2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
yok yaa iş zorlamıor zaten bu aralar hiç iş yok işyerinde ...süt izninin ne zararı olur ki :KK50: özel sektör de değil hani

cnm bu süt izni ne zamana kadar oluyor? ben bebeğim 1 yaşına geldiğinde işe başlayacam, şu anda ücretsiz izindeyim ama 1 yaşından sonra da oluyor mu süt izni? oluyorsa günde kaç saat??[/QUOTE]

canım işe başladıktan sonra ilk 6 ay günde 3 saat sonraki 6 ay günde 1,5 saat .ücretsiz izin dönüşünde olacağını sanmıyorum canım ama :KK50:

dün oğlumun saçlarını dedesi 3 e verdi keltoş oldu :) konaklarıda çıktı meydaneeee

canım ben acemi ben bile konakları yok etmeyi başardım :)) hemen nalatayım banyosundan yaklaşık 1 saat önce konak olan yere zeytin yağı sür beklet kullanmadığın bir diş fırçası bile olur bir fırça yardımıyla tara ve yıka hepsi geçiyor miss gibi oluyor :KK16:

canlar az önce sadem karamel in profiline baktım, bizim eski tayfadan bilenler bilir, hepimiz heyecanla doğumumuzu beklerken onun bebeği 8 aylıkken karnında ölmüştü hepimiz yıkılmıştık şok olmuştuk uzun süre kendimize gelememiştik hem üzüntüden hem de Allah korusun bizim de başımıza gelir mi diye korkar olmuştuk. şimdi baktım da çok etkilendim ya ağladım resmen , bebeğinin mezarını ziyaret ediyormuş arada, onun küçücük toprağının yanında yatmak istiyorum bırakıp gitmek istemiyorum diyor Allahım ne büyük bi acı. bebeklerinize iyi bakın kızlar yaa sakın onlara sizi yorsa bile sesinizi yükseltmeyin , benim oğlum çok ağlıyor bazen saatlerce krize giriyor Allah günah yazmasın bazen kızıyorum sessimi yükseltiyorum ama onlar daha bebekler ve bize çok ihtiyaçları var, ve keşke bebeğim hayatta olsaydı da sürekli ağlasaydı razıyım diyen insanlar da var.. :KK14:

ahh ahh ben hala onu unutamadım gelr hep aklıma ve duygulanırım...Rabbim ona sabır versin.bana geçenlerde yazmıştı son aydı bebeğim hareket etmedi bugün diye yazmıştım onu sormak için yazmış bana nasılız diye merak etmiş canım benimm yaa...şu an bile tüylerinm diken diken....dua edin ona olur mu

maşallahcanım bebişine, benimki de 40 cm çıkmıştı 3 aylık kontrolde ama boyu kısa seninkine göre 60 cm :KK17: Allah şifa versin cnm yavruna tez zamanda iyileşir inşallah. bende sünneti 6-7 aylıkken yaptıralım diyorum ama eşim olmaz diyor ya off bu konuda çok bunaldım aklı ersin istemiyorum sünnet yapılırken. eşim ben ilkokula gidiyordumsünnet olduğumda birşeycik de olmadı diyor ama çok mu iyi olmuş sanki aklı ermese daha iyi bence

Amin cnm insallah duzelir. Sunneti ben de ayni o farkinda olmadan yaptiralim bezliyken de hemen iyilesir diyorum biraz ikna etmeyi basardim sanirim sonbaharda yaptiricaz.

canlar az önce sadem karamel in profiline baktım, bizim eski tayfadan bilenler bilir, hepimiz heyecanla doğumumuzu beklerken onun bebeği 8 aylıkken karnında ölmüştü hepimiz yıkılmıştık şok olmuştuk uzun süre kendimize gelememiştik hem üzüntüden hem de Allah korusun bizim de başımıza gelir mi diye korkar olmuştuk. şimdi baktım da çok etkilendim ya ağladım resmen , bebeğinin mezarını ziyaret ediyormuş arada, onun küçücük toprağının yanında yatmak istiyorum bırakıp gitmek istemiyorum diyor Allahım ne büyük bi acı. bebeklerinize iyi bakın kızlar yaa sakın onlara sizi yorsa bile sesinizi yükseltmeyin , benim oğlum çok ağlıyor bazen saatlerce krize giriyor Allah günah yazmasın bazen kızıyorum sessimi yükseltiyorum ama onlar daha bebekler ve bize çok ihtiyaçları var, ve keşke bebeğim hayatta olsaydı da sürekli ağlasaydı razıyım diyen insanlar da var.. :KK14:

Evet ben o zaman okuyordum görünce hüngür hüngür ağlamıştım resmen psikolojim bozulmuştu hiç tanımadığım halde günlerce aklımdan çıkmadı hala da aklıma geliyor.şimdi bugünlerde hepimiz biraz bunaldık emme sorunları uykusuzluk yaz geldi herkes bi yere gidiyor biz evde yıkılıyoruz haliyle biraz etkilendik bebişler düzenimizi çok değiştirdi ama sademi düşününce insan diyoki herşeyde değer allahım onada en kısa zamanda kucağını doldursun

Kizlar bebislerinizi _/ bu sekilde oturtuyomusunuz:KK37:
Hatta hafif daha yatik olan mama
Sandalyesine koyup yemek yapicamda

Kizlar oturttum mama sandalyesine yaptim
Yemegimi bide oturduk cekirdek aile yemek
Yedik oglum bi bana bakiyo bi babasina catali
Nasil takip ediyo napiyoz diye:KK55:

Kizlar oturttum mama sandalyesine yaptim
Yemegimi bide oturduk cekirdek aile yemek
Yedik oglum bi bana bakiyo bi babasina catali
Nasil takip ediyo napiyoz diye:KK55:

biz ana kucagina koyuyoruz yemek falan yerken oyuncagi asili bi de muzik kutusu var onu takiyoruz onunla oyalaniyo.

Her aldigimiz seyi sirasiyla kullanmak ne kadar
Keyif verici bebek arabasi aldigimizda8 aylik hamileydim
Evin icinde tur atiyodum herkez guluyodu saskinmisin
Diye ne yapiyim heves..allahim hayirlisiyla
Dogsunda arabanin ici dolsun diyodum buyuk
Aldigim kiyafetleri off bukadar buyucekte giycekmi
Diyodum mama sandalyesi daha oglum dogmadan
Mutfaktaki yerini alnisti bile hepsi oldu buyudu
Sipam hepsini tepe tepe kullan annecimm

kızlar bebğim başını dik tutamıyor 4. ayı bitiyor ne yapacağımı şaşırdım normal mi doktor umursamıyor bekleyin diyor çok telaş yaptım geri kalan herşeyi yapıyor nesneleri takip yakalama tutma hatta yan bile dönüyor....

Anneler bebeği çok kusup da gaviscon toz kullanan var mı? Varsa kusmasını kesti mi?Anne sütü kıvamını arttırıyormuş midede.

kızlar bebğim başını dik tutamıyor 4. ayı bitiyor ne yapacağımı şaşırdım normal mi doktor umursamıyor bekleyin diyor çok telaş yaptım geri kalan herşeyi yapıyor nesneleri takip yakalama tutma hatta yan bile dönüyor....
Canim cok telas yapma zaten bu aydaki kafa tutma dedigimiz sey oyle senin benim gibi degilki biraz dim tutar sarhos gibi salla sallar sonra pit diye duser tekrar kalkar felan yani...yoksa hicmi tutamiyor ilk gunlerdeki gibimi

Anneler bebeği çok kusup da gaviscon toz kullanan var mı? Varsa kusmasını kesti mi?Anne sütü kıvamını arttırıyormuş midede.

ben kullanıyorum. daha önce kullandığımızda kesmişti kusmayı. ilacı içtikten sonra 6 saati geçinceye kadar kusmazdı ama şu an tam doz veremiyorum. gece uykusuna denk geldiği için uyanıp onu içmiyo. o yüzden mi bilmiyorum ama kusması kesilmedi

Kizlar bebislerinizi _/ bu sekilde oturtuyomusunuz:KK37:
Hatta hafif daha yatik olan mama
Sandalyesine koyup yemek yapicamda

ayy esra çok komiksin yaa o işareti yapmak nerden aklına geldi :KK9::KK9: geçen gün de aynı soruyu ben de sordum cevap gelmedi ama ben iki saat düşündüm nasıl anlatabilirim diye, hani otururla yatar arası ne tam oturur ne tam yatar falan diye lafı uzattıkça uzattım , şimdi senin işareti görünce kendimi enayi gibi hissettim :KK9: nasıl aklıma gelmedi dye :KK9: neyse hacı ben kucağımdayken oturtuyorum o şekilde , yatıyorken ellerinden tutuyorum o kendisini kaldırıp oturtuyor ama fazla tutmuyorum o şekilde bende durum böyle :KK51: bi kaç hafta daha geçsin oturtacam inşallah. benim bi tanıdık 2 aylıktan beri oturtuyordu :KK53:

canım geçen gün elam da bebeğim başını tutamıyor demişti, mesajı görünce yazar belki, doktoru çocuk nöroloğuna yönlendirmişti gitti ama bi sorun çıkmadı , seninkide normaldir bence her bebek herşeyi zamanında yapamıyor bazen, benimki de 4 aylık oldu hala uzattığım nesneye uzanamıyor mesela :KK37: ahhhh ah yaram derin o eldivenleri tek tek makaslayasım var :KK52:

X