2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
ye benim ağrımda sanki su içip üzerine çok koşarsında karnına lokur lokur iğrenç bir ağrı girer yaaa benim ağrım da öyle oluyor, kızımda hiç böyle bir ağrı hissetmiyordum, bildiğin adet ağrısına benzer ağrı oluyordu, bu bir tuhaf anlamadım bu işi

kızlar benim de 1 ağustosta randevum var gec döllenme olduğu için normalde 8-9 haftalık olmam gerekirken geriden geliyorum keseyi gorduk de kalp atışı için gidicez simdiden onun telası stresi basladı:18:

en son nezaman gittin canım.ve kaç haftalık dediler benimde geç döllenme yarın kontrol var.sata göre 8 hafta dolmuş oluyor ama geç olduğu için ben 7 hafta diyorum inşallah duyarız kalp atışlarını

ben sutu marketten almıyorum çok sukur ımkanım var taze taze teyze sagıyor esim gidip alıyor ben de yogurdumu kendim yapıp yiyorum imkanınız varsa bence öyle yapın tabi yoksa mecbur marketten ama doktor tanıdıgımdan duydugum danonelerin çocukların zeka gelişimini etkilediği yedirip yedirmemek herkesin kendi tercihi:KK34:

bugün kapı çaldı bir baktım sütçü gelmiş, çok şaşırdım, normalde hiç kapıya gelmez, mahalleye bile gelmez, dedim seni Allah gönderdi, biraz pahalıya aldım, pazarlıkla accık fiyat kırdım, ama olsun, şimdi yoğurdumu mayaladım, yarına hazır olur

aynen benimde öyle. sabah 4 te uyanıyorum bulantıyla.

aynen bende 4 beş gibi uyanıyorum bulantı ve tuvalet ihtiyacıyla ki gece kalkmazdım eskiden

çok şiddetli olsa kusup rahatlıcam belki ama orta şiddette gün boyu çekmek çok sinir bozucuymuş bütün iştahım kapandı sadece meyve suyu ve meyve yemek geliyor içimden yemekler yağlı ve ağır geliyor
ama bu halimizede şükür :)

aynen bende 4 beş gibi uyanıyorum bulantı ve tuvalet ihtiyacıyla ki gece kalkmazdım eskiden

çok şiddetli olsa kusup rahatlıcam belki ama orta şiddette gün boyu çekmek çok sinir bozucuymuş bütün iştahım kapandı sadece meyve suyu ve meyve yemek geliyor içimden yemekler yağlı ve ağır geliyor
ama bu halimizede şükür :)

bişeyler yiyince biraz duruyor sonra geri başlıyor benim. balkona çıkıp hava al sonra yemeye çalış ben öyle yapıyorum.gece kalkma konusundada aynen ben uykudan hayatta uyanıp kalkmazdım.ama şimdi gecede 5 yada 6 kere kalkıyorum.bu arada siz bebeğinizi gördünüzmü kalbini duydunuzmu? ben cuma gidicem bakalım.

bişeyler yiyince biraz duruyor sonra geri başlıyor benim. balkona çıkıp hava al sonra yemeye çalış ben öyle yapıyorum.gece kalkma konusundada aynen ben uykudan hayatta uyanıp kalkmazdım.ama şimdi gecede 5 yada 6 kere kalkıyorum.bu arada siz bebeğinizi gördünüzmü kalbini duydunuzmu? ben cuma gidicem bakalım.

Yok hayır görmedim
aslında gitmedim sadece kan testi yaptırdım.. Geçen yıl süpriz bi gebelik yaşamıştım 10.haftaya kadar sürekli gittim ama her gidişimde yok kese gözüktü yok yolk kesesi gözüktü bebek yok vs ile çok stres yaşadım sonunda düşük nedeni ile kürtaj oldum bu kez planlı bi gebelik oldu öncesinde tüm kan hormon idrar testleri virüs testlerim yapıldı dr umda tatile çıktı şuan ilk hamilelik ayında yapılacak testlerim kalmadığı için dr umun tatilden dönmesini bekliyorum :)
aynı stresleri yaşamamak için kesin gözükebilecği bi haftada gideceğim şuan 5+3 deyim.
Siz gittinizmi ultrasona ?

Selam anne adayları :)
Bulantılarla ilgili bir sorum olacak size kusma yaşamayıp bütün gün hüç düzelmeden bulantı çeken varmı aranızda ben sürekli böyleyim bütün gün bayılıcam vallahi bulantı hissinden geceleri bile okadar çok ki

Aynen ben de öyleyim ve 1 haftadır çekiyorum.Ağlıyorum bazen sinirden :KK43:bütün gün evdeyim,dışarı 5 dakkalığına çıksam bulantım artıyo ve bayılacak gibi oluyorum.Hiçbişey yiyemiyorum zaten iştah sıfır .Allahtan tatildeymi,şim diyorum.Okul dönemine denk gelseydi mahfolmuştum ben.Umarım geçer 10.haftaya kadar.

Selam kizlar nasil gidiyor.bende bulanti falan hala baslamadi.sadece progestanin etkisi bas donmeleri var..bisey sorucam.diger hamileliklerimde hep kanama yasadigim icin bukez doktor en bastan boyle bisey yasamadan progestan verdi.yaklasik 5.haftadan beri kullaniyrm.sorum su:Allah korusun kanamanin olucagi varsa da onceden.progestan kullanmaya basladigim icin olmaz dimi artik..olmasin insallah yaa.psikolojim altust oluyo.benim kahverengide olmuyo direk kanama.cok sukur progestanla halloluyodu.bukez onlemimizi erken aldik insallah.boyle olip onceden kullanip sorun yasamayan oldumu aranizda daha once acaba.

Canim benim ilk gebeligimde progesteron kullandigim halde lekelenmerim baslamisti ve dusukle sonuçlanmısti .olacagi varsa oluyor canim .hic stres yapip sıkıntı ya girme

Aynen ben de öyleyim ve 1 haftadır çekiyorum.Ağlıyorum bazen sinirden :KK43:bütün gün evdeyim,dışarı 5 dakkalığına çıksam bulantım artıyo ve bayılacak gibi oluyorum.Hiçbişey yiyemiyorum zaten iştah sıfır .Allahtan tatildeymi,şim diyorum.Okul dönemine denk gelseydi mahfolmuştum ben.Umarım geçer 10.haftaya kadar.

Gerçekten zor bir durum insanın canı hiç birşey istemiyor böyle olunca tadım tuzum kalmadı derlerya o hesap
ara sıra olan agrılar göğüs sancıları falan insanı zorlamıyorda bu bulantı ne menem birşeymiş :KK43: inşallah azalır ilk tremester sonuna doğru

Yok hayır görmedim
aslında gitmedim sadece kan testi yaptırdım.. Geçen yıl süpriz bi gebelik yaşamıştım 10.haftaya kadar sürekli gittim ama her gidişimde yok kese gözüktü yok yolk kesesi gözüktü bebek yok vs ile çok stres yaşadım sonunda düşük nedeni ile kürtaj oldum bu kez planlı bi gebelik oldu öncesinde tüm kan hormon idrar testleri virüs testlerim yapıldı dr umda tatile çıktı şuan ilk hamilelik ayında yapılacak testlerim kalmadığı için dr umun tatilden dönmesini bekliyorum :)
aynı stresleri yaşamamak için kesin gözükebilecği bi haftada gideceğim şuan 5+3 deyim.
Siz gittinizmi ultrasona ?

gittim ben cumartesi günü kese göründü sadece ben de boş olmasından korkuyorum cuma günü gidicem tekrar inş bebeği görürüz.

55 gün önce doğum yaptım :) herşey benim için çok taze... bunlar çok tatlı heyecanlar. Hepinize sağlıklı ve mutlu hamilelik ve doğumlar... :)))))

he heee benim doğum hikiayemde çok komikti, akşam misafirlikten döndük, eşimle yürüyerek dönmüştük, yatak odasına girdim, eşofmanlarımı çıkarayım derken, anaaaaaaaa oda ne suyum foşur foşur gelmeye başladı, çeşme gibi:KK53: biz bir panik bir panik, yatak odasını öyle bir dağıtmışız ki görsen hırsız girmiş sanırsın:KK1: hemen ambulans çağırdık, 2 dakkaya ambulans kapıda, derken eşim anhatarsız çıkmış dışarı, hastaneye gittim, doğum yaptım, eşim gece 3 te çilingir çağırmış, eve öyle girebilmiş :KK60: çilingir de kapının göbeğini kırmış, bu saatte göbek takamam demiş, bizim kapı açık ööööyle sabahlamış bizimki:KK53::KK53: ayy ne günlerdi yaaaaaa

Hihihi :)) bakalim bunlar nasil olacak.cok telas oluyor ya ben bir kerede 35.haftada sancilandim valizi hazirladik gittik pazar günüydü hic unutmam doktorum sagolsun cok ilgilenmisti icerde cok bekleyince esim yazik kapida doguma girdim zannetmis :)) kuru sanci çıktı tabii .

gittim ben cumartesi günü kese göründü sadece ben de boş olmasından korkuyorum cuma günü gidicem tekrar inş bebeği görürüz.

İnşallah görürsünüz bebişinizi :) ama tavsiyem kese boyutunuza bakın çok küçükse yani 3-4 mm ise bence biraz daha bekleyin derim gidip görememek çok üzüyor insanı karın ultrasonunda en az 18mm falan olunca görünebiliyormuş bebiş öncesinde yolk kesesi falan gözüküyor daha küçükse. Günde ortalama 1 mm büyüyor kese ona göre hesap yapıp gidebilrsiniz

ye benim ağrımda sanki su içip üzerine çok koşarsında karnına lokur lokur iğrenç bir ağrı girer yaaa benim ağrım da öyle oluyor, kızımda hiç böyle bir ağrı hissetmiyordum, bildiğin adet ağrısına benzer ağrı oluyordu, bu bir tuhaf anlamadım bu işi

Belki gaz sancısıyla birlikte oluşan bir ağrıdır çünkü hamileliktr aşırı derecede gaz artışı oluyor bende çok mesela.
Hem mide gazı hem bagırsak gazı ve sancısı çok fena birşey özellikle bağırsakta olan şiddetli gaz sancıları sanki kasıkta rahimde sancı oluyormuş hissi verebiliyor :/
gaz yapmayan şeyler tüketmeyi ve gaz giderici, tuvalete çıkmayı rahatlatıcı şeyler tüketmeyi deneyin derim bende baya işe yaradı sacıdan duramıyordum

he heee benim doğum hikiayemde çok komikti, akşam misafirlikten döndük, eşimle yürüyerek dönmüştük, yatak odasına girdim, eşofmanlarımı çıkarayım derken, anaaaaaaaa oda ne suyum foşur foşur gelmeye başladı, çeşme gibi:KK53: biz bir panik bir panik, yatak odasını öyle bir dağıtmışız ki görsen hırsız girmiş sanırsın:KK1: hemen ambulans çağırdık, 2 dakkaya ambulans kapıda, derken eşim anhatarsız çıkmış dışarı, hastaneye gittim, doğum yaptım, eşim gece 3 te çilingir çağırmış, eve öyle girebilmiş :KK60: çilingir de kapının göbeğini kırmış, bu saatte göbek takamam demiş, bizim kapı açık ööööyle sabahlamış bizimki:KK53::KK53: ayy ne günlerdi yaaaaaa

suyumuzun gelmesı benzıyor benımde sabah ayaga kalkarkalkmaz bosalmıstı
ama bız aksıne cok sakındık dus aldım tost yedım taksı bıle cagırmadım bayrampasadan yeıbosnaya metroyla gıttım azcık daha vakıt gecsın dıye
ne sakınmısım beeee
bunda artık hıc gıtmem :KK1::KK1: hehehehe

55 gün önce doğum yaptım :) herşey benim için çok taze... bunlar çok tatlı heyecanlar. Hepinize sağlıklı ve mutlu hamilelik ve doğumlar... :)))))

Tesekkurler' sanada bebisinle saglikli ve mutlu omurler diliyorum:-) :-) :-)

bugün kapı çaldı bir baktım sütçü gelmiş, çok şaşırdım, normalde hiç kapıya gelmez, mahalleye bile gelmez, dedim seni Allah gönderdi, biraz pahalıya aldım, pazarlıkla accık fiyat kırdım, ama olsun, şimdi yoğurdumu mayaladım, yarına hazır olur

oooh afiyet şeker olsun bebişe de yarasın inş.benim de yogurt bitmek üzere yarın inş kocişim teyzeden süt alırsa yenisini yaparım:KK34:bizim teyzecik de diğer sütcülere göre az tuzlu satıyo pazarlık yap dedim eşime :) markettekilerden pahalıya satıyo teyzem :KK1::KK1:

hakikaten çok komikmişşş :KK9::KK9::KK9: ayy inş Rabbim izin verirse bizimkiler nasıl olur acaba :KK16::KK16:

X