2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Benim kızımda sofraya oturunca herşeye saldırıyor ben vermiyorum eline o istiyor ki kaşıkla oynayım tabakla oynayım aslında derdi yemek değil kahvaltıya bilerek başlamadım ek gıdaya başladığımızdan beri yüzü al al pul pul oluyor neye alerjisi olduğunu çözemedik bir türlü kayınvalidemler dışarıya çıkınca oluyor sedi ama şimdiye kadar olmadı yaklaşık bir aydır ara ara tekrar ediyor önce onu çözmeye çalışıyorum :)

canım seni çok çok iyi anlıyorum. Bende acaba çok mu geç kalıyorum ek gıdaya diye kendi kendime kaygilaniyorum. Dedigim gibi ağırlıklı olarak anne sütü almaya devam ediyor kızım. Ama eninde sonunda katı gıdaya geçecek ler. O yüzden rahat olmak lazım.

Bu gün kızıma patates ve Havuçlu çorba yaptım içine sulandirmak için anne sütü de kattim ama hiç sevmedi :) Bikmak yok denemeye devam.

Bu arada bayrama da girdik resmen herkese colugu çocuğuyla sağlıklı mutlu bayramlar diliyorum.

Ayy çok yazdım ama baloncuktan haberi olan var mı? Eşi ile sorunları vardı. Ne zamandır gelmedi merak ediyorum. Umarım her şey yolunda dır.

Merhaba kimse yok buralarda artık. Özlüyorum birikmiş sayfa okumayı. Nerelerdesiniz bebisler nasıl ?

Merhaba kimse yok buralarda artık. Özlüyorum birikmiş sayfa okumayı. Nerelerdesiniz bebisler nasıl ?
Herkes tatilde ondan gelen yok. Bende anca fırsat buldum bakmaya.bende ek gıdayı düzenli vermeyenlerdenim ama kızım maşallah yemek istiyor bizi yerken görünce. Şimdiye kadar az şey yedirdim Allaha şükür yedi. İnşallah düzenli yemeye başlayınca da yer.

Ayy çok yazdım ama baloncuktan haberi olan var mı? Eşi ile sorunları vardı. Ne zamandır gelmedi merak ediyorum. Umarım her şey yolunda dır.
Baloncuk da bayadır gelmiyor ama en son araları kötü değildi eşiyle yanlış hatırlamıyorsam.bebişe de annesi bakmaya gelecekti işe başlayınca

Inşallah canım. Ilk kızımda çok çektim. Hala da her şeyi yemiyor. Yemeyen çocuk çok zor. 10 ekimde 7 aylık olacak bizimki. Kahvaltı ya başlayacağım bir kaç güne.

Inşallah canım. Ilk kızımda çok çektim. Hala da her şeyi yemiyor. Yemeyen çocuk çok zor. 10 ekimde 7 aylık olacak bizimki. Kahvaltı ya başlayacağım bir kaç güne.
beni oğlum da aynı gün doğdu. biz de 6. ayda başladık ek gıdaya ama 3 gün değil 1 gün denedik yiyecekleri. o yüzden de çok sürmedi ek gıdaya geçiş. önceleri pek sevmedi ama sonra muzu ve siyah üzümü bayıla bayıla yedi. şimdi diğer şeylere de alıştı. keyfine göre bazen az bazen çok yiyo. bi de süt alerjisi olmayaydı iyiydi

Süt alerjisi ile basetmek gerçekten çok zor. Birsürü şeye dikkat etmek lazım. Bizde öyle ufak ufak gidiyoruz ek gıda da. Bu aralar çok hareketlendi bizimkisi. Durmadan ayağa kalkıyor. Bir yere koyuyorum iki saniyede diğer taraftan topluyorum. Tehlikeli zamanlar başladı.

Biz de hala tattirmaya devam ediyoruz aksamlari kasik mamasi veriyodum biraz uzun uyusun diye ama bi faydasi olmadi yine 2 saatte bir uyandi ben de biraktim gaz yapiyodu sanirim bi de 1 haftadir geceleri saat basi uyaniyo cok yoruluyorum artik buyume atagidir gecer insallah diyorum. Gun boyu da kucagimda nerdeyse biraz yerde oyalaniyo ama ben yanindayim hep sonra surekli huzursuz mizmizlanip duruyo gercekten yorucu disari ciksak burnumuzdan geliyo arabada durmuyo bebek arabasinda da ayni. Hep boyle olmicak deyip iyimser olmaya calisiyorum bakalim ne zaman duzene girecek. Oglum 19 mart dogumlu yere biraktigimda hala oylece duruyo sagina soluna donuyo bazen yuzustu sirtustu de donuyo ama nadiren oturmada sıkıntı yok destekli oturuyo kisa sureli desteksiz de oturuyo ama tembel sanirim bakalim ne zaman hareketlenicek.

kesinlikle zor ama öncesinde emzirdiği için ben de sütü hayatımdan çıkardım. o yüzden insan alışıyo zamanla. bizimki de bırakınca sağa sola yuvarlanıyo. kafayı ata ata ilerliyo ama emeklee benzeri bir hareketi yok. yüzüstü durmayı sevmiyo

ya uykular bizde de aynı. uyudu diyip yatıyorum 1 saat sonra uyanıyo. gecede kaç defa uyandığını sayamıyorum artık. yatır kaldır yöntemiyle uyku eğitimi versek işe yarar mı acaba?

Ben uyku egitimini cocugu aglatmayi falan pek uygun bulmuyorum. Ben rahat edicem diye bebegimin guven duygusunu zedelemeye gerek yok elbet bigun duzene girecekler. Biraz da bebegin karakteriyle ilgili bazi bebekler daha uysal ama benim oglum biraz inatci cok zorlar beni uyku egitimi vermek ona baslayinca baya istikrarli olmak lazim bi de ek gidaya gecince ya da dis cikarma doneminde falan uygun gorulmuyor bizimkiler tam o donemde ben 9. Aydan sonra daha iyi olacagina inaniyorum insallah:)

Uyku eğitimi her anneye her bebeğe göre değişebiliyor. Benim ilk kızım ciddi şekilde kolik olduğu ve gece uykusu için 2.5 saat sallamak zorunda olduğumuz için ben uyku eğitimi verme kararı aldım. Ilk akşam toplamda 12 dakika ağladı. 5 er dakika arayla yanına gidip sakinlestirdim. Toplamda 15 gün içerisinde kendi kendine uyumaya alıştı. O zaman 8 aylıkdi. Şimdi 2.5 yaşında. O zamandan bu zamana hiç uyku sorunu yasamadi. Uyku çocuklar için gerçekten çok önemli. Doktorun söylediği de buydu. Sağlıklı gelişim için düzenli ve kaliteli uyku şart. Kücük kızımı hiç sallamadim. Kucagimda tutup biraz pispisliyorum uykuya geçiyor. Bir iki ay sonra onuda bırakmayı düşünüyorum. Özetle dediğim gibi bu konu anneye ve bebeğe göre değişiyor.

bence şurda yanılıyorsun. evet kendimiz uyuyamamaktan şikayetçiyiz ama asıl uyuyamayan bebeğimiz. onun bizden daha çok ihtiyacı var uykuya.onlar da aynı şekilde kalitesiz bir uyku uyuyorlar. uyku eğitimine ben de cesaret edip başlayamadım ama bi taraftan da ağlatmaktan korktuğum için çocuk uykusuz mu kalıyo acaba diye düşünüyorum. gerçekten uyku eğitimi sadece kendi başına uyumasını mı sağlıyo, yoksa daha uzun süre uyumasını mı onu bilemiyorum. uyku eğitii veren arkadaşlar bebeğininz ne kadar uyuyor? gece boyu kaç saat aralıkla uyanıyorlar?

benim oğlum 4 mart doğumlu oturmaktan nefret ediyor tek kelime ile
yere koyduğumuz anda başlıyor dönmeye ya da emeklemeye
ama koyduğumuz yerde durmuyor

Allah' ım uyku demeyin bana da akşam kendini yere koydurtmadı kucakta da durmadı ne yapacağımızı şaşırdık görseniz halimizi içler acısıydı. çok uykusu var gözlerinden uyku akıyor ama bir türlü uykuyu tutturamıyor böyle olunca da kendine de eziyet bize de eziyet. en son 11,30 gibi uyuttum 2 de kalktı ve yine sil baştan en son kucağımda uyudu yine 5,5 gibi. ben 7,30 da evden çıkıyorum zaten bir daha da ben uyandırdım çocuğu

cidden bu uyku sorununa çözüm bulabilen varsa bir anlatsın

Allah' ım uyku demeyin bana da akşam kendini yere koydurtmadı kucakta da durmadı ne yapacağımızı şaşırdık görseniz halimizi içler acısıydı. çok uykusu var gözlerinden uyku akıyor ama bir türlü uykuyu tutturamıyor böyle olunca da kendine de eziyet bize de eziyet. en son 11,30 gibi uyuttum 2 de kalktı ve yine sil baştan en son kucağımda uyudu yine 5,5 gibi. ben 7,30 da evden çıkıyorum zaten bir daha da ben uyandırdım çocuğu

cidden bu uyku sorununa çözüm bulabilen varsa bir anlatsın[/QUOTE]
ben halime şükredeyim o zaman. senin durumun daha vahimmiş.ama bizimki de uyumak istemiyo bu ara. sık uyansa da vaktinde uyurdu eskiden, şimdi resmen direniyo uyumıycam diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…