2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Kizlar ya ben hala bebege gaz yapar korkusundan istedigim gibi yiyip icemiyorum acayi sekilde mercimek corbasi icmek istiyorumaa mercimekte cok gaz yapar

Ahh ahh ayni durumdayiz canim. Hamileyken asermedim ama simdi bildigin mercimek corbasi, barbunya, kuru fasulye aseriyorum 😄😄 bide ben antepte yasiyorum bizim burda nohut dürümü meshurdur allahim dükkanlarin önunden gecerken millet yerken icim gidiyo resmen 😭😭

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Off kizlar galiba benim sutum yetmiyo artik !!! 1 haftadir oglum saat basi emmek istiyo doymuyo e surekli emdigi icin goguslerde depolayacak vakit olmuyo😩 humana iciyorum hurmayla kuru incir yiyorum et tuketiyorum ama yinede gogusler fıss !!! Napsamki yaa😥 ne guzel bir aydir mama vermiyodum gerci verdigimde de haftada 1-2 veriyodum onda bile vicdan azabindan mahvoluyodum simdi gunluk vermek zorunda kalirsam off... Bugun 108 gunluk şöyle 4,5-5 aylik olsa ek gidaya baslardim noolur şu süt 1 ay daha gelse de yetse

benim oglum da cok gazliydi ben herseyden yedim yoksa sut kalitesi duserdi sadece sut icmedim mercimek falan baya sut yapiyor yiyin bence de

sağol bacı ayy dönse bende korkarım uyku sırasında ya yüzüstü dönerse falan Allah korusun
Bizimki daha donmuyo ya.cok hareketli ama daha donemiyo

kızlar her bebeğin gelişimi farklı aslında bi sorunları yok da işte annelik bi an önce herşeyi öğrensinler istiyoruz

kızlar benim şahsi fikrim gazlı bebek annişlerinin herşeyi yememesi gerekiyor yani herşeyden kastım domates salatalık karpuz kabak bunlar da gaz yapıyor ama az oranda, yani tabiki bunları yemeliyiz ki sütümüzün kalitesi düşmesin. ama kuru fasulye nohut mercimek bulgur ve lahana dan uzak durmalıyız bence bebeğimizin gaz problemi bitene kadar. mercimekteki vitaminin aynısı ette var, kuru fasulyedeki yeşil fasulyede var, yani onlarssız da olur birkaç ay sabredelim , benim bebeğim de aşırı gazlıydı , bitti aslında gaz problemi ama ben bekleyecem 4.5 aylıkta başlayacam bunları yemeye, gaz sancısı başka şeye benzemiyor hem bebeği hemde bizi tüketiyor malesef..

canım inşallah sütün artar, benim tek önerim hurma olurdu onu da zaten yiyormuşsun. ama eğer mama verirsen de kendini tüketme Rabbim her bebeği kendi nasibiyle gönderiyor dünyaya, demekki senin bebeğinin nasibi bu kadar, hem 4 ay anne sütü vermiş oldun az mı? biz eski nesil hep mamayla büyüdük bende öyle. annem sadece pirinç unuyla büyütmüş beni . ama ben sağlıklı bi nesil olduğumuzu düşünüyorum ki hiç emmemişiz. sen sonuçta anne sütünü verdin kendini yıpratma elinden geleni yapıyorsun

Kizlar bebislerinizin gece uykulari nasil gece kacta yatiyolar gece kac kez kalkiyolar ve kacta uyaniyolar...

benim oğlum gece 1 gibi uyuyor sabah 9.30 gibi uyanıyor. bu süre içinde saat başı uyanıyoruz en az 7-8 kere uyanıyor. sabah dayak yemiş gibi kalkıyorum sayesinde

canım benim doktorum sütüm yetmiyor diye hergün balık yağı hapı ve malt hapı kullanmamı söyledi. hem kalitesini hem miktarını arttırır dedi. bir hafta kullan eğer miktarda artma olmazsa bi ilaç yazıcam dedi. aslında bulantı ilacıymış ama yan etki olarak süt hormonlarını fazla çalıştırıp süt yapıyomuş. benim balık yağı ve malt hapıyla iyi oldu sanırım. bikaç gün oldu göğüslerim daha dolu. sağıp bakıcam bi de yarın. bence mamaya geçmeden bunları da dene. işe yaramazsa ilacı da sorup söylerim. olmazsa mama tabii ki. malt hapı olarak gnc ya da solgar demişti doktor, ben solgar buldum, gnc'de yoktu.

esragokhan nerelerdesin hacı yazmıyorsun ne zamandır :103::103:

Geldim haci geldim buragin buyudukce akli
G kaciyor bu ne ilgi budalaligi uyutmak
Iskence oldu uyutcaz diye odu kopuyor
Adam bizle oturcak herhslde sonrada
Gozler kopkirmizi oluyor daha cok huysuzlaniyor
Iki gundur huysuz kontrolumuze 1 hafta vardi
Ama bugun gittik dismi bi baksin dr.diye
Biseyi yok pislik yapiyor ayy cok sinirli yazdim bi gazla
Ayy zaten sicak kucakta yapis yapis sac bas dagilmis
Zaten bisryde kalmadi dokulmekten pijamanin agi
Inmis yariya kocam sogucak vslla dicemde onunda
Benden farki yok sabah hasy.gidiyoduk durdum apart.
Girisinde bi ustume bakti acikta biyerim varmi diye
O kosturmada ustumu giymeyi bile unutabilirdim

Kızlar ben bebeğimi yatarak emziriyorum ama kulak iltihabı yapıyormuş başına böyle bir şey gelen varmı

kız selam verdim borçlu çıktım valla saydırmışın kıyamam bizim oğlan gece 1den önce uyumuyor onun keyfini bekliyoruz uyuyacak da bizde uyuyacağız diye , başlarda çok sinirleniyordum artık alışmaya başladım battı balık yan going hacı yapacak birşey yok artık 3 kişisiniz ve evin reisi burak

Bebekler bazen sık emmek isteyebiliyor ozellikle bu zamanlarda. kilo alimina gore anlarsin sutunun yetmedigini bi de ne kadar cis yapiyo bezini kirletiyo gerci yazin da cok fazla cis yapmazmis bebekler. Goguslerin yumusak olmasi sut olmadigi anlamina gelmezki benim hep yumusakti gogsum ilk ay geceleri sert olurdu bitek simdi gece gunduz yumusak ama oglum hep guzel kilo aldi 3780 dogdu 3. Ay 7330du. Gogsunu sıkınca sut geliyo mu ona bak.

:)) tam reis ya bizi gulme krizlerine sokuyor
Maymun etti karsisinda kafayi yiyip halay cekmislimizde
Vardir ya gece uykusuna allahtan
Gec yatmiyo 9.30 en gecte yataga yatiriyoz
Uyku akiyo gozunden biz ninni soledikce guluyor
Sonra bakti yuz yok aglamaya basliyor o direniyo
Biz direniyoz sonunda uyuyor ya beni sicak
Mahvetiyor nefret ediyom yaz ayindan burakla
Debelendikce akiyo terler cam acamiyoz caddeye yakin
Oturuyoz cafe dolu helede simdi iftar saati kahkalar girla
Burak aciyo hemen gozlerini Saydiriyom milletee
hadi cami acik biraktik
Diyelim bu seferde sabaha karsi soguk oluyor burak ortunmey
Sevmiyorr amannn...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…