2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
evet bana da normal bebektir va diyorlar ama sonuçta doktor öyle demiyor aç kalmış diyor, bu da çok üzücü. benimki de kaşıkla rahatça içmiyor kafasını sallıyor bazen elime çarpıp döküyor ama zorla da olsa sütün yağlı kısmı sonunda diye düşünüp verebildiğim kadarını veriyorum. aklıma takılan ise sıcak havalarda bebeklerin daha az kilo alıyor olması. yani sıcaktı terlemeydi derken bi de daha az kilo alırsa bu ay diye korkuyorum. yine de çok üzme kendini, çok net şekilde tanık oldum ki üzülür üzülmez süt azalıyor. sanıyorum hem besleyici hem kalorisi yüksek beslenmek gerekiyor biraz. bakalım bu ayki kontrolde anlaşılacak...

Canim izleyen varmi aranizda bilmiyorum dun show tvde ender sarac sut yapan besinlerden bahsetti en cok hurma corek otu tahin pekmezi vurguladi ve ozellikle vurguladigi sabah aksam bir cay bardagi malt icecegiydi hapindansa istersen icecegini dene ilik su ic bol bol tabi herkesde farklilik gosterir ama karpuzda bol sut yapiyor bende bazen sutumun azaldigini fark ediyorum cok fazla et seven biri degilim ama et yedigim gunlerdede muthis bi sekilde artis fark ediyorum ve muhtemelen kaliteside artiyodur ha bide yaprak yaprak marul ye cok faydali umarim artar sutun canim

Kizlar yaa benim oglan çıldırdı iki gundur deli gibi parmagini emiyoo !!! Elini cekip emzigi veriyorum emzigi atiyo hoop yine el agizda 😳 bi de istahla emiyo ki şapırtısını sesini yan odadan duyabiliyorum 😄😄

Birde sizin bebislerde istah artmasi varmi ?? Normalde ben 2 saatte bir emziriyodum tek gogusu ama 1 haftadir oglum saatte bir acikiyo emmek istiyo. Sutumu sagdigimda tek memeden 50 ml geliyo bu da 2 saat tok tutuyordu. tabi benim cok iyi bi makinem yok fazla ugrasmiyorum belki daha fazlada cikar. Sizin durumlar nasi ??

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim izleyen varmi aranizda bilmiyorum dun show tvde ender sarac sut yapan besinlerden bahsetti en cok hurma corek otu tahin pekmezi vurguladi ve ozellikle vurguladigi sabah aksam bir cay bardagi malt icecegiydi hapindansa istersen icecegini dene ilik su ic bol bol tabi herkesde farklilik gosterir ama karpuzda bol sut yapiyor bende bazen sutumun azaldigini fark ediyorum cok fazla et seven biri degilim ama et yedigim gunlerdede muthis bi sekilde artis fark ediyorum ve muhtemelen kaliteside artiyodur ha bide yaprak yaprak marul ye cok faydali umarim artar sutun canim

sağol canım önerilerin için. hurma ve tahin pekmez tüketiyorum. karpuz pek yemedim gaz yapar diye de onu da yerim. çok severim zaten. gerçi çok şey hazırlayamıyorum kendime. kızım uykusuna ben olmadan dalmıyor. yani ben iyice uyuyana kadar yanındayım. sonra da zaten 40 dk filan uyuyor gündüz. ayrıca ses çıkarınca uyanıyor. alıştır dediler ama denedim alışmıyor. çıt çıkarmadan duruyorum ben de napıyım :) bi şekilde büyümesini bekliyorum rahat rahat iş yapmak için sanırım.

Kizlar yaa benim oglan çıldırdı iki gundur deli gibi parmagini emiyoo !!! Elini cekip emzigi veriyorum emzigi atiyo hoop yine el agizda 😳 bi de istahla emiyo ki şapırtısını sesini yan odadan duyabiliyorum 😄😄

Birde sizin bebislerde istah artmasi varmi ?? Normalde ben 2 saatte bir emziriyodum tek gogusu ama 1 haftadir oglum saatte bir acikiyo emmek istiyo. Sutumu sagdigimda tek memeden 50 ml geliyo bu da 2 saat tok tutuyordu. tabi benim cok iyi bi makinem yok fazla ugrasmiyorum belki daha fazlada cikar. Sizin durumlar nasi ??

merhaba canım. benim kızım da elini emiyor. elini yumruk yapıp ağzına sokuyor ve çok keyif alıyor. çekmek istemiyorum ve yüzü gözü salya içinde kalıyor. doktora sormuştum bunu, bana et emmekle plastik emzik arasında çok fark olduğunu, o yüzden doğal olarak elinden daha fazla keyif aldığını söylemişti. zararlı demedi yani.
iştah konusunda da şunu düşündüm, sıcaklarla alakası olabilir. sık sık susuyodur ve o nedenle emmek istiyodur. istersen sen de benim gibi emdikten sonra sütünü sağ ve kalanı da içir. böylece acıktığı için sık emiyorsa en azından tam doymuş olur. ya da sadece huy değişikliği de olabilir. benimkinin de uykusu bozulmaya başladı mesela. 4. aya geçişte huylarda değişim olabileceğini okumuştum bazı bloglarda.

kızlar oğluşum geceleri çok geç uyumaya başladı ya dün gece 1 e kadar bekledik uyumuyor bi türlü. sonra eşimle bi banyo yaptıralım belki uykusu gelir uyur dedik gecenin o vaktinde üşenmedik banyo yaptırdık iyice açıldı bizim sıpanın uykusu :KK53::KK53: en son saat 3e doğru uyudu çok şükür

kızlar oğluşum geceleri çok geç uyumaya başladı ya dün gece 1 e kadar bekledik uyumuyor bi türlü. sonra eşimle bi banyo yaptıralım belki uykusu gelir uyur dedik gecenin o vaktinde üşenmedik banyo yaptırdık iyice açıldı bizim sıpanın uykusu :KK53::KK53: en son saat 3e doğru uyudu çok şükür

Cnm gec uyumayi birak dun ne gece ne gunduz uyumadi.agliyo surekli ne oldugunuda anlamiyom.artik sinirimden agladim

Cnm gec uyumayi birak dun ne gece ne gunduz uyumadi.agliyo surekli ne oldugunuda anlamiyom.artik sinirimden agladim

senin de Allah yardımcın olsun canım, bizimki geç de olsa uyuyor sonuçta geceleri. uykusu gelir de uyumazsa saatlerce ağlıyor bizimki uyku saatini kaçırırsa, seninkinin sorunu ne acaba oğluşumun yine bugün kakasının 5. günü sancıları var heralde ondan bu kadar huzursuz

bu arada merak eden olursa ben ilk ay sütümün kilo yapmasını hamileliğimin son ayında sürekli hurma yememe bağladım ve tekrar yemeye başladım. çünkü o zaman da çok farklı beslenmiyordum.

ben hamileyken hurma yemek erken doğuma neden oluyor diye biliyordum canım hiç yemedim. ama doğum yaptıktan sonra 40 gün boyunca günde 5-6 tane hurma yedim ama maşallah çok iyi sütüm vardı o dönem. süt yaptığını da biliiyordum ama benim yeme amacım farklıydı, peygamberimiz demiş ki ; loğusalarınıza hurma yedirin ki çocuklarınız iyi ahlaklı olsun ..

Ayy hic sorma canim bizimkide eli agzindan cikarsa basiyor yaygarayi bide becerikliki basparmagini yakaliyor artik cup cup cup cup allahim delirecem ya

sağol canım önerilerin için. hurma ve tahin pekmez tüketiyorum. karpuz pek yemedim gaz yapar diye de onu da yerim. çok severim zaten. gerçi çok şey hazırlayamıyorum kendime. kızım uykusuna ben olmadan dalmıyor. yani ben iyice uyuyana kadar yanındayım. sonra da zaten 40 dk filan uyuyor gündüz. ayrıca ses çıkarınca uyanıyor. alıştır dediler ama denedim alışmıyor. çıt çıkarmadan duruyorum ben de napıyım :) bi şekilde büyümesini bekliyorum rahat rahat iş yapmak için sanırım.

Canim valla ne yaptimsa sese bende alistiramadim ne olursa olsun cocugun yapisiyla alakali ilk iki ay cigliklar icerisindeydik ama yine alismadi bir suru cocugun icindeydi yani yegenlerim felan vardi yoook nafileee

Canim bisi anlatayim annemin basina da gelmis anneannem kardesimin basini tutamadigini gorunce babama kasaptan kemikli et aldirip sarimsakli falan bi guzel yahni yapmis bikac defa icince sanirim bi hafta on gun icinde kardesim annemin sütünden hemen etkilenip toparlanip kuvvetlenmeye baslamis ben dogum yapar yapmaZ annemm aynisini yapmisti cok sukur goren herkes daha simdiden basini tutabiliyor diyordu umarim senin de isine yarar

sağol canım ben eti pek yiyemiyorum ama bebişim için onuda yaparım yeter ki iyi gelsin biraz daha bekleyim diyorum :KK43: başka bu sorunu yaşayan yok mu yada çözüm bulan....

Cnm belki komik gelcek ama hangi hurma benimde azalmaya basladi

canım iki tür hurma satılıyor evet. Medine hurması ince uzun olan. bir de daha tombul etli bir hurma satılıyor. ben onu alıyorum. hatta tarifi vereyim, ben bir tür pasta yapıp yiyorum. herkes de bayılıyor. yoksa sade hurma fazla yiyemiyorum.
yaklaşık 2 su bardağı cevizi rondoda çekiyorum. 1-2 yemek kaşığı kakao koyup biraz daha karıştırıyorum. sonra çekirdeklerini çıkardığım hurmaları içine atıp çektiriyorum. bir tür ezme oluyor. bunu elimle bi tepsiye serip, zamanım varsa top top yapıp, üstüne hindistancevizi döküyorum. kızlar, inanın herkes çikolatalı bi tatlı sanıyor. hurma tadı gidiyor ve harika oluyor. tabii dolapta iyice soğuması lazım.
bunu yiyorum canım ben. dün yine yaptım yemeye başladım :)

ben hamileyken hurma yemek erken doğuma neden oluyor diye biliyordum canım hiç yemedim. ama doğum yaptıktan sonra 40 gün boyunca günde 5-6 tane hurma yedim ama maşallah çok iyi sütüm vardı o dönem. süt yaptığını da biliiyordum ama benim yeme amacım farklıydı, peygamberimiz demiş ki ; loğusalarınıza hurma yedirin ki çocuklarınız iyi ahlaklı olsun ..

ben de hamileliğimde yememiştim aslında ama son ayda doğumu kolaylaştırır diye tavsiye etmişlerdi, ondan yedim bol bol. gerçi pek kolaylaştırmadı ama olsun :) sütüme yaramıştı ilk ayımda.

Canim valla ne yaptimsa sese bende alistiramadim ne olursa olsun cocugun yapisiyla alakali ilk iki ay cigliklar icerisindeydik ama yine alismadi bir suru cocugun icindeydi yani yegenlerim felan vardi yoook nafileee

evet ya kayınvalidem de diyor, normalde bebekler top patlasa uyanmaz, bu ev çok sessiz ondan alışamadı. halbuki televizyonu açıyorum, kedim de var koşturuyor kendi kendine arada. başka ne yapabilirim ki. ama yok, tıkırtılara kesin tepki veriyor. hemen uyanmasa da o tepkiden sonra yavaş yavaş sağa sola kafayı çevire çevire uyandırıyor kendisini. valla evde mecburi sessizlik var artık, çünkü alışmadı, uyumasına engel olarak alıştırmaya da ben kıyamadım :KK43:

kızlar bizim oğlan 26 şubatta geldi mart annesi olamadık yani :) size sorum bebklerinizin boy kilo ve baş çevreleri ölçümleri kaç yazarmısınız...

kızlar bizim oğlan 26 şubatta geldi mart annesi olamadık yani :) size sorum bebklerinizin boy kilo ve baş çevreleri ölçümleri kaç yazarmısınız...

kızım 18 Mart doğumlu, 3450 gr doğdu. kilosu son ölçümde 6500 gr'dı. baş çevresini hiç sormadım ama kendim ölçmüştüm, doğru yerden mi emin değilim 41 cm çıkmıştı.

kızım 18 Mart doğumlu, 3450 gr doğdu. kilosu son ölçümde 6500 gr'dı. baş çevresini hiç sormadım ama kendim ölçmüştüm, doğru yerden mi emin değilim 41 cm çıkmıştı.

biz ne zaman doktora yada hemşireye gitsek d vitamini alıyor mu bu çocuk diyor korktum bende bizim ölçümler doğum 26 şubat
boy 65 kilo 7.200 baş 42.5 fazlamı acaba yaaa

X