2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Merhaba Sevgili anneler,

Doğum sonrası olum 15 gün kadar kuvezde kaldı ve ben surede sütümü sağıp buzluğa attım.Daha sonra kullanmak için.
şimdi kullanmak için çıkarıyorum fakat bana bozuk gibi geliyor.Bebeğime veermeye de korkuyorum.Kendi sütümün tadına bakmıştım ona benzemiyor.
ama dün similac mama yaptım vermek çin onun tadına da az benziyor.Sankı boyle demir tadı varmış gibi ne bilim bilemedim.Hepsi mi bzulur yaçok üzülüyorum :KK43:

Yok canım merak etme sütün bozuk değil. Buzluğa girmiş süt öyle kokuyor. Bebeğin farkına varıp içerse sorun yok :) içmezse de kalanları ek gıdaya geçince bişeylerin içine katıp verirsin ziyan olmasın. Süt dondurucuda 6 aya kadar bekliyormus.

Merhaba Sevgili anneler,

Doğum sonrası olum 15 gün kadar kuvezde kaldı ve ben surede sütümü sağıp buzluğa attım.Daha sonra kullanmak için.
şimdi kullanmak için çıkarıyorum fakat bana bozuk gibi geliyor.Bebeğime veermeye de korkuyorum.Kendi sütümün tadına bakmıştım ona benzemiyor.
ama dün similac mama yaptım vermek çin onun tadına da az benziyor.Sankı boyle demir tadı varmış gibi ne bilim bilemedim.Hepsi mi bzulur yaçok üzülüyorum :KK43:

Canim valla benim sahsi fikrim cok cok cok mecbur kalmadikca ozellikle calisan bi anne felan degilsen bebege taze sut verilmeli...cunku allah herseyi oyle bi nizam icinde yaratiyoki...atiyorum bebegin ilk ay protine cok ihtiyaci varsa anne sutunde en cok o uretiliyor ikinci ay ne bileyim kalsiyuma ihtiyaci varsa o en cok uretiliyor yani hersey bebegin gelisimine gore seyrediyor bu sebeple hersey zamaninda guzel...ama yine soyluyorum mecburi durumlar farkli tabi...simdi sutun varsa ve bebeginle birlikteysen verme onlari bebisine bi arkadasta soylemis ek gidaya gecince baska sekillerde kullan...

Kizlar benim oglumda 3 ay on gunluk allahim bir elini emisi var goreceksiniz eger elini agzina denk getiremediyse yandik valla basbas bagiriyor emzikte almadi ilk basta doneminin ozelligi tum cocuklar yapiyodur dedim ama acaba bizimki biraz abartiyomu ki

Benim oglum da 19 mart dogumlu iki elini birden yumruk yapip bogazina kadar sokmaya calisiyo kusacak gibi falan oluyor. Ben emzik tutturdum fakat sadece uykuya gecerken veriyorum gun icinde vermiyorum. Ben dis mi cikariyo diye doktora sordum hayir dedi sanirim bu sekilde ellerini kesfediyo cunku agzina soktuktan sonra iki elini birlestirip cevirip cevirip bakio saskin saskin cok tatli yaa:))

canım geçen gün elam da bebeğim başını tutamıyor demişti, mesajı görünce yazar belki, doktoru çocuk nöroloğuna yönlendirmişti gitti ama bi sorun çıkmadı , seninkide normaldir bence her bebek herşeyi zamanında yapamıyor bazen, benimki de 4 aylık oldu hala uzattığım nesneye uzanamıyor mesela :KK37: ahhhh ah yaram derin o eldivenleri tek tek makaslayasım var :KK52:

Baloncuk merhaba.ben de eldivenleri 2.ayın sonunda çıkardım.gec mi kaldım bilmiyorum simdi 4 aylık oldu.2aydan önce de cıkardım denedim am a elleri buz gibi olunca taktım eldivenleri.simdi elimi tutuyor ya da emziğini tutarak ağzından cıkarıyor ama ağzına yerleştiremiyor bir turlu . Ben de kaysrrideyim bu arada.bugun hava sıcaktı ne akla hizmet ama at çiftliğine göturdum kızımı :-) sinek doluydu :-) biraz günes gördü yavrucak. kayseride hangi doktora göturuyorsun bebegini?

Kızım dünkü kontrolde kilo alamamış 440 gr almış çıktı.doktor gaviscon verdi kusması çok dedim,ondan alamamıştım belki dedi.akşam başladım ilaca inşallah şifa olur baya canım sıkıldı çünkü.siz ne kadar kullandınız ilacı? İçinde 1 hafta kullandığınızda düzelme olmazsa doktora danışın diyor.bizim doktor bişey demedi de süresiyle ilgili:44:

bize bir ay demiştiönce ama sonrasında 3 aylık kontrolüne gittiğimizde reflü kapakçığı gelişene kadar kullanmak gerekebilir dedi

evet malesef bizim bebekte var ablası...çok fena bişey ben 1 buçuk aydır süt ve ürünleri margarin vs. kkestiğim halde kakası felan hiç değişmiyor hep isal huzursuz hırıltısı var hiç geçmedi zor nefes alıyo(alerjisi olanlarda sık görülürmüş) vs vs..zorlanıyorum baya anlıcan
:KK50:

biz 1,5 aylıkken öğrendik. 2 aydır diyetteyim. sizin nasıl anladı doktor? bizde kusma, aşırı gaz ve sivilceler vardı. gazımız azaldı, sivilceler geçti ama kusma tam gaz devam ediyo.kakası da gittikçe katılaşıyo artık.

slm arkadaşlar

bebeğinizi dışarı çıkarken nasıl giydiriyorsunuz?

birde benim kızım kakasını hala ishal gibi yapıyor,normalmidir ?

slm arkadaşlar

Ist.da alttan citcitli tsort-sort ayaginada corap
Giydirip cikariyom ama hep ince bi
Battaniye oluyo yanimda fazla klimali bir
Ortama giriyosam ortuyom

biz 1,5 aylıkken öğrendik. 2 aydır diyetteyim. sizin nasıl anladı doktor? bizde kusma, aşırı gaz ve sivilceler vardı. gazımız azaldı, sivilceler geçti ama kusma tam gaz devam ediyo.kakası da gittikçe katılaşıyo artık.

iyi hadi baya düzelmeler var sizde :) yakın zamanda hepimiz atlatırız inşallah bizde elhamdulillah kusma olmadı aşırı gazı var hala uyurken gazı gelince uyanıyo sabaha kadar dattiri dottiiri :) saat başı ben ayaktayım kakası mukuslu ve kanlı idi o zaman hem kolundan hem de kanından tahlil yapıldı pozitif çıktı ama kaka kıvamı ve hırıltısı bi türlü geçmiyo bugün tekrar bi kulak burun boğaza götürücez..

slm arkadaşlar

Benim oğluşunda kakası hep sıvı dr a sorduğumda sadece sıvı alıyo başka nasıl olcak demişti ama benimde aklıma takılıyor daha önce görmedim ki hiç nasıl olur bilemiyorm

Kizlar oglumun sag yanaginda yaklasik 2 aydir kucuk puturlu bi alan vardi nokta nokta yag bezeleri bi aradaymis gibi elimi gezdirince de kuruydu bu hafta o bolgede kizariklik da olusmaya basladi doktora gotursem mi aranizda var mi boyle problem yasayan.

Canim valla benim sahsi fikrim cok cok cok mecbur kalmadikca ozellikle calisan bi anne felan degilsen bebege taze sut verilmeli...cunku allah herseyi oyle bi nizam icinde yaratiyoki...atiyorum bebegin ilk ay protine cok ihtiyaci varsa anne sutunde en cok o uretiliyor ikinci ay ne bileyim kalsiyuma ihtiyaci varsa o en cok uretiliyor yani hersey bebegin gelisimine gore seyrediyor bu sebeple hersey zamaninda guzel...ama yine soyluyorum mecburi durumlar farkli tabi...simdi sutun varsa ve bebeginle birlikteysen verme onlari bebisine bi arkadasta soylemis ek gidaya gecince baska sekillerde kullan...

Canim haklisin sana katiliyorum ama sanki sutumde azalma var gibime geldi ondan ek olarak dolaptakileri de veriyim istedim ama guvenemiyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yok canım merak etme sütün bozuk değil. Buzluğa girmiş süt öyle kokuyor. Bebeğin farkına varıp içerse sorun yok :) içmezse de kalanları ek gıdaya geçince bişeylerin içine katıp verirsin ziyan olmasın. Süt dondurucuda 6 aya kadar bekliyormus.

Yaa ben de bozuk sanip kac tane cope attim ne bilim taze sut gibi degildi tadi beni de uyardilar dikkat et bozuk olmasin diye bende tadi farkli olunca bozuk dedim attim valla

Canim haklisin sana katiliyorum ama sanki sutumde azalma var gibime geldi ondan ek olarak dolaptakileri de veriyim istedim ama guvenemiyorum

Ben senin yerinde olsam sutumun azaldigini.dusundugumde sagarim hem bi miktarini gormus olursun icin rahat eder ama sonra sagdigin sutu dolaba atma hemen bebise ver:)

Ben senin yerinde olsam sutumun azaldigini.dusundugumde sagarim hem bi miktarini gormus olursun icin rahat eder ama sonra sagdigin sutu dolaba atma hemen bebise ver:)

Ya aslinda emzirdikteb sonra sagiyorum tabi az geliyo hani cok sukur hic gelmiyo degil bizimkisinin saati yok hani saatte 1 emiyo hani 3 saatte bir emse belki ona yakin sagarim doluyo mu dolmuyo mi emin olurum bu yuzdrn emin degilim ama kusuyo haani arada hickiriyo cis kaka yapiyo hani doyuyordur diye dusunuyorum da anne hali iste emin de olamiyorum

iyi hadi baya düzelmeler var sizde :) yakın zamanda hepimiz atlatırız inşallah bizde elhamdulillah kusma olmadı aşırı gazı var hala uyurken gazı gelince uyanıyo sabaha kadar dattiri dottiiri :) saat başı ben ayaktayım kakası mukuslu ve kanlı idi o zaman hem kolundan hem de kanından tahlil yapıldı pozitif çıktı ama kaka kıvamı ve hırıltısı bi türlü geçmiyo bugün tekrar bi kulak burun boğaza götürücez..

ben bu tahlil konusuna takıldım. bizde kan tahlili yapılmadı. kakada kan falan da yok. sadece kakasından tahlil yapıldı.kalprotektin diye bir test. acaba bu testle teşhis koymak doğru mu ki? alerji doktoruna göstermeyi düşünüyor musunuz?

ben bu tahlil konusuna takıldım. bizde kan tahlili yapılmadı. kakada kan falan da yok. sadece kakasından tahlil yapıldı.kalprotektin diye bir test. acaba bu testle teşhis koymak doğru mu ki? alerji doktoruna göstermeyi düşünüyor musunuz?

her bebekte farklı belirtiler gösterebiliyo alerji olunca...ben bi alerji doktoruna görünmeyi kesinlikle istiyorum süt alerjisi için değil de çoklu alerji testi yaptırmak istiyorum nette baya bi araştırdım düzelmiyosa çoklu besin alerji testi yaptırın dediler hadi bakalım hayırlısı...

Kizlar oglumun sag yanaginda yaklasik 2 aydir kucuk puturlu bi alan vardi nokta nokta yag bezeleri bi aradaymis gibi elimi gezdirince de kuruydu bu hafta o bolgede kizariklik da olusmaya basladi doktora gotursem mi aranizda var mi boyle problem yasayan.

Ayni durum bizde de sol yanakta var bi turlu gecmiyo. Once opulmektenmi oluyo diye dusundum ama opturmuyorum sonra kuruluktan diye dusundum. Krem surdum bikac kez hani elimiz kurudugunda krem surunce kıpkırmızi olur ya aynen oyle oldu kizardi. Bugun de azcik bebe yagi surdum bi damla insallah bunlarla gecer doktora goturmedim ancak 4. Ay kontrolunde goturup sorabilirim.

bebeginizle egitici aktiviteler yapiyo musunuz? internette parmak kuklalari falan gordum de yapaniniz varsa fikir olur faydalaniriz

X