2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
selam kızlar nasılsınız birşey sorucam benım hamılelıkten yana bı sıkayetım yok bulantı çok az var başka pek bişi yok ama dun bugun belım çok ağırdı bıde tasınma var onumuzde kolı yapıorum ondan mı acaba ama ben oturduuum yerden yapıorum çok da kasmadım kendımı sizce yaptığım işten mı kaynaklanıo yoksa bu haftalarda normal mı yoksaaa ufff anormal bı durum mu var :KK49:

Ben dde sat a gore 7+4 deyim bugun. Inanilmaz bi bel agrim var agirlikli sol tarafta. Hatta bi ara kuyruk sokumuma da agri girdi sol ayagima basamadim sanirim siyatik sisteme baski yaptigindan oluyormus. Canim oturdugun yerden de yapsan malesef bu bebekler her turlu isi farkediorlar :KK66: az bi is yapsan burnundan getiriolar :)))

Kizlar ben oglumda müthiş bel agrisi cektim 4.aya kadar oyle böyle bir agri degil çok kötüydü. Sağ bacagima ve pocuk kemigime vurdu agri.taki somraki gittigim doktor magnezyum eksikligi dedi ilacini verdi ve bir bicak gibi kesildi agri.ama o ilac sanirim 4.ayda veriliyor kasilmalar kramplar icin.

Ben dde sat a gore 7+4 deyim bugun. Inanilmaz bi bel agrim var agirlikli sol tarafta. Hatta bi ara kuyruk sokumuma da agri girdi sol ayagima basamadim sanirim siyatik sisteme baski yaptigindan oluyormus. Canim oturdugun yerden de yapsan malesef bu bebekler her turlu isi farkediorlar :KK66: az bi is yapsan burnundan getiriolar :)))

benımde oyle sol tarafı ve kuyruk sokumum da ağırıyor özellıkle dun bugun aarması dıkkatımı cektı bakalım ne kadar devam edecek normal olsun bı sorun olmasın da ben agrıları çekerım :KK52:

Kizlar ben oglumda müthiş bel agrisi cektim 4.aya kadar oyle böyle bir agri degil çok kötüydü. Sağ bacagima ve pocuk kemigime vurdu agri.taki somraki gittigim doktor magnezyum eksikligi dedi ilacini verdi ve bir bicak gibi kesildi agri.ama o ilac sanirim 4.ayda veriliyor kasilmalar kramplar icin.

magnezyum cıkolatada var bıldıı kadarıyla canımda çekıor baya ondan mı acaba yarın dra gıdıcem bakalım ne dıycek

Canim doktorun iğne verdimi sana kan sivilastirici ve aspirin onlrm amacli.genelde ilk 3 sonrasi olan bebek olumlerinde kan pihtilasmasi sorunu olabiliyormus .inşallah bu gebeligin saglikli gecer canım

Evet canim.ecopirin kullaniyrm.ilk gebeligimdede preeklemsi gecirdim.yuksek tansiyon problemi cikiyo bende gebelimleriklerim anlam veremiyoruz.ilk bebegim saglikla dogdu.ikinciyi kaybettim.gecen hafta butun otoummin testleri yapildi.kan pihtilasma testleride yapildi.sonuclaei bekliyrm.eger sistemik biseyse bu bitakim ilaclarla gebeligime devam edicem.insallah hersey yolunda gider.

Canım tası kardı varsa sende olabılır oyle hıssedınce bol nefes al bol su ıc cnm ama bı kardıyolojıye gt muhtamelen tası kardı var sende bnde ole oluorum ama hamılelıkden once vardı bnde hamılelık esnasında hıc ole hıssetmedım cok sukur...

Yaaaa Perşembe günü kontrolüm vardı olmazsa kardiyoloğada gideyim bir sıkıntı verir mi acaba

selam kızlar geçen hafta keseyi görmüştük, bu haftada kalp atışlarını gördük çok şükür. 7+1 dedi sat a göre uyumluymuş. tiroidim yüksek çıkmış biraz onun için endoktrine gittim ilaç verdi ama şekerine dikkat et oda yüksek biraz dedi ben yine diyetteyim :KK5:

günaydın kızlar

umarım herkesin hamileliği yolundadır :KK16: ben hala bulantılarla boğuşuyorum.bir kilo almadım şimdilik :KK9: kusmalarım oluyor ve çevremdeki herkes yesin bulantısı olsa da diyorlar :KK20: sanırım idrar yollarımda enfeksiyon oluştu :KK43: pis kokulu sarı bir akıntım var ve idrarım da aynı durumda.az su içtiğimden de olduğunu söylediler.su içmeye çalışıyorum :KK43: 4 ay sonra geçer dediler dişimi sıkıyorum şuan.herkes umarım kolay bir hamilelik geçirir.
geçen cuma ailelere haber verdik.özellikle kendi annem kuş gibi şakırdadı mutlu oldu :KK16: :KK8: herkes musmutlu şuan.inş. hayırlı,sağlıklı bir bebişim olur tabi tüm hamilelerin de.
ev temizliği yapamıyorum :KK53: temizlik yapmam lazım halbuki :KK5: sadece evi süpürdüm o kadar.çamaşırlıkta kuruyan ve ütülenmeyi bekleyen çamaşırlar beni bekliyor.eskiden hiç iş bırakmazdım ortada.şimdi sanki her yer dağılmış gibi geliyor.çiçeklerimi dahi sulamıyorum.sabah suladım.yavrucaklar iyice boyunlarını eğmişlerdi.
sözün özü bulantımdan dolayı çok takip edemiyorum sayfayı,ekrana bakmakta kötü ediyor :KK19: arasıra girip görünürüm.şimdilik herkes kendisine iyi baksın.Allah'a emanetsiniz kızlar :KK3:

bu arada kızlar hamilelikte saç kestirmek bebeğin ömrünü kısaltır diye halk arasında bir söz var.sizden saçını kestiren oldu mu? saçlarımı bir türlü kestiremedim.belime kadarlar :26:

magnezyum cıkolatada var bıldıı kadarıyla canımda çekıor baya ondan mı acaba yarın dra gıdıcem bakalım ne dıycek
Evet canim oda olur muzda yiyebilirsin onda daha cok sanirm dikkat et kendine tasinma isi zor olur keske yardimci bulabilsen canim ya
Evet canim.ecopirin kullaniyrm.ilk gebeligimdede preeklemsi gecirdim.yuksek tansiyon problemi cikiyo bende gebelimleriklerim anlam veremiyoruz.ilk bebegim saglikla dogdu.ikinciyi kaybettim.gecen hafta butun otoummin testleri yapildi.kan pihtilasma testleride yapildi.sonuclaei bekliyrm.eger sistemik biseyse bu bitakim ilaclarla gebeligime devam edicem.insallah hersey yolunda gider.
Canim preeklemsi grnelde pihtilasma sorunu olanlarda da oluyor.diger topige bir bak ilk sayfasinda var.bilgi edinmis olursun.hadi bakalim sonuclar gelsin rahatlarsiniz .icini feerah tut.saglikla al bebegini kucagina.
Yaaaa Perşembe günü kontrolüm vardı olmazsa kardiyoloğada gideyim bir sıkıntı verir mi acaba
Canim nefes alma zorlugu gibimi .burnun tikali gibimi oluyor onu ayirt et ben sanki konusurken soze yetisemiyordum nefesim yetmiyor gibi burnum kapali gibi gelirdi oglumdayken .simdiki hamileligimde yok .sigara kullandinmi daha once ona bagli birseyde olabilir
selam kızlar geçen hafta keseyi görmüştük, bu haftada kalp atışlarını gördük çok şükür. 7+1 dedi sat a göre uyumluymuş. tiroidim yüksek çıkmış biraz onun için endoktrine gittim ilaç verdi ama şekerine dikkat et oda yüksek biraz dedi ben yine diyetteyim :KK5:

Hadi gozunuz aydin.troitlere aman dikkat hamileligin her ayi doktor iyi desede lutfen olcturun ben o hataya dustum ve dogum sonrasi tsh 19 lara cikmisti ilac kullandigim halde.seker icinde hamurlu seyler col tuketmeyin sekerli gidalar.ekmek birer dilime inince duser seker .benim en cok korktugumda seker.oglumda hamileyken cikmadi .bakalim insallah bundada çıkmaz

bu arada kızlar hamilelikte saç kestirmek bebeğin ömrünü kısaltır diye halk arasında bir söz var.sizden saçını kestiren oldu mu? saçlarımı bir türlü kestiremedim.belime kadarlar :26:

Ben kesrirdim cumartesi gunu kisacik hemde .benimde belime kadardi .inanma oyle seylere canim kaderi Allah yazar biz sacimizi kestirince bebeklerimizle ne alaka .cok yipraniyorhamileyken ben taramaya usenmeye bbaşlamıştım simdi oh tara cik banyodan .ilk hamileligimde de kesdirdim ben

günaydın hamişşşşşşllleeerrrr :)
nasılsınız bugün bakalım??

benımde oyle sol tarafı ve kuyruk sokumum da ağırıyor özellıkle dun bugun aarması dıkkatımı cektı bakalım ne kadar devam edecek normal olsun bı sorun olmasın da ben agrıları çekerım :KK52:

Bende ıyıyım cok sukur... Bızde haftaya kalp atıslarını duycaz ınsallah bıde kesede bebısımı gorsem artık keseyı grup grup gelıorum bebegımı gormk ıstıommmm:KK49::nazar::emir_bebek:

Günaydınnn iyi haftalar herkesee :KK16:

Yine doktor bulamadık , son gittiğim doktorda içime sinmedi kızlar :KK19:
Geçen hafta gittiğimde vajinal bakıp 6 haftalık demişti , cumartesi gidince karından baktı meğer 8 haftalıkmış bebişiimiz :KK31:
Tahlil sonuçlarımız temiz , ama kadın yorum bile yapmadı. İyi dedi sadece :KK53:
Kan uyuşmazlığı testide yapmıştık , o da iyi sorun yok dedi. İnsna bi açıklar 28. haftada iğne olucan falan diye :KK20:
Ultrasonlar bakmıcakmısınız dedim , daha yeni baktık ya dedi :KK53:
Neyse bebişimizide gördük , kalp atışını dinletmedi tabi :KK19:
Şimdi yine doktor arayışındayız :KK31:

Gunaydin kislarr benimde sat 22 haziran dogum hangi aya gelir bilemedim.benimle yakin sat tarihi vardir diye dusunuyorum :))
Kalp atisini duyan var mi?

ayyy valla çok heyecanlıymış mutlaka haber ver çaylarım meraktan :)) bu doktor randevularını çok merak ediyorum:))
Veriim haber canim
Günaydınnn iyi haftalar herkesee :KK16:

Yine doktor bulamadık , son gittiğim doktorda içime sinmedi kızlar :KK19:
Geçen hafta gittiğimde vajinal bakıp 6 haftalık demişti , cumartesi gidince karından baktı meğer 8 haftalıkmış bebişiimiz :KK31:
Tahlil sonuçlarımız temiz , ama kadın yorum bile yapmadı. İyi dedi sadece :KK53:
Kan uyuşmazlığı testide yapmıştık , o da iyi sorun yok dedi. İnsna bi açıklar 28. haftada iğne olucan falan diye :KK20:
Ultrasonlar bakmıcakmısınız dedim , daha yeni baktık ya dedi :KK53:
Neyse bebişimizide gördük , kalp atışını dinletmedi tabi :KK19:
Şimdi yine doktor arayışındayız :KK31:

Bende bugün karar verecem doktor konusuna bakalim nasil konusacak.ilk doktrumdan cok memnundum ama cok yogun adam. Saatlerce bekliyoruz.kan uyusmazliginda 28.haftada igne vurulur canim onu anlayamadim.

Kizlar saglik ocagina kayit yaptirdinizmi hamileyim diye.belli haftalarda tatanoz asisi var.ben hepsini oldum oglumda ama kasim ayina iki dozluk asi yazmis ne asisiysa esim gitmisti oda unutmus adini

X