2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
cızlar dün kbby gittik oğlumda nefes almasını yüzde 30 azaltacak derecede geniz eti çıktı Alllah kimseye vermesin geceleri horluyo yavrum resmen ağzından nefes alıyo e oda ağzını kurutuyo ha bire emmek istiyo ne bilim atlatırım inşallah bunları...

bu arada HATÇE arkadaş çok geçmiş olsun o anı hiç düşünemiyorum

Ay canim allah daha beterinden korusun benim ablamda pusetten dusurmustu cocugu cok sukur bisey olmadi insallah sizdede bi sorun cikmaz

Ayy kizlar ikinizinde yazdiklarini korkarak okudum acaba sonunda kötü bisey var midir diye 😳 cok sükür ikinizinde yavrulari iyiymis bununla gecmis gitmis olsun allah bagislasin bize bebislerimizi...

cnm cook gecmis olsun hepimizin basina gelebilir kipir kipirlar cunku benim bebis de sikiliyo taktirmak istemiyo da puset veya bebek arabasinin emniyet kemerini ne olursa olsun takmamiz gerek

ben duştan 10 15 dk önce zeytinyağı sürüyodum bi faydası olmadı demekki süreyü uzatmalıymışım.bide dün bıngıldağı aşırı derecede atıyodu kafayı taramaya korkarım be:18:n

canım bıngıldağı atıyor bizimkinin de öyle ben emzirirken farkediyorum genelde .ama tarama esnasında hafif hafif tara hiçbirşey olmaz canım korkma hatta ters yöne doğru tara ki çıksın hepsi

kızlar fazla kiloları vermek için neler yapıyorsunuz?memlekete gideceğiz biraz daha incelmeme lazım 20 gün içinde en son düğünümde gördüler beni o zman 54 kiloydum fiziğime hayrandılar şimdi moralimi bozsunlar istemiyorum. şimdiki kilom 71

Ahh kardescim ahh ayni durumdayiz
En sonunda oglumu oturdum arabasina kosucam
Yollarda deli gibi gitmiyo bu kilolar
Ben evde ip atlamaya basladim biraz plates
Birazda dambilla kol sirt calisiyoz
Aksamda bisiklete binmiye calisiyozz
Offf yesek yesek kilo almasak kuruturum valla

canım bende aslında hamilelikte aldım, 40la başladım 54 ile doğum yaptım.14 kilo almış oldum. ama oğluşun peşinde koşturmaktan doğumdan sonra verdim 45 oldum buna da şükür ya aslında ben yakıştırıyorum kendime çıtı pıtı bi hatun oluyorum ama bi 3-5 kilo daha alsam hiç de fena olmaz çevremde hep 100+ teyzeler olduğu için psikolojimi bozuyorlar kilo al diye yoksa ben memnundum

slm istanbulcum, bende bu aralar kısa kol ve şortlara geçeyim mi diye düşndüm hatta giydirdim bi kaç kere ama hep korktum acaba üşüyor mu diye, benim oğlan da hep hapşurdu zaten iyice korktum. yatarken de kısa kollularla yatıramıyorum zaten kolları hep yukarıda uyuyor oğlum örtemiyorum haliyle, ona da bi çözüm bulmaya çalışıyorum küçük gelen kıyafetlerinin kollarını kesip yatmadan önce geçirecem kollarına bende artık alıştırayım madem ya şorta falan. cahit bey dediğin hümada sanırım? ben hamileyken hümaya gece acile gittim doktor bana bakmadı kendi hastanene git dedi hüma kendi hastası dışındaki hastalara bakmıyor acilde çok şaşırmıştım. fakülte acile de iki kere gittik çocuk için. gündüz hep intornler var yani daha mezun olmayan stajer doktorlar. gece uzman vardı. gündüz götürme derim fakülte acile. onun dışında inan ki bilmiyorum başka nerenin acili iyidir yada kötüdür diye. haftaya bizim de aşımız var bakalım inşallah ateş olmaz. senin bebiş nasıl çıktı mı ateşi???

canım geçmiş olsun.. ee doktor ne dedi ameliyata gerek varmıymış?

Bebeklerini dusuren anneler cok gecmis olsun .insaallah bir daha kimse boyle birsey yasamaz.
Bnence de cok dikkat etmemiz gerekiyor.

Bizim kızın da,kolları hep acık da kalıyor uyurken bakıyorum kontrol ediyorum sıcak da.yine de sonrası için sıkıntı olur mu diyr endişe ediyor ins an.cahit bey hümada evet,ben memnundum.gece dogum harici gelmiyor sanırım benim dogum gece 3gibiydi geldi ilgilendi.cok kalabalık zaten 2ay sonrasına ilk randevumu alabilmiştim.belli bir kapasiteye ulasınca da hasta almıyor.normal dogum diye gitmiştim ona.
Kızımın atesi bugun az da olsa vardı ates dusurucu surup verdim iyi şimdi ama gün içinde huzursuzlanmıs( işteydim ben).önceki aşılarımızda ates olmadı pek ama yazın etkisiyle arttı sanırım atesi.

zaten süt alerjisi varsa başka besinlere alerjisi olma ihtimali de yüksek. ben şimdi başka alerjik besinleri de yemeyi bırakıcam sırayla. bakalım gazda ve kusmada değişiklik olacak mı? test yapamıyorsak en azından böyle deniyim dedim. belki alerjisinin olduğu başka birşey de vardır, onu da kesince rahatlar bebeğim.

ben hayatta kilo almazdım yer yer almazdım yine.ama bu bebiş olayı mahvetti beni...egzersiz yaptım bir ara iyi geldi ama başım dönüyor gözlerim kararıyor artık yapamıyorum.demir ve folik asit kullanıyorum ki düzeleyim

Elektrikli pompayla sutunu sagan arkadaslar bunun bi yontemi mi var. Benim oglum gunduzleri cok kisa emiyo 5 dk kadar ben dee emdigi gogsun kalanini makineyle bosaltayim ki sut uretimi olsun diye dusundum. Dun sagdim ama gogus ucum cok acidi ve yarim saatte 50 ml sagdi zor is yani sizler nasil yapiyosunuz ki

selam kızlar, burayı başından beri taip ediyorum ama ilk kez yazıcam, sonunda üşenmekten vazgeçtim. çünkü bazen cevap vermek istediklerim bazen de sormak istediklerim oluyor :) 18 Mart'ta 51 cm 3450 gr doğdu kızım. ilk ay çok güzel kilo aldı 1500 gr, ikinci ay 1000 gr aldı, bu ayki ki kontrolümüzde 500 gr çıkınca doktor sütün azalmış aç kalmış dedi çok üzüldüm. bayağı ağladım. iki gün üzüntüden sütüm gelmedi resmen. halbuki önceden sağınca çok da az değildi ama kalitesi düşmüş olabilir ya da yetmiyor bebeğine dedi. neyse ki mama önermedi, hergün balık yağı hapı içiyorum. malt hapı verdi, ona başladım. bir de beslenmemi azaltmıştım açıkçası. öğle yemeklerini atlıyordum. söylemesi ayıp 25 kilo aldım hamilelikte. bir buçuk ayda 15 kg gitti geriye 10 kalınca yavaş yavaş veririm demiştim. ama şimdi tekrar kalorili beslenmeye geçtim. sanırım bir süre daha kilo vermeyi unutmam lazım. doktor bi de, emzirdikten sonra sağıp ver kalanı dedi. ben makineyle uzun sürer diye elimle bir fincana sağıp kaşıkla veriyorum. emmeyi erken bıraktığından daha bi sürü süt geliyor. tabii çok yorucu oluyor elle de alıştım. hepsini içmese de baya içirmiş oluyorum. umarım bu ay kilo alır. bu arada ben hala kızımı alıp dışarı çıkamıyorum bir iki kez yalnız çıktım, ağladı apar topar eve geldim. eşimle çıkıyoruz haftasonları. haftaya da yazlığa gitcez. umarım biraz alışır dışarıda durmaya.

bu arada merak eden olursa ben ilk ay sütümün kilo yapmasını hamileliğimin son ayında sürekli hurma yememe bağladım ve tekrar yemeye başladım. çünkü o zaman da çok farklı beslenmiyordum.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki benimde durumum senden çok farklı değil sadece benimki sağılan sütü de hiç bi şekilde içmiyo ne biberonla ne kaşıkla kimse anlamıyo beni çok takıyosun aç olsa içer diyolar ama az alıyo kilo işte anlamıyorlar

evet bana da normal bebektir va diyorlar ama sonuçta doktor öyle demiyor aç kalmış diyor, bu da çok üzücü. benimki de kaşıkla rahatça içmiyor kafasını sallıyor bazen elime çarpıp döküyor ama zorla da olsa sütün yağlı kısmı sonunda diye düşünüp verebildiğim kadarını veriyorum. aklıma takılan ise sıcak havalarda bebeklerin daha az kilo alıyor olması. yani sıcaktı terlemeydi derken bi de daha az kilo alırsa bu ay diye korkuyorum. yine de çok üzme kendini, çok net şekilde tanık oldum ki üzülür üzülmez süt azalıyor. sanıyorum hem besleyici hem kalorisi yüksek beslenmek gerekiyor biraz. bakalım bu ayki kontrolde anlaşılacak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…