2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aynen.. o yüzden tereddüt ediyorum ya.. Bana sorarsan pierre cardin, biraz daha fazla yer vs kaplayacak olması sıkıntı değil benim için. bazıları ağırlık konusunda da memnun üstelik. Ama bu insanlar chicco lite way için neden böyle diyorlar diye düşündüm. Haklısın, chicco'da kötü bir marka değil sonuçta bütün arabaları tek yönlü niye böyle yapmışlar ki diye düşünmedim değil. Yalnız bir kişi şikayet etmiş bebeğim bana bakacağım diye uyumuyordu, kayıyordu filan diye. bilemedim valla, böyle giderse kura çekeceğim ben :KK1:

Çok zor islermis bunlar gerçekten yaaa eskiden ne güzelmiş ya ne dogru duzgun bebek arabasi ne bisey hic bukadar düşünme dertleri olmamış büyümüşüz iste ama simdi insan düşünmekten kafayi yiyor arkadaş

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Vayyyy demek seninki klasikci olacak masallah benimkide yemek yerken çok oynuyor oburmu olcak ne olacak :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

obur olmaz sen iyisin ama benimki bana çekerse ya da biz tarafına biraz etli butlu olur o açıdan babasına çeksin ::)

klasik dinletiyorum ne yapayım yoksa bebe ankara havasıyla doğacak dinletmiyorum onları ama okudğum bir kitapta mozart etkisi diye birşey vardı bende bebek müziklerini buldum ondan kaynaklı yanı

sanırım artık dış çevreye tepki vermeye başladı ben ablama mozart dinlettim dedikçe aç yasin dinlet diyor en kısa zamanda ona geçecem :)

benim dersler sözel agirliklı okuma yanı acaba matematşk filanda mı çözsem ya da matematik videoları :)

adanadakı doktor bana einstein doğurma çabasındasın dur biraz demişti o aklıma geldi..

Aynen.. o yüzden tereddüt ediyorum ya.. Bana sorarsan pierre cardin, biraz daha fazla yer vs kaplayacak olması sıkıntı değil benim için. bazıları ağırlık konusunda da memnun üstelik. Ama bu insanlar chicco lite way için neden böyle diyorlar diye düşündüm. Haklısın, chicco'da kötü bir marka değil sonuçta bütün arabaları tek yönlü niye böyle yapmışlar ki diye düşünmedim değil. Yalnız bir kişi şikayet etmiş bebeğim bana bakacağım diye uyumuyordu, kayıyordu filan diye. bilemedim valla, böyle giderse kura çekeceğim ben :KK1:

Chicconun yeni çıkan travel sistemleri var ben denedim mağazada hem hafif hem manevra kabiliyeti iyi hem çift yönlü yanlış hatırlamıyorsam 1100 liraya idi ona da bakmanı tavsiye ederim chicco trio sprint travel sistem olarak geçiyor modeli

Çok zor islermis bunlar gerçekten yaaa eskiden ne güzelmiş ya ne dogru duzgun bebek arabasi ne bisey hic bukadar düşünme dertleri olmamış büyümüşüz iste ama simdi insan düşünmekten kafayi yiyor arkadaş

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Öyle.. bebek arabası, oto koltuğu, ana kucağı, beşiği bilmem nesi... bizler mi abartıyoruz bu işi dedim az önce kendi kendime.. annemi düşündüm de en küçük kardeşimde kullandığı bebek arabasını hatırlıyorum hiç bunlara bakmamıştır alırken :) eeee kardeşimin bi tarafı da yamuk değil çok şükür.. :KK1: çeşiti çoğalttıkça firmalar kendilerini geliştirmek adına, yeni kriterler ekledikçe ürünlere sende böyle düşünüyosun işte.. en iyisi ikisi arasında kura çekiyim ben :KK1:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

evet ya benim bebek arabam var mıydı hatırlamıyorum yoktu heralde :)

şimdi envai çeşit marka araba..birde ucuz filanlarada burun kıvırıyoruz ya da ben öyle biz mutlu büyüdük öyle mama sandalyemiz vs bu tür şeylerimiz yoktu

inşallah bebişier doyumsuz ve mutsuz büyümezler..
zaten dışarda bile oyanayamacaklar biz çamur filan oynarıdk gerçi bizde tek başimıza oynayamadık ama en azından şimdikilerdne iyiydik.

aklıma geldi bizi dışarıda öyle tek başimıza bırakmazlardı civ civ alıp onları maaile otlatmaya çıkarırdık .

inşallah hakıyla büyür bebişler

Cnm chicco hafif ve kolayi surume bezio digeri daha konforlu gibiye benzio.ama hemen buyuyolar ve hafiflik onem kazanio.bide chicco nun tutma yeri daha kullanisli bi cantani posetini filan o kulplara takabiliosun.bebekken zaten ana kucaginda oluyo en olmadi ana kucagini atabanin ustune oturtursun sana bakar poziayonda.sonra zaten bebek de disariyi seyretmek istiyo onemli olan ilerisi sen bence chicciyu al.

hayırlı haftasonları annişler
ben dün bi arkadaşla vakit geçirdim.3,5 aydır görmüyordum.
bana kaç kilo aldın dedi. 9 dedim
sen şimdiden böyle aldıysan doğuma kadar napıcaksın, bak 30 kilo alırsan doğumdan sonra kalırsın balon gibi dedi.
sonra yemeğe gittik ama hepsi boğazıma dizildi.:KK5::KK5:
benim boyuma göre normalde 7 kilo kadar eksiğim vardı kızlar. hiç kilo alamazdım ben.
boyum 164 hamilelikten önceki kilom 44 tü. şimdi 53 oldum.
hamilelikle aldığım kilolarla aslında normal kiloma ulaştım. ama yine de moralimi bozdu.
doğuma çok var bundan sonra daha hızlı ve çok alırsın deyince kahvaltımı bile yarım yaptım:KK5::KK5::KK5:

Chicconun yeni çıkan travel sistemleri var ben denedim mağazada hem hafif hem manevra kabiliyeti iyi hem çift yönlü yanlış hatırlamıyorsam 1100 liraya idi ona da bakmanı tavsiye ederim chicco trio sprint travel sistem olarak geçiyor modeli

Baktım şimdi canım.. Araba konusunda haklısın ama tek yönlü, bir de travel sistem ilk başlarda gereksiz geliyor bana, kuzenimin ufak bebekle aktif kullanamadığını biliyorum, anakucağını alırdı arabaya. İyice kafam karıştı yalnız.. :44:

sen şimdiden böyle aldıysan doğuma kadar napıcaksın, bak 30 kilo alırsan doğumdan sonra kalırsın balon gibi dedi.
benim boyuma göre normalde 7 kilo kadar eksiğim vardı kızlar. hiç kilo alamazdım ben.
hamilelikle aldığım kilolarla aslında normal kiloma ulaştım. ama yine de moralimi bozdu.
doğuma çok var bundan sonra daha hızlı ve çok alırsın deyince kahvaltımı bile yarım yaptım:KK5::KK5::KK5:[/QUOTE

:)))) ay o his bendede var ama olmaz ya yanı ben sanmıyorum 30 kilo alınacağını

bende 7.5 kilo almışım ki ben birde öyle zayıfda değildim hamile kaldığımda ama gerçekten dikkat ediyorum

daha ne yapacam aç gezmem gerek mesela öyle her isteidiğimi her saate tıkış tepiş yesem içim acımaz

ama çok kilolu hamile kalanlar yanı 90+ çok fazla almıyor nasıl oluyor bilmiyorum ben aldım bacaklarım kalınlaştı ama 30 kilo olmasın en azından 20 22 :) olabılır

doğuma çok var bundan sonra daha hızlı ve çok alırsın deyince kahvaltımı bile yarım yaptım:KK5::KK5::KK5:

Yok ya... Bazı insanlar neden bu kadar gereksiz laflar ediyolar? bence boyuna göre kilon hamile olmasan dahi çok normal ve üstüne sen kaç aylık hamilesin.. Belki son aylar daha hızlı kilo alacağız ama doğumla emdirirken filan gider onlar, obur değilse insan. bence eski haline göre daha kadın gibi, güzel görüneceksin, biraz kilo alman lazımmış zaten hamilelikten önce çok zayıfmışsın. Bebek güzelleştirmiş olacak seni bak buraya yazdım :nazar:

Kızlar ben de uzuuunn araştırmalar sonucu karar verdim sanırım oğluşumun bebek arabasına. Mamas&Papas Sola modeli. Kullanan yada bilen varsa nasıl acaba memnun kalır mıyım ki? Tüm özellikleri istediğim gibi tipi de çok tatlı:KK52::KK52::KK52: $Oyuncak_2949637.jpg

Öyle.. bebek arabası, oto koltuğu, ana kucağı, beşiği bilmem nesi... bizler mi abartıyoruz bu işi dedim az önce kendi kendime.. annemi düşündüm de en küçük kardeşimde kullandığı bebek arabasını hatırlıyorum hiç bunlara bakmamıştır alırken :) eeee kardeşimin bi tarafı da yamuk değil çok şükür.. :KK1: çeşiti çoğalttıkça firmalar kendilerini geliştirmek adına, yeni kriterler ekledikçe ürünlere sende böyle düşünüyosun işte.. en iyisi ikisi arasında kura çekiyim ben :KK1:

Ben de dün gittim esimle biraz bakindik ama karar veremedik, binbir türlüsü var. Kesinlikle cok pahali bir sey istemiyorum ve travel sistem istemiyorum. 3-4 parcaya hic gerek yokmus gibi geliyor. En hafifi, en kolay katlanani, az yer kaplayanini alacagim. Icine de ana kucagi konabilir oldu mu tamamdir bence. Gerisine hic gerek yok. Cidden abarttikca abartiyorlar secenekleri. Internette arastirirken bir tane gördüm, 3000 dolar. Dügmeye basiyorsun kapaniyor otomatik, ne bileyim LCD ekrani ne kadar hizlandigini söylüyor, yok hakiki deriden yapilmis vs. vs. vs.

doğuma çok var bundan sonra daha hızlı ve çok alırsın deyince kahvaltımı bile yarım yaptım:KK5::KK5::KK5:[/QUOTE

bende 7.5 kilo almışım ki ben birde öyle zayıfda değildim hamile kaldığımda ama gerçekten dikkat ediyorum

daha ne yapacam aç gezmem gerek mesela öyle her isteidiğimi her saate tıkış tepiş yesem içim acımaz

ama çok kilolu hamile kalanlar yanı 90+ çok fazla almıyor nasıl oluyor bilmiyorum ben aldım bacaklarım kalınlaştı ama 30 kilo olmasın en azından 20 22 :) olabılır

Aman boşver o kızı ya kıskanmış resmen seni..boyuna göre kilon daha anca yerine gelmiş bence.ben 55 kiloyla hamile kaldım boyum 164 cm.şu anda 65 kiloyum canım.hiç takma bebişini düşün sonra veriliyor o kilolar

ben dert etmiyodum aslında ama dün öyle deyince acaba çok mu şişerim dedim.
ekmeği kes bence dedi. halbuki göre hamile olduğumu zor anlıyor. 23 haftalık deyince şaşırıyorlar hiç belli olmuyo diye.
ben biraz tıkış tepiş yiyorum bacım ama :KK17:

Yok ya... Bazı insanlar neden bu kadar gereksiz laflar ediyolar? bence boyuna göre kilon hamile olmasan dahi çok normal ve üstüne sen kaç aylık hamilesin.. Belki son aylar daha hızlı kilo alacağız ama doğumla emdirirken filan gider onlar, obur değilse insan. bence eski haline göre daha kadın gibi, güzel görüneceksin, biraz kilo alman lazımmış zaten hamilelikten önce çok zayıfmışsın. Bebek güzelleştirmiş olacak seni bak buraya yazdım :nazar:

evet evet aynen dediğin gibi canım. zaten kilo almaya ihtiyacım vardı. bu yaşıma kadar dünyayıda yesem hiç alamıyodum üzülüyodum hatta.
şimdi sevinmiştim aldım diye. normal kilom böyle olmalıydı zaten. evet maalesef bazı insanlar moral bozuyo.
ama sen düzelttin şindi :KK17::KK17: dediğin gibi azıcık dirilik kattı diye mutluydum ben düne kadar :KK17:

Aman boşver o kızı ya kıskanmış resmen seni..boyuna göre kilon daha anca yerine gelmiş bence.ben 55 kiloyla hamile kaldım boyum 164 cm.şu anda 65 kiloyum canım.hiç takma bebişini düşün sonra veriliyor o kilolar

çok sağol canım. bak işte senin gibi olmalıymışım zaten. boyumuz aynı.benim eksiğim çokmuş normalde.
rakam söyleyince insanların gözü pörtlüyor. :KK53:

X