2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Cnm ben once cok az yapmak istiyom denemek icin begenirse daha cok yaparim .ama nasil ayarlicam nekadar yogurt koycagimi
Yoğurt miktarı süt miktarının çeyreği kadar olacak ona göre ayarlamaya çalışırsın .biraz fazla kaçsa yoğurdu sorun olmaz sanırım öyle bişey okumuştum.ama zaten bu ölçüden fazla peynir çıkmıyor yemezse siz yersiniz peynirli yumurta falan yapıp:KK39:

Ben şu yulafla ruşeym i merak ediyorum ya.anneler bebeklerine kullanıyorlar hep.nerde bulunur nasıl kullanılır ki acaba:KK64:
Ben yulaf unu kullanıyorum ogluma. Çorbalarına koyuyorum. Muhallebi pek yapmiorum ama yaptigimdada yulaf unu ve irmikle yapiyorum. City farm in urunlerini kullaniyorum organik. Bazi marketlerde satiliyo. Migros ve metrolarda var. Ruseym bayramdan sonra alıcam. Onu da makarnalutfen den alicam.

Tmm cnm saol.azcik bi deneyim bakim.bide dr corbasina bir yemek kasigi kuzu kiymasi koy dedi.danada olabilir ama kuzu daha iyi dedi.bizim oglan begenmedi sen ne koyuyosun.
Koyuyom canim dana kiyma az yagli 2 cekim bu arada kizlar kesinlikle z.yag ekleyin verirken ben bi ara koymadom kiymanin yagi var diye hemen kabiz oldu

Tamam cano aldım takibe.ekmek makinada yapılıyosa ben yapamam makinam yok.peyniri bende sorcaktım yaptın mı diye.ben fazla peyniri buz kalıbı var ya dolapların şekilli ona koyup da koydum dondurucuya.çıkarırken nasıl olur kolay çıkar mı bilmiyorum ama bakacaz artık.
Olur canim rahat cikar benim kiymalar ole rahat cikiyor aksamdan indir assagiya ekmek firinda pisiyo canim o verdigim blokta var inst.degil o

Qcanim ben kahvaltida yumurtasarissi peynir pekmez adacayi birde iki gundur avokado veriyorum cok besleyiciymis

Bulamadım yaa ekmeği becereksiz miyim ne
Ayipsin pampa bulamazsan yazaeim ben saha:)yanliz bende denemedim daha olmazsa saydirma:)★250 ml.ilik su★1 tep.yem.kasig.yogurt★3.5 -4 su bard.tam bugday unu★ 1 pkt.kuru maya hepsini karistir kulak memesi kivamina gelibce uzerini kapatip mayalansin diye beklicez sonra istedigin buyukluktw parca koparip yaglanmis yada yagli kagit olan tepsiye sekil verip koyuyoruz 200 c.firinda 15-20 dk.resminide atmistim sabah

Ayipsin pampa bulamazsan yazaeim ben saha:)yanliz bende denemedim daha olmazsa saydirma:)★250 ml.ilik su★1 tep.yem.kasig.yogurt★3.5 -4 su bard.tam bugday unu★ 1 pkt.kuru maya hepsini karistir kulak memesi kivamina gelibce uzerini kapatip mayalansin diye beklicez sonra istedigin buyukluktw parca koparip yaglanmis yada yagli kagit olan tepsiye sekil verip koyuyoruz 200 c.firinda 15-20 dk.resminide atmistim sabah
Okeyto yazayım olmazsa çok pis saydırırım sana:KK53:.şimcik cevizli süt reçeli yapma girişimindeyim bakalım becerebilcem mi :KK48:

Ben yulaf unu kullanıyorum ogluma. Çorbalarına koyuyorum. Muhallebi pek yapmiorum ama yaptigimdada yulaf unu ve irmikle yapiyorum. City farm in urunlerini kullaniyorum organik. Bazi marketlerde satiliyo. Migros ve metrolarda var. Ruseym bayramdan sonra alıcam. Onu da makarnalutfen den alicam.
kızlar yulaf unu ve yulaf kepeği aynı şey mi

Yaptım cano fena değil bana tatlı geldi biraz ama şeker miktarı azaltılınca daha güzel olur.yalnız 1 lt.sütten cam sarelle kavonozları varya onu doldurcak kadar çıktı:-)
Cano yaptim peyniri ne kolaymis kiz 5 dk.hallettim ama az cikiyo he 1 kg.sut aldim yarimiyla yogurt yapiyom 3 gunde dibini kaziyo yogurt sever burak 2 bardaktanda peyniri yaptim acaba peynir icin daha cok yogurt koysak daha fazlami peynir cikar acaba kesilince

Cano yaptim peyniri ne kolaymis kiz 5 dk.hallettim ama az cikiyo he 1 kg.sut aldim yarimiyla yogurt yapiyom 3 gunde dibini kaziyo yogurt sever burak 2 bardaktanda peyniri yaptim acaba peynir icin daha cok yogurt koysak daha fazlami peynir cikar acaba kesilince
Cano yoğurt fazla koysan fazla olur mu bilemicem .zaten ben yoğurtla kestirme tarifini özellikle arayıp buldum daha sağlıklı ve lezzetli oluyor diye.yoksa çoğunda kestirmeyi sirke yada limonla yapıyorlar.bende yarım lt yle peynir yaptım ama kuzu için miktarı iyi geldi bana.yani peynir ne kadar yiyorlar ki hem pek tecrübeli değilim göz kararı koydum geçen yumurtasına.afiyet olsun şifa olsun eline sağlık...

Bayadir yazamıyorum kızlar kardesim dogum yapti gelen giden sadece yazdiklarinizi okuyorum. Biz ek gidaya basladik hayirlisiyla ama bi duzen yok cani ne zaman isterse yiyor. Meyve puresi ve yogurdu sevmedi. Sebze puresi pirinc unu muhallebi bi de cicibebe seviyor. 6. Ay asimizi da olduk ates falan yapmadi sukur. Bisey sorcam bebekleri gece hic uyanmayan var mi. Ben yatirmadan biseyler yediriyorum ustune de emiyor ama 3 saat geciyor yine uyaniyor emiyor sonra da 2 saatte bir uyaniyor ne zaman uzun sure uyucaklar yahu.

Bayadir yazamıyorum kızlar kardesim dogum yapti gelen giden sadece yazdiklarinizi okuyorum. Biz ek gidaya basladik hayirlisiyla ama bi duzen yok cani ne zaman isterse yiyor. Meyve puresi ve yogurdu sevmedi. Sebze puresi pirinc unu muhallebi bi de cicibebe seviyor. 6. Ay asimizi da olduk ates falan yapmadi sukur. Bisey sorcam bebekleri gece hic uyanmayan var mi. Ben yatirmadan biseyler yediriyorum ustune de emiyor ama 3 saat geciyor yine uyaniyor emiyor sonra da 2 saatte bir uyaniyor ne zaman uzun sure uyucaklar yahu.
Oo canim seninki 2 saatte bir uyaniyorsa şükret bence bizimki bazen 15 dk da bir uyaniyor:110: Helede su 6. Ay aşısından beri mahvolduk hic uyumuyor 1 saat uykuyla yasadigimiz geceler var :KK42:

Benimki de 2 saatte bir uyanıyor.artık deliksiz uyumak istiyorum yaaaaa

X