2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Evet ondan fazla ugrasinca kanama yapiyor serum sıkip hapsirmasini saglasan birde haticenin onerdigi cold mix var aksam aldik pek tikanmadi bu gece
teşekkür ederim şu anda kanamıyor dişi çıkıyor ondan huysuz burnu akıyor birde onun huysuzluğu eklendi berbat günler geçiriyorum

Ya biz 7 aylik olduk ama hala ne disimiz var nede emekliyoruz sizin bebisler nasil
bizde de durum aynı. oğlum yüzüstü durmadığı için emeklemeye çalışmıyo bile. yüzüstü koyar koymaz sırtüstü dönüyo. gerçi bizimki dönmekte de gecikmişti. dişler için de annem sizin(üç kardeşiz, üçümüz de aynı) 3 aylık çıktı da ne oldu. hiçbirinizin ki sağlam değil. geç çıkan diş sağlam olur diyo:)) ne kadar doğru bilemiyorum tabi

bu arada yürüteci sormuştu biri ama konuşulmadı sanırım ya da ben kaçırdım. bizim doktor 6 aylıkken erken daha demişti. zamanı ne zamanki acaba

Cnm benim bu konuda haklısın bende sana katılıyorum. Sadece birbirini iyi tanıyanlara yazıyorlar. Bende yazdıgımda genelde hep sen cevap verdin. Sağolasın. Benim ilk çocuğum olduğundan tecrübem cok yok o yüzden bazı konularda ahkam kesemiyorum. Anca fikir verebilirim. Bakıcı konusunda tecrübeli biri olması ve genç olması benim tercihim. Büyüklerin dikkati atikliği daha zayıf. Bende tecrübeli birini bulmayı düşünüyorum. Bir müddet onun çocuk bakımını takip edicem. Evde beraberken bebek hep onda olacak. Sonra da bir muddet kayınvalidem eğer kabul ederse bakıcınin başında durmasını isteyicem sonrada herzamanki gibi önce Allaha sonra bakıćı ya emanet edicem. Kimse biz gibi olamaz sabredemez buna arabada dahil. O yüzden tecrübeli olsun

Be
bu arada yürüteci sormuştu biri ama konuşulmadı sanırım ya da ben kaçırdım. bizim doktor 6 aylıkken erken daha demişti. zamanı ne zamanki acaba
Bendim soran :) ben bugun doktora soracam. Cevabini paylaşırım. Ama arkadaşım 8 aylıktan sonra dedi.

Ben 6 aylikken yuruteci sordum doktora oglum var erkek bebeklerde zararli dediler falan dedim doktor hicbir zarari yok dedi. Omurga sistemine ya da ureme sistemine bir zarari yokmus ama yarari da yok dedi bitek anne babayi rahatlatiyor dedi. Eger ben dikkat ederim bebeğim herhangi bir kaza yasamaz diyosaniz alin dedi. Biz aldik ama en fazla 10 dk duruyor benimki cok kullanmiyoruz yani.

Reactions: gcy
Evet ondan fazla ugrasinca kanama yapiyor serum sıkip hapsirmasini saglasan birde haticenin onerdigi cold mix var aksam aldik pek tikanmadi bu gece
Ben de siyah uzun saç tokalarınin arkasıyla temizliyorum. Biraz zorlanıyorum ama ne yapayım. Aspiratörle çıkaramadım.

Canim hakkimizi yemissin ama ne sorduysan cevabini bizden de alamadinmi ben cok net hatirliyorum yazdiklarimi sana ve cogu kisiye yaptigim pureye kahvaltiya kadar resimli paylastim ve kacirdiginiz biset var benimde sordugum bazi seylere yanit alamadigim oldu bole isyan etmedimhee dedim demekki bilgileri yok yada baslarina bole bisey gelmemis sonea acip googleden arastirdim bukadar basit.neyse canim aman tel tokaya dikkat et evet zor artik sumuk toplamak aldirmiyo benimkide agliya agliya cikariyoz

bir daha cevap yazmayacaktım ama dayanamadım yine yazıyorum. ciroz arkadaşım teşekkür ederim, benim annem zaten tek kalıyordu 10 saat uzakta. gelip bize yerleşecek 1 yıl kalacak sonra bakıcıya vereceğiz. inşallah herşey yolunda gider de sıkıntısız atlatırız bu dönemleri . benlik bir durum yok ben zaten mutlu olurum annem geldi diye de inşallah eşim açısından da iyi olur. broken ve lavandula arkadaşlarım sizlerin de yorumları için teşekkür ederim. ve gelelim esra sana.. çok pişmanım keşke dünkü mesajımda direk esra deseydim, acaba diyorum sen yine gereksizce alınacakmıydın. tekrar tekrar söylüyorum ben kıracak bir cümle kurmadım, eğer kurduysam diğer arkadaşlarım da evet kırıcısın desinler. senin her ne kadar bu sayfada istediğini yazma hakkın varsa benim de istediğim yorumu yapma hakkım ve eleştirme hakkım var ve rahatsızlığımı gayet uygun bir dille söyledim. bir de o ilk mesajı yazmadan önce uzunca düşündüm kırmadan üzmeden nasıl yazabilirim diye. keşke bu kadar kafa yormasaydım sen zaten patlamaya hazır bomba gibiymişsin. bizim seninle 1,5 yıllık hukukumuz var gayet iyiydik, insan biraz düşünür yaa keşke benim düşündüğümün onda birini düşünseydin ona göre yorum yapsaydın. kilonla ilgili takılmalarıma tek kelime etmemişsin, yok bide etseydin! ben mağarada yetişmedim nerede ne konuşulacağını bilen biriyim. eğer gerçekten kilolu biri olsaydın emin ol sana öyle takılmazdım şakalar yapmazdım. gördüm zaten nasıl şaka kaldırdığını, o gün bu gündür ben yokmuşum gibi davranıyorsun , sen mi şaka kaldırıyorsun , boşversene! ayrıca benim sıkıntılı dönemimde herkez benim yanımda oldu. sen dahil. o yüzden ilk mesajımda hepinizden Allah razı olsun dedim hiçkimseyi ayırt etmedim. bir insanı ne kadar kırmayalım diye düşünürsek o kadar kırılıyorlar ya varya ne kadar saçma . herneyse işte ben ilk mesajımda kırıcı üzücü olmamak için çok uğraştım ya, bunda akışına bıraktım. kırıcı öyle değil böyle olunur!! yazmaya devam edeceğim hiç cevap gelmese bile. birkaç gereksiz takıntı için sayfayı bırakmayacağım.

canım biz de aldık yürüteç 6.5 aylıktan itibaren kullanılabilir. erkek çocuklar için uzun süre oturtmalarda zararlı kısa sürelerde zararı yok. ben her defa en fazla 15 dk bırakıyorum ve günlük de 1 saati geçirmiyorum

Sen sakanin dozunu kacirdigin icin gormezden geldim seni bi sure demekki bilmiyosun sinirini...sakin ol sampiyon kirici ole olunmaz bole olunur hee komiksin yaa cocuk gibi.evet takinti yapmissin belli ama yapma takipte kallllll ben son msjimda gayet ilimli bir sekilde hoscakal dedim dusundum ve uzuldum yasadiklarina esinin sana karsi olan tavrini dusundum ama sen dusunmedin bu kizinda belki sikintisi var diye

kızlar bebeğim oyuncaklarını bile bile atmayı öğrendi. eline geçen herşeyi yere atıyor bide almamızı bekliyor bazen çok sıkıcı olsa da çok da tatlı oluyor bu arada dişlerimizden ses seda yok hala. iyice zorlaştı bugünlerde çok ağlıyor bi çıksaydı hayırlısıyla.sizin dişler ne alemde bizimki gibi çıkmayan varmı hala?

Bi

Bizim de dişimiz hala yok sanırım belirtisi de yok anlayamadım
Ayrıca hala desteksuz oturamıyor hemen kendını yuvarlamaya calışıo sürekli ayaga kalkmak istio oturamayan var mı
Yürüteç bazen kullanıyoruz hedıye gelmişti yürüteçe bayılıyor

Sakin olun hanımlar , cvp yazılmadığından başlanıp nerelere gelmiş konular üzüldüm ne güzel faydalanıyoruz birbirimizden özellikle bana tek başıma kızıma bakarken çok yardımcı oldunuz hepinize teşekkür ederim :) cvp verilmediği zaman iki şey düşünüyorum ya kızların bu konu ile ilgili bilgidi yok ya da bebişler çok hareketlendi artık nete giremiyorlar ....
Kızımla çıkmayan dişimizle savaşıyoruz 1 haftadır tıkalı ve bazen sümüğünü yalıyoruz pişik için ilaç cerdi doktorumuz biraz daha iyi oldu pamukçuk için de tanlış yeri temizliyormuşum kanatın dedi doktor bugün kanattık çok ağladı yavrum .. Burnundaki sümükler bazen gelmiyor deniz suu sıkıp ters çevirip sırtına pat pat vuruyorum rahatlıyor bayağı .
Emekleme yojçk bol bol dönüyor kanepe kenarıbda ben sırtından tutuyorum pat pat vuruyor :)
Yürüteçe doktor size bağlı anne babayı rahatlatan birşey dedi
Rabbim kolaylık versin gün geçtikçe zorlaşıyor ama zevkli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…