

Kizlar benimki bronsit oldu antibiyotige basladik,gece benimki de devamli uyaniyordu,simdi burnundaki sumuktrn ve arada gelen oksurukten hic uyumaz oldu.ek gidayi cok az aliyordu,hasta oldugundan beri onu da almiyor,devamli emiyor.zaten nesesi de yok eskisi kadar hastalik yuzunden

kesinlikle uyku çok önemli. uykusunu alamayınca sürekli mız mız oluyo zaten. ne yemek istiyo ne oynamak. sanırım uyku eğitimini denemeliyim ama kayınvalidemlere gidicem, gidip döneyim başlarım artık
bence de seninki uykuyu alıyordur. ben bizimki gibi sürekli uyanıyor ve uyumuyor sandım
çok geçiş olsun canım.

Çok çok geçmiş olsun canım. Gerci Doktor söylemiştir mutlaka da burun için okyanus suyu ve çekme işlemi çok işe yarıyor. Aksatmadan yaparsan en azından burnu rahat eder bebis in. Tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah.

Daha öncede yazışmıştık uyku konusunu en hala bir çözüm bulamadım o kadar çok araştırıuorum ki o kadar çok kaybak okudum ki ama bir ilerleme kaydedemedik ,,, ı gündüz bir sıkıntı yok onu bir şekilde oturtturdum misafir gelmediği yada bir yere gitmediğimiz süre ce a ya memede uyuyo ana kucağına koyuyorum ya da esnediği anda ana kucağına koyup iki dakka ninni uyuyor ama akşam uykusu ikimizde harap oluyoruz uyku sinyallerini alıyorum o ara çok aç oluyor emziriyorım biliyorım bu yanlış ama tam tersi yapamıyoruz çok denedim uyuyor memede ana kucağına koyuyorum uyuyo gdiyorım 5 dk sora ağlama tekrar sallamayı denedim boynumu emiyor kucağımda sallamayo denedim yatağına koyup bırakayım dedim dönüp durmaktan uykusu açıldı üstüne ağlama krizi hiç susmadı cidden inatlaşıyor bu arada kayınvalidemlerdeydim iyice sallanmaya alıştı sallanmaktan sersem oluyo bence çocuk farkındayım sallamayınca da gündüz uykusu sadece 10 dk ana kucağında 40 -45 dk uyuyor bir de bu ara burnu akıyo diş de geliyo sanırım uyku eğitimi için uygun zaman değil sanırım ama davranışları kemikleşiyor uykuya nasıl dalacağıno bilemediği için sorun yaşıyor uykuya dalması 2 saati buluyor iyice yoruluyor kuzum ne yapmam gerektiğini bilmiyrum ....

Cok gecmis olsun havalar biraz tuhaf bizimkinin de arada burnu akiyor hafif oksuruk oluyor hemen surup veriyorum ilerlemesin diye. Burun aspiratoru var böyle hortumu falan var sen nefesinle cekiyosun o baya rahatlatiyor serum fizyolojik yap ardindan aspiratorle cek ihlamur da verebilirsin bol bol emzir gecmis olsun

Canım zaten yeterince arastirmissin. Annelik icgidulerinle okuduklarini birlestirip bir yol bulursun eninde sonunda. Eğer diş sıkıntısı varsa uygun bir zaman olmaz bencede uyku eğitimine başlamak için.

Kızlar yardımmmmmm !!!! Kaos durumundayım inş . Anlatabilirim şimdi biliyorsunuz kayınvalidemlerdeydim yaklaşık 2 hafta önce . Kızımın dudağın iç kısmında beyaz kabartılar vardı ben dedim pamukçuk onlar dedi pamukçuk yeni doğanda olur dudağını emiyor ondan ben de önemsemedim :!!! Bu arada sol göğsümün koyı renkli kısmında kabartılsr oldu kızım solu almamaya başladı şimdi o kabartıları indirdim çok şükür alıyor ana şimdi göğüs başında minik beyaZ noktacıklar var fark ettim ki kızımın
Eğer doktorunuz bebeğinizin gelişimini normal buluyorsa devam etmeyin mama vermeye, zorunlu olmadikça mama vermeyin emziriyorsunuz anne sütü en büyük mucize
Mama dediğiniz şey malesef ki katkı maddeli mecbur kalınması halinde tabiki verilecek yapacak bir şey yok ama elalem bebeğinize zayıf dedi diye verilmemeli.
Bırakın onlar kendi bebeklerine ne istiyorlarsa versinler.
dilinde beyaz lezyonlar vardı 3 gğndür karbonatlı suyka siliyorum mantar ilacı vrrdi doktoru onu da kullanıyorum azalacağına iyixe arttı üstüne burnu akıyo burun aspiratörü ile çekmemede izin vermiyo hem pamukçuk hem burnu tıkalı olduğu. İçin emmiyor çekip çekip bırakıyo .. Dudağını emiyo çekip... İyice uykuda daha iyi emiyo üstüne pişik oldu tek başımayım üstüne herkes beni suçluyo bütğn bunları ben yapmışım kızıma ((( ne yapayım

Mrb kızlar ben aranızda yeniyim . Kızlar kızım geceleri cok terliyor vücudu buz gibi oluyor .ne yaptıysam çözüm bulamadım ince giydiriyorum gene terliyor ve şimdi hasta oldu öksürük ciğerlerine indi antibiyotik başladık . Siz bebeklerinizi nasıl giydirip uyutuyorsunuz Terleyince ne yapıyotsınuz

Cnm geçmiş olsun öncelikle .. Sonuça çoçuk bunlar illaki hasta olacaklar . Sen çoçuğunu iyileştirmeye bak Cnm . Ağlasada burnunu temizle bnm kızımda çok ağlıyor burnunu temizlerkem ama onların iyilikleri için Cnm

Kızım da 3 gündür nezle bizden bulaştı malesef.dr götürdük şükür ki ciğerlerine inmemiş sadece nezle dedi. Serum fizyolojik kullanıp aspiratörle çekiyoruz.önceden kolay çekiyorduk,şimdi durdurmuyo ama mecburen çekiyoruz yoksa nefes alamıyor yavrum.damlayı damlat biraz bekle bebişi oturtup öyle çek daha iyi geliyor sümükler.ben eşime tutturup öyle çekiyorum yoksa mecbur tek yapıyorum ama rahatlıyor.birde gece burnu tıkanıyodu cold mix diye damla var nefes açıcı yakasına yada yatağına damlatıyosun bikaç damla o da rahatlatıyor.dene istersen

Kıyafet meselesi evin sıcaklığına göre değişir.bizim ev sıcak ondan uzun kollu çıtçıtlıyla altına ayaklı pijamalardan giydiriyorum.kafası zaten terliyor emzirirken normal sanırım

İyileşmesi için elimden geleni yapıyorum burun temizlemesi bi şekilde yapıyorum ... Herşey üst üstte geldi yoruldum sanırım

Geçmiş olsun size de yazdıklarınızın gepsini yapıyorum ama geçmedi burnu açıyorum bir şekilde ama pamukçuk daha inatçı çıktı hiç ağzını açmıyor temizlemem için ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…